Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

lucifrid

Bratři Winchesterové se letos na podzim vrátili už s dvanáctou řadou, ale nedá se říci, že by seriál ztrácel dech, zraje totiž jako víno. Jasně, bratři jsou v podstatě nesmrtelní, ale žádný seriál (snad mimo v našich končinách hodně podceňované Buffy) nemá tak neskutečné množství hlášek, legendárních scén a meta epizod, které si prostě sem tam musíte pustit, jen tak pro radost. První tři sezóny se sice trochu kloní, i přes velké nosné příběhy, spíše k epizodním příběhům („Pamatuješ, jaké to bylo, když jsme jen honili Wendigo?“), ale to neznamená, že by byly špatné, naopak. Jen od čtvrté řady vsadil seriál více na hlavní nosné linky a dobře udělal. Bratři dostali posilu z nebes a od té doby je komediálnost téhle mysteriózní chuťovky, která si dělá legraci z hororových klišé i sama ze sebe, ještě lepší. A Supernatural fandom má gif úplně na všechno. ()

Fanucci

Moderní seriálový odvar klasických hororů (Kruh, Chain Saw Massacre, I Know What You Did Last Summer atd), u kterého se člověk ani moc nebojí. Slabé 3 hvězdy. EDIT - po celé 1. sérii musím změnit hodnocení. Pár vynikajících, temných a strašidelných dílů (např. episody Home, Asylum, Something Wicked a hl. Faith) a napínavý vývoj kolem rodinné tragédie a démona = 4. hvězdy. Nemůžu se dočkat dalších dílů:-) ()

Reesam

Seriál, který si získal mé srdce. Jensen je naprosto skvělý, role staršího bratra mu prostě sedne. Příběhy, které neznají mezí. Po první sérii, která mě tolik nebavila, jako ostatní, přichází změny v rolích. Episody nezůstávají strohé, ale pomalu na sebe navazují. Seriál už není jen o tom, jak zabít dané monstrum a nebo se poprat s problémem, ale vzikají nová přátelství, mění se rodina a vztah mezi bratry. Postupně se tyto série proplétají slabou nitkou návaznosti a získávají tak něco, kvůli čemu musíte sledovat dál. A i přesto, že bratry Winchesterovi miluju a nedám na ně dopustit, nemůže být seriál nekonečný a měl po 7. sérii skončit. Protože koho baví neustálé hraní si se smrtí a utíkání z lopaty? Přece jenom věčně nežijeme a to by neměl ani Dean, ani Sam. Od 6. nebo 7. série seriál značně klesl na sex appealu (kvalitě nikoliv!) a opakující se smrt/vzkříšení mě už nebaví. Nynější 10. série je zatím o ničem. Po 9. sérii, kdy se Dean stal -POZOR SPOILER- démonem, mu to v následující sérii vydrželo 3 díly. Takže je to zatím vážně o ničem. ()

Martpod

První dvě série výrazně nadprůměrné, od trojky laťka klesá až po totálně vyčpělou břečku, na kterou se skoro nedá dívat. ()

jhr

Lovce Duchů považuji po Buffy a Angelovy za jeden z nejlepších seriálu v daném žánru. Dean a jeho bratr Sam jsou opravdu sympatická dvojce, první dvě série byli takové pomalejší ale přesto velmi dobré, od třetí se ale seriál posunul docela výrazně do temnějších vod, což je samozřejmě dobře. Hlavní dvojce je doplněna dosti zajímavými dalšími postavami a to rodinným přítelem Bobbym, který je taky lovec duchů, a tak jim vždy rád pomůže, sympatická démonka Ruby, se kterou se dá dohromady Sam a řada dalších výrazných postav. Jednotlivé příběhy jsou jak vyváženě temné a hororové tak i vtipné a odlehčené. Jen doufám kdy už konečně přijde ta apokalypsa! ()

Chen

Mysteriózní seriály jsou v módě. Jenže tentokrát je tu jeden, který není jen prvoplánitě "cool", ale má hodně co nabídnout. Pokud přehlédneme, že se některé díly občas inspirují v hororech posledních let, tak nás pohltí mrazivá atmosféra. Výtečné je obsazení. Oba "bratři" jsou charismatičtí a budou Vám sympatičtí od první vteřiny. Jejich charaktery nejsou nikterak umělé a přehněně "televizní". Pokud vydržíte do pozdních hodin, ve kterých se Lovci duchů vysílají, čekání se Vám vyplatí. ()

Nuala

Zajímavé nápady, slušné efekty a ucházející příběh. V poslední době nebylo natočeno moc zajímavých sci-fi seriálů, takže člověk ocení i Lovce duchů. ()

Martin741

Vyborny serial, kde dvaja sympataci riesia pripady, ktore maju hodne do hororu. A je to vyborne natocene, vidno, ze reziseri sa pohrali s reziou. 88 % ()

Jimmi

Videl som prvu seriu..v ktorej sa nasli brutalne diely(hned prvy) ale aj vela podpriemernych.Ku koncu serie sa to dost zlepsilo a myslim ze tento serial ma tendenciu zlepsovat s a zo serie na seriu(ktovie kolko ich natocia).Zatila je to za 3 hviezdy a dufam ze po 2hej serii(ktora neviem kedy bude vysielana) budem moct dat lepsie hodnotenie ....................Takze po zhliadnuti 3 tej serie a prcych 2 deloch 4tej konstatuem ze sa serial fakt brutalne zlepsuje a zvysujem moje hodnotenie o 1 hviezdu.....takze zatial 4.....mozno po skonceni 4tej serie to bude aj 5 ()

Sandstorm

Hodnocení jednotlivých sérií: 1.Série - *** 2.Série - *** 3.Série - **** 4.Série - **** 5.Série - **** 6.Série - **** ()

cariada

Trochu jsem se toho bál zvláště v první sérii to vypadalo na epizodní seriál, ale naštěstí se čím dál víc rozvíjel děj a příběh a bylo se pořád na co dívat. Smrt je tady čistě relativní pojem a hlavně nikdy není konečná. Postavy se neustále vrací. 15 sérií bylo opravdu hodně a svědčí to o velké oblíbenosti. Což je krásně vidět na konci kdy nejen že vše řádně uzavřou, ale i herci a tvůrci poděkují divákům. ()

bukowski83

Tenhle seriál mě prostě něčím okouzlil!Hlavním hrdinům všechno žeru a vůbec mě nevadí, že jejich krásný tvářičky ocení především mladší slintající slečny!Sice malinko extrémní boj proti andělům a archandělům, ale to se dá lehce odpustit a dobře se pobavit. ()

annihilation

Na první pohled to vypadá jako další béčkový seriál (jako je třeba Buffy nebo Angel), ale opak je pravdou. Jde o docela příjemné fantasy, které je úzce spojené s některými hororovými prvky, ale ne těmi, ze kterých člověk nemůže ještě tři dny usnout, ale spíše těmi, které korespondují s tajemnem. Navíc je seriál doplněný o dva výrazné sympaťáky, kteří hrají bratry a tím se docela vtipně rozkrývá možnost řešit vztahy, které mají mezi sebou. Občas prostě vyvstává otázka, jestli bráchu chránit nebo mu jednu vrazit. Určitě tedy nejde o nějaký intelektuální počin, který vám přinese spousty nových myšlenek a poznatků, ale spíš o dobrý kousek pohody se zajímavým zaměřením navíc skvěle doplněný o kvalitní rockovou hudbu. ()

carly

mne sa to páči a veľmi. hlavne veľmi dobre vybrali hercov. originálne to nie je, ale je to strašidelno-zábavné. ()

Fallen_One

1. série: Ne zrovna originální nápad, ale dobře provedené. Nebudu srovnávat s Akty X, protože tam jde spíš o mimozemšťany, tady jde o tajemné síly odehrávající se na zemi. Zajímaví hlavní herci a pěkné kočandy v epizodních rolích. Příběhy bývají vesměs napínavé, mnohé z nich šlapají na paty hororovému žánru. Kvalitní seriál, který naštěstí sleduju v angličtině (dabing mu může srážet body dolů), ale kterému chybí do úplné dokonalosti ještě něco navíc. První série se slušně rozjela, uvidíme co bude dál. Prozatím 75% ()

pufina

Horor, drama, komedie, parodie, perfektní černý humor, báječná hudba, výborné efekty + charismatičtí hlavní představitelé a po boku jim nechybí ani jedna kráska - Chevrolet Impala ´67! Co víc dodat? To se snad ani nedá popsat slovy. Kdo neuvidí, ten nepochopí a nemůže posoudit! Oblíbené postavy: Dean a Sam Winchester, Bobby Singer, Castiel, Lucifer, Crowley.. ()

Pajky3

1. série První série je zhruba tak na 80 %, některé díly jsou slabší, některé jsou vysloveně povedené. Seriál je udělanej líp než leckterej horor poslední doby. Efekty jsou tady dobrý, nevypadají lacině. V zápletkách s démony se snad v každém díle dá najít nějakej horor. Sympatická dvojka bratrů, škoda že nemají na pomoc nějakou ženskou ruku. K tomu je vynikající soundtrack. 2. série Druhá série je slabší, asi jsem čekal moc. Příběhy se opakujou nebo nejsou tak zajímavý, duchové nejsou tak dobře udělaný. Navíc jsou to většinou jen lidi. Aspoň, že finále vynahrazuje dojem z této rozpačité sezóny. A uzavírat smlouvu s ďáblem je vážně populární kšeft. 75 %. Uvidíme co přinese otevření pekla. 3. série Třetí série se opět o něco zvedá, i když pořád to není úplně top, doufám. Hlavně konec slibuje že to bude dobrý. Jen mi přijde že ta zajímavost duchů, démonů a legend se vytratila a to je škoda - 75% 4. série Ve čtvrté sérii jsem se vlastně dočkal doslova překopání celého seriálu. Dean a Sam už ani tak moc neloví duchy, ale spíš tak stojí mezi Andělem a Ďáblem. Sam se stává méně sympatickej, což je vzhledem k ději jasný. Záverečný díly série jsou perfektní a hodnocení jde vysoko - 90 %. 5. série Seriál pokračuje až dochází k velkému finále. Pořád perfektní. Hned mam chuť koukat dál a dál. - 90 % 6. série Strašně se mi líbí jak se do všeho naváží, ostatní seriály (Chirurgové) filmy (Stmívání, Titanic) nebo postavy (Walker, Eastwood) dostávají na frak, ale nešetří ani sebe. viz s06e15. Závěr trochu zvláštní, ale pořád je to 85 %. 7. série Sedmá série jen potvrzuje, že jde o skvělej seriál, opět jsem asi prošel změnou při sledování, ale teď se bavím jinými věcmi. Hlavně tím, jak se naváží do ostatních filmů či seriálů. A navíc tohle je jedinej seriál, kde nevadí, že umře podstatná postava. Scénáristé vždycky najdou cestu zpět. Navíc konec série napovídá minimálně zajímavému začátku té další. Cesta ven očistcem by tomu mohla dát šťávu. opět vysoko přes 90 %. 8. série Osmá série se nese v nově nastoleném duchu. Seriál už není tak strašidelný jako býval, ale často velmi dobře baví. Očistec je trošku odbytý, ale při flashbacích nevypadá věru zle. Kromě hlavní dvojice bratrů je samozřejmě skvělý také Castiel a Crowley, jejichž přítomnosti si opravdu užívám. Jako bonus s této sérii představila Charlie (Felicia Day), kterou jsem si okamžitě zamiloval. V závěru série přišel velký plán Metatrona a následně pak velký pád z nebes. A já se nemohu dočkat, co nás čeká... 90 % 9. série Devátá série začíná velkou záchranou akcí Sama. Oblíbené postavy se vrací a celou sérií se táhne touha porazit Metatrona a vrátit andělskou legii zpátky na nebesa, kam patří. Cesta k tomu samozřejmě není jednoduchá a Dean si musí přivlastnit velmi nebezpečnou zbraň, která se začne obracet proti němu. Závěr série je opravdu překvapivý a já jsem opět nedočkavý, protože mě zajímá co se bude dít za rok. Už delší dobu víme,že tyhle kluky nějaká smrt nerozhází... Navíc jsem rád, že nevyšel ten spin-off. 90 % 10. série Desátá série, to už je pořádné číslo. Jako už je zvykem u Supernatural, tak i v letošní sérii se toho odehrálo strašně moc, aby se v podstatě nic důležitého nestalo. Že někdo umře zrovna tady nic neznamená. Hlavní misí celé série je vyléčit Deana, ať už z "démonství" nebo od znamení. Dean resp. Jensen Ackles tak má možnost si vyzkoušet nové odstíny své postavy a určitě nejsou k zahození. Bavím se pořád dobře a pořád hodně. Na Supernatural se nechystám zanevřít ani po letech, ale kam se ještě dá postupovat? Závěr opět ve velkém stylu, tak jsem zvědav, co přinese Temnota. Winchester brothers potřebují velkou výzvu a silného protivníka. 85 % 11. série Ani s jedenáctou sérií pánům nedochází dech a baví. Tentokrát je jim hlavním protivníkem tajemná Temnota. Zklamání nakonec přeci jen dorazilo a to hlavně proto, že se nekonalo žádné velké finále a tentokrát se všechno vyřešilo tak nějak v klidu a bez divokých akcí. Uvidíme, co bude příští rok, otevřený konec nabídnul zajímavé varianty. 12. série Dvanáctá série se nesla hlavně v duchu spolupráce/boje s britskou skupinou lovců. A bylo to zajímavé, trochu to uklidnilo to každoroční snažení zachránit svět. I když aby se neřeklo, tak svou roli sehrál opět i Lucifer, který se konečně vrátil s tváří Pellegrina. Díky konci to vypadá, že přijdeme o důležité postavy předchozích ročníků a tak jsem opravdu zvědav na to, jak se s jejich ztrátou Sam a Dean vyrovnají. 13. série Třináctá řada se pustila do představení post-apo světa do kterého jsme zavítali již koncem loňské série. Díky tomu se vrátilo několik tváří, u kterých už jsme tomu nevěřily a postaraly se tak o pár překvapivých okamžiků. Sam, Dean, Castiel a Lucifer možná nejsou v plné síle, ale pořád mě jejich příběhy neskutečně baví a jsem vážně zvědav na to, co přijde v další řadě, protože jako obvykle závěr nechal spousty otázek. 14. série Supernatural baví a až do svého konce bavit nepřestanou. Letos se bratři Winchesterovi za pomoci Castiela snaží správně vychovat potomka Lucifera. A chvíli to vypadá, že se jim jejich práce s Jackem docela i daří, jenže jak už to tak bývá, tak se něco zvrtne. Závěr přinesl velké překvapení a jsem docela zvědav na to, jak se za rok Sam a Dean rozloučí. Já doufám, že se vší parádou. 15. série Po patnácti letech rozloučení a závěrečná série, kterou těsně před finále přerušila světová pandemie. Možná i proto působil závěrečný taneček s Bohem trošku natahovaně, na druhou stranu dal příležitost, aby se ještě pár postav vrátilo a rozloučilo. Nemůžu se zbavit pocitu, že předposlední díl bylo lepší zakončení než úplný závěr, ale to nevadí. Vzpomínky i tak zůstanou pozitivní a Supernatural neopakovatelnou jízdou. Shrnutí A proč tedy 100 % - Protože si to drželo vysoko laťku tak moc dlouho a protože jsem se i po těch letech vždycky těšil na novej díl, a teď když je po všem, tak mi bude chybět. Je třeba další argument? Já myslím, že ne, ale i tak jich mám ještě spoustu... () (méně) (více)

WolfR

Mít to méně sérií a být už to ukončený,byli by Supernatural dokonalým seriálem. Ale nejsou. Pořád je to o tom, že (SPOILER) umře jeden nebo druhý. A po 6. sériích už mě to vážně přestalo bavit. Ale jinak tam jsou super nápady a vůbec celá atmosféra. A oba bratři jsou skvělí, 4 hvězdy. ()

forsythia

Díky tomuhle seriálu jsem se naučila zpaměti téměř celý text exorcismu (pravda, když to neumíš celý a dobře, je ti to celkem k prdu) a měla zase na nějakou dobu o super zábavu postaráno. Leč dokoukala jsem to jen do osmé série, pak mě to nějak přestalo bavit. Ale od 1: do 7. určitě pecka a nejvyšší hodnocení. Třeba se k tomu někdy vrátím a dokoukám to, možná to chce jenom pauzu. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu