Rychlý Stripes

Veľký sen malej zebry

Racing Stripes

Rodinný / Sportovní / Dobrodružný / Drama

Jihoafrická republika / USA, 2005, 94 min

Celkem bláznivá komedie. Pohoda, klídeček, kávička, nohy nahoru a při nedělním odpoledni krásně odpočívat nad dostihy závodních koní a zebry :-)(23.8.2012)

Sice příběh hodně dobře předvidatelný, ale dívat se na to dalo. Pro dospívající děti přímo skvělý, pro ostatní příjemná oddychovka. Vcelku srandovní hlášky.(9.4.2009)

• Chrustyn

Děti od 6-12 let si mohou 3* přidat.(21.8.2007)

• Trellíno

Ale jo, přiznám se, že v první půli jsem se bavil více než jsem očekával a zejména plameňák u mne vyvolal nejednu salvu smíchu. Bohužel ve druhé půli již humor prakticky totálně absentuje a děj se ubírá tím nejběžnějším(nejpředvídatelnějším) způsobem, což vzhledem ke stopáži(která je na primárně dětský film poměrně velká) začíná být ke konci nepříjemně nudné. Být malé dítě, tak se asi tento titul objeví v mém dopisu Ježíškovi, ale já malé dítě nejsem a tak je to jen za trošku silnější dvě.(21.10.2005)

• Hem.m

Příště chci vidět na dostihách běhat pštrosy nebo se na to nepodívám!(6.7.2013)

• - Pro belgického režiséra to je v pořadí jen druhý film, debutoval totiž už roku 1998 animákem Kouzelný meč - Cesta na Camelot. Pro většinu jeho spoluscénáristů je Rychlý Stripes jejich celovečerním debutem. (imro)

• - Na hudbě k snímku se podílel Sting a hlavně Bryan Adams, jehož záběr sahá od vlastní hudby, přes filmovou, až po hudbu k počítačovým hrám, např. Grand Theft Auto: Vice City (2002). Díky práci na filmech má na kontě už čtyři nominace na Zlatý glóbus a tři na Oscara. (imro)

• - Film je sice klasický, neanimovaný, tj. natočený se živými zvířaty, počítačově ovšem byli hlavní zvířecí - mluvící - hrdinové přemodulováni a upraveni. (Terva)