Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

iXtr3m3

Nie, nie som padlý na hlavu. Jasné, že Carsenovská trilógia je hrozný blud a takmer odpad, ale predsa musím tomuto filmu, tak isto ako jeho ďalším pokračovaniam dať 3 hviezdičky a to len a len z recesie... :-) ()

Ragdoll

Nemám rád Indiana Jonese, tudíž k filmům jemu podobným přistupuji ještě tvrději než normálně, avšak tohle už se trochu (víc) vymklo kontrole. Zmiňovat hrozný příběh či triky je zbytečné, stačí se podívat na místní hodnocení a přečíst obsah a obrázek si uděláte sami. Jsou však dva způsoby, jak ke kritice přistupovat, jelikož snímek je velmi naivní, až parodický, nedokážete ho brát vážně a všechny souboje a hlášky jsou nesmírně komické a tak neškodné, že je nakonec docela sympatický. Kdybych ho pojal vážně, což jsem také udělal, tak by to bylo takto podprůměrně, víc hvězd si ani nezaslouží. Ale velice jsem se bavil a svůj účel béčkové komedie splnil s vyznamenáním, takže, jak už to někdy bývá, bych mu ignorujíce všechny ty nelogické příšernosti dal klidně i za pět! Z této trilogie každopádně nejlepší kousek, ty další už bohužel ani nejsou vtipné, jen blbé... 20%. ()

borec999

Vykrádačka Indiana Jonesa, ktorej chýba charizma a nenútený humor Harrisona Forda, režisérska kvalita Stevena Spielberga a viac akcie, resp. väčší rozpočet. Ak však prihliadnem na to, že ide o televízny film, tak to určite nie je najhoršie. Oddychová jednohubka na 1 pozretie. 55% ()

Zagros

No nečekal jsem žádný zázrak, ale když jsem ten knihovník, na doporučení známých jsem se podíval. Flynn Carsen nám ale dělá medvědí službu. Je to sice snad první mainstreamový film, kde je hlavní hrdina knihovník, ale bohužel je to vcelku ňouma a nezachrání ho ani dvacet různých titulů z vysoké. Není charismatický, vtipný, mrštný a tu jeho inteligenci jsem mu taky nevěřil. Podruhé říkám bohužel… ani film jako celek se nepovedl. Přišlo mi to jako nepovedená a nevtipná parodie na Indiana Jonese. Ona to ale parodie není. Sice se nebere přehnaně vážně, ale film mě nedokázal ani napnout ani rozesmát, což je o tohoto žánru průšvih. Nakonec nechám dvě hvězdy a to je ta jedna jen za knihovnu a knihovníka v hlavní roli. Dalším dílům se vyhnu velkým obloukem knihovník neknihovník. Pokud chcete podobný film k Indianu Jonesovi, raději se mrněte třeba na Mumii z roku 1999. ()

Fary

Kdyz clovek ceka volovinu, neni na konci zklaman. Je to prijemna, prehnane pitoma oddechovka. Bylo mi lito dat tomu dve hvezdicky. Je to proste tak pitomy, az je to hezky. Navic mam slabost pro tyhle "indianajonesovky". ()

wosho

To byla teda blbost. Film se každou chvíli mění z přihloupé komedie do dobrodružného dramatu a pak do akční oddechovky. Na tv poměry je to bída a to po všech stránkách věci. Scénář, režie, herci, hudba, no prostě vše je zde mizerné. Takto dopadl producentský hitmaker Dean Devlin http://www.imdb.com/name/nm0002041/. ()

Janega

Indiana Jones odišiel na dôchodok, a tak ho prišiel zastúpiť Flynn Carsen. Je to taká nemastná-neslaná adventúra, ale pozerať sa to dá. 2,5 hviezdičky ()

J.Bourne

Je to blbý, trapný, nesmyslný a bůh ví co ještě. Ale je to taky docela fajn, sranda, trošku za vlasy přitažená dobrodružná komedie. Prostě oddychovka na večer, když neni co. Což platí asi tak nějak o včech dílech Flyna. ()

Shakeus

Jsou tam pokusy o humor, ale ten je trapný asi jako celé zpracování (místy až nepopsatelně). Pravda ale je, že být to myšleno vážně, kandidovalo by to mezi nejhorší filmy vůbec. Takhle jsem to sice nedokoukal, ale nijak mě to neiritovalo. Jedna hvězda za Cartera z Pohotovosti. ()

Bohemák

Indiana Jones bez Indiany? No, vlastně proč ne. Filmy pro děti potřebují přesně tohle: lehký humor a spoustu akce a triků. Dobrá zábava např. k žehlení. ()

Paity

Je jedno jestli je to kopí osudu, záchodové prkýnko, nebo košík na jahody. V podání tohohle falešného Indyho, je to stejně jedno. ()

Petr.Kocfeld

Flynn Carsen je pěkný film,který se mi docela líbí.Tento film táhne hlavně Noah Wyle a akčnější scény a moudrý knihovník sem tam sype moudra z hlavy a Carsen je tak trochu "podivín".Také mám rád knihy...Dávám 3 hvězdy hlavně za ústřední dvojici a akčnější scény.Tento film neurazí a potěší snad všechny věkové kategorie... ()

Haymar

Indy je byl a vzdycky bude pro me kultovni postava jeden z mych nej filmovych hrdinu vubec... Proto jsem mel dost problem s timhle divno-filmem, kterej vlastně nevedel, jestli se ma tvarit vazne nebo si delat prdel ze vseho a ze vsech... Ackoli byl hlavni hrdina celkem sympatak a kladas jako noha, celkovy chaos na "platne" zachranit nemohl. Nemile me prekvapil (ackoli kdysi demonicky a charismaticky) tentokrat fakt vyjimecne spatnej Kyle MacLachlan ()

Angelino

Amatérske efekty, priehľadný scenár a plytká pointa. V každom prípade ale veľmi príjemné pozeranie po vyčerpávajúcom týždni, kedy sa Vám nechce ani myslieť ani sa veľmi sústrediť, iba s "priblblým" úsmevom pozerať na obrazovku a vychutnávať béčkové klišé (to bol môj prípad). A práve za to pridávam tretiu hviezdičku. ()

ThomasCrown

Takto vysoké hodnotenie dávam s čistým svedomím. Film je výborne spracovaný, páči sa mi ako príbeh a starobilé artefakty, tak aj obsadenie a v konečnom dôsledku ani špeciálne efekty neboli vzhľadom na TV film najhoršie. Zabavil som sa dostatočne a už po tretí krát som pri Librarian-ovi strávil príjemných 90 minút. Teším sa na ďaľšiu reprízu. ()