Ils

MFZB

Tento snímok mi strašne pripomínal Eden Lake a po celý čas jeho sledovania som si tieto dva filmy porovnával. Myslím, si, že oba boli prakticky o tom istom, ale tuná tí "ILS" boli ako-tak utajovaní. Prakticky celý snímok bol natáčaný po tme, ale tak všetko pódstatné bolo vidieť...Napätie bolo teda riadne a čo sa týka krvi, tak tej tu nebolo prakticky vôbec a toto je vlastne aj ukážka toho, že ako sa dá bez hektolitrov krvi natočiť celkom drsný exploitation horor. A tiež je dosť presvedčivý, keďže ako som sa dočítal, je natočený podľa skutočnej udolosti. Už neviem čo je na tom pravdy, ale pri tomto konkrétnom snímku by som si aj povedal, že je to možné. A myslím si, že a myslím si, že aj pri Eden Lake by sa to dalo povedať aj keď už neviem, či ten je podľa skutočnej udalosti. Každopádne sa jedná o kus dobre odvedenej roboty a dúfam, že francúzi budú pokračovať v natáčaní podobných filmov, lebo čo francýzsky horor to je dosť drsná a napínavá podívaná. ()

veverysiak

Nemám rád filmy "natočené podľa skutočných udalostí" a pre devalváciu kvantitou tiež nemám rád horory "poďme niekam sami, aby nás mohli ponaháňať", lenže toto je trieda, od jasne naznačujúceho entrée sa dá napätie vyvážať, tušíme, čo sa tam asi deje, ale nestačíme nad tým premýšľať, takú fantastickú hru svetiel v tme a hlavne zvuku som už dávno nevidel/nepočul, len tak na okraj - aj šuchotanie periny pôsobilo hrozne pôsobivo a na vybudovanú atmosféru nenormálne nápadne, takže 85. ()

jopal

Nemozem inac, je to plny pocet! Tak dobry horor, s tolkymi psycho prvkami a napatou atmosferou som nevidel, ani nepamatam. Nastastie som si neprecital tieto komentare pred filmom, lebo niektori sa vobec netaja vo svojich komentaroch vyzradit najvacsi spoiler z celeho filmu a sice, kto to bol, ti ONI! Pre mna cely film bol jeden velky nervak, s prvkami tajomna, ci mysticizmu. Vediet na zaciatku, kto su tajomni navstevnici, film ide u mna o 50% dole. Ked sa to nakoniec clovek cely vynervovany na konci dozvie, nechape, odrazu to dava logiku a povie si: "Smekam, pred tymto filmom!". Edit: Po druhom vzhliadnuti po rokoch, aj ked som si pointu nepamatal, davam o * menej ()

Carnosaurus

Vynikající atmosférický horor, který geniálně pracuje s filmovým zvukem, jednou z největších deviz hororového žánru. Od výběru ruchů, synchronizace až po finální mix nad zvukaři zřejmě bděla nějaká nadpřirozená síla. Úvodní scéna je trochu nuda a trvalo mi hodně dlouho se přesvědčit o tom, že to je jen vypočítavá hra tvůrců, jak posléze diváka posadit na prdel a zahrabat ho pod peřinu nebo pod sedačku v kině. Něco tak intenzivního jsem již dlouho nezažil. Podíl na tom mají i představitelé hlavních rolí a jejich sympatické postavy. Trošku mě zklamal konec, protože jsem doufal, že ona hrozba je jiného rázu, ale pravda, že tohle bylo mnohem větší překvapení. Bohužel snímky s takhle silnými pointami jsou, alespoň pro mě, k dalšímu shlédnutí nepoužitelné. Byl bych raději, kdyby původci zla zůstali tajemstvím (nebo jím byli alespoň obestřeni), ale to už je otázka vkusu. Alespoň jsem potom mohl jít v klidu na záchod. ()

Trilobajt

Po přečtení některých komentářů jsem se těšil na gurmánský zážitek, který se bohužel nedostavil. Čím míň očekávání, tím je to kolikrát lepší... Atmosféra je vykreslena perfektně, ale nemůžu si pomoct, takže jen tři lepší hvězdy. Ale tento film nezatracuji a určitě se na něj podívám ještě jednou... A večer... ()

wick

Vynikající, atmosféra houstne, opět příklad, že největší strach vyvolává to co nevidíme. Převyšuje Strangers i Eden Lake ()

mokrasek

Tvůrci filmu mistrně předvěli, jak se dá vytěžit z minima maximum. Pár podzemních chodbiček a igeliťáků rozvěšených po šňůrkách. Atmosféra filmu bez prostojů, délka filmu tak akorát, Olivia v bílém tričku zářícím do tmy byla k zulíbání, dětičky zase zralé na hlazení do úplného vyhlazení. Pro mě příjemné překvapení. ()

Lucccy.N

Podle mého názoru jeden z nejlepších psychologických filmů , jeho atmosféra mě úplně dostala nedokázala jsem se hnout a jen jsem čekala co přijde dál , herci zahráli velice slušný výkon (Olivia Bonamy, Michaël Cohen) a v jejich podání film získal na opravdovosti. Na horor jako je tento je 5 hvězdiček málo vše co jsem od hororu vždy čekala splnil tento na 100% . ()

linger

Zaporaci so superschopnostami (teleportacia, nezranitelnost), dvaja hlavni hrdinovia su posrati, prvych par minut mozno aj divak, s napatim cakame na rozuzlenie, a ono sa ukaze, ze su to fagani, ktori sa chcu "hrat"?! Tak tomuto filmu sa neda verit ani nos medzi ocami...Pri filme som si hovorila: tak strasidelny velky dom uz sme obehali, aj s miestnostou plnou zavesenych igelitiek (zeby vyrobna prsiplastov? netusim naco ta miestnost bola) teraz by to chcelo temny les...a tu to mame.. teraz by to chcelo nejake katakomby... a sup sme v katakombach. Uz ku kompletke hororovych exterierov chybal len cintorin s hrobkou Draculu. Boli tu pouzite snad vsetky hororove klise, ale horor to podla mna aj tak nebol. Este aj ti super-zaporaci vyvolavali menej emocii ako ustredna dvojica so svojimi retardovanymi reakciami. A ako ich nakoniec ti sopliaci zabili? Ziadne explicitne vysvetlenie alebo brutalnejsia scena. Len zaverecne titulky: natocene podla skutocnych udalosti.. bububu. Dve hviezdy za slusnu kameru, uvodnu scenu a par minut budovane napatie. ()

FOndra

Na filmu je nejděsivější to, že je podle skutečných událostí ... Herci fajn ale jinak mi to přišlo jako nízkorozpočtový nezávislý studentský snímek ... ()

kaukola78

Film přesně podle mého gusta.Vynikající,gradující,podmanivý film,který si Vás všechny příznivci hororu zcela určitě musí získat. ()

marekspanel

Na mě až moc jednoduchá záležitost. Zpočátku jsem tedy neměl šajn kdo vlastně ti domácí skřítci jsou, zda jsou to ufoni, duchové, nebo co..jelikož jejich rychlost pohybu a snad až neviditelnost na mě působila nadpřirozeně. Ústřední, celkem sympatické dvojici jsem jim ten teror stejně přál, díky celkové nudě a prvků, které jsme už tak stokrát někde viděli a navíc o čem by to jinak bylo, jelikož jsme se vlastně nic víc o těch trpaslících nedozvěděli. Byla to tedy jen situační záležitost bez širšího náhledu na věc. Všechno to bylo prostě nudné jako ta jejich koupelna. A finále? To měl být jako nějaký šok, že parta *** dokázala takto terorizovat lidi..? aha! ()

Catella

Tenhle film staví na tom, že divák do poslední chvíle neví, kdo jsou ti násilníci, kolik jich je, atd. A ta nevědomost je snad ještě děsivější, ež když od začátku víte, jak se věci mají. Celej film doprovází skvělé ozvučení, různý děsivý zvuky, ruchy, hudba, všechno to dohromady krásně ladí a dodává tomu správnou atmošku. Potěšilo mě, že film trvá jen něco málo přes hodinku, protože jsem se domnívala, že když je film krátkej, tak tam nebude taková ta nudná část. Jenže chyba... První scéna super a pak následovalo dlooooouhých 20 minut nudy, ale nakonec se to docela zpravilo a rozjela se dokonalá homeinvasion říznutá slasherem po lese. A určitě veliký plus dávám za to, že tam nejsou žádný zbytečný potoky krve. ()