Ils

towstit

Cista zanrova specialitka. Europske horrory su vzdy lepsie ako tie americke, Az na vacsie stupidne rozhodnutie bomba. ()

Charlie84 odpad!

Že atmosféra strachu:):):). Při sledování jsem vpomněl na klasika, totiž "prvky očekávání a prvky sklamání" se u mne střídaly až s železnou pravidelností. Když to na vás zkusí poprvé, možná vám chvilku bude mrazit. Když i po půlhodině konstatně nudných záběrů v konstatně nezajímavých interiérech vypjatá hudba a přerývavý dech hrdinů vyústí v kakofonii pouťových zvuků, které jako měly vypointovat celou tu napjatou atmosféru, začnete prostě zívat. Proč si někdo nevzal aspoň pohrabáč jsem nepochopil, jak děti v Rumunsku dálkově ovládají zamykání automobilů, které jsou modelem výroby "centralu" vzálené odhadem staletí...to ví asi jen ty děti v Rumunsku:). Já zase vím, že když v polovině nudné, napřehledné naháněčky v lesích zatraktivníte její atmosféru přesunutím do temno temných kanálů, spolehlivě uspíte i poslední doufající. Což se naštěstí nebude týkat žádného příčetného diváka, který od poloviny v lepším případě prokliká, v opačném tento subjektivně měřeno bez mála šestihodinový opus vypne... ()

goni

Super napinava hororova jednohubka. Zaciatocna scena s pokazenym autom uprostred malo frekventovanej nocnej cesty dava hned od zaciatku tusit, ze sa nejedna o ziadnu romantiku. Potom nasleduje kratke predstavenie hlavnej hrdinky a uz aj sa ocitame v velkom starom dome uprostred lesa na Rumunskom vidieku. A prave v tomto okamihu nastupuju napatie a strach, ktore trvaju az do konca tohto kratkeho ale akcneho hororu. Scenar mozno nie je najlepsi ci najoriginalnejsi, ale napinava atmosfera to urcite vyvazuje. Divak si skutocne nema kedy vydychnut, pretoze cely dej sa odohrava pocas jednej noci... [53/2013]. ()

Nail

Jedna hvězda za kameru a atmosferu a druhá za to, že je to snad podle skutečných událostí. Jinak mě film dosti nudil. ()

Bird_house

Dobrý zvuk a kamera.. Vzhledem k zemím vzniku předpokládám nízké náklady, přičemž z toho bylo dosaženo maxima výsledku.. Nejvíc mě dorazil závěr - jak odpochodují do busu, jakoby se nic nestalo.. ()

Ondr@932

Film je krátký, má výstižný kvalitní příběh, hutnou hororovou atmosféru, tak co víc si přát. Prostě vyvedený horor. 70% ()

CharlieSs

Shit, to byla ale nuda. Možná tak ta pointa byla dost brutální, ale jinak... Ne. Oni (2009) je oproti tomuhle legenda u které se dá FAKT bát. ()

Vabr

Úvodní scéna je tedy pekelně intenzivní. Ne, něčím viditelným či děsivým, ale hutnou atmosférou. Navíc, se objevilo pár jumpscareů, takže jsem nadskočil jak splašenej. Hlavní náplň filmu se zdá, že si na tom bude vést minimálně stejně dobře - pomalý ale jistý rozjezd, při kterém se buduje atmosféra. Přichází vetřelci, hrátky se zvukem jsou bezva a je celkem napínavé sledovat, co hrdinové podniknou. Bohužel od jisté části (nechci spoilerovat) film začne kolabovat a pomalu si mě ke konci ztrácí. Závěr rozhodně nabídl více než vhodnou lokaci na pořádný boj o život. Bohužel v téhle pasáži jsem nic silného nepocítil a konec Ils mě tak zklamal. Zase jsem dal na francouzský horor, a k tomu dokonce film podle skutečných událostí. Pořád čekám na hororový banger z Francie, ale jsem vždycky zklamanej, že to nevyjde. Vyhodnocení: Skutečně nesouhlasím s názorem, že by bylo Jezero smrti horší než Ils. Jezero smrti je mnohem intenzivnější, surovější, děsivější a po filmové stránce funguje lépe. Vím, že se Ils řídí podle skutečných událostí, ale musí se brát také v potaz stránka divácká, nikoliv faktická. Od toho máme dokumenty. ()

LordMysti

Místy bravurně zvládnutá atmosféra, ale nemohu si pomoci, mnohaminutové nicneříkající nudné záběry na jednu či druhou osobu jak bloudí po domu... Celkově na mě film působil nudně, pár světlých okamžiků u mě tento film nezachrání. Sestříhat to nejlepší do půlhodinového minipříběhu, to by byla jiná! ()

ecis

Tak toto malo atmosferu,ako sa patri. Ziadne zbytocne efekty, nemravnosti, ci nechutnosti. Len obycajne, svetla, tiene, zvuky a ruchy, k tomu autenticki herci. Malo to spad a pri 77 minutach! som si neoddychol od napatia ani minutku. Zaver bol mrazivy. Velmi prijemne prekvapenie pre mna. "Chceli sme sa len hrat". Brr. ()

Gardenboy

Brutálne atmosférická snímka, ktorá je prakticky bez deja a jej vyvrcholenie trvá od nejakej 22 minúty, čiže dvyše dve tretiny filmu ... Tvorcovia šliapnu na plyn (obĺúbené klišé - scéna na "navnadenie" na úvod), potom trochu poľavia aby mali priestor na povinnú expozíciu a divák malú príleźitosť na zžitie sa s postavami no a potom pritlačia na píľu ako to ide a pritvrdzujú až do samotného záveru. Také niečo sa v modernom horore len tak nevidí ... Chlapci (a ženská) BRAVO! ()

lubomir91

Sice to mělo jen 77 minut, ale i tak to byl jeden z nejdelších horrorů co jsem kdy viděl. Bez žádných zbytečných oplétaček a jiných věcí. Prostě 15 min k úvodu a pak zbytek filmu jen akce s užasnou atmosférou. Užasná kamera na amosféře přidala své ()

Múra

Chtěla jsem film, u kterýho se budu konečně bát. To se povedlo, bála jsem se dost, ovšem když vyšlo najevo kdo jsou "oni", strach zmizel a už jsem byla spíš jen zvědavá, jak to dopadne. ()

filipes.lu

Příjemná rumunskofrancouzská variace teensploitation hororu. Míň brutálnější než Eden lake, míň naturalistický než Children. Síla je asi v tom, že jde prý o film na základě skutečných událostí a ani bych se tomu v dnešní době nedivil. Řemeslně je to zvládnutý dobře, vyblitý barvy a taková ta tečkatá kamera dělaj s atmosférou dobrý věci, ale stejně jsem se neubránil nudě v prvních třiceti minutách, která tak zaváněla romantikou a cituplnými záběry, že mi málem v pokoji vykvetlo kapradí na stole. Naštěstí byla hlavní dvojce konečná sympatická a hezká, takže se na ně dalo docela dost dobře koukat. Děkuju tvůrcům i za fajn konec, kterej možná připravil sám život, ale asi si to tvůrci pěkně řízli fantazijní představivostí. Bohužel má ale film pěkně hluchý místa a proto nejdu výš, než na tři. Do půdy romantický děs, od půdy do plotu fajn, od plotu do konce super. "My si chtěli jen hrát..." No prostě zlatíčka.///Tak teď jsem se dozvěděl, že ty zlatíčka byli v Český Republice...Už asi tuším...:))/// ()

Whysogreen

Kamera neukazuje viac nez treba a casto krat este o trochu menej. Klasicka zanrovka vybornou reziou povysena na velmi solidny nadpriemer... ()