Ils

Pan.Antonin

Příjemné hororové překvapení. Sice jde na první pohled poznat, že rozpočet nebyl velký, nicméně tvůrci filmu ukázali, že to, co mám na hororech nejraději (atmosféru), jde vybudovat i bez toho. Jednoduché, přímočaré strašení (home invasion, hra se světlem, kamerou a zvukem, tma, les, tmavé chodby kanálu) tvůrcům vyšlo, film nebyl zbytečně natahován, pointa sice klidně nemusela být, ale rozhodně tomu neuškodila a já nemám větších výtek. Lepší 4 hvězdy a palec nahoru. ()

numan

Teda ještě že jsem nečetl komentáře z téhle stránky dřív, než jsem se podíval na film. Mnohem líp totiž funguje, když poznáte "původce všeho zla" až v posledních minutách. To je celkem nefér takhle to tu vyzvonit - obzvlášt když jde o velmi povedený horror, postavený na děsu z tajemného a místy až hyperstrašidelného pronásledování. Navíc hlavní hrdinové jsou tu sympoši - na rozdíl od spousty emerickejch horrorů, kdy se přímo těšíte na to, jak ty idioty bude někdo podřezávat. :oD Bál jsem se - dobrý! ;o) ()

ichtiandr

Nemozem dat viac ako 3* ale bol to zazitok aky bezne pri filmoch nezazivam. Absolutny vrchol filmarciny to teda nie je. Uznavam ale, ze film ma urcitu atmosferu, drzi vas v napati. Kratky intenzivny zazitok. Nudit sa teda urcite nebudete. Ano slabsie povahy sa budu cez film hlavne bat ale na konci bude asi kazdy citit hlavne hnevu a hnus. ()

Adoshek

Mrazivé a hrůzostrašné zpracování případu, jež se udál v Česku. Žádné saldy krve a vnitřnosti nečekejte,ale poctivý strašidelný horor s výbornou atmosférou a spádem. ()

Lucyane

Tak jo, nejsem příznivcem hororů a původně jsem měla v plánu hodnotit trošku jinak, ale je fakt, že jsem se vážně bála(účel splněn) a jako pozitivní fakt beru nepřítomnost zombie a podobných...jen to rozuzlení mě celkem zklamalo:-( ()

Stormkiss

Zajímavý horror, který mě však bohužel nijak zvlášť neoslovil. Herecké výkony manželského byly myslím mnohdy nadprůměrné a velice se mi líbili, přesto mě však celková atmosféra filmu nedovedla k více než třem hvězdám. Jistě se však jedná o příjemný odpočinkový film, u kterého se může večer člověk uvolnit a místy se i bát :-) ()

Naranyan

Hmm.. Jak to nejlíp okomentovat. Víte co, vykašlu se na fráze a kecy a řeknu na ferovku co a jak. Když jsem si Ils pustil trochu nuda. Ty úvody mi někdy přijdou dost ubíjející a nezáživné, možná to mohlo trvat maličko méně. Třeba ale říci, že pak po většinu filmu jsem zažil něco, co už dlouho při filmech ne. Opravdový, nefalšovaný starch. Ten byl bohužel ve druhé třetině utnutý vyložením karet na stůl. V té chvíli jako když mě vyliská jsem se naprosto uklidnil a konala se tak trošku nuda. Nevím jak se kdo držel reálií, ale dokázal bych si představit maličko lépe natočený závěr. Pointa, stejně tak závěrečné titulky mě nechaly docela chladným. Zamyslí-li se nad tím člověk trochu více a vezme-li to z širší perspektivy, uvědomí si, že takovéto věci se opravdu dějí, ne-li horší. Zároveň je poznat, že alespoň z části se tvůrci Ils nejspíš inspirovali skutečností, jelikož nelogičností v chování postav je rozhodně méně než bývá běžné. A říkám záměrně méně nelogičností, jelikož některé drobky se stále najdou i zde. Všem je zcela jistě nad míru jasné, že spoustu věcí policie nevyšetřila/nevěděla a z těchto spisů si pak autoři filmu některé dozajista dále upravili. Závěrem bych dodal, že i přes absenci gore mě francouzká režie stále a stále přesvědčuje o svých nepopiratelných hororových kvalitách, ke kterým se v mnoha nuancích holywood ještě dlouho ani nepřiblíží. Po negativních ohlasech na remake Oka mám ale trochu strach kazit si vysoké mínění o pánech Paludovi a Moreauovi a tak si tedy nejspíš počkám až na jejich případný další kousek :). ()

pájap

film který má 73 minut,si prostě nemůže dovolit ,aby se tam 45 minut nic nedělo.takovéhle horory se točily v 80tých letech.hodinu nic,pak 2 krát bububu a konec.holka jede 30 minut od bukurešti a pustina.....dobrá.za celej film jsem třeba kromě první scény neviděl mobilní telefon.a ten domácí,5 minut poté co mluvila hrdinka s policií,světe div se ,nefungoval.ach jo.........papa ()

Jurcekk

Vždy budem mať pred očami Eden Lake, keď sa objaví nejaký mladý párik v úzkych. A ten je o dve hviezdy lepší. ()

Snakefinger

Atmosférické divadlo z rumunských luhů, hájů a strání. Na můj vkus trochu roztahané, opravdové překvapivé momenty chyběly zcela, na druhou stranu řemeslně velmi dobře odvedená práce. ()

harpunka

Nič až tak výnimočné, typické hororové prostredie, ale dosť zavážilo, že to bolo natočné podľa skutočného príbehu. Preto 3 a pol hviezdičiek. ()

naytsirk

Dům byl krásný, ale v životě bych v něm nechtěl bydlet… Kanály naprosto unikátní a jako dítě bych si v nich chtěl taky určitě hrát (ale asi ne takové hry jako tihle parchanti). Ale celkově mě to zase tolik nebavilo… Pro mě bylo Jezero smrti lepší pokoukání…. A určitě se ještě kouknu na The Strangers s Liv… díky za tip… ()

Lonna

Prvně jsem viděla The Strangers. Čekala jsem něco podobného, ale tohle bylo rozhodně lepší. A šlo to i s minimem krve. Temná atmosféra tady funguje a pocit deprese a bezmoci mam ještě teď. Po dlouhé době konečně dobrý horor.I když pár nelogických věcí bych vytkla. PROČ všechny oběti, co v jakémkoli hororu před někým/něčím prchají, prchají po cestě, hulákají na sebe a všeobecně dělají kravál??? Já být v lese a NĚCO kolem mě lízt, tak zalezu do prvního pořádnýho houští, tam se zahrabu do listí a ani nepípnu :) Ale jinak velmi dobrej film a já se jdu zamknout :)) ()

polono

Wow, musim se přidat, že u tohodle filmu jsem se fakt bála a prožívala to společně s hl. hrdiny. Nejlepší byl ale ten konec..... ()

Machaut odpad!

Tak jsem se nechal zlákat na dobré hodnocení filmu.... Tolik nelogického chování hlavních postav jsem snad v žádném jiném filmu neviděl. Pokud si dívák přeje, aby je už po deseti minutách někdo rohnul, tak je asi někde něco špatně. Možná, kdybych ten film viděl v roce 2006, tak bych to vnímal jinak. Dnes: napětí nefungovalo, hlavní hrdinové na zabití, zápletka a závěr - nuda. ()

teseth

Velmi dobře zpracovaný námět a scénář. Film nepůsobí tak uměle a strnule jako Eden Lake, ale krásně graduje pochmurnou atmosférou a perfektním načasováním akce. Výkony herců byly nadmíru překvapivé. Jediné co bych snad filmu vytkl bylo chování hlavní hrdinky v posledních 10 minutách filmu. Tam se holka zachovala zcela nelogicky a nepřirozeně, což tomuto filmu trochu sráží hodnocení. ()

LadyAjva

Čekala jsem všelico, ale tohle opravdu ne...=) tak dokonalou pointu jsem už dlouho nikde neviděla. Pokud pominu fakt, že mě už ty obrovské domy, kde jen obývák má 150m a široko daleko žádný soused, opravdu, ale opravdu deptají, film to byl brilantní. Hádala jsem duchy, vraždící maniaky, psychicky labilní jedince, posedlé vrahy, ale tohle...Opravdu jedno velké a příjemné překvapení. ()