Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Benigni

Velmi silné a psychologicky celkem náročné romanticko-válečné drama. Takové filmy mám ráda. Zajímavá hudba, čistá kamera i střih - herecké výkony nadprůměrné! ()

C.A.T.

Viděno poprvé v pubertě a byl to za mě totální průser. Zavrhla jsem snímek s tím, že je utahaný a skoro nic se v něm neděje. Viděno podruhé asi po osmi lech od prvního shlédnutí a dávám 5*. K některým filmům musí člověk prostě dospět. Ze zvědavosti jsem si koupila a přečetla i knihu, která je stejně dobrá a oceňuji filmaře je nijak neexperimentovali s tím předlohu jakýmkoli způsobem překopávat. Super obsazení, je to nádherně natočení a k tomu to má jako třešničku na dortu parádní myšlenku. ()

i61

Skvělý film...nevím proč, ale trochu mi to připomíná Tarkovského. Opravdu nevím proč, je to tak nějak pocitově. ()

burg

Ač jsem se že začátku musel do filmu krapet nutit, tak po první čtvrthodině se děj rozjel a já jsem moc rád za to, že jsem vytrval. O soundtracku se nemá cenu znovu zmiňovat, spolu s plážovou scénou je to naprosto famózní dílko! ()

Sejkorka

Hundrt procent. Příběh, herci, scénář, kamera, hudba (Dario Marianelli Oscar, 6 dalších nominací). Chybujícím neodpouštěti, i když si svoji chybu uvědomí. Prostě jsou chyby, které nelze opravit, nejen v matematice. ... A Keira je jako vždycky boží. ()

MatoPalkes

Nádherne natočené, super kostýmy, rád si to pozriem ešte raz. Scéna z francúzskej pláže veľmi silná. Keira bola zatienená inými hercami, najmä Saoirse Ronan/Romola Garai išli výborne. Celkovo by to bolo za lepšie 4*, ale záver to u mňa vytiahol ešte hore. ()

MAKUON

Knihu jsem nečetl a pomalu jsem netušil na co se to jdu dívat. Ale na svůdnou Keiru Knightley je vždy radost pohledět. Zvláště v tak silném a emocionálně napjatém snímku. Filmu hraje do karet i skvěle vybudovaná atmosféra příběhu, herecké výkony, vizuál, nebo i skvěle napsaný scénář, který později vyhrál Oscara. Jen těžce se hledá co vytknout, ale přece jen druhá část filmu je o něco slabší a i nudnější. To vám, ale vynahradí konec, který můžu říct, že ve mně, ještě nějakou tu dobu zůstane. ()

Elanornegra

Zaujímavé prostredie, so skvelými hudobnými motívmi. Vynikajuci príbeh, ktorý išiel na plne obrátky až do konca. Ako malo stačí, aby osud ľudí nabral úplne iný smer….Keira Knigthley vynikajúca, ale James McAvoy bol ešte lepší. Vyobrazenie Dunkirku veľmi depresívne a príliš presne. Finále odzbrojujúce. Veľmi prijemne prekvapenie….95% ()

Dawt

Opus magnum Joea Wrighta snad ani nejde hodnotit jinak. V prvním dějství, které naprosto ovládá herecká dynamika Keiry Knightley, Jamese McAvoye a především mladé Saoirse Ronan, režisér bravurně zachytí všechna nedorozumění vedoucí k vyvrcholení, jež příběh přemostí do melancholického dějství druhého. To pak prezentuje jeden z nejvíce dechberoucích steadicam záběrů moderní kinematografie – ten je ale jen jedním z vrcholů prostřední třetiny filmu. Wright totiž ke konci dějství využije zpomaleného tempa a scény, kdy postava výborného Jamese McAvoye (zdánlivě) usíná tak působí o to reálněji. Díky skvělé hudbě Daria Marianelliho, která se během celého filmu dokonale proplétá s vizuály a také s diegetickým světem filmu, následně na začátku třetího dějství poznáme celou minutu před vyřčením jména, že se v příběhu vracíme k Brionny, která je nyní už starší a zjevně poznamenaná svými činy. Pasáž není vyloženě dějová, může proto místy působit útržkovitě až nekoherentně, ale to vše je ospravedlněno v posledních 10 minutách filmu, kdy Vanessa Redgrave mistrovským přednesem sklidí vše, k čemu film spěl. Ano, rychlý skok do současnosti zprvu působí rušivě, ale lze tvrdit, že právě toto vyrušení diváka odpoutá od příběhu přesně natolik, aby následné zjištění mělo co největší dopad. Skvělá režie, kamera, herecké výkony, jedinečná hudba a silný příběh; zasloužených 100 %. ()

drkaldj

Od chvíle co napsal ten dopis jsem nepochopil hned několik věcí (proč ho nezmuchlal jako ty před tím, jak si ho proboha mohl splést s tím druhým ručně psaným, proč za ní neutíkal?). Scénky jsou natočeny opravdu dobře (hlavně ty z války). Herecky téměř výborné. Jediné co mi opravdu brání dát plný počet je to s tím dopisem a pak ten konec (před kamerou). (Bohužel nedokážu dohledat kterou verzi filmu jsem viděl, je možné že druhá verze by mohla něco málo ve výsledku napravit). ()

peproch

Existuje jistý druh neomluvitelnosti, hříchů, které jsme spáchali a neomluví nás ani nízký věk, pokud náš čin, tak jako Brionin, vede zlá hloupost, nebo spíše hloupá zlost. ()

Falcon_3.2

Asi nejvíce mě zaujal příběh samotný = námět od Iana McEwana "básníka perverze“ a povedené filmové zpracování. "Cunt letter" a zákeřnost zamilované puberťačky, následné konsekvence pro zamilovaný pár. To vše penetrované scénami z 2. světové války a velmi povedená scénografie...hlavně záběry z Londýna. ()

klidas_pk

ak clovek zaspi pri sledovani filmu, znamena to, ze ten film nie je dobry...a co som cital tu niektore recenzie, tak nie som jediny, komu sa to stalo pri tomto filme ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky