Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

Gomez222

Dve pridelené hviezdičky hovoria o tom, že táto nizkorozpočtová verzia Indiana Jonesa neprekvapila ničím a na spomínaný film si ani nesiahla. Chabé komediálne prvky, predvídateľné zvraty, priemerné herecké výkony z tohto filmu robia jednorázovú oddychovku. ()

Phoeniyx

Je to sice něco jako parodie na Indiana Jones a mírně se to v některých částech nevyvedlo, ale je to snesitelné a dokonce to má i své kouzlo dobré pro rodinné večery. ()

Linsang

Takový Indiana Jones druhé cenové kategorie. Je ale evidentní, že se filmaři neberou moc vážně a tato nadsázka spolu se sympatickým Noahem Wylem alias doktorem Carterem z Pohotovosti je důvod, proč jsem si film užila. Přiznaná vykrádačka je mi totiž mnohem milejší než filmy, které nestydatě kopírují originály nebo parazitují na legendě a tváří se jako bůhvíco originálního... ()

pirate

Docela slušně natočený dobrodružný film, ve kterém je i ta trocha humoru. Něco ve stylu Indiana Jones, jen o hodně méně známé a ne tak "skvěle provedené", ale za zmínku určitě stojí. Klidně 65% zaokrouhleno na 70% a ty silnější tři hvězdy. ()

mcamino

Super film, hodně dobrodružný, bavil jsem se po celou dobu, ovšem po prvním shlédnutí, když to vidíte potřetí tak už je to slabší. Nechám to ale po prvním shlédnutí na 5*. ()

Grid odpad!

Mam rad beckovi filmy. Bohuzel toto je prespriliz. Tvurci nemeli soudnost. Trapnost nadevse. Prechody mezi sceny, akce, pribeh je hooodne ohrany i postavy jsou suche. Jinak i s mizernym rozpoctem se da natocit dobry film. Ne ale tato naivita. ()

3k7

Začnu asi záporákem, jehož dementní dialogy mě vytáčí od té doby, co se objevil na scéně. pořád samé "dělej, nebo jí vystřelím mozek", to je tak primitivní, stupidní, jednoduché, až nevím jestli mám brečet smíchy, nebo si rvát vlasy...Takže to vypadá spíš na pořádnou plešku... To nedokážou udělat záporáka aspoň trošku charismatického? Intelektem byl asi někde mezi drogovým dealerem a 8 letým dítětem, které chce koupit zmrzlinu, nedostane co chce, ale protože má v ruce pistoli, tak všem vyhrožuje, že něco s tou pistolí podnikne, když tu zmrzlinu nedostane. Dále mě pobavila videokonference přes televize asi z roku 1970. To jsem se fakt upřímně zasmál nad iracionalitou tvůrců. Taky mě pobavila situačnost hlavního hrdiny, který se nachází polonahý na recepci mongolského hotelu a ptá se plynulou MONGOLŠTINOU všech přítomných, zda-li neviděli blonďatou ženu. Technicky mě zaujal záběr, kdy kdesi v horách přelétly 2 helikoptéry. Představte si, že máte úplně mizerný rozpočet a potřebujete dát do záběru 2 helikoptéry, abyste diváka informovali o tom, kde se hlavní hrdinové nachází. Kdyby přelet helikoptér nebyl přes obraz tak rychlý, ale dostatečně rychlý na to, aby si divák nevšiml detailů, tak si myslím, že to za "tyto peníze" nebyl úplně marný záběr. Několikrát se v tom filmu objevila poslední kapka, kdy už jsem tu blbost chtěl vypnout, ale vždycky jsem si říkal, že když už jsem tuto sebevraždu zapnul, tak už to nějak přetrpím, abych na to mohl napsat hodnocení. Komu tedy doporučit? Kdyby Vám bylo tak 8 let, tak z toho určitě budete unešení. Jestli to američani mysleli vážně tak každý dospělý američan, který musel z tohoto filmu být nadšen, musel být idiot s IQ nižším než Forrest Gump. Český dabing byl tak strašný, že kdybych si mohl vybrat znovu, radši se podívám na originál a snad i raději bez titulků a doufal že nebudu ničemu rozumět, abych nevnímal ty trapné dialogy. :) Ne, tohle je vážně parodie a autor asi předpokládal, že mi to bude připadat vtipné, jenže proč mi to připadne děsně primitivní? Ačkoliv soundtrack těžká vykrádačka, tak ho hodnotím asi jako nejpozitivnější část po celou dobu filmu. (smutné, že?) Životní příběh hlavní postavy je výborná parodie. Pousmál jsem se na konci, když přijela Sonya Walger na motorce a vyzvedla Noah Wyle zatímco se bavil se svou filmovou matkou na téma on a ženy. Tak a teď nějaké měřitelné hodnocení a souhrn. Soundtrack není nejhorší, hlavní hrdina se snaží, ikdyž to nestačí, mizerné dialogy, logika ve filmu spáchala sebevraždu již někde před zahájením natáčení a největší plus filmu je, že trvá jen 89 minut, na udělání si obrázku o filmu Vám však bude stačit minut 10, ikdyž jsem to do konce přetrpěl s doufáním, že mě něco mile překvapí. Dát tomu 5* tak si nechám dát na CSFD ban, pokud 4*, tak urazím všechny dobré scénáristy, herce, filmy, kteří dokáží natočit pěkný film, 3* tak si o mě budete myslet, že jsem buď alternativní genius, který ve filmu našel něco velmi hlubéko a snaží se o tom všechny přesvědčit, 2* jsou adekvátní za televizní béčko, kde když jsem se opravdu snažil, tak jsem dokázal něco pochválit. 1* je za totální blbost a odpad, to bych zase urazil herce o kterých věřím, že jejich vina to není. Kdo si zkusil natočit vlastní film, tak tomu dá snad i ty 3*, protože ví jak náročné je natočit film a jak lehké kritizovat. Proto dávám **. Tento film rozhodně nebyl určen mně, byla chyba mrhat svým časem na takový film, ale můžu jít zase o film dál. () (méně) (více)

Sansnom70

Je na tomto snímku vidět, že do něj nebylo tolik investováno jako do jiných tohoto ražení. Kdo má rád filmy ve stylu Indiana Jonese, tak ten ať si tento film i další dvě pokračování nenechá ujít. Jak bylo níže napsáno, je na efektech poznat levná práce, ale nápad a děj jsou myslím docela super. Pokud takovéto filmy máte rádi, tak si jej nenechte ujít. ()

Pythonator

Hodně levný a hodně blbý Indina Jones o abnormálně sečtělém knihovníkovi, který rád vyskakuje z letadla bez padáku a je natolik pitomý, že když jde po shnilém mostě, tak si ještě poskočí, aby se propadl. Televizní produkce je znát, takže to působí samozřejmě jako blbý seriál, ale přesto je to zábava, i když místy nechtěná. ()

nudlis

Dneska jsem to viděl asi potřetí a musel jsem snížit hodnocení na jednu hvězdu, protože je to fakt hrůza. Ani průměr. Ošklivá Walgerová se pořád snaží působit jako děsná "nymfa", špulí hubu po vzoru Andželíny a spíš přehrává než hraje ("...ty máš mozek, já mám svaly ..." by mělo spíš bejt "ty máš vědomosti, já mám velkou prdel"). Wyle sice taky není žádnej Ford nebo aspoň Fraser, ale jeho "hraní" je o trochu lepší. Celkově už to ale není ani film na děštivý sobotní odpoledne nebo podvečer. ()

Sa.sa

Ale jo byla to sranda a i hezky se na to koukalo... Prostě je to sice hrozná blbost, ale nikdo nečekal , že nebude přesto 5 hvězd... :)) Navíc jsem se slušně bavil, takže s tím nemám problém ()

Mistr119

Pravé jméno Boha? "MY". :) Celkem dobrý film podobný filmům o Indianu Jonesovi, jen trošku jinak pojatý a s jiným smyslem pro humor a trošičku jinou úlohou děvčat ve filmu. :) ()

padlar

Trochu moc naivní. Pokud mělo jít o parodii na Indiana Jonese a podobné filmy, tak je tam scén parodující tyto filmy velmi pomálu. Celkově takové nemastné neslané. Není tam nic, co by mě "donutilo" podívat se na to znovu. ()

Inner

Možná, že to rychle uběhne, nemyje to mozek a dá se na to koukat, ale jako film samotný to stojí za starou bačkoru. Nejsem z těch co by ocenili, že za málo peněz aspoň nějaká muzika, ale je to rozhodně lepší než některé jiné televizní počiny. ()

Mr.Matteaso

Aspirant na jednu z největších vykrádaček vůbec, jak tak čumím na ten plakát, tak i ten je občíhlej od Indyho. Co k tomu říct...snad jen, že je to fraška od začátku do konce. Hloupý scénář, stupidní gagy, o namakaných tricích radši ani nehovořit. Tenhle film opravdu žádné větší ambice, než opanovat nedělní odpoledne na TV Nova nemá. Hvězdička pouze za to, že mám rád Cartera z Pohotovosti... ()