Ils

lulu37

Dobrý psychologický horor, v ktorom však postavy konajú takmer vždy nelogicky. Čo ma mimochodom vytáča pri každom horore. Predsa keď mám okolo seba psychopatov, zoberem si aspoň ten posratý kuchynský nôž do ruky... ()

DonBraso

Když jsem četl na jednom portálu o srdcervoucích lekačkách,nemohl jsem uvěřit tomu jestli koukám na správný film.Bohužel se ukázalo,že ano.Film mě kupodivu stále unikal a nejspíš jsem s klidem mohl tento nudný snímek mile rád přeskočit a přitom to bylo z Francie.Francie je dobrá kuchyně,riviéra,Tour de France a stále více zajímavější je na poli hororu.Bohužel i mistr tesař se někdy utne.Film je NUDA!Začátek začne nejlépe jak může a člověka hnedka napadne to bude parádní podívaná.Ejhle po parádní scénce nastane klidná část,která mě vůbec nevadí.Jenomže začátek neřekne prachsprostě vůbec nic.Proč se vůbec stala ta první vražda?Tento zločin zůstal někde ponořen v análech a nemá cenu vůbec nad tím myslet,protože je to jenom další nešvar filmařiny vsunutých scén , aby byla nějaká hororová etida.Nejlepší na filmu je výborná kamera a závěrečný titulky.Ostatní je naprosto zdecimující animáč,všech myslitelných pohlavních chorob.Zvuky?Jestli skřekot Tarzana je hororový kumšt,tak pardon.Ametérskou hudbu bych čekal spíše v jiných filmech,tak tři zvukové podkresy z Windows nejsou zrovna hororovým zážitkem.Takže máme vilu jako prase,kde žijou dva lidi,neptejte se proč,taky to nevím.Na to jak je film krátký,se začne dít klasická domovní prohlídky a snažitelní lekačky,který jsou nejspíš dělaný pro ty děti ve filmu.Lucas si odrovná záhadně hnátu,ale asi v jako dalších stovkách hororů by nejspíš přešel i Saharu,kdyby ve filmu byla.Nechci spoilerovat,ale BUDU.Kluci na to jak jsou mladý,umí naprosto všechno.Vědí o domě vše,klíče najdu hnedka,autem odjedu levá zadní,protože spojka je moje krédo,televizi jsem si pouštěl při filmu Kruh,křehotám pač je to in,svítím jenom v lese,ale jakmile se blížím k oběti,kterou jsem nemohl vidět,tak vypínám baterku,křehotám stále,Clé s Lucasem,který s hnátou přeskočil i plot nebo obešel bajkal a hnedka byl u auta,kde vytáhnul svůj pohrabáč,který tak neskutečně zázračně měl v domě,kde ho ztratil,ale najednou ho nejspíš vytáhnul jak v nějaký gamese,kde mu snad chyběl jenom ten rotačák a bazuku na zádech,kde Clé chudák běžela takovou dálku a hledala klíče kráva a přitom rozsvítila auto,kde na ní čekal junior je prostě pech,Lucas se mezitím dostal do tunelu lásky,kluk ho schodí,už bylo stejnak na čase,on by s tou hnátou totiž vystoupal i na Moun-Blanc a Clé mezitím kouká na kluka co leze po žebríku za ní,tak radši nezůstanu a budu běžet dál,protože to je v hororu motivující článek číslo jedna.Pak alou belou a další minutová skvělá scéna,která řekne všechno.......Trochu jsem se rozepsal.Film jsem si pouštěl ve dvě ráno a stejnak prd platný,jak se u takovýhle filmů může člověk stále lekat?Nejspíš mám ten práh někde jinde :D Pro mě Francouzské zklamání na celé čáře,pět hvězd na to nemám sílu,musím si ještě zaběhat pár lesů,možná potkám kluky ušatý,pak možná změním názor :) ()

CrazymanM

Výborné,opravdu jsem se bál,respektive jsem měl neustále takový stísněný pocit,dobrá kamera,námět,pointa,takovéhle horory mám mnohem raději než ty s obludami a spoustou krve!!! ()

jkpj22

Strašně nudný. Měl jsem problémy to dodívat. Parta teenagerů svítí baterkama do oken. Wow, to je strašidelný. ()

Nikolas__

Opravdu mě mrzí že je to podle skutečné události. Ils je však perfektní způsob jak mě vyděsit. Od Blair Witch jsem se u horrorů nikdy tak strašně moc nebál, (výjimkou byl leda tak insidious), ale tady jsem byl úplně v prdely. ()

david666

Jiný kraj - jiný mrav. Aneb každý si hraje jinak:-) Doklad toho, že i ve dvou a bez nějakého velkého rozpočtu se dá natočit strhující thriller - jde jen o to, jak to podat. Kromě cca 15 min se při sledování nenudíte a garantuju Vám, že o nějaké přestávce na kafe apod. nemůže být ani řeč. V životě nechci bydlet ve velkém domě uprostřed lesa:-) ()

kedluben

abych pravdu řekl, příliš jsem z toho filmu neměl... oči i uši jsem měl velmi často ucpané jak jen to šlo. atmosféra prostě velmi, velmi napjatá. dokonce jsem na chvilinku odešel, že prý tohle nemám zapotřebí... zkusím to ještě jednou a slibuju, že oči nezavřu! akorát nerozumím: je to podle skutečné události, nebo není? ()

redalert21

No tak nevím ale ja se teda nebál vůbec, ono ani nebylo pořádně čeho, část v baráku byla občas působivější ale to bylo tak všechno les a pak ty kanalý opravdu ne a to že to bylo podle pravdy na tom moc nepřidalo, jediné štestí že to nebylo delší těch 70stacilo az, az...to už se mi mnohem vic libil Eden Lake...ktery sice nebyl horor, ale toto dílko taky ne ()

sAreOn

Na začátek bych chtěl říct, že jsem tento film sháněl velice dlouho. A včera jsem ho konečně shlédl. Nebudu zde polemizovat o podobnosti s Eden Lake, která je zřejmá. Spíše bych se zaměřil na kvality filmu, kterých je opravdu hodně. Nejen, že díky krátké stopáži zde nejsou delší promlky. Vše odspýpá tak, jak má. Už na začatku film navodí perfektní atmosféru a pak v ní jen pokračuje. Velký starý dům a jeho odlehlost všemu jen nahrává. Navíc hudba, která ač vcelku jednoduchá vše perfektně dokresluje. Možná, že ta honička po lese není tak dobrá jako "drama", které se odehrávalo v domě. A pointa (tedy závěr) celého filmu vám vyrazí dech. Po delší době opět horor, který stál za to. ()

alica009

zase raz film, ktory mal hodne dobry zaciatok a potom to asi od polovice ide stale viac dolu vodou, a koniec ma uz vobec nezobral napriklad. v podstate dovtedy, kym nebolo jasne, kto su ils som sa vcelku dost bala. aj ked niektore pasaze mi prisli zbytocne zdlhave (co je az neuveritelne vzhladom na kratku stopaz), ale napatie tam bolo, o ano. tiez dost silna atmosfera, sympaticki hrdinovia, fotogenicke prostredie a hlavne ZVUKY. zvuky by si zasluzili specialnu cenu. bez nich, by to cele bolo uplne o nicom. zvyknem kritizovat v hororoch nevhodne vybranu hudbu - tak tuto to bolo absolutne dokonale, bala som sa hrozne. ale az vyslo na javo koho sa to valstne bojim akoby cele caro bolo fuc :( zrazu mi to prislo strasne nerealne, prehnane a umele. obzvlast ak sa vezme do uvahy, ze to bolo podla skutocnej udalosti a bola pouzivana realisticka roztrasena kamera.. aprospos hned od zaciatku ma riadne rozculovalo preco ti dvaja vobec ziju sami v tak obrovskom dome- no evidentne jedine preto, aby bolo dost miesta hrat sa na schovavacku - a preco ksakru nemaju doma ziadnu zbran? ked ziju na samote v rumunsku? plus riadne dlho sa spravali absolutne bez pudu sebazachovy a la obet hypnotizovana hadom. no, ale kvoli tym zvukom to stoji za to vidiet. ()

rajot

Pro me osobne hodne prijemny prekvapko. Od zacatku super atmosfera, nic slozityho co se tyce deje / scenare, ale atmosfera tady hraje prim a o tu jde predevsim. Druha pulka v lesich / chodbach prijemny zpestreni. Je videt, ze to neni americkej film, protoze tady i ten konec stoji za to a je dobrej - at se jedna o "zmizeni" hlavni hrdinky nebo spech decek do schoolbusu. Jeste by me zajimalo, nakolik to je opravdu podle skutecny udalosti a na kolik ne. Jestli se vam libili Strangers, budou se vam libit i Ils - je to hodne podobny a Ils rozhodne neni slabsi! ()

vlada-xxx

Horor???...ale kdeze. Thriller??...pouze v pripade,ze vas napina svetlo baterky a vyhozeny pojistky. Pointa??...ta nejprimitivnejsi mozna a v poslednim roce jiz dvakrat videna...Schema neschopne a debilni dvojice hrdinu,neschopnych,ale vydrznych zaskodniku a naprosto iracionalniho chovani vsech zucastnenych netreba vice rozpitvavat Cely film pusobi velmi lacine a amatersky.....nuda se dostavuje po cca 30-40minutach, v momente,kdy jsou Ils odhaleni.. ()

Loranna

Horory rozhodně nejsou mým nejoblíbenějším žánrem, takže tenhle byl první, který jsem po dlouhé době viděla. O to silnější zážitek jsem z něj ale měla.. Jinak řečeno - málem jsem si nadělala do kalhot :) Neuvidíte ani litry krve, ani vnitřnosti rozházené po místnosti, tenhle snímek je prostě důkazem toho, že to jde i bez nechutností. Pokud však ještě někdy chcete usnout ve vlastní posteli, ignorujte větu „Film je natočen podle skutečné události“ …nebo se radši vůbec nedívejte. ()

wray

Tento film je ako demo video. Nie je dolezity nejaky pribeh, aj tak ma to video sluzit len ako demonstracia cohosi. Ils je demo asi najma na zvuk. Naozaj pekne sa s tym vyhrali, vsetko tam vrzga, skripe, klopka, pocut zvuk v roznych prostrediach a priestoroch. Zvuk robi atmosferu a aby to tvorcovia zuzitkovali rozhodli sa tuto atmosferu vyuzit v horore. Ked uz sa "predvadzaju" tak zaujimavo vyuzili v zaberoch aj svetlo, strih, kameru... To na co vsak zabudli je pribeh, a tak sa mi zdalo ze len tak narychlo nieco poskladali, a aby ospravedlnili ze to nie je naozaj strasidelne alebo originalne, tak povedali "podla skutocnej udalosti". Este horsie je ze pribeh prisposobuju tomu "demu" a tak sa to vyvija (vratane prostredia) vzdy tak aby to dalo priestor pre nejaky novy pekny zvuk, novy zaujimavy strih, alebo inu technicku zaujimavost. (i ked ja osobne povazujem rucnu kameru ala Blair Witch za rusivu a nie zaujimavu) Osobne ma tiez trosku sklamalo ze to "zlo" umiestnili do Rumunska - posobi to potom ako zla reklama pre vychodnu europu (v Hostele alebo Severance mi to nevadilo - tam bolo jasne ze je to komedia, tu to prezentuju ako skutocnu dalost). Ale nech. V horore je vsak dolezite aby mal divak strach - bud taky psychologicky, alebo ak to nefunguje pouzije sa vela nasilia, krvi a nechutnych scen. Ils nema ani jedno. V horore sa obvykle divak stotozni s hlavnou postavou a premysla co by urobil v takej situacii on. V Ils sa ziadne stotoznenie nekona (lebo postavy su nerealne hlupe), a ako divakovi mi je potom uplne jedno ci sa im nieco stane. Velmi velmi nudne. Snad jedine prave hororove sceny boli tie ked sa objavila v zabere postava v kapuci, ale nijak "neutocila". Technicky velmi dobry film, ale ako horor velmi slabe. To ze je to "neamericke" este z toho dobry film nerobi. ()

bulawaio

Todle byla chuťovka, to se musí nechat. Tak takhle si představuji horor/thirler. V rámci žánru nic vyjímečného nepřínáší, ale je to ve všech směrech nadprůměrné. Atmosféra super a ty zvuky. Já celý film přemýšlel co to je. Konec neměl chybu. Pokud si chcete odpočinout od hromady amerických hororů, tak Ils rozhodně svým zpracováním potěší. ()

PatrikB

Jeden dům, jeden les a pár podzemních chodem, to je vše co stačilo pánům režisérům na vytvoření skvělé atmosféry. Místy mi možná vadilo mystično, které se ohledně zabijáků tvořilo, ale film nebyl nikterak dlouhý a u konce se mystično začalo vytrácet, takže jsem to nijak zvlášť nevnímal. Shrnuto, podrtženo, skutečná událost, kratké a atmosférou nabité, 4 hvězdy a 75%. ()

halberdier

Po delší době jsem se u hororu opravdu bál a byl napjatý. Atmosféra starého velkého domu uprostřed noci tu byla využita na maximum. Navíc se některé scény odehrávaly pouze ve tmě a člověk slyšel jen zvuky. Záverečná scéna byla jednoduše odzbrojující a mrazivá. ()