Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu

(TV film)
  • USA The Librarian: Quest for the Spear (více)

Třicetiletý vědec, “profesionální student” Flynn Carsen (Noah Wyle) získal dvaadvacet akademických titulů  a další studium mu bylo odepřeno. Tajuplný muž ho najme na volné místo knihovníka Metropolitní veřejné knihovny, kde mu svěřili sbírku legendárních historických artefaktů, mezi nimiž nechybí Svatý Grál. Krátce po jeho nástupu členové zlověstného Hadího bratrstva ukradnou část Kopí osudu, kterou římský voják Longinus bodl ukřižovaného Krista. Flynn si uvědomí, že pokud by získali ještě další dvě části artefaktu, stali by se podle legendy neporazitelnými a mohli by ovládnout a zničit celý svět. Vědec proto musí odložit brýle, vstát od stolu a pokusit se získat artefakt zpět, pokud možno celý, i se zbývajícími částmi. Jeho jediným pomocníkem je odvážná a atraktivní kolegyně Nicole Noonová (Sonya Walgerová), jeho jedinými zbraněmi jsou vědomosti, bystrá mysl a kniha psaná dosud nepřeložených jazykem. (JOJ Cinema)

miron

totální vykrádačka plná nesmyslů , já třeba běžně do hor v zimě chodím s rozhalenkou a čtu si knihy které jsem podrobil plaveckému výcviku ................ ()

AndreyCSFD

Další z mnoha filmů, který se okatě veze na vlně obliby Indiana Jonese, a to pěkně z gruntu, kdy ani typický jonesovský font písma nezůstane nedotčený. Bohužel spadá však do kategorie těch méně podařených - sice je to částečně vinou malého rozpočtu (triky a animace jsou mizerné) ale především zvoleným žánrem. Těžko ale říct, jestli tvůrci hned zpočátku uvažovali o filmu jako o parodii, protože technicky vzato už samotný Indy parodií je. Pokus vytvořit hrdinu, který vládne stejně dobře mozkem jako bicepsem a bude ještě dělat vtípky a kukuče do kamery ale prostě nevyšel - Noah Wyle je sympatický asi jako pojišťovák, kterého nečekáte, a jeho femme fatale jakoby vypadla z filmů pro nevyzrálé dospělé. Celý snímek působí dojmem, že režisér si ukousl větší sousto než zvládne a do jakžtakž zdárného konce jej upoceně dotáhne jen s velkým úsilím. Nadruhou stranu jde jenom o béčkový film na DVD, takže k domácím pracem je to ucházející kulisa. ()

rusty09 odpad!

Dobrá píčovina, vešekerý dialogy ubohý, trapný a nudný a efekty třeba takovejch vodopádu s mostem, nemám slov. ()

Chundys

Jelikož mám rád Noaha Wyla tak tento film byl celkem koukatelný, i když efekty a ta jeho kóča (v Lost se mi líbila, tady ne) děs a bída :-)! Pravda je to jen televizní film, ale i tak... ()

Bozvav

Pořád jsem váhala mezi 3 až 4 hvězdy. Tak nakonec tři a půl. Trochu to celé sráží dolů za poněkud slaboduchý scénář, snaha o baby přístupnou verzi a dost hloupoučké dialogy. Jinak jako celek dobré, místy akční, místy vtipné, Noah se na roli Carsena skvěle hodí, triky ujdou a pár opravdu zajímavých momentů by se taky našlo. Takový velmi slušný průměr rodinné dobrodružné podívané. ()

sirien

Takhle má vypadat správný béčko (céčko?) - chybějící prachy dohnat stylem, postavama, hercema a potřebnou nadsázkou a sebeuvědomněnim co do toho na co ten film má a na co ne. ()

zdeny99

Srovnání s Indianem Jonesem je zde opravdu neodmyslitelné. Flynn Carsen je jeho novodobá podoba. Bohužel oproti Spielbergovu kultovnímu filmu působí Flynn velice chudě a po jisté době i nudně. Přičemž začátek je na televizní film impozantní. Flynn se stane knihovníkem v knihovně, která spíš připomíná Pentagon. Jsou v ní uchovány všelijaké relikvie jako Pandořina skříňka, Excalibur, Archa úmluvy a samozřejmě Kopí osudu. To je ukradeno a Flynn je jediným, kdo jej může najít. Je totiž vyvolený... Krásné téma, hodné velkého dobrodružství, které se bohužel nepovedlo zfilmovat tak, jak by si zasloužilo. A tak se z prvního dílu o Flynnu Carsenovi stává pouze průměrný dobrodružný televizní snímek. [12194. hodnocení, 358. komentář, 56%] ()

*Colorado

Totální vykrádačka Indiho. Přes plakát až úplně do konce. Není to myšleno úplně negativně, protože si nemyslim, že by šlo o film, který by se Indiana Jonesovi snažil konkurovat. Jde jasně o film určený asi hlavně do tv, možná do videopůjčovny (já bych si to teda nepůjčil). Bylo by celkem zajímavý, podniknout výlet do hlav producentů a nahrávacích společností, zajímaly by mě popudy vedoucí k takovýmhle počinům. Vydělal si na sebe vlastně ten film? No a abych jen nekritizoval, tak k dobru musim filmu dát trošku nadhled, kdy i z filmů čiší, že není myšlen úplně vážně a proto jsem některé scény přešel s úsměvem na rtech. Pokračování mě neláká, ale uvidíme, kam mě moje kroky dovedou. ()

char_t

Naivní pohádka pro jednadvacáté století. Zábavná, s lehkou nadsázkou, kterou musíte brát v úvahu, jinak se budete mlátit do hlavy. Ale když překousnete procházku přes Himálaj v polobotkách a bez čepice, budete se celkem fajn bavit. Škoda jen, že souboj obou ženských postav netrval trochu déle ;) ()

Olík

Maminčin Mazánek Flynn Carsen obdrží díky svým znalostem Roberta Langdona kouzelnou pozvánku od Willyho Wonky, aby se zúčastnil konkurzu na Noc v muzeu v Bradavicích, čímž se rozpoutá Indiana Jonesovské dobrodružství v království Anakondy s krásnou Larou Croft po boku a Bratrstvem kočičí pracky v patách. ()

Wolvie

V podstatě velmi slušné,zvláště na televizní poměry.Díky nízkému rozpočtu a faktu,že zhruba polovina herců vůbec hrát neumí,se to samozřejmě nemůže počítat mezi áčkové dobrodružné filmy,ale já mám tenhle žánr rád a když vezmu v potaz fakt,že jedinými jeho zástupci v áčkových vodách v posledních letech byla slaboučká třetí Mumie a průměrní Lovci pokladů,je na tom minimálně první Flynn Carsen ještě relativně dobře.Hrdina je sympaťák,hrdinka se sexy a celkově to na neurážejících 6/10 stačí naprosto v pohodě.Což není vůbec špatné skóre. ()

matkoulko

Budem k filmu trochu zhovievavy v hodnoteni, nakolko dobrodruznych filmov typu 'Indiana Jones' zas az tak moc nie je. Tento ma urcite nizsi rozpocet, co je aj videt na obsadeni i vizualnych efektoch. Dej plynie miestami trochu pomaly a da sa pri filme lustit sudoku (co bol moj pripad) alebo zehlit (nie moj pripad). Oddychovka bez krvi, vulgarizmov a sexu vhodna aj pre deti... ()

HH

Proč tenhle slabý odvar z Indiany Jonese vidím vždycky na dovolené na lyžích v Rudolfově? :-) ()