Johnny Mnemonic

Kultový kyberpunkový sci-fi film nakrútený podľa svetoznámeho spisovateľa Williama Gibsona. Všetko nebezpečie sa ukrýva v jeho hlave. Je rok 2021 a celý svet je prepojený digitálnymi sieťami. Polovica civilizácie trpí ochorením nervového systému a významná farmakologická korporácia odmieta liek poskytnúť len tak. Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) má však v hlave implantovaný dátový číp, vďaka ktorému dokáže virtuálne preniesť ohromné množstvo dát a zachrániť tak ľudstvo spod brutálnej nadvlády globálnych korporácií. V pätách sú mu agenti Jakuzy, ale Johnny je najlepší z najlepších. Začína sa boj za spravodlivosť, pri ktorom ide o všetko... (oficiální text distributora)

lxbch

07/08/09 Po opětovném shlédnutí jednu hvězdičku přidávám. Nakonec to nebyla až taková katastrofa, jak jsem si to pamatoval. ()

maciii

Dneska už to působí dost směšně, ale ve své době mě dost brala jeho futuristická cyberpunková atmosféra. ()

Cruchot

Předlohu jsem nečetl, ale námět vypadá zajímavě. Remake tohohle filmu by proto zřejmě nebyl zbytečný. Tahle verze vizuálně vypadá jako lacinější TV seriál z počátku 90. let a ani výtečné obsazení toho moc nevylepší. Určitě to není nekoukatelné, ale Gibsonův scénář měli evidentně dostat do rukou úplně jiní lidé. ()

JimiH

Pár momentů je opravdu ryze kyberpunkových a například art director a autoři kostýmů se opravdu snažili. Přehrávání všech zúčastněných bych přežil, ale jalovou režii ne. Opravdu promarněná příležitost. ()

dalziel

Môj osobný sci-fi svätý grál. Ako IT pošuk a sci-fi nadšenec  v 90-tkach to bola šupa ktorú sme zbožňovali. Ano dnes to pôsobí úsmevne, ale vtedy ešte žiadny internet neexistoval....a znalosti sa predávali ústne a kúpou a šárovanín časopisov so softwarom a hrami takže čokoľvek sa objavilo tak sme to hltali ako divý. Tento film nebol výnimkou.Asi si to idem pustiť. ()

arkie

Pravý fanúšik cyberpunku si toto dielko nemôže nechať ujsť - Reeves je priam boží oproti úbohým výkonom zvyšku herekcého obsadenia: otrasný Ice-T ako "vodca rebelov", desivý Dolph Lundgren ako zadrôtovaný kňaz hlásujúci kremíkové Evanjelium a pôvabný štek Henry Rollinsa --- radšej sa pred tým skúrte. :) ()

LordMysti

Matrix nebyl první... Ve své době kdy jsem viděl tento film jsem byl také velkým fandou hry na hrdiny Shadowrun (obdoba DrD). A byl jsem moc rád, že se někdo pustil do podobného zpracování. Film měl spousty chyb, ale některé myšlenky byli natočeny opravdu kultovně (použití monobiče, kurýr s paměťovým implantátem v mozku, atp.). Líbilo se mi, že hlavní hrdina nebyl nesmrtelný borec jako Neo v Matrixu, líbilo se mi že šlo o obyčejný příběh z ulice a vše nebylo tak megalomasnkých rozměrů, jako v Matrixu a dalších podobných filmů, kde autoři zapomínají na osody obyčejných chybujících a "průměrných" postav. ()

Ceberus

Má to vizáž klasické osmdesátkové scifárny (zhruba jako Blade Runner nebo Total Recall), takže jsem měl od začátku podezření, zda v tom nemá prsty Paul Verhoeven. Bohužel se mi tenhle krvavý styl sci-fi nezamlouval už při Total Recallu a nic na tom nezměnil ani tento film. Hned několikrát se ve filmu stalo, že se najednou zničehonic objevil na scéně padouch, což se týká hlavně Lundgrenova Kazatele. Na druhou stranu bych vyzvedl jeho herecký výkon (zpočátku jsem vůbec nepoznal, že se pod vousy skrývá právě on). Naopak Ice-T byl vyloženě suchopárný. Jako detail mě zaujaly speciální rukavice, které Johnny použil jako vstupní rozhraní počítače - možná toto bylo zdrojem inspirace pro pozdější Minority Report, kde je rukavicový interface posunut o kus dál ()

Rudyamon

Mluvit o tomto filmu jako o předchůdci Matrixu je hodně troufalé, byť má s Matrixem některé nepřehlédnutelné společné rysy (zvlášť scéna v kyberprostoru na začátku filmu, kde mezi jiným poznáme i pozdější klasický matrixovský běžící text kódu, tady ovšem ještě ne zelený a ne svislý ...). Johnny Mnemonic se Matrixu nemůže vyrovnat ani náhodou, to co oba tyto filmy spojuje, je samozřejmě Keanu Reeves, který to zahrál se svou obvyklou grácií a pohledem raněné plaché laně. Děj filmu jinak byl poměrně slabý, ač námět dával podstatně větší šance na úspěšný film. Docela sympatická byla Dina Meaer a taky Ice-T, jinak spíš průměr, zcela vhodný k hodnocení 3 hvězdičky - 50%, to znamená, že v paměti zabral minimum místa i bez jinak obvyklé komprese ... ()

Demonic189

Strašna slabota...namet sice dobry a dovtedy neokukany, avšak režia, kamera a vykony hercov strašne! S takym hereckym ansamblom mal byt film na uplne inej urovni! Cele to takto vyzera ako lacne a obyčane Bčko z 80tych rokov... ()

danny_21

Jejda, to byl zase šlápanec vedle - moc to Longovi nefunguje, herci beznadějně ztracení v čele s nesedícím blonďatým kazelem Dolphem a nigga Ice-T a ani chudák Keanu tu pohromu nezachrání, ale nemusí moc smutnit, přeci jen čekal na něj krásný zelený svět Matrixu za pár let. Nebýt těch hloupých dějových zvratů a lepších postav mohl ten zajímavý nápad dostat i lepší hodnocení - 40 %. ()

Likan7

Pár, už tehdy známých tváří, pár tehdy ještě neznámých, a jeden šíleně špatnej film. Na tohle je dobrý se podívat maximálně jen při doplňování Reevesovy kariéry, což byl taky můj případ. Špatná akce, zajímavý námět (daný povídkou) a zbytek ještě horší než ta akce. ()

Nix odpad!

Důkaz, že občas kariéra Keanu před Matrixem a po Speed nebyla úplně na správné cestě. Po nudný Řetězový reakci tu je ještě větší nuda a průser. Nebudu se bavit o praštěném scénáři, snesu hodně, ale tohle i na mne bylo moc. Málo akce, žádná postava mne nebavila, dokonce Dolphova byla fakt praštěná a celkově je to strašný průser. Tohle už ne prosím. ()

Taffey

Nemůžu si pomoct, ale mě film pobavil rozhodně víc, než jednička Matrix. O dalších dílech ani nemluvě. ()

Bounded

Vřele doporučuju s kamarády k pivu. To bylo něco tak strašného, že jsem se musel nechtěně smát a bylo mi líto, že se směju sám. Keanu Reevese museli málo zaplatit, protože, co může, přehraje, co nepřehraje, tak aspoň rozboří céčkovou hláškou (které jsou ale těmi světlými momenty filmu: "Next time knock, Baldy" - když bylo otevřeno). Vedle toho film skýtá přehršel nepřehledných míst jako třeba Johnnyho první osvobození ze stolu a spoustu dějových zvratů, které prostě nejdou do hlavy. Jediné, za co film lze bez problému pochválit, je na tu dobu spoustu 3D vychytávek (s Toy Story stejného roku ale radši nepoměřovat) a vizuál, který později nadšeně okoukal Matrix. Nepřehlednost grafiky mě potom, co jsem zjistil autora předlohy, vůbec nepřekvapila. V době, kdy jsem četl Neuromancera jsem si některé pasáže horko těžko představoval sám. V celku jsem se tedy docela bavil, ale asi tím samým způsobem jako u Twilight ságy. Dvě hvězdičky jsou ideální hodnocení, ale mohlo to být bez problému za pět. Stačilo by, kdyby měl Keanu třiceti centimetrů široký hustý knír. Potom už jenom přidat na hlavu mexické sombrero a mohlo to jít do nominací. „I want room service!“ ()

-henry-

Málo upachtěné, Reeves málo trpí, taková v celku kyberpunková pohodička. I tak to má občas zajímavej feel. ()

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)