žvanimírek

Oblíbenci z TOPky odpustí, ale já nemohu jinak než za pět a jinak něž umístit The Holiday do TOPky. Nebudu nikomu vymlouvat jejich pocity o přeslazenosti a podprůměrnosti filmu, možná to je i pravda, ale obvykle jednou do roka mívám potřebu se trochu rozněžnit u romantické komedie, trochu se přesladit (abych to pak mohl zabít kulervoucíma kouskama jako The Expandables nebo TF 1,2,3) a tuhle mojí potřebu Prázdniny splnili na jedničku. Je fakt, že dvojice Winslet - Black mě až tak nebavila, ale co tahle dvojička pohnojila, to s přehledem dotáhlo duo Diaz - Law, malebnej domeček Winsletovky, britská zima a zelenej Rover Lawa. Sám se divím, že jsem mezi klady zahrnul Cameron, ale The Holiday působí jako celek tak pohádkově, že ani její čistá profesní ignorace mi nemohla pokazit zážitek. ()

Jizni Tlapa

Tfuuuj to byl ale flusanec vedle! Romantická ždímačka, kde "kocourek" Law brečí, Diaz se plácá mezi sexy pózami blond dračice a "afektované dylinky", Winslet v teplácích ječí z pocitu marnosti a D.Hofmann na tři vteřiny vykoukne z poza regálu, aby se v zápětí zase bez řeči ztratil....naprosto zbytečné dvě hodiny, překroucené a zaškrcené romanťárny!! ()

Blacks

Trochu blbost, trochu moc romantický, trochu moc neuvěřitelný, ale kouká se na to hezky :-) "You are incredibely decent man. - I know. So, it has been my problem" ()

Tyny

Dlouho jsem odkládala shlédnutí Prázdnin, ale poté jsem zjistila, že jsem udělala velkou chybu. Roztomilý Jude Law, kvůli kterému jsem se na celý film ze začátku chtěla podívat, jelikož nemá moc takovýchto rolí, kromě tedy mých oblíbených Borůvkových nocí. Mimochodem Cameron Diaz svou roli zahrála skvěle, stejně jako Winslet a Jack, kterého jsem si díky tomuto snímku velmi oblíbila. Zajímavý a originální scénář, samozřejmě od mé oblíbenkyně Nancy. ()

Lachtaan

Nebýt snahy zhlédnout co nejvíce vánočních filmů za tento prosinec, asi bych se k jednoduše vyhlížející romantice nedostal. Jsem ale nakonec velmi rád, že jsem se s neustále nešťastnou Kate Winslet a roztěkanou Cameron Diaz na včerejší poklidný večer sešel. Hned od úvodních seznamovacích scén každému z nás dojde, jak tahle romance skončí. Ale kouzlo, které dokázala ústřední čtveřice vytvořit, nemá ledajaká romantická komedie. Ty mě kvůli prostým příběhovým liniím již pekelně omrzely, Prázdniny si ale mohou tleskat, oproti svým bratrancům mě zaujaly na celou nemalou délku. ()

bubun

Totálně ožralý Jack Black (kterýmu to v tomhle filmu až překvapivě sluší, akorát by nemusel zpívat) nasedá do auta, aby odjel domů - nad jeho ožralostí se nikdo nepozastavuje. Nebo byl jen přežranej? Ne, určitě jsem viděla, že v baráku s Kate Winslet chlastal víno. Slovy Karla Gotta: Jak to je možný?? Když přišly na řadu ty dvě extra roztomilý přeslazený holčičky s úsměvy typu Macaulay Culkin, tak mě to trochu začlo srát. A pak Mladý papež: "I am a full time dad." Aha, takže full time dad jde po práci místo domů do hospody, kde se zleje, a pak jde domů ke své sestře, a děti má na starosti kdo? No, ale pak je tam ještě několik vcelku vtipných momentů, co to téměř vyvažují... Je to celé dost přeslazené a dojemné, anglický venkov, vdovec, nevěra, Vánoce, zapomenutý filmař apod. Ale jak píše Necrotongue, židovský Calvera potěšil. ()

Helmutek

Důvod, proč film vidět? Skvělá Kate Winslet, Jude Law a bezprostřední Eli Wallach (jsem tatar, ale měl jsem z toho druhý Vánoce, když mi došlo, že to ON je přece ten the Ošklivej, že to ON přece hrál v Sedmi statečnejch atd.). Důvod, proč film nevidět? Všechno ostatní... A bohužel fakt téměř všechno (s přepíčenou Cameron Diaz v čele) - je to dějově plochý, nezajímavý, stylizovaný, a obsahuje to všechny ty nechutný a předvídatelný klišé americkejch romantickejch komedií, který si člověk dokáže představit - bez toho, aby je jiná kvalita vyvažovala nebo kompenzovala (dojemnej osud vdovce a jeho malejch dcerek, zpovykaná bohatá snobka na venkově nalezne smysl života a o pár dnů pozdějc se společně se zbylejma hlavníma postavama /kterejm se za ty dva tejdny taky všechno včetně vztahů vyřešilo/ v jednom romantickym bytečku poplácávaj na Silvestra po ramenou, jak jim to všechno hezky dopadlo a jak všichni ty jejich nehodný a podlý expartneři dostali po zásluze na prdel, všechno je čisťounký, běloučký, ukilzený a navoněný, z každý scéný čuměj maskéři a retušéři, prvoplánově a k momentálnímu vtipu ohejbanej scénář /např. jednou jí k domu taxík zavézt nemůže, aby se tam samozřejmě musela ve sněhu, s kufrem a v lodičkách plahočit sama, nikdy potom už to ale najednou pro taxikáře problém neni/ atd. atd.). Obsazení obecně je luxusní, ale co z toho - z hovna bič neupleteš, a tak to nezachrání ani ten Jack Black s jeho nezajímavou postavou, ani jinak povedený cameo Hoffmana. Tl,dr: Celkově vzato - tuctová a nezajímavá americká romanťárna v naleštěnym a navoněnym hávu, bez jakýkoli špetky nápadu, autentičnosti nebo přirozenosti. Ten britskej vánoční film, na kterej má tohle údajně bejt americká odpověď, ani nebudu rouhačsky zmiňovat, protože to srovnání je naprosto nepatřičný. ()

Honzíno

Hodně sladký, ale na vánoční sacharidové úrovni je to snesitelný a vlastně příjemný. Nancy má i lepší kusy, ač za tohle se stydět určitě nemusí. ()

TO

Krásná romantika, vtipná a dojemná. Kdyby byla jenom o trošku lepší, o trošku kratší a o trošku méně užvaněná, byla by naprosto skvělá. ()

Chasm

Páni, takhle (jaký je to vhodný slovo?) hroznej (asi...) film jsem neviděl už docela dlouho. Scénář tedy hlavním (a vedlejším) představitelům moc prostoru pro hereckou inovaci nedával a režisérka možná nutila všechny zúčastněné hrát tak, aby byly poznat všechny pocity postavy z jednoho záběru (a bylo opravdu bolestivé pozorovat Cameron Diaz, jak se o to snaží) - Nancy Meyers u mě tedy propadá a jediný člověk, kterého můžu s čistým svědomím pochválit, je Eli Wallach (z hlavní čtyřky možná ještě Jacka Blacka - a to bych před filmem opravdu nikdy neřekl, že budu chválit právě jeho ze všech zúčastněných)... Jo, a stopáž tohodle snímku??? Co to je za blbost?! Během filmu jsem se často ptal sám sebe: "Proč je tam vůbec tahle scéna?" - více střihu by definitivně prospělo... 40% ()

Beky

Slušná jednohubka, stravitelná díky hereckému obsazení, které je více než brilantní, které dokáže utáhnout slabé dialogy a tuctovou zápletku bez sebemenšího zaškobrtnutí!! Stopáž je neuvěřitelně zbytečně protažená, ale pokud je pomalé tempo chtěné a není známkou špatné réžie, tak to beru zpět!! Po filmu vám určitě utkví v hlavičkách baráček na anglickém venkově, protože to je fakt nádhera a dokážu si představit jak v něm v klidu vegetim, nechtěl bych tam skejsnout nadlouho, ale občas má člověk pocit, že všichni lidi ho jenom nasíraj i když mu vlastně nic neudělaj, takové místo klidu by měl mít každý!! Taky je hezké vidět Blacka v něčem jiném než je šílená komedie nebo parodie!! Nancy Meyers prostě umí, průměrný scénář točí jako by to bylo veledílo a ve výsledku to kupodivu funguje, jen tak dál!! A ti kteří jsou momentálně v rozchodovém řízení, připište si k mému hodnocení hvězdu!! Jednou větou: I když se ve vztahu nedaří, snažte se, ať se vám nezboří!! ()

lennyd

Těžko si představit dvě rozdílnější osoby. Angličanka Iris (Kate Winslet) platonicky milující svého kolegu Jaspera, se dozvídá, že se Jasper bude ženit (samozřejmě ne s ní). Zatímco, v luxusu žijící Amanda (Cameron Diaz), nachytá svého přítele Ethana (Edward Burns) při milostném dobrodružství (a opět to není s ní). Obě dívky zatouží vypadnout ze svého prostředí, nejlépe na druhý konec světa, a pokud možno hodně daleko od všech chlapů. Přes internet se seznámí, a domluví se, že si na čas vymění své domovy - chladný anglický venkov a prosluněnou rezidenci v L.A. Jenže láska, ta potvora, před tou se jen tak snadno utéct nedá ... Fakt nechápu srovnávání této tuctové romantické komedie s geniální Láskou nebeskou. To v čem Láska nebeská excelovala, to Prázdniny rozhodně nenabízejí. Celý příběh je nalajnovaný dle pravítka (tak jak to Nancy Meyers umí), což ale není nikterak na škodu (někdy je fajn u filmu jen tak vypnout, obejmout milovanou osobu a nic neřešit). Po herecké stránce filmu není co vytknout - pokud vám tedy některý z hlavních hrdinů nevadí (průšvih je, když nemáte moc rádi ani Cameron Diaz, ani Kate Winslet - stejně jako já), naštěstí mužské obsazení (a to fakt nejsem gay!) to napravuje. Jinak se mi moc líbí komentář kleopatry - taky bych bral útulnou anglickou chatičku, zvlášť kdyby stála někde na sluníčku, u moře, v L.A. :) ()

mickyreed

Eli Wallachovy chvilky týkající se filmové historie jsou krásné. Tyhle chvilky a herecké výkony hlavních představitelů (kromě Diazové!) vytahují tenhle film z hodně předvídatelného, tuctového a rádoby průměrného romantického scénáře. ()

Pavlínka9

Hodně příjemný film s výborným obsazením. Podle mě vybrali klasické americké a anglické představitele, kteří se do daných rolí hodily :) Film mě hlavně potěšil svou pestrostí, určitou šíleností, ale hlavně - a to považuji v tomto případě za nejdůležitější - je to první film, ve kterém mi je Jack Black sympatický :D :D Konec filmu je sice silně infantilní a vyumělkovaný, ale co :) Bavila jsem se? Bavila :) A o tom tenhle film je :) KOMENTÁŘ Z ROKU 2011 O 9 let později jsem si film pustila znovu - už dlouho jsem si říkala, že ho chci vidět znovu - a ano, neskutečně jsem se u toho bavila :) Dokonce mi přišlo i více, že danému tématu rozumím :D Nejsem zastánkyní takovýchto "romantických filmů" a nemám ráda happy endy, nicméně tohle mě fakt bavilo a kupodivu to mám vysoko na svém piedestalu oblíbených filmů. ()

DonHUS

Dobré. Ovšem mohlo to být znatelně lepší. Někdo schopnější by z obou částí natočil dva pořádné filmy, Nancy Meyers jede jen na půl plynu. Hlavně úvod by chtěl sestříhat a kratší část s Kate Winslet a Jackem Blackem (který by si zasloužil více prostoru) nabízí málo dojemných a zábavných okamžiků. Právě proto se mi víc líbila ta britská s Cameron a Judem, i když je prvoplánovější a obyčejnější. 65% ()

venison

Pro mě kultovní vánoční romantický film číslo dva! Bez nich bych si už Vánoce nedokázala představit ;-) Milý, citlivý, něžná film plný jemného humoru a čisté lásky.. Snad první film, kde mi Cameron Diaz neleze krkem.. Báječná Kate Winslet.. A za normálních okolností pro mě neatraktivní herci Jude Law a Jack Black by mě na místě donutili se do nich zamilovat.. Krásná komedie, která se mi jen tak neokouká, a za hlubokého smutku vždy prozáří den :-D ()