Rychlý Stripes

Veľký sen malej zebry

Racing Stripes

Rodinný / Sportovní / Dobrodružný / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2005, 94 min

Stíhací mouchy, tak to jsem ještě neviděl a co ty dvě potvůrky nadělaly, tak z toho jsem smíchy málem upadl ze židle. Mouchy děj filmu velmi zpestří a oživý, bohužel možná je to jediné, co si divák z filmu odnese. Hlavním hrdinou je zebra, pro mě ale byly číslo jedna mouchy s nevýdaně vydařeným českým dabingem!!!(23.11.2005)

• Sašenka165

Větší blbost jsem dlouho neviděla. Tak odhadnutelných filmů je bezpočet a tenhle patří někam mezi Můj pes Buddy a Zachraňte Williho. Dabing je ale podařený a mouchy si zaslouží nejméně dvě hvězdičky.(18.11.2007)

• ivishka

Jsem zvyklá na zvláštní nápady filmařů, ale tohle je až moc extrémní.Parta hloupých koňů tlachá a snaží se udělat z filmu senzaci."Romantika" v podobě koně a zebry...Nesmyslně dialogy bez nápadu.Jedinou velkou záhadou mi vždy bylo jak donutit ty zvířata, aby dělala co chtějí, ale to je tak jediné zajímavé.(5.7.2012)

Filmový přínos to možná nemá, ale jako film pro děti výborné. Já jsem se na tom docela pobavila. Domácí zvířata (a hmyz) s lidskými vlastnostmi a hlasem mě vždy pobaví. No a mouchy s dabingem Suchánek a Genzer to celé podtrhli.(3.4.2011)

V tomhle případě přidávám poprvé v životě jednu hvězdičku jen za povedený český dabing. Film je lehce předvídatelný, ale díky živým zvířatům i docela originální. Příjemná rodinná podívaná na nedělní odpoledne.(15.4.2008)

• - Zvířecí příběh vydělal v amerických kinech během tzv. opening weekendu (14.-16.1. 2005) 18,8 mil. dolarů a do začátku dubna až 48,7 milionů. (imro)

• - Víkend, během kterého měl snímek premiéru, je šťastným pro rodinné filmy, ve kterých se kombinují živí herci s počítačem generovanými zvířaty. Roku 2003 tak úspešně odstartoval Klokan Jack a o rok dříve Sněžní psi. (imro)

• - Film je sice klasický, neanimovaný, tj. natočený se živými zvířaty, počítačově ovšem byli hlavní zvířecí - mluvící - hrdinové přemodulováni a upraveni. (Terva)