Rychlý Stripes

• Jihoafrická republika Racing Stripes (více)

Podobně jako prasátko Babe, které se chtělo stát pasteveckým psem, má sen i Proužek, mládě Zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem. Proužek má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Pruháček je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Na farmě se brzy seznámí i s ostatními zvířátky: poníkem Tuckerem, moudrou kozou Franny, potrhlým kohoutem Reggiem a dalšími. Také se spřátelí s Channing, dcerou pane Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních (Nejsi kůň!, Jsi jenom holka!), aby naplnili svůj velký sen: Vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlehtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje. (oficiální text distributora)

Prochy38

Je to hezké. Moc hezké a s tou zebrou fakt i milé. Ale na mě až moc už dětské. Přespříliš pohádka. Zlí a dobří koně, kdo se napraví a kdo koho bude mít rád je dané od prvních minut. Bohužel ani jindy vtipný Hezutský tohle nezachránil.... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale zebra prostě nemůže koně porazit.... může závodit, tak proč musela vyhrát? Ale chválím efekty i práci se zvířaty. Zebřátko nemělo chybu! ()

Se7enteen

Dávám 2 hvězdičky za velmi slušný český dabing. Myslim, že roli rodinné komedie tento film úspěšně plní a vtipných hlášek je tu plno. ()

aLPaC

Chtěl jsem se ujistit, jestli ve mě ještě takovýto typ filmu dokáže vyvolat nějaké emoce a nostalgii, ale nedokázal. Nebo alespoň ne tento. Mluvící zvířata by nevadila, kdyby nebyla tak strašně otravná, samozřejmě v čele s tím nesnesitelným pelikánem. Lidští herci jsou jak podle šablony, v podstatě kdyby to bylo čínsky, stejně byste věděli, co zrovna říkají. Do konečného závodu jsem spekuloval jestli dát jednu nebo dvě, ale ten rozhodl jasně! PS. Většinou si nevšímám, jak hodnotí ostatní a každý ať má svůj názor, ale pokud nepatříte do cílové skupiny, tzn. nejste děti do 12 let, nechápu jak někdo může dát víc jak tři, to musí bejt fakt infantil. ()

waits

Tak kone uz krome psu (zdravime Fika) porazeji i zebry. Zadna velka bomba, ale solidni rodinny film na destive odpoledne, kdyz deti zlobi . Na tom nemeni nic fakt, ze ho Nova nasadila az na osmou - v kombinaci s reklamnimy spoty na Gambrinus se zda, ze soucasna generace se z infantilniho obdobi beztak dostava az nekde po ctyricitce. ()

(Z)denny

Opravdu rodinný snímek. Dětem se to líbí a rodiče se sklenkou osvěžujícího mojita ho také zvládnou. Jinak spíše šeď. Pardon, černobílé rychle běžící proužky.. ()

muoaner

To jsem se zas jednou nechal upsat ďáblu, když jsem povolil slečně vybrat film. Už jsme viděl hodně přehnanejch nápadů, ale zebra, co má sen vyhrát dostih, to opravdu překračuje všechny meze. A pohled, jak si to krosí v tom jeteli je opravdu dost zarážející. Ještě, že to ten dabing vytáhl, protože Suchánek, Genzer a Hezucký své postavičky vyšperkovali dokonale. Za to Vašuta bych zastřelil při každém slovu, které vypustil z hub*, protože ten jeho dabing a artikulace, připomínající dabing nějakého porna z let 70, mi rval uši. ()

grerar

Pardon, ale to mi přišlo natolik slabé, že jsem to ani nedokoukal... Zřejmě mne navíc kromě slabého příběhu odradil i příšerný dabing. Sorry, ale ten pelikán (plameňák, husa nebo za co se to všechno převlékal) byl opravdu na můj vkus ubohej. Odpad to není, ale nemá k tomu v porovnání s velkou animáckou konkurencí daleko... ()

Amper01

Docela slušná komedie. Nevím jak v originále, ale s naším dabingem to fakt má šťávu. Tyhle dabéry sice v reálu nemusím, ale tomuhle opravdu dodali šmrnc. ()

SpeedyCZ

Nic zvláštního, typický příběh outsidera, který všem vytře zrak. S příhlédnutím k dabingu, zejména pana Hezuckého dávám 3*. ()

Smejdik

Myslím, že v rámci svého žánru je to hodně povedené :) Rozhodně se nejedná o zbytečně strávený večer... ()

helloween93

Kdysi jsme na tom byli v kině se školou. Je to klasický, stokrát viděný, film se zvířaty. Příběh je natolik kvalitní, že po opuštění kina jsem ho zapomněl... Slabá jedna hvězda. ()