Ils

chlebo odpad!

Najväčším hororom pri tejto sračke bolo prekonať tých 77 minút a prekúsať sa tým až do konca. Atmosféra 0 bodov, zábery predvídateľné, napätie žiadne - nuda od začiatku do konca, celkom nechápem ako to môže niekto porovnať s Eden Lake, kde rozhodne bolo na čo pozerať, jediné, čo ma na tejto megapeachovine prekvapilo, je jej vysoké hodnotenie. ()

jos_sep

Dlouho jsem nebyl u sledování filmu takhle napnutý. Prakticky od začátku do konce (+ za stopáž) se zatajeným dechem. Hodně chutná jednohubka! ()

Knor

Hodně znepokojující film. Atmosféra hustá a hodně strašidelná. Mráz po zádech mi běhal skoro furt a to vlastně není vidět skoro nic až do úplného konce. Tohle se povedlo, mrazivej a napínavej film. ()

Najt

Zajímavý lighthoror. Atmosféra by se dala krájet, zvuky v tomhle filmu dělají opravdu mnoho, v podstatě to je základ. Tady vás dokonale vystraší už jen ty zvuky. Místy by se člověk klidně i mohl bát, některé záběry byly povedené a prostředí a styl natočení byl někdy mrazivý. Nicméně pointa mě zklamala. V podstatě se nedozvíme nic a ze základních a povinných otázek jako je kdo a proč se dozvíme jenom kdo. Jsem zklamán protože jsem čekal něco děsivého a nadpřirozeného, už jen díky tomu jaké zvuky film od začátku produkoval. Když jsem se ale dozvěděl kdo, byl hodně překvapen, protože jsem toto fakt nečekal. Takže tady už je to spíš o tom, co kdo čeká, vše ale umocňuje, že je to podle skutečné události. O to hůř.. ()

lusa

Je pre mňa príznačné, že filmy, dobré filmy, pozerám aj niekoľkokrát. Toto bol dobrý film. Ale na druhý krát som to vypla. Skrátka, keď už viem, kto je kto, kto robí neplechu a ako sa hlavní hrdinovia budú chovať, tak na mňa v tomto snímku už nič nefunguje tak ako má. Na prvý krát som sedela a sledovala, sem tam zabudla prehĺtať, malo to skvelú atmosféru, herci sa chovali presne tak, ako sa má chovať ten, kto nemá šajnu, kto/čo mu behá po dvore. Takže pre tých, čo majú záujem, rozhodne odporúčam. Horor ako má byť. Na jedenkrát. ()

zly.dvojce

Ha, Ills mi unikli z hledáčku hodnotit/komentovat jak se tak dívám. Film jsem přece jen viděl už před více než rokem. I tak si ale velmi dobře pamatuji velmi hutnou atmosféru, která je největší devizou tohoto snímku. Opravdu musím kvitovat řežisérovu invnci v tom, že nás staví do stejné pozice jako hlavní hrdinku s hrdinou aka manželský páreček. Není totiž prakticky 3/4 filmu vůbec jasné kdo, co a proč. K filmu jsem přistoupil bez jakýkoliv předchozích informací a dobře jsem udělal, neboť to napětí by se dalo krájet a já vůbec netušil co to kurva má být. Straší snad v domě? Ta televize se zapla sama? Co to auto? Kdo poranil manžela? SAKRA CO SE DĚJE??? No a v kontextu tohoto dostává následné vyvrcholení paradoxně ještě větší grády, neboť mne ani zdaleka nenapadlo. "Nechtěli si s námi hrát" ..... SPOILER - výborná antikoncepce, bych ty fakany dnešní třískal jak žito, oni naši rodičové a jejich rodičové a rodiče jejich rodičů sakra dobře věděli proč ta pevná ruka a že stromek se má ohýbat, dokud je mladý. ()

Cortesz

Mělo to hutnou atmosféru i napětí. Konec byl naprosto šokující a byl šokující ještě více, když jsem si přečetl větu "Filmy podle skutečné události." Ovšem pravdou je, že mě více zaujala americká variace na tento námět s Liv Tyler v titulní roli. ()

pepino

Přesný případ toho, když přespříliš napětí se paradoxně stává nudným. Ale to se týká jen pár scén, film jako celek u mě docela zabodoval. ()

Furry_Sheep

Velmi kvalitní semi-exploitation. Od rumunského snímku jsem příliš nečekala, ale byla jsem příjemně překvapena. Hlavní postavy mě klasicky štvaly nelogickým chováním (v baráku jsou bubáci, tak nikam nezdrhnu a statečně jdu za záhadným zvukem). Horor o domě plném strašidelných zvuků se pozvolna mění v drsný psychologický snímek, který se vám sice ve snech nebude připomínat, ale rozhodně vám v paměti zůstane. ()

Brumlak

Bál jsem se, se přiznám. Líbí se mi, že autoři vsadili spíše na atmosféru než na "bubáky". Navíc s kamerou máte pocit, že vy jste ten třetí. Opravdu film, který svůj žánr nepizdí, ale naopak ho podpírá. Velmi civilní a jednoduchý. ()

MaxForValue

V zásade nič nové. Prvá hodinka pripomína lacnú béčkovú omáčku, ktorá ku koncu však získava tú správnu príchuť a posledných desať minút chutí luxusne. Tá zjavná nevyváženosť je však poriadne cítiť. Cez to všetko, je to však od Francúzov celkom dobrý prírastok do sveta "mystery-horror" filmov, ktorý vám síce neutkveje dlho v pamäti, ale tých 70 minút ľutovať istotne nebudete. ()

vittorrio

Čo ma na tomto horore najviac upútalo? Genialita ticha. Je ľahké urobiť "ľakačku" za pomoci hudby. Avšak ticho (!) to je to čo tomu dodáva adrenalín. Film je hneď o tri kroky bližšie k vám keď počujete vlastný dych. Preto ak by sme hodnotili strach, dávam 9 z 10. Samozrejme samotné ticho to nespôsobilo a výdatne tomu pomohli výkony hlavných hrdinov. Niet sa čo diviť, že strach hlavnej hrdinky v záverečných scénach v kanalizácií bol uveriteľný, pretože sama herečka trpí klaustrofóbiou. „Oni sa s nami nechceli hrať.“ Hrajte sa so svojimi deťmi, inak zle dopadneme. Každopádne pre mňa tomu jednoducho chýbalo niečo málo. Niečo, čo by vomne intenzívne ostalo ešte aspoň 10 minút. Frajer na záver, borec na konec akokoľvek to nazveme, ja som to tam nenašiel. Za zmienku však stojí silná scéna v posledných sekundách. ()

Pajotka

První půlka filmu mě nijak zvlášť nenadchla a spíše mi připomínala vykradený nápad z filmu ONI. Posledních 20 minut mě však uchvátilo až na 3* a poslední záběr ještě jednu přidal. Super atmosféra a mrazení v zádech jako u každého filmu "Based on the true story" . ()

Paja.93

No, dala bych ruku do ohně, že vím z jaké Rumunské menšiny ti malí ďábli byli. To zas ve mě vyvolalo vzteku. ()

Katka232 odpad!

Nelogické, nepřesvědčivé, nereálné a herci jsou jak prkna. To blbý Blairwitch bylo lepší a hercům se dalo víc věřit. Viděla jsem už hodně hovorů, ale tohle není horor ani z rychlíku ()

Mamlas

Film ma 70 minut, bez titulku 65. Prvni pulhodina pojednava o tom, ze se ucitelka vraci z prace, pak veceri s manzelem, takovym typicky francouzskym tupym manekynem, pak se divaji na telku, pak jdou spat. Je to zhola o nicem. Dalsich 20 minut je o tom, ze v dome zhasne svetlo. Tak chodi po dome pomalicku tam a zpatky a maji pocit, ze je nekdo v dome. Protoze je tma, tak to moc neubiha, protoze neni nic moc videt. Posledni cast je take potme, ale manzele vyjdou z domu a bezi lesem. Ani tady to moc neubiha, protoze je to zase potme. Nakonec vlezou nekam do kanalu, tam je pronasledovatele konecne dostihnou a zabiji. Ani u jednoho neni zrejme, jak prisel o zivot. Proste zmizi ze zaberu. ...boze, jak ja se tesil, aby to uz konecne skoncilo. Sice jsem porad poskakoval dopredu, protoze nektere zabery mely i nekolik minut, aniz by v nich o neco slo, ale to nestacilo. Ta stupidita a nezajimavost tohoto filmu byla prilis intenzivni. ()

mirkath1

Nevím-já jsem se vlastně nebála. Sralo mě debilní chování těch manželů.Ani moc nehledali něco na ochranu a jen zdrhali a ani nevěděli před čím. Ten pes se poděl kam? Za horor to nepovažuji, spíš ztrátu času. ()