Rychlý Stripes

Veľký sen malej zebry

Racing Stripes

Rodinný / Sportovní / Dobrodružný / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2005, 94 min

Po dlouhé době ´sem vytáhl do kina i děti a volba palda právě na Racing Stripes. Nebyl ´sem zrovna nadšený tím, že ve filmu vystupují mluvící zvířata, ale do kina se nešlo kvůli mně, tak ať se baví hlavně děti. A když už film začal, obavy byly ty tam. Tolik vtipů a hlášek ´sem nečekal. Přestože jde o film pro děti (a místy je to bohužel znát až moc), bavil ´sem se skvěle. Kde jinde uvidíte pelikána, který si říká Husa a oslovuje slepici McChicken a dvě šílené mouchy v podání Genzera a Suchánka? A to už ´sem se dostal k dabingu, který se taky mimořádně skvěle vyvedl. Kohout Carda utíkající před "kyselým deštěm" je nezapomenutelný. Další, co mě mile překvapilo je Ishamova hudba. Hlavně pak ta vokalní část, která sice není toliko výrazná, kolik by zasloužila, přesto mi uvízla v hlavě a sem tam si ji hvízdnu. A co se příběhu týče, ´sem si jist, že ´sem pro děti lépe vybrat nemohl. Jak jinak jim ukázat, že pokud si za něcím pevně stojí, jejich odhodlání a pevná víra je vždy přivede k červené pásce na konci závodu, kterému se říká Život.(7.6.2005)

• Chrustyn

Děti od 6-12 let si mohou 3* přidat.(21.8.2007)

Ušlo to, hlavně český dabing je milý.. mouchy Geňa se Suchánkem... sranda..(7.7.2012)

Celkem bláznivá komedie. Pohoda, klídeček, kávička, nohy nahoru a při nedělním odpoledni krásně odpočívat nad dostihy závodních koní a zebry :-)(23.8.2012)

Mám-li být upřímný, tak na tenhle snímek jsem původně hleděl s velkým despektem. Ale mé obavy byly téměř ihned se začátkem filmu rozptýleny. Tohle je totiž naprosto úžasný film, který se mi dost líbil, ač už dítětem opravdu nejsem. Děj sice není originální a film je předvídatelný už od samého začátku a není těžké uhodnout, jak asi dopadne. Ale tohle všechno jde v mém hodnocení stranou, protože tenhle film je především pro pobavení a pro dobrou náladu. A toho pobavení se mi dostalo měrou přímo vrchovatou. A to také z velké části díky naprosto bravurnímu českému dabingu. Bez debat nejlepší je Patrick Hezucký jako pelikán, těsně za ním jsou pak mouchy v podání Genzera a Suchánka, ale potěší i např. Veronika Žilková jako koza nebo Josef Carda jako kohout. Zkrátka český dabing v tomto případě velice zapůsobil a mé nadšení je částečně i díky němu. Už chyběl opravdu jen Leoš Mareš, jako plnokrevný hřebec by se vyjímal v dabingu naprosto dokonale. Jinak filmu nic moc nechybí, zvířata hrají dobře a úžasná zebra si velice brzy získala mé sympatie, ale naprosto úžasný byl zcela lenivý a neustále unavený pes. Zkrátka tenhle film je hodně povedený a nezáleží na tom, zda jste dítě či dospělý. Navíc tenhle film mě dokázal na konci i rozbrečet (samozřejmě to byly slzy radosti), a to se mi už nějaký ten měsíc u filmu nestalo, aby ze mě vymáčkl slzy, takže celkově hodnotím příznivými čtyřmi hvězdičkami.(27.7.2009)

• - Víkend, během kterého měl snímek premiéru, je šťastným pro rodinné filmy, ve kterých se kombinují živí herci s počítačem generovanými zvířaty. Roku 2003 tak úspešně odstartoval Klokan Jack a o rok dříve Sněžní psi. (imro)

• - Mezi narážkami, které tvůrci zakomponovali do filmu, najdete odkazy na původní Hvězdné války, nebo Slepičí úlet. (imro)

• - Poník, kterému propůjčil hlas Dustin Hoffman, musel být během natáčení přemalován na hnědo. Svojí původní barvu totiž s přípravou na příchod zimy změnil na bleděhnědou. (imro)