anli

Romantická komedie s originálním nápadem ,kdy si dvě hlavní postavy vymění na několik dní bydlení a tam si .jak jinak,najdou protějšky.Slušný a nápaditý scénář ,který se občas neubrání nějakému tomu kliše a zručná a příjemně citlivá a romantická režie.Nancy Meyers tohle umí ,ví co chce divákovi dát a jde si za svým.Hlavní herecká čtveřice byla trefa do černého a oparvdu jsem si je moc užil.Jak Winslet-Black ,tak Diaz-Law jsou prostě skvělí.K tomu mě velmi příjemě potěšil Elli Wallach a velmi mě pobavilo malinké nakouknutí Dustina Hoffmana."Prázdniny"jsou svěží romantickou komedií ,která nás dojme a pobaví a je přesně v té pozoci ,kde má romantická komedie být.Je to jedna z mých nejoblíbějších filmových romantik a plné hodnocení nemohu dát jen díky srovnání s "Láskou nebeskou".Dávám tedy jasných 90% a tenhle film si budeme pouštět zas a znova a zas a znovu nás bude dojímat a bavit. ()

noriaki

Ale jo. Přes pomalejší rozjezd si to nakonec sedlo. V posledních pár letech si z romantických filmů vybírám jen ty originální. Buď musí mít netradiční zápletku, nebo šáhlé postavy. Čím divnější, tím lépe. Prázdniny patří do těch klasických slaďáren které nepřekvapí. Až na zdvojenou linii se ničím neliší od mnoha svých bratříčků. A bohužel, jedna z hlavních kategorií žánru, čili chemie mezi zamilovanou dvojicí, potažmo sympatičnost jednoho z páru (v mém případě ženy), je tady spíš slabina. Z dvou blondýnek mě neoslnila ani jedna. A Kate Winslet se zoufale nešarmantním Jackem Blackem bych snad i oželel. Takže proč jsem nakonec spokojený? Možná pro tu skvělou hudbu, možná pro sympatické roztržité herectví Cameron Diaz. A možná proto, že je to nakonec fakt dobrý film. ()

Master19

Tenhle film má skoro všechno, co by mít neměl. Je zbytečně natahovaný, má naprosto hloupý (co hloupý, úplně blbý) scénář a většina herců není extra sympatická. Ale. Nevím proč, ale celkem v pohodě jsem to dokoukal a několikrát se i upřímně zasmál. Přejdu kopance ve scénáři (jednou taxík nemůže jet dál, podruhé už ano...), typicky americké vykreslení prostředí (USA - všechno velké a krásné, Anglie potažmo Evropa - všechno maličké a zastaralé), naprostou hovadinu se způsobem výměny domu (mám sice v internet důvěru, ale nastěhovat si po pěti řádcích chatu někoho úplně cizího do baráku... no nevím) a dám 3 *, z nichž 1. je pro Cameron Diaz, 2. pro odkazy na jiné filmy a narážky na historii Hollywoodu a 3. pro Jacka Blacka, který mě pokaždé příjemně překvapí a povedlo se mu to i tady. ()

Moogwi

Tak nevím, 3* nebo 4*... C.Diaz i přes svůj věk stále hezká, K.Winslet pro mě opět nepříjemná, pánové klasa, bylo to roztomilé ale přeslazené, hezká hudba ale dlouhá stopáž filmu, C.Diaz se slzu nakonec povedlo uronit ale mě ne, zase ten happy end... zkrátka hezky se na to kouká, ale závěrečné titulky zkončily a je na čase vrátit se zpátky na zem.. být holkou líbí se mi to určitě víc, takhle je to slabčí 4 .. ()

Millanium

Pěkný romantický film, který zkazila velice častá přímočarost a na můj vkus i fádní konec. Mile mi herecky překvapila Cameron Diaz, kterou jinak zrovna nemusím. Na "Love Actually" to tedy sice zdaleka nemá, ale to neznamená, že jsem se u toho nebavil. 70% ()

anusha

hmm nieje to nejaky brutalny film ale trval 2 hodiny a vobec som sa nenudila :) .. preco mi je Cameron Diaz taka nesympaticka? ()

SkyHawk

V jeden den jsem měl tu možnost společně s tímto snímkem vidět i film "Návrh". A to, co mi chybělo právě ve výše zmíněném Návrhu, jsem našel tady. Až tolik se zdey sice nenasmějeme, ale jinak prožíváme nejen dva krásné příběhy, o kterých raději hluboce nepřemýšlejte, což asi ani nebudete. Díky hvězdnému hereckému obsazení totiž člověk s radostí vstřebává strasti hlavních hrdinů a užívá si (alespoň pro mě) krásnou podívanou. ()

shantim

Film má podobnou atmosféru jako například Láska nebeská, tedy pohodovou a nekonfliktní a z celého filmu pak čiší velmi pozitivní energie. Láska nebeská to však není. Herci jsou sympatičtí a jejich výkony velmi dobré a dokreslující hudba nakažlivě pozitivní. 68% hvězdiček ()

Linka2

"Mám kýče ráda. Celý život hledám ten správný kýč."...Překvapivě chytrý scénář. A Kate Winslet plave d-o-k-o-n-a-l-e kraula!!! ()

Imune

Docela klasická americká romantická komedie, akorát trochu víc protáhlá, což jí ale neuškodilo. Sice tam byly scény, u kterých jsem se, i přesto že jsem se na to díval sám, cítil "trapně", ale některý mě zase pěkně pobavily. Například jak se Amanda (Cameron Diaz) pořád snažila rozbrečet bylo docela komický, to že se jí to nakonci povede bylo ale už docela jasný. 60% ()

skretik odpad!

Fakt dokonalá nuda :D... Jediné, na čom sme sa doma pri pozeraní smiali, boli naše vlastné hlody... posledných 20 min sme nedopozerali, ale vypli sme to... :D ()

Hennesy

Prázdniny by mali byť časom oddychu, uvoľnenia, nových zážitkov, romantiky a dobrodružstva...cez prázdniny sa má človek cítiť lepšie, je mu ľahko na tomto svete - starosti zmiznú, farby sú sýtejšie, slnko jasnejšie... :) A presne tak som sa cítil pri pozeraní filmových Prázdnin. Príjemne natočené, so skvelou hudbou, jemným humorom a dokonca ani ta Cameron nebola otravná ako zvyčajne. Tá piata hviezdička je za čarovnú postavu, scénaristu na dôchodku, v nonšalantom podaní Eli Wallach-a. Je to metafora, pocta a poklona starému dobrému Hollywoodu - továrni na sny, v jej najlepších rokoch. A to ja rád :) ()

Sany33

Milá a príjemná, romantická komédia, ktorá nemôže ničím uraziť na druhú stranu vo viacerých momentoch milo prekvapila. Veľkým kladom je herecké obsadenie, ktoré je vžité so svojou úlohou a úloha sa im jednotlivo perfektne hodí na mieru. Množstvo skvelých vtipných momentov na ktorých som sa vážne dobre pobavil, vôbec nejde o nijakú hru na city čo pri romantických komédiách s takýmto odľahčeným scenárom nadmieru oceňujem. Kde tu nájdete určite aj dáke to klišé, ale vôbec nebije do očí a ani sa hneď o scénu ďalej nesnaží o dáku prehnanú inovatívnosť. Príjemná oddychová snímka, ktorú by som nemal problém pozrieť si znova. Za mňa teda nič menej ako 79%. ()

nevermore

Holiday je přesně ten typ filmu, který mi ABSOLUTNĚ nemá co nabídnout. Cameron Diaz je tady navíc tak neuvěřitelně prkenná, že musím říct, že tak špatný herecký výkon jsem KU*VA dlouho neviděl. Zápletka o ničem, gradace nikde... takže jedna hvězda za Jacka Blacka a to i přesto, že to je jedna z jeho nejhorších rolí. ()

VanTom

Vykonstruovaná umělost trčela z jinak příjemné romantiky v momentech groteskové křeče, kdy děvčata "vtipně" projevovala své rozjitřené emoce – a připomínala tudíž nesvéprávné hysterky. To potrápilo hlavně úvodní rozestavení, pak převážily sympatie ze společnosti okouzlujících milých lidí, aby v závěru mírně zabolelo břicho z velké porce cukrkandlu. ()

JohnSmith

Docela fajn vánoční komedie, která je na mě už trochu moc romantická, ale líbila se mi. O co víc se mi líbila role Wallacha, o to víc mě štval Jack Black, který se tam podle mě vůbec nehodil ()

IvyH

Jedna z nejlepších romantických komedií za poslední léta. Mezi ústředními dvojicemi to jiskří, jak už dlouho nikde ne a celkově působí komedie svěže a velmi neotřele. Jude Lawovi uvěříte všechno, Kate Winslet budete držet palečky, Jack Black velmi mile překvapí a Cameron Diaz mě konečně přesvědčila, že i ona umí hrát. Pozor! Na osamělé může působit mírně depresivně;-) ()