Do tábora v poušti, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný a vojáci vyrážejí na záchrannou výpravu. Netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají hlad a chuť na ženy...  Wes Craven, autor hororové klasiky Hory mají oči z roku 1977, se jako spoluproducent podílel na stejnojmenném remakeu (2006), po němž následovalo toto pokračování, kde se též podílel na scénáři. Do tábora u opuštěného dolu v poušti Nového Mexika, kde armáda provádí likvidační práce, přijíždí jednotka Národní gardy. Tábor však je opuštěný, vojáci zahlédnou jen světelný signál na vysoké skále. Gardisté vyrážejí na záchrannou výpravu, netuší ovšem, že jejich protivníky jsou degenerovaní kanibalové, kteří mají nejen hlad, ale také by se rádi rozmnožili. Dvě ženy v jednotce jsou pro ně tudíž obzvlášť lákavýmn soustem. Boj o přežití se přiostřuje... V režii Martina Weisze hrají Michael McMillian, Jacob Vargas, Jessica Stroupová, Daniella Alonsoová ad. (oficiální text distributora)

Deratizer

Ach jo, tak jsem byl natěšenej, že se podívám na pokračování hororu, kterýmu jsem dal plných 5 hvězdiček. A tentokrát dávám hvězdičku jednu. Prostě to byla nuda a absolutně se to nedá srovnat s jedničkou. Film je nezáživnej. ()

Quijote

bod navíc za toho vojáka v hajzlu. odjakživa, když jsem seděl v kadibudce, mě napadalo, jaké to musí být když vás cosi ze spodu uchopí za vaše duhové kuličky a řádně s nimi zatřese. ()

agassi68

Je to tak. Keby tí vojaci neboli takí tupí, nedávali sa tam humorné vložky a trošku lepších hercov možno by sa z toho dalo niečo vytvoriť. Takto ste na nervy z toho, prečo to režisér neurobil.. ()

Akana

Samoúčelné nechutnosti, spousta klišé. Vím, že skupina určená k vyvraždění v tomhle žánru nemůže zůstat pohromadě, ale důvody, které od ní jednotlivé odsouzence oddělují by mohly být aspoň originální když už ne logické. Proti jedničce výrazný propad, ale dovedu si představit i horší věci. ()

sadlokan

Z osobních důvodů*****.Občas se mi totiž zdá sen,při kterym mě někdo drapne za pahejl a dře někam dolů do díry...uh.A mam potíž to dosnít aspoň na remízu. ()

DHDV

Alexandre Aja věděl proč se do tohoto pokračování nepouštět. Překvapení jako při prvním dílu se bohužel nekoná! ()

Hapretor

Od jedničky hrůzný pokles. Celkově. Kde jsem byl u jedničky "šokován" a čuměl jsem doslova oněmělý, tak tady jsem kroutil hlavou nebo se smál nad tou blbostí. Wes Craven tomu vůbec nepomohl, spíš naopak. Hlavně, že si sem dosadil figurku, svůj takový fetiš, v podobě mutanta v červeném svetru s černými pruhy. Hele, to už sem někde viděl! No jasně! Dyť to je starej dobrej Freddy Krueger! Nazdar kámo, dlouho jsme tě neviděli. Důkaz, jak je pan Craven nesmírně kreativní a originální za každé situace. Fuck this shit! ()

montongery

První díl se mi celkem líbil, ale toto to uplně zkazilo. A hlavní hrdinové jsou snad nejhorší a nejpaptetičtější, jaké jsem kdy viděl. ()

Folky

Film je slepenec nudných scén, postavy chovají jak úplný blbci a konec je dementně podán (kde by mutanti vzali notebook?). Proč jenom Aja nemohl režírovat i dvojku? ()

CyriC

Proč vlastně ne. Svým způsobem je to hrozná blbost, hlavní hrdinové jsou úplní kreténi, ale za některé ty nechutnosti prostě těch pár hvězd dát musím... ()

GOREGASM

Neoddiskutovatelný kvalitativní pád do tmy nastal a nepřekvapil. Zejména první půle nedisponuje ani špetkou napětí, vše probíhá nahodile a chování nejprve vědců a poté "elitních" vojáků cukne koutkem. Ve druhé půli už jsem přecijen rezignoval na logiku, a alespoň si užil precizně nechutné mutanty a hlučně mlaskavé gore sekvence, čímž Weisz sice prokáže, že ví, co se po něm chce, ale jeho začátečnicky děravou a klišovitou šablonu to již nezaretušuje. 40% P.S. Úvodní scéna porodu je zbytečně explicitní a navíc pěkný kentus. ()

Hovado

První díl, který ode mě dostal všech 5* je se srovnáním s dvojkou jako nebe a dudy. Dvojka začíná hodně nechtuně ve stylu Texaskýho masakru 2, ale to neva, my to přece čekáme, že to bude hnusné. Dobře, vyvraždovačka na začátku taky dobrá, možná trošku zmatená, ale je to krváček furt dobrý. Jenomže chyba přišla společně s americkou naprsto dementní jednotkou. Jeden má 150kg a neumí pořádně mluvit, druhý má 150 cm a je tu velkej rambo, další má 150IQ a ví, že po horách běhaj zrůdičky, ale ne to pánišek si půjde hory sám sešplhnout, další má 150 problémů a průserů a je něco jak hlavní klaďas hrdina, kterýmu to nejiskří a ženský jsou 150krát debilnější jak blondýnky a ještě borec, kterej si zlomil kotník a pak na 150krát rozlámali. Chybělo mi více příšerek, ale přirozených ne tak akčních, že budou jao chameleon nebo si budou hrát na Hitlera, prostě něco tomu chybělo. Šíleně jednoduchý a postrádalo to něco z jedničky a to něco nedokážu popsat, asi charizmatičtější herci a hlavně lepší scény, které mají být rádoby děsivé, ale jsou navísost směšné. Škoda. ()

Ronyk7

Já jsem na rozdíl od většny nadšen. První díl mě zklamal, ale zde mi to tvůrci vynahradili i s úroky. Po nudné, hloupé, nezáživne jedničce je zde druhý díl, který je předvídatelný, ale o mnoho koukatelnější. 12.09.2007 ()

jay.lee

Poračování uspěšného HMO1 se chopil neznámý němec a podle toho to taky dopadlo.Postradá to atmosféru, logiku- příběh je prosťounký a elitní americká jednotka je tak tupá, že by nespacifikovala ani babičku na invalidním vozíku natož bandu zmutovanejch horníků, kterým jsem ve vraždění amíků nepokrytě fandil.3hvězdy dávám za stále spoustu nechutností a hektolitrů krve. ()

A_málka odpad!

Jedním slovem hrůza....vyděšeně jsem se dívala na plátno a říkala si, Bože, kdy už bude konec...na to se proste nedalo koukat, říkala jsem si, jestli se u toho mám jako bát nebo co...možná mne mělo varovat, že chytrý pán nám na začátku říkal, že jediný klad tohoto filmu je, že má jen 89 minut...a já s ním souhlasím....takže díky Bohu za těch jenom 89 minut naprosté filmové agonie, nudy a utrpení... ()

Barak

Po doslova nadupané jedničce (plné hodnocení samozřejmě) přišla dvojka a s ní i špatné recenze, takže jsem od toho čekal hroznou sračku. Svým způsobem se tak stalo.... Parta vojáčků nováčků se dostane do díry Ameriky a musí přežít útoky mutantů, kteří se je snaží každou chvíli zabít. Tohle není nic jiného, než ubohá vyvražďovačka, a pokud k ní budete i tak přistupovat, rozhodně vás HMO 2 potěší. Scénář je totálně idiotský, herci neschopní, ale natočené je to docela dobře - v první půlce byla má úroveň strachu opravdu vysoko. Lekačky vůbec nefungujou, ale ta atmosféra je tam více než citelná. Všichni se chovájí hrozně "inteligentně" a jednotlivé postavy mají za úkol akorát krvavě umřít, ale nejdřív musí udělat nějaký vyložený kiks, aby je dotyčný mutant dostal. Přistupoval jsem k tomu jako jednoduché, "zábavné" vyvražďovačce a tu jsem taky dostal - i když "podmíru" inteligentní.... 6.5/10 ((Spoiler) Tak schválně - jestlipak nepřežijou ženské a usmrkánek.... ;) ) ()