swamp

Ano, ano, ano. Je to průměrná romantická komedie. Průměrná ve srovnání s Love actually..ale koho to zajímá?! Oproti jiným hollywoodským kouskům výrazně vyčnívá z řady. Ať už relativně zajímavým námětem, herci (překvapila mě i Cameron Diaz) či příjemným snoubením úsměvných a vážných částí. Na Štědrý den si určitě pustím již zmíněné Love actually..ale na Boží hod už budou kralovat The Holiday. :) ()

mil@n.fanatik

Filmový zážitek!! Jeden z nejkrásnějších romantických filmů za poslední dobu, možná vůbec!! Skvělí herci C. Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black, kteří zahráli náramně.. Celý film na mě působil velmi příjemně a velmi procítěně, což u moc romantických filmů není vždy u mě zvykem.. Půlka filmu mi uletěla jako čert, ani jsem se nenadál a bylo 7 hodin a já byl domluvený s kámošem do posilovny a musím se přiznat, že jsem měl chuť nejít a dodívat se na tento krásný film. Nakonec jsem šel a jen se těšil až přijdu domů a dodívám se.. To se stalo a bylo to krásné... NÁDHERNÝ FILM!! Pro labužníky romantických komedií vřele doporučuju! :-) ... 90% ()

Eawy

I am shocked, amazed and refreshed. Toto je jediná veta, ktorá mi teraz, po dopozeraní zišla na um. Veľmi dobrý príbeh, plný lásky a vzťahov ako takých. Veľmi pôsobivá hudba, aspoň pre mňa. Krásna Anglická príroda tomu ešte dodala a atmosféra Vianoc vás nenechajú na pokoji. Veľmi dobré. 85% ()

Slartibarkfast

Legrace je v tomhle filmu zajištěna skvělým výběrem herců, kterým to spolu sedí. Příběh je pravda trochu klišé, ale kdo by na Vánoce nechtěl trochu romantiky, která zahřeje na srdíčku..? Takové věci se pravda stávají jen ve flmu, ale mně se velice zamlouvalo všechno to "růžovo", co z filmu vyzařovalo. Navíc pěkná hudba a nic, co by mi vyloženě kazilo dojem. Myslím, že 80% je výstižné hodnocení. ()

nascendi

Už samotný úmysel pozrieť si všetky filmy, ktoré užívatelia ČSFD zaradili do tisícky najlepších je scestný. A pomýliť si najlepšie a najobľúbenejšie filmy to ešte zhoršuje. A keď k tomu pripočítam moje extrémne nároky na romantické filmy, tak je nešťastie hotové. Pretože Prázdniny považujem za čistokrvný gýč, ktorý ma pripravil o dve hodiny života. Gýč je totiž podľa jednej definície všetko to, čo sa tvári ako niečo, čím určite nie je.  A to je presné. Takže je zbytočné žasnúť nad idiotským skotačením zúčastnených hercov, nad sexom v podprsenke a ďalšími pozoruhodnosťami. ()

nash.

Půvabná a příjemná romantická komedie, která nenudí ani přes nataženou stopáž a od dokonalosti ji dělí jen milá ovšem místy pekelně přehrávající Cameron Diaz. Přestože film rozehrává dva milostné vztahy a oba jsou fajn, ten po všech stránkách nejlepší "vztah" tvoří skvělá Kate Winslet a ještě lepší Elli Wallach. Potěší řada vtipných okamžiků, sem tam příjemně nenásilné dojemné momenty, i menší camea, jako třeba Dustin Hoffman vs. Absolvent. Nancy zkrátka romantiku umí, anebo mi její styl sedí, protože i přes poněkud slabší Po čem ženy touží zatím nikdy vyloženě nezklamala. ()

Tomco

clovek vidi tisicky filmov tohto druhu, ale stale maju nieco do seba..hlavne, ked pri nich zistite, ze aj take nemehlo ako cameron diaz uputa prijemnym herectvom :) ..myslim, ze sa nemusim hanbit, ked poviem, ze prazdniny su jednym z tych lepsich romantickych filmov. ()

Arsenal83

Keby to napísala Rosamunde Pilcherová, nikto by sa nemohol diviť. Rovnako plytké s jedinou výnimkou, je to sakra predražené dielo kvôli hollywoodskym herečkám. Komédia? Ani náhodou. Cameron Diaz ako herečka? Nikdy ňou nebola. Romantika? Nevýrazná. Ale možno tu nejaká tá stará panna vyronila slzičku. ()

Rocky62

Když jsem shlédl Po čem ženy touží a Lepší pozdě nežli později, zjistil jsem, že tyhle filmy Nancy Mayers opravdu jdou, tudíž jsem se na Prázdniny dost těšil. Snímek jehož záměrem je pozitivně naladit, dojmout a také pobavit, což se mu v mém případě příliš nepovedlo. Navíc Eli Wallach jako jediný z celé té skvadry něco předvedl. 2* za film a 1* z úcty k Tucovi :-) ()

LoLaa

Ano, i já srovnávám s Láskou nebeskou a v tomto srovnání Prázdniny prohrávají na plné čáře. Kate Winslet sice znovu boduje, ale Cameron Diaz mi byla ve své roli neskutečně protivná. Ale zase tento film nechci zahrabávat metr pod zem, určitě se na něj při slabé chvíli znovu podívám :) ()

Chrustyn

Velice příjemná romantická komedie, která nepřekvapí ale ani neurazí. Film má to štěstí, že v něm hrají dobří a sympatičtí herci. Navíc se mi jako filmovému fanouškovi líbilo časté probírání známých filmů nebo hovory s vysloužilým scénaristou. A scéna s Dustinem Hoffmanem v půjčovně filmů byla úžasná. Navíc ještě fajn vánoční atmosféra. ()

klerik

Napriek tomu, že to až okato chce dosiahnuť úspech anglickej prvej ligy a nebojí sa občas odpisoať, je to dobrý film. Taký civilný, vtipný... Aj napriek tomu, že je možno pridlhý. Nedávno som videl podobne sa snažiaci ROZCHOD!, kde mi vadil mierny nádych chladu, tu sa to knečne podarilo a Nancy Meyers ukazuje, že aj Amíci vedia spraviť správny vianočný romantický hit.... A ešte k tomu budete mať pocit, že ide do hĺbky.. ()

marhoul

A tohle je můj velmi oblíbený vánoční film. Kate Winslet a Eli Vallach.. to mě vždycky dostane! Diazka dobrá, Jude Law tradičně vynikající a Jack Black? Toho chlapa mám fakt ráda. ()

Zazie

Tak tu máme další romanci, kterou nám za pár let budou naše televizní stanice pravidelně servírovat o vánocích. Je to slabší odvar Lásky nebeské. Předvídatelnost a několikanásobný happyend k filmům tohoto typu patří, ale místy mi vadila přílišná rozvleklost a upovídanost - chtělo by to větší nůžky. A nějak jsem nepřekousla grimasy a přehnaná a neustále se opakující gesta Cameron Diaz. To už se mi víc líbila přirozeně ztřeštěná Kate Winslet. Nemůžu zapomenout na roztomilého Eliho Wallacha - chvilku mi trvalo, než jsem v tom drobném staříkovi vypátrala rysy někdejšího Calvery. No a cameo Dustina Hoffmana jako pralinka pro chuť. ()

mcb

Instantní romantická komedie, která ale chce být asi něčím víc než jen pohodovou zábavou na nedělní odpoledne. Sympatiční herci v naprosto sterilním příběhu aneb patos a kýč nikdy někoho naurazil. Tady velmi potěší a příjemně naladí svou skorovánoční atmosférou. Snímek nezabíjí ani svou přepálenou stopáží, dokáže na sebe vrstvit klišé bez jakýchkoliv zábran a přitom nepůsobí trapně. A jako filmového fanouška potěší i spousta odkazů, originálních vsuvek a jedno geniální cameo. Tyhle prázdniny stojí za to prožít, ale určitě ne každý rok jako Lásku nebeskou. 7/10 ()

Yardak

Příjemná romantika, která je sice zbytečně roztáhnuta přes 2 hodiny, ale díky příjemným hercům se to dá krásně vydržet. Ještě k tomu je film nadupán herci, jak hlavní role, tak i menší roličky (Sewell, Burns) nebo camea (Hoffman, Franco, Lohan). Láska nebeská to není, ale jako anglicko-americké spojení na 4 hvězdy:-)). Pan Ubrousek brilantní :o). 75 %. ()

triatlet

I když ani začátek příběhu nění nijak originální, tak "děj" odehrávající se po změně prostředí byl zbytečně zdlouhavý, zápletka x-krát zpracovaná nepřekvapila, takže servírovaná atmosféra Vánoc postupně roztávala. ()

heyda

Opět mám problém s tím, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Prázdniny jsou sice pěknou romantickou komedií s dobrou hudbou Hanse Zimmera i solidními výkony všech herců, ale scénář a celkový příběh plave příliš po povrchu a emoce jsou na můj vkus někdy příliš nucené a nepřirozené. Ale pokud vezmu v potaz, že kvalita filmu měla jasný vývoj a to pomalu vzestupný, tak budu výjimečně hodný a ty 4 hvězdičky dám, ale jsou s odřenýma ušima. ;-) ()