Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Soubi

Zklamání, hořké a nekonečné. Na to, jakým způsobem měla jednička našlápnuto, se z původně vyloženě atmosférického hororu stala sbírka několika "děsivých" chvilek, spoléhající spíše na okamžik, než na trvale budované napětí. I tak se ale jedná o lepší průměr mezi horory. Škoda. No celkově za 2*, ale díky scéně s jelenem 3*. ()

zuzzuli

Tím,že jsem neviděla jedničku, ale rovnou jsem se pustila do dvojky, to možná nemůžu hodnotit tak objektivně vzhledem k prvnímu dílu. Přesto to byl celkem povedený horor. Nejlepší část mi přišla až na konci, kdy Samara vylézala ze studny, to stálo opravdu za to. ()

Brano

Nie som veľkým fanúšikom ázijských režisérov a Nakata v spolupráci s americkou produkciou tiež nieje výnimkou. Druhé pokračovanie je už bez tej mrazivej atmosféry, ako to bolo pri prvom diely. Pri tomto pokračovaní som sa ani zďaleka tak nebál, ako to bolo u jednotky. Takisto deju vo viacerých momentoch chýba logika a nápad prevtelenej Samary do malého chlapca Aidana ma nezaujal. Je to pozerateľné, ale v porovnaní s výbornou jednotkou ma to trochu sklamalo. Samozrejme že veľké oči som pred týmto dielom nemal, keďže prvá časť nasadila látku dosť vysoko. Ale nájde sa aj tú zopár vydarených momentov. Celý film je opäť postavený na skvelej Naomi Watts a geniálnej hudbe od Zimmera. ()

Guran odpad!

Tak tohle byla kravina. Efekty filmu stojí za vyliš nohu, příběh na ho*no, scény trapný a film vlastně nepřinese nic nového. Žádné novinky zde nenajdete. Lituji toho, že jsem se na tento film díval, byla to ztráta času a horor to není v žádném případě!!!!! Žánr: Kravina ()

hrumsrt

S úspěchem prvního filmu byl vznik sequelu takřka nevyhnutelný. Jenže hned prvním problémem je, že příběh tehdy působil opravdu uceleně, takže cokoli přijde může nabourat celkové kouzlo. Nejprve to tak nějak funguje jako reakce na první film, tedy že Rachel likviduje všechny kazety, aby už Samaru nikdo nemohl vnímat. Na což se odkud si vyjeví ta dlouhovlasá ďáblice s úmyslem si asi z Aidena udělat kdo ví co, další rozmočenou potvoru? To pátrání po původu Samary je i celkem fajn a celé to setkání s matkou je okey a určitě jeden z nejlepších momentů filmu. To pak platí i o samotném finále, které je hodně cool, ale toť asi vše. Z hororu to přesedlalo na cosi, takže absence strachu není nic neobvyklého. Škoda, že to je jen nucená nadstavba a s několika bizarními scénami, které jsou režijně nezvládnuté, že se jeví opravdu divně - veškeré destrukční projevy Rachel vůči Aidenovi - to celé hodilo zpátečku. Na to jakou to má stopáž se toho stalo fakt málo, ale i tak se do toho lze lehce ponořit. 50% ()

pOne

Vším tím, čím byl první díl (amerického) Kruhu, tzn. především velice povedeným remakem japonského originálu, Kruh 2 není. Hideo Nakata vařil z vody a nic se mu uvařit nepodařilo. Spíše bych řekl, že to celkem provařil. Ze začátku vypadá pokračování vcelku nadějně, "bojících scén" se člověk skutečně bojí. Nabízí se prostor pro rozvinutí děje. Postupem času však začíná děj postrádat smysl. V polovině už je snímek velice nesourodou mozaikou scén, které však netvoří obraz. A v tomu duchu spěje Kruh 2 ke svému konci. Bohužel. ()

Jerry Cool

Normálně bych dal dvě, ale Naomi byla k nakousnutí, tak sem dal tři. První díl se mi téměř podařilo pochopit, ale tady už to není možné a bylo nevyhnutelné aby mně při sledování dvojky nenapadl fakt, proč hrdinové na věci ve dvojce, nepřišly už v jedničce nebo to v prvním dílu nebylo aspoň letmo naznačeno. ()

Kenshin

Bohužel nebo spíš bohudík, podle hodnocení ostatních, jsem neviděl původní verzi, co běžela v kinech. Viděl jsem JEN verzi "UNRATED", která má 128 minut. Porovnal jsem je pouze tak, že jsem tu původní proklikal. Hned první scény na začátku jsou přidané, místy je Unrated verze trochu jinak sestříhaná a vůbec je tam 10 minut filmu navíc. Soudě podle dvou scén, které jsem v 1. verzi nenašel, autoři rozšířili psychologii postav, což je vždy ku prospěchu. Dále pak konkrétně jedna hodně mrazivá scéna s foťákem, která je jasný odkaz na klasickou japonskou duchařskou kulturu, a ukazuje, kde má režisér Nakata opravdu své kořeny, byla v obou verzích jinak sestříhána a v Unrated doplněna. Tahle scéna je v původní verzi opravdu slabá. Kdežto v té druhé jsem cítil, jako by mi Samara sahala na záda. Jednoduše řečeno nemohu ohodnotit původní verzi, jelikož jsem ji neviděl, ale soudě podle některých scén chápu to průměrné hodnocení. Ohodnotit však mohu Unrated verzi, která měla atmosféru podobnou dílu prvnímu. Opravdu mě místy mrazilo a to by u hororu rozhodně mělo. Oproti jedničce však není již námět originální, i když jde trochu jinou cestou, a tak film trpí do jisté míry syndromem druhých dílů. Naproti tomu nikterak výrazně jako tomu je u jiných druhých dílů. Hideo se opravdu snažil z tématu vymáčknout co šlo a řekl bych, že bravurně. Víceméně se drží základní kostry své původní japonské verze, jen samozřejmě nahrává prvnímu remakeu, na který navazuje. Jediné, kde tak Kruh 2 selhává nejvíce, je konec. Ten mohl být více dynamický a hlavně bez amerického "Ramboismu". Je škoda, že zatím co v japonském originále dochází ke konci k umírnění a porozumění, v remakeu jej hlavní hrdinka vyřeší drsnou hláškou. Nakata si vybral trochu jiné pojetí filmu, aby tak diváka neuvrhl do klišé, které by vyplynulo v porovnání s prvním dílem a Verbinského stylem. Druhý díl se na zápletku dívá malinko jinak a vrací Kruh k japonským kořenům originální série. Tenhle konec je však opravdu krutě americký a jen sráží kvalitu snímku, jako náhle nesourodého celku. Škoda. Nedokázalo to vykompenzovat ani výborné kameo Sissy Spacek. Jinak byl film opravdu příjemným překvapením proti tomu, co jsem o něm slyšel, a rozhodně důstojným pokračováním. (7/10) ()

zimzum

Toto bohuzial nemalo vzniknúť. Pri jednotke som sa bál aj nahlas dýchať a pri dvojke som si dovolil aj zaspať. Horor pri ktorom zaspíte asi nemôže byť dosť dobrý. ()

matoon97

Už sa to síce nedalo porovnať s jednotkou, a oproti nej je to veľké sklamanie, no v mojich očiach to nebolo až také zlé. Samara tam nechýbala, tak isto ani zrniaci televízor, alebo zvonenie telefónu, tak nevidím dôvod tomu nedať 4**** a brať to ako stupidný film. Ja viem, strach sa už kolísa na hranici priemeru a Samara už nemá taký desivý ksicht, ale túto časť by som nenazval hororom, ale trilerovým pokračovaním. Preto by som tomu dal žáner krimitriler, alebo mysteriózny triler. Myslím, že zámerom tohto dielu nieje vystrašiť, ale len nejak doplniť jednotku, aby to neskončilo len zachránením hlavných postáv. No na druhej strane, pridávam sa z časti aj k tým, ktorý si myslia že tento film je zle spracovaný. No, keby sa Nakata viac pohral s dejom, mohol by vytvoriť zaujímavejší horor. ()

Cechyno4

Pro mě rozhodně slabší než první díl. Mín děsivé, napínavé a zábavné. Jedničku rozhodně netrumfne. Vypíchl bych aspoň jednu scénu. A to je scéna s fotoaparátem, kdy se Samara postupně přibližuje blíž a blíž. Ale jak jsem psal dřív, první díl je rozhodně lepší. ()

route60

Zbytečné pokračováni skvělé jedničky, Hideo Nakata to podělal jeho Japonský originál je výborný ale proč se pouštěl do pokračováni v americe? to je záhada, nebo žeby peníze? ()

FREEWHEELER

"I'm not your fucking mommy!" Na prekvapenie mal film aj atmosféru (keďže som od toho ako zkritizovanej dvojky nič nečakal), miestami sa však hlucho vytratila - škoda. Film je vlastne zbytočným remake-sequelom, ktorý sa míňa pointe, čaru a významu prvého filmu (pre mňa dokonalý horor The Ring [2002]) /*A/. Zabudnite na úchvatný odpor a šokujúce scény z prvého diela, tentokrát sa jedná o prvoplánový film, kde je všetko jasné 2 minúty predtým, ako sa to stane, postavy taktiež klesli na kvalite a logike, film sa snažil byť za každú cenu horor, preto do každej druhej scény tvorcovia nasilu tlačili nejaký thrill či schock. Takže to proste nešlapalo ako má, na druhú stranu sa tu objavila opäť výborná hudba a pár dokonalých scén /*B/. Opak happy-endu by prospel, verím, že by každé hodnotenie by stúplo o jednu hviezdu. Možné SPOILERY: *A Prvý film je o videopáske, druhý o Samare - to hovorí za všetko. *B Voda v kúpeľni, šialené jelene. Howhg ()

dokec

typicka nastavovana kase..i kdyz hororum moc neholduji, jednicka me samozrejme dokazala upoutat..tohle ale uz ne :) ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu