Ils

prasokote

To říkám pořád, že teď nejsou děti, ale parchanti. Sympatická je ta krátká stopáž, do které se vešlo všechno a nic nebylo zbytečně navíc. Pár dír to mělo, ale jelikož na horrory nekoukám až tak často, tak jsem spokojená a celkem příjemně překvapená. Myslím, že začít nosit bouchačku asi není tak úplně od věci. ()

Veronica27

Takhle to snad začíná vždycky, když matka s drzou dcerou jedou autem a najednou jim něco přeběhne přes cestu.Když je něco, nebo někdo napadne. Pohodový pár žijící v domě, ona učitelka - on spisovatel .Ze začátku jserm si říkala, kdo je to tam straší s těmi baterkami ? Když z toho vyleze parta grázliku. Ujeté skřeky v lese, no kdo by neutíkal.A pak následná naháněčka někde v podzemí v tunelu. ()

Alexandre

Po pravdě je pro mne Ils poměrně zklamáním. Po několika skvělých ohlasech jsem čekal maximum, ale do toho má snímek hodně daleko. Bál jsem se jenom několik málo sekund (když se to v domě začínalo rozjíždět), což je hodně málo. Napětí ve mně film nevyvolal vůbec žádné - další mínus. Co se týká děje, tak je chvílemi dost předvídatelný, no a co už mě naštvalo úplně nejvíc, celou "pointu" jsem dokázal odhadnout asi v půlce snímku, takže závěr filmu mě neměl čím překvapit. Přes všechny tyhle negativa však nemohu jít pod 3*, protože to do sebe stejně něco má. Začátek mě navnadil a necelou první polovinu filmu jsem si vychunával, ale pak mě děj začal pomalu, ale jistě pouštět. Postavy jsou velmi sympatické, různá prostředí (dům, les, podzemní chodby) určitě taky stojí za zmínku - pro horor jako stvořená, a zvuky řehtaček jsou nepříjemně mrazivé. Celkově tedy lepší průměr. ()

bakeero

Teda, takhle přímočarej a nervydrásající horor jsem dlouho neviděl. Aneb řechtačky už nikdy nebudou tím, čím byly před tímhle filmem ;-) ()

Likan7

Nerozumim zdejšímu hodnocení. Mám podezření, že jsem snad viděl jiný film. On se opravdu tady někdo bál? Většinu stopáže jsem znuděně koukal a čekal, jestli se nestane něco co mě zaujme. Skutečnost, že se jednalo o skutečnou událost tomu dává trochu jiný nádech, než ostatním filmům podobného kabátu, přesto kde nic není, prostě nic není. ()

BaruM

Ils je něco, co mě pohltilo a na konci vyplivlo úplně šokovanou, a vystrašenou.. Atmosféra hustá, že by jí mohlo mnoho známějších hororů závidět. To, že se tohle opravdu událo je pro mě nepředstavitelný, a nikdy bych to nechtěla zažít. Rozhodně pravidlo - že není vše takové, jak to na první pohled vypadá - naprosto na místě. ()

JohnZ87

Děsivý horor, ze kterého doslova běhá mráz po zádech, zvláště když víte, že tohle se opravdu někomu stalo. Velmi silná hororová atmosféra, která jen těžko hledá konkurenci. Podobně jako v případě Jezera smrti alarmující agrese a brutalita mládeže, která se baví týráním a zabíjením svých obětí. Takhle atmosférický horor už jsem dlouho neviděl. Trochu zamrzí malinko uspěchané finále, ocenil bych alespoň trochu bližší dovysvětlení pomocí záverečného komentáře. 80% ()

Zuzitto

"Oni si s námi nechtěli hrát" To je věta vraha!? Celkem dlouhou dobu jsem čekala, co z toho vyleze a kdy se tam tedy opravdu něco stane. Ale až ke konci filmu jsem zjistila, že se tam to "NĚCO" už děje delší dobu. Opravdové překvapení. Musím pochválit i dobrou kameru a zvuk. Takovéto horory, kde vlastně nevíte do poslední chvíle co se děje, mám celkem ráda. Akorát co nemůžu stále pochopit, že se lidé v takovýchto situacích rozdělí...opustí jeden druhého. Já bych se od nikoho nikam nehnula, to si myslím, že je přirozené! ()

yaromir

No, ty vole. Film je natočen podle skutečné události. Blá, blá, blá.... Tohle vymyslel někdo tak po 5-ti rumech a 10-ti pivech, ne? Krá, krá... cvak, cvak... buch, buch. A tohle tu jede pořád dokola. Větší magořinu jsem dlouho neviděl. ()

Evii.B

Původně jsem myslela, že dám jen 2*, ale když jsem si přečetla komentáře ostatních a ještě jednou si film připomněla, přeci jen jsem hodnocení trochu zvedla. Kromě poklidného odpoledne dvou milenců byl film celkem napínavý a musím uznat, že jsem se i bála. Ale přeci jen po přečtení obsahu jsem čekala, že "oni" budou nějaký duchové, vrahové nebo cokoli jen ne banda malejch děcek, která se nevím proč mstí své učitelce. Také spojitost s opravdu skvělou scénou na začátku mi trochu unikla. A na závěr scénář- nudný, stále se opakující věty a nic neříkající dialogy. ()

merlinovic

Naprosto nudná honička kdesi v kanálech a lesích, která začne až někde v polovině filmu. Navíc sem u toho pořád dokolečka usínal což mě ještě víc štvalo protože se mi stalo vážně poprvé abych u filmu usnul nejmín 5x a ještě s takhle krátkou stopáží. ()

dj_kure

Obrovská výhoda Ils je brutálně krátká stopáž, takže nezačne vyloženě nudit, což by se bezpochyby stalo. Nejsem moc na podobné filmy, protože obsahují mraky nelogických děr, ale i přesto jsem byl mile překvapen. Závěr byl hodně k zamyšlení a že to bylo podle skutečnosti je jen další plus které přidává na slušné atmosféře. Jako celek je film brutální až z toho jdou slzy do očí. 64% ()

Zombiepod

Takto, drahí prítomní, má vyzerať (takmer) plnohodnotný horor. Tajomný, napínavý a neuveriteľne svižný, dokonca aj tie zimomriavky nejaké boli. A čo je na Ils snáď najlepšie, je dokonalá práca s kamerou, svetlami a rapkáčom. Bohužial je to "len" starý známy a ničím výnimočný námet, ktorý mal však jediné šťastie - konečne sa mu dostalo úctyhodnému spracovaniu, ktoré ho posúva na vyššiu priečku žánru. Adrenalínová a mrazivá jednohubka. ()

altaica

PRO MUŽE:Odstěhovat se s manželem z Francie do Rumunska je hovězí nápad sám o sobě, bydlet k tomu v odpudivém a rozlehlém baráku uprostřed lesů je hovadina na entou. Pančelka má sice líbivější vemínka, než fialová Milka, ale podle chování se jedná o stejný živočišný druh. Z něčeho prvky strašidelna vyjít musí, ale na takovém místě a v takové zemi, bych považoval za normální mít nějakou bouchačku, nebo aspoň loveckou pušku a na okolním pozemku by pobíhala smečka baskervillů velikosti právě té Milky. Tady néee. Navrch manželé jsou hrdinové i ve chvíli, kdy tuší, či spíše už ví, v jak velkém jsou průšvihu, stejně se jdou podívat, co to tam šramotí, co ta světla vypíná a televizi zapíná. Hrdinové bez bázně a mozku. Utíkat nocí, držím hubu, nebo šeptám, abych nebyl slyšet. Tady néee. Řvou jak na lesy. Utíkat nocí vyválím světlé hadry v blátě, abych nebyl vidět. Tady néee. Milka2 přece nezasviní bílé tričko na útěku. Kdepak. Když se rozdělit tak s hulákáním Utííííkééééjjj, to pronásledovatele zaručeně odláká. Tohle nemůžu s klidem doporučit, věřím, že i Cimrmanův syrový horor “O 12ti tchýních” bude lepší.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Jeden mladý intelektuál to pro Vás, madam, už sepsal :”Intimní atmosféra jednoho domu se mění ve velkolepé atmosférické divadlo, které stojí na jednoduché zápletce a díky dvojce sympatických herců a přímému tahu na bránu se celá ta napínavá jednohubka sfoukne za ani ne 80 minut.” Jsem za to moc rád, protože nemusím psát:" Zatuchlinou a plísní čpící barabizna se pomalu, velmi pomalu (prvních 30 minut je naprosto o h*vně) mění v stupidní tyátr, postavený na stokrát omletém klišé a přestože dvojice praštěných pitomců dělá všechno proto, aby je někdo rychle sejmul, tak se tato p*čovina táhne nekonečných více jak 70 minut. Pokud se, madam, dokážete vcítit do hlavních hrdinů, (v čemž mi radikálně zabránily zbylé mozkové buňky), budete se lekat i bát, bude to film pro Vás huhuhů bububu.          HLÁŠKA:Oni si s námi nechtěli hrát. ()

DavidWebb

Asi každý, kto pozerá horory sa rád bojí - takým tým príjemným spôsobom. Ja tiež. Mám na mysli večer, keď je tma, si pripraviť stakan spolu s nejakými lupienkami a potom už len PRESS PLAY. Toto však nebol klasický horor s potokmi krvi a fiktívnym príbehom pre pobavenie divákov. Tento mrazivý triler z francúzsko-rumunskej produkcie totiž nechal vo mne odpornú pachuť nepríjemného vedomia, že sa jedná o príbeh podľa skutočnej udalosti a pri záverečných dovysvetľujúcich titulkoch sa mi na 10 sekúnd zastavil mozog. Bože, fakt by ma zaujímalo, ako tie deti nakoniec dopadli. Aj toto je produkt dnešného sveta, lepšie povedané chudoby a apatie ľudí - doby, v ktorej vyrastajú siroty bez dozoru a výchovy. Hoci film nie je vizuálne nijak zvlášť príťažlivý, perfektne funguje cez náznaky, atmosféru a zvuk. Postavy sa chovali uveriteľne a sám neviem či by som sa choval inak. O Ils som dohromady nič nevedel, takže ma to dostalo a ten koniec som vôbec nečakal. Lepší vizuál a kľudne tomu vypálim 5. Aj tak je to za zaslúžených 4½ hviezdy. ()

Nufa

Po některých komentářích jsem měl pocit, že mi jedny trenky stačit strachy nebudou. Nakonec to ovšem nebylo tak hrozné. Nejstrašidelnější je podle mě úvodní scéna a pak až druhá polovina filmu, kdy se honba rozjede naplno. Trochu s vámi samozřejmě pohne i fakt, že se onen zločin stal právě v naší republice, ale kdo ví, jestli nejde pouze o zastrašení diváků. Atmosféra filmu je dost napjatá, hodně za to může fakt, že stejně jako hlavní hrdinové, ani my do poslední chvíle nevíme, kdo že jsou ty oni. Velké plus musím dát hlavně za zvuk, který se podlě mě velice povedl a někdy mi naháněl větší strach než obraz na plátně. Škoda pouze tak krátké stopáže, kterou ale zřejmě nechtěl režisér zbytečně natahovat o nudné scény a udělal rozhodně dobře. ()

haffen

Je to 100x lepšie ako múkou posypaný komparz ala duchovia... atmosférické, tiesnivé.. slušný horor. Viac nemám k tomu čo povedať. 75% ()

joelly01

Grejt, asi jsem opet videla uplne jiny film nez vsichni ostatni. Nejlepsi horror? Nefalsovany stach? No to tedy ani omylem! Proste - co kanal plny spratku schvati, to uz nenavrati! Tak! A ja vim, za jak dlouho ubehnu na bezicim pase 13,25 km. Za 77 minut. ()