Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

eLeR

Parádna preparádna kniha - na tom trvám, ale zase som si pozrela film, a z toho českého dabingu mi bolo na vracanie, a až tak, že tentokrát mi film prišiel menej ako výborný, takže nepozerať dabované. ()

Rocky62

Úvodní spoiler mi připadal jako krok vedle. Po shlédnutí jsem byl za něj vděčný, neboť jsem ho chápal jako diváckou přípravu na jasný a tragický závěr. Jak říkal profesor Sean v Good Will Hunting. "Poznáš co je ztráta jen tehdy, když máš někoho raději, než sám sebe." Bez klišé, patosu a s autentickým vyobrazením životních cílů a rodinných hodnot. Brutálně dojemná záležitost s fantastickým výkonem hlavního dua. ()

Chrustyn

Pomalé ale chytré a uvěřitelné vyprávění velké lásky bohatého mladíka a chudé dívky s velkými sny, jejichž lásku nedokáže porazit ani smrt. Vše je závislé převážně na precizním scénáři a hlavních představitelných a přesně v těchto rovinách film nechybuje. ()

Arsenal83

Pre fanúšikov tragiromantiky to bude kľudne i lepšie ako Romeo a Júlia. Iní v tom môžu vidieť obyčajný ľúbostný príbeh, ktorý tlačí na city diváka. Ale v roku 1970 takýchto drám nebolo veľa, nie je to teda gýčovitá uplakaná romanca. Z tohto pohľadu sa podarilo z jednoduchého príbehu urobiť hodnotný príbeh s presahovými myšlienkami ako je napríklad spoločenské postavenie vs láska. ()

Jirka_Šč

Úžasný příběh jedné lásky. Treba vidieť! Maximální hodnocení nediskutabilní. ■ Zajímavost: V době příprav filmu nikdo nevěřil. Režisér musel producentům přísahat, že s náklady nepůjde nad dva milióny dolarů. ■ S odstupem roku a půl: Jedna z mála love story, která se vyrovná romancím z Jižní Koreje a Japonska. ()

marhoul

Všechny názory na tento film bezvýhradně přijímám, protože se jedná o záležitost veskrze svojskou. Kdo nezažil ztrátu, nebo nemá zrovna náladu, nebo nemá takové rád, tomu to pochopitelně nesedne. Já viděla film, který zdobí pravidlo: V jednoduchosti je krása. Viděla jsem ho dnes prvně, což je pro filmovou fanynku ostuda, no skutečně mě celý život míjel, což je možná dobře. Ve dvaceti by mě možná dojal, ale docela určitě z trochu jiných důvodů, než dnes. Za mě vynikající, včetně nedokonalostí, které nemám nejmenší potřebu rozpitvávat. Co předvedli ti dva, byla strhující jízda hodná uznání. Naposled mě takto rozsekal romantický korejský tříhodinový s šíleným názvem nebo moje oblíbená, ryze dámská záležitost Už teď mi chybíš. Pěkné. ()

Ivoshek

Z filmu jsem viděl akorát poslední 2 minuty a titulky, protože jsem přišel pozdě k televizi. Ale i tak mně to kupodivu dojalo. // No tak jsem to viděl celý a nemůžu říct, že bych byl nějak uchvácenej. Jsou to hezký lidi, mladý a svěží, taky pěkně oblečený, taky tam hraje pěkná hudba. Ale příběh je vlastně dost plochej a nic moc se tam nestane (on chce, ona ne, pak jo, pak nechce otec, pak se mají rádi). ()

poz3n

Skvělý přístup k tolik ohranému tématu. Scénář, ač se to nezdá, nabízí minimum zbytečných slov. Velká část scén je odehrána třeba jedním slovem, často jen gesty, někdy se prostě něco důležitého přeskočí a odehraje se to ve scéně, která se tváří již jen jako mimoděk. A v tom je z mého pohledu největší síla Love Story, které je přese všechno očekávané a tisíckrát viděné velice zajímavým filmem, lovící emoce trochu jiným způsobem, než jsme asi úplně zvyklí. 8/10 ()

claudel

Kultovní romantické drama, které nestárne ani po padesáti letech. Konečně jsem se k němu dostal a patřičně si jej vychutnal, jakož i jednu z nejkrásnějších filmových melodií, kterou si pouštím i při psaní tohoto komentáře. Musím zase vyrukovat s astrologií jako správný blázen do znamení. Ta obrovská chemie, jež lze mezi Olieverem a Jennifer cítit z každé společné scény, vyplývá z toho, že oba herci jsou narozeni ve znamení Berana a které jiné znamení dokáže tak vroucně, bezmezně, šíleně a divoce milovat, než Beran :-D Tím raději končím, protože to má i své odvrácené stránky... Krásný film, jenž si zaslouží své místo na piedestalu romantických příběhů. ()

kajda.l

Love Story není příjemným filmem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to bolestivý snímek o sebeobětování, touze, odpuštění a o těch nejhlubších a nejupřímnějších citech jaké jsem kdy v americkém romantickém filmu zahlédl. Přes nepatrné množství lehce kýčovitých scén bych tento snímek spíše než romancí nazýval společenským dramatem a hutným obrazem své doby. Herci nepřekvapivě dobří, například Ryan O'Neal mě přes svůj "odtažitý" herecký výkon (jeho postava je komplikovaná a cesta k ní stojí diváka úsilí) zaujal podobně, jako o pár let později v geniálním Barry Lyndonovi. A poťouchle cynické mršce v podání úchvatné Ali McGraw jsem podlehl v jejím prvním dialogu (pro podobně svéhlavé a samostatné ještěrky mám prostě slabost). A co se týče samotného závěru, tak i přes svou cynickou povahu rozhodně nesdílím názor, že se jedná o laciné citové vydírání (však pointa snímku je vyzrazena hned v první větě a úvodní minutě) a zcela nepokrytě se přiznávám k vlhkým očím. Za mě jeden z nejupřímnějších a nejemotivnějších filmových konců, jaký jsem dosud viděl. // Segal se nezapře, doufám, že se jednou dočkám zfilmování Doktorů a filmovému zrození Laury Castellanové . ()

Gary

Kdysi vážně dobré. Tomu věřím. Dnes ovšem poněkud přehrané novými filmy a námět stotisíckrát zpracován. Proto už tak nezaujme. Ale přesto je poměrně dojemný a dobře zahraný. A ta hudba. Ta se vryje do paměti. ()

bouncer

Krásně podaný klasický příběh tragické lásky. Možná dnes už je tento film přebitý jinými trháky a vybrán skrz naskrz, pro mě má však stále kouzlo a je z něj cítit kvalita. Oskary zasloužené, prostě kultovní film... ()

Avalon820

Velice rád se nechám dojmout. No a film s názvem Love Story - to bych přece nemohl propásnout! Avšak studená sprška hned zpočátku v podobě škrobeného a šablonovitého přístupu mé prvotní nadšení uvedla rychle do patřičných mezí. Vůbec se mě to po emocionální stránce nedotklo, vlastně je to celé takové... chladné. Naproti tomu tu je fantastická hudba, dobré herecké výkony, některé scény jsou doslova ikonické a vůbec idea celkově stojí za pozornost. Ale proč je to proboha celé tak toporné?! Vlastně jsem to možná propásnout mohl... ()

Pink.Panther

Příběh banální, kýčovitý s notnou dávkou sentimentu, ovšem profesionálně zrežírovaný. Kinohit, který by bez Laiovy hudby neměl tu osudovou naléhavost zamačkávající diváky s mokrýmy kapesníky do sedaček, aby na ten zasněžený zimní stadion už nikdy nezapomněli - jeden z nejlepších soundtracků. ()

Gazy

Už na začátku filmu se divák dozví jak tahle nevšední romantická záležitost dopadne, a že tentokrát se žádný happyend konat nebude. Love Story se rozhodně nesnaží vyvarovávat žánrovému klišé, ale přesto je ze snímku cítit jistá vyjímečnost, hlavně díky dokonalé herecké chemii mezi Ali MacGraw a Ryanem O'Nealem, no a ten srdceryvný konec by citově udolal snad i slona. ()

corpsy

´´Hláška´´ - ,,Láska znamená, nikdy nemusieť žiadať o odpustenie,, je predsa len tak trochu filmovejšia, ako samotný život, ale predsa len hodná zamyslenia sa. Nečakajte ´´bolestivú´´ romantiku ala HVIEZDY NÁM NEPRIALI, to osudové príde až v záverečnej 30minútovke a to pred tým, je retro romanca v plnej poľnej, kde chémia medzi oboma ústrednými postavami funguje 200%tne. Praotec všetkých moderných romancí a zároveň jeden z najväčších komerčných úspechov americkej kinematografie síce časovo mierne zostarol, ale všetky svoje pocty si zaslúži. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal