poster

Rychlý Stripes

 • Jihoafrická republika

  Racing Stripes

 • slovenský

  Veľký sen malej zebry

Rodinný / Sportovní / Dobrodružný / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2005, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JAn
  ****

  Po dlouhé době ´sem vytáhl do kina i děti a volba palda právě na Racing Stripes. Nebyl ´sem zrovna nadšený tím, že ve filmu vystupují mluvící zvířata, ale do kina se nešlo kvůli mně, tak ať se baví hlavně děti. A když už film začal, obavy byly ty tam. Tolik vtipů a hlášek ´sem nečekal. Přestože jde o film pro děti (a místy je to bohužel znát až moc), bavil ´sem se skvěle. Kde jinde uvidíte pelikána, který si říká Husa a oslovuje slepici McChicken a dvě šílené mouchy v podání Genzera a Suchánka? A to už ´sem se dostal k dabingu, který se taky mimořádně skvěle vyvedl. Kohout Carda utíkající před "kyselým deštěm" je nezapomenutelný. Další, co mě mile překvapilo je Ishamova hudba. Hlavně pak ta vokalní část, která sice není toliko výrazná, kolik by zasloužila, přesto mi uvízla v hlavě a sem tam si ji hvízdnu. A co se příběhu týče, ´sem si jist, že ´sem pro děti lépe vybrat nemohl. Jak jinak jim ukázat, že pokud si za něcím pevně stojí, jejich odhodlání a pevná víra je vždy přivede k červené pásce na konci závodu, kterému se říká Život.(7.6.2005)

 • Chrustyn
  **

  Děti od 6-12 let si mohou 3* přidat.(21.8.2007)

 • Agent006
  *

  Ach, když ty filmy, kde figurují mluvící zvířata v prostředí americký farmy (jako prasátko Babe + spousta dalších a tenhle snímek), jsou tak hrozně šílený, a to ve špatným slova smyslu.(20.6.2011)

 • Ilicka
  **

  Kdyby nakonec ta zebra v tom závodu tak nepravděpodobně nevyhrála, dala bych i tři. Já prostě nemám ráda ten patos kolem outsiderů, kteří vyhrávají závody... je to už tak trochu klišé. Ale ty mouchy byly dobré...(7.4.2007)

 • Danny F.
  ***

  Slabší kousek. Nějak mě tento film nevzal a nemohl jsem tomu přijít na chuť. Po dějové stránce to není nejhorší, ale něco se v tom nepovedlo a já nevím přesně co. 55%(29.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace