Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

AndrewNewman

Okopčený Indy tentokrát hľadal kópiu osudu. A dalo sa na to pozrieť, hlavne vďaka dosť presvedčivému výkonu sympatického doktora z Pohotovosti. Nič prevratné nečakajte, ale fanúšikovia dobrodružných filmov si určite prídu na svoje. ()

Nemo7

Proč tak nízké hodnocení? Indiho znám nazpamět a u tohoto filmu jsem se perfektně pobavil. Velmi zdařilé - není to žádná trapná komedie. "Ten profesor mi byl hned podezřelý. Nedal mě jedničku." ()

Skeevee

Místy jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet =/ byla jsem trochu zvědavá na Bčkovýho Indiho a bylo to snad etě horší, než jsem počítala, inu, co se dá dělat, Indy je jen jeden =) (a oproti tomu zlatí Lovci pokladů =D) ()

kissilen

Noah Wyle ako klasické nemehlo, aj keď sčítane a nadmieru inteligentné, to proste musí dopadnúť dobre. Treba to brať hlavne ako komédiu s prvkami "akčňárny" a scifi a nasmejete sa počas celého filmu. ()

cici24

Super, takhle má vypadat odlehčený film, který si na nic nehraje. Srovnávání s jinými lepšími filmy je nevhodný, to můžete říct taky kdo je silnější Superman nebo Batman?.....prostě má to svou atmosféru, hlavní hrdina je sympatický a příběhy jsou taky dobrý....všechyn filmy nemůžou být jako Indiana....mnohem lepší než Lara Croft ()

brasek

Flynn Carsen by chcel byť hrdina, ktorý rozžiari oči nejednej deve a bude idolom mnohých mužov. Radšej si budem Noaha Wyleho pamätať z Pohotovosti a na túto biedu zabudnem. Aj TV FILM by mal byť kvalitný a zaujímavý snímok, bohužiaľ opäť sa zabudlo, že niekedy nič je viac ako niečo. ()

blekekeke

U TV filmu se dá prominout cokoliv, i ty špatně nakreslený kulisy, jednoduchý děj, laxní bitky, málo vtipu, hodně trapnosti, málo sladkosti. V celku se na to ale dalo koukat ... ()

Rian_witcher

Další z filmů těžící z popularity Indiana Jonese. Naštěstí si nehrající zbytečně na efekty, ale na vtipnost a jako zábavná oddechovka s jednoduchým scénářem stojí (min v TV) za vidění. ()

wray

Najprv bol Indiana Jones, potom klony typu Mumia, a to s Cageom coho nazov si nepamatam a potom su filmy ako tento (ktovie kolko ich este je). V podstateto ani nevadi a az na to ze je to niekolkokrat lacnejsie, triky nie su az tak skvele, pribeh trosku jednoduchsi a cele je to len taka napodobenina - stale je to pozeratelne :) Dobrovolne by som si to asi nepustil, ale ked uz to slo v TV tak som dopozeral. A asi tak by som k tomu pristupoval - ak nie je nic ine a nahodou to je na programe, preco nie. Ak sa vsak program mozem vybrat sam, vybral by som cosi lepsie... ()

sydney

Flynn nesahá Indiana Jonesovi ani po paty a po pravdě, o nějaké srovnání tu nejde. Carson je milý chlapík s IQ 150, který se cítí jako ryba ve vodě především jako knihovník, obklopený největšími historickými poklady, považovanými světem za dávno ztracené. Nepředvídatelné (nebo předvídatelné?) události ho ale nutí zapojit i Flynna -akčního hrdinu a jde mu to za pomoci krásných slečen (jak jinak) výborně. Je to zkrátka oddechový první díl miniseriálu pro diváky, kteří se chtějí bavit a nějaká umělecká kvalita je jim šuma fuk. Myslím si, že někdy je i takovýhle film potřeba. Aspoň já si to užila . Navíc mám ráda hudbu Josepha Lo Duca. ()

unclejack

Z doposiaľ troch existujúcich Knihovníkov je ten prvý určite najlepší. Na jednej strane obstojný scenár a vcelku slušné spracovanie sa snúbia s výkonom Noaha Wyla - asi najlepší v rámci série - a záporák Kyle MacLachlan je takým bonusom navrch. Dá sa na to pozerať, občas je to dokonca aj vtipné, hoci občas aj poriadne naivné. Záver je kapitolou samou o sebe, ale ako oddychovka si myslím že to zafungovalo. To Indy ladenie mi však poriadne vadí. ()

Kaitiffa odpad!

Snímok z kategórie "Panebože, zakážte túto ozrutnosť kvoli zdravému mentálnemu vývoju súčasnej generácie a aj ďalších nasledujúcich." ()

moriero

Tomuhle televiznímu počinu jsem se záměrně vyhýbal několik let. A dělal jsem dobře. Levnost triků i scénáře předčí i ten největší výběr v Planeo Elektro, milánkové...jak říká Vaše Maruš. Takhle vážně ne. Prostě ne. ()