Tajemství loňského léta

• Česko Vím, co jsi udělala minulé léto (více)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiální text distributora)

Thomassi

Toto byl kdysi jeden z prvních hororů vyvražďovaček, jaký jsem viděl. Tenkrát mi to přišlo dost strašidelné a dost se mi to líbilo. Po letech jsem to skoukl znovu. A musím se přiznat, že i tentokrát mě to chytlo a celkově to na mě působilo tak nějak originálně, i když v dnešní době je to všechno na jedno brdo. Parta přátel omylem srazí záhadného muže, ze kterého se vyklube rybář vraždící hákem. A po roce se vrací, aby se pomstil. Velkou porci na tom, že měl tento horor u mě úspěch, rozhodně mají herci. Čtveřice dnes známých tváří rozhodně prospěla a celkově mi byli všichni sympatičtí, i když Ryan Phillippe mi občas lezl na nervy. Dám 4*, protože v žánru hororů je to u mě na vysoké úrovni a rozhodně se k tomuto snímku ještě někdy vrátim. ()

JohnMiller

Prvý krát som tento film videl keď som mal "násť" rokov (12,13 možno 14) vtedy mi pripadal celkom zaujímavý. No mal som pri ňom pocit že to nie je nič originálne s odstupom rokov si spomínam že sa mi to beztak dosť páčilo vlastne som žral všetky horory čo išli v TV. Po rokoch som sa vrátil k tejto snímke a musím priznať že je to naozaj jedno nekonečne obrovské klišé za druhým a nie je tu nič... ani len náznak originálnosti. Je to slaher presne podľa šablóny vymyslenej niekde koncom 70 rokov alebo možno skoršie (Carpenter ? Argento ? Bava ? Hitchcock ? ). Tínedžerská vyvraždovačka s peknými dievčatami s poriadnou dávkou nelogickosti a prekvapivých činov hlavných charakterov. U mňa 2.5* už iba s nostalgie ! ()

runner85

Aspoň už konečne viem čo parodovali v Scary Movie. Je docela možné, že ak by som to videl v roku 1997 tak by to bol iný nárez! Žiaľ takto som v tom filme videl kopu blábolov ( tie dialógy boli vopruz ) a nelogického vraha. Toto v hororoch nikdy nepochopím. OK ak sa dakto chce pomstiť beriem, ale prečo tie vraždy ľudí čo stým nič nemajú? Mladučká Jennifer je roztomilá aj keď ju upravia ako pouličnú predavačku hrozna. ( to je upnuté tričko tiež nebolo k zahodeniu... a tak.... ()

radomiil

Teenager cult/horror klasika 90´s v nadmíru přijatelné lokalitě+dostatečně ucházejícím obsazení, která se neustále velmi hezky sleduje vč. následného pokračování"Rok poté"-což bohužel neplatí samozřejmě o neslučitelně vzniklém tristním 3.díle,jenž především neměl nikdo solventní dopustit. ()

honajz2

Dívat se na to dá. Nápad ujde, půlhodiny před koncem je i napětí. Postavy mi moc sympatické nejsou, až na jednu. Když to mám zhodnotit, tak to byl průměrný horor. ()

MartinNDL

Kult, kult, kult. Nic konkrétního nemůžu chválit, protože nic konkrétního nevyniká (kromě snad herců). Ale celkově to do sebe nějak podivně zapadá a já to mám rád. A z těch čtyř herců se stali nakonec celebrity, ze všech. ()

rakovnik

Příjemný teenagerovský horror, který se sice občas zdá zdlouhavý a ukecaný, ale i tak slušně odsýpá. Protože se odehrává povětšinou za bílého dne, mám tento film rád, protože se u něj tolik nebojím :-) Představitelé hlavních rolí jsou sympatičtí a na rozdíl od jiných filmů se chovají často jako lidé. ()

peto12

Výborný horor o vrahovi v plášti, ktorý má na sebe hák. I druhé úspešne pokračovanie je celkom dobré. ()

Martin741

I Know What You Did Last Summer 1 je vyborny horor plny teenagerskych vyvrazdovaciek v style Vreskot 1 od Wesa Cravena. Reziser Jim Gillespie odviedol slusnu pracu a z hereckeho osadenstva vytrieskal maximum. Najma Jennifer Love Hewitt bola nadherna, ba dokonca aj hororova atmosfera bola pritomna. Ale musim pochvalit aj Sarah Michelle Gellar /serial Simpsonovci, Cravenov Scream 2/ - bola proste vyborna. Tieto slashery su vsetky na jedno kopyto a takmer vsetky o tom istom, ide len o to, ci film respektuje platne fyzikalno -chemicke a logicke zakony. Preco vsak davam vysoke hodnotenie je ten fakt, ze tento film nejde vyslovene proti tymto zakonom. 76 % ()

zdenotvor

Ako malý som bol z toho hotový, teraz už to vidím trošku inak, no aj tak nemôžem povedať že by sa neoplatilo tajemství loňského léta vidiet. Taký príjemný, nenáročný slasher na pohodvý večer s popcornom. ()

Vyhy

Kultovka, která má skvělý háv devadesátkových filmů, ale nepatří mezi ty lepší slashery. Možná, kdybych to zhlédl v době vzniku, beru to jinak. Přesto to bylo v pohodě. ()

Rodriguez

Sem rád, že jsem tento horor viděl. Kdysi sem to nebral, ale teď je to klasika/ikona novodobého hororu. Hewitt, Gellar, Phillippe a Prinze Jr. udělali nezapomenutelnou čtyřku, ano fantastickou. ()

Flaxik

Hlavní město Brazílie? Rio de Janeiro! Výborně, vyhrály jste zájezd! Telefonická soutěž byla jediná vtipná a zapamatovatelná věc na celé hovadině, která si může stoupnout do nekonečné řady teenagerských slasherů s obehranou zápletkou, předvídatelným dějem a zde hlavně i zcela nezajímavým způsobem vraždění. ()

Pajky3

Jeden z těch slabších slasherů, avšak s velice silným a solidním obsazením. Celá 4 herců patří k mým velice oblíbeným, takže já tomu pár věcí odpustim a za to, kolikrát to bylo parodované tomu dam 4 hvězdičky. ()

Fallen_One

Lepší průměr. Bavil jsem se, jen jsem fandil trochu jiným hercům a hlavní zabiják mi taky nepřišel zrovna dvakrát uvěřitelný. Jsem zvědavý na dvojku, pokud budu někdy mít to štěstí. Ale pozor, na zaplácnutí jednoho večera je to slušný. ()

Juto

Film je z časti hlúpy, ale ako žánrový film dobre funguje. Film má solídne obsadenie mladých hercov, ktorí ho udržia v napätí. 6/10 ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche