Dodge Connnolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Carter je válečný hrdina, který na konci první světové donutil kapitulovat mnoho Němců. Když je na hřišti, tak rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní. Dodge bude muset bojovat nejen o její srdce, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu... (TV Nova)

snek49

Opravdu velmi nudný film a to už se mi nějakou dobu nestalo. Dvě hvězdičky dávám jen za krásné dobové lokace a výkon George Clooneyho. ()

Šňůra

Retro komedie, u které se sice za břicho nepopadáte, nicméně z kina odcházíte s úsměvem a pocitem příjemně stráveného času. A to i přesto, že film působí staromódně a vy patříte mezi mladší ročníky. Výraznou měrou se na tom podílejí i slovní souboje mezi Georgem Clooneym a Renée Zellwegerovou, jež zcela záměrně velmi připomínají břitké souboje mezi Spencerem Tracym a Katharine Hepburnovou. ()

DadysGirl

Kamarádi Renée a George si řekli, že spolu natočí film... Nebylo to špatné, ale... Retro dobré, námět taky, ucházející zpracování... George to umí líp, Renée je mi lehce nesympatická a prostě ktomu aby se to zařadilo mezi kvalitní a nebo oblíbené filmy tomu něco chybí... Ale koukat se na to dá! ()

pekas

Vůbec jsem nechápal, proč na "dorostenecký" fotbal chodily tisíce lidí a na "dospělý" nikdo. Jinak je to příjemná oddechovka v retro stylu, jen kdyby Renée pořád nehulila, je to trapná filmařská obezlička, kterou nesnáším. Tři a půl, za to veselé ražení okrouhlím nahoru. ()

kubilov

Marně přemýšlím nad tím, kdo jiný dokáže v současné době tak umně zkombinovat hraní a režírování, protože velké časy Woodyho Allena jsou minimálně v trojboji (režie-scénář-hlavní herec) nenávratně pryč, takže vlastně asi nikdo. George Clooney sice není z nejlepších herců, prakticky vždy hraje usměvavé sympaťáky, ale vždy jsou jeho postavy posazené tak, že jim nejde než fandit. Navíc také režii ovládá opravdu bravurně, i když je film prakticky o ničem podstatném, přesně jako u příběhu z dvacátých let, kdy se rodil moderní americký fotbal - Leatherheads. Renée Zellweger v jedné ze svých důstojnějších rolí. ()

subic

Máme rádi naše válečné hrdiny, zejména ty falešné. Nemám rád sportovní filmy zejména o baseballu, americkém fotbalu, basketu i hokeji, o úžasných týmech outsiderů, jak někoho nepřemožitelného porazili. Ale tohle beru jako retro kostýmovou meziválečnou komedii, která mě docela bavila a i ta rvačka v hospodě, která pak skončila pijatikou taky. Někdy třeba u nějakých domácích pracích na to kouknu znovu. ()

Slunik

Žvaní se hlouposti, řeší se zamilovanosti, na to, že se jedná o komedii, se moc nezasmějeme. Zápletka s novinařinou totálně o ničem. Chvílemi až trapné, protkané samými klišé a hlavně občas dost nudné. ()

Hemlock

Neskutečná nuda... Lopata Clooney by měl již napořád zůstat u kávovaru a mektat furt dokola „What else”, protože na tom se snad nedá co zkazit. Míchat sport s romantikou je prostě filmová sebevražda - 25%. ()

marosson

Nejako velmi sportove filmy nemusim, no ale toto bola vynimka. Bolo to vtipne, s perfektnou hudbou, zasadene do obdobia, ktore sa mi velmi paci. Prijemny filmik! ()

Miloško

Od G.Clooneyho som čakal silnejší film,aj keď on je tým najväčším plusom filmu.Jeho partnerka Zellweger tu dosť herecky prehrávala,aj celkovo ten príbeh filmu s prostredia amerického futbalu bola jedna veĺká nuda.Ale čo nuda nebola,bolo famózne (ako vždy u amerických filmoch) zobrazenie retro 30.rokov,a dobová hudba.(DVD,25.10.2008) ()

mgerlich

Příjemné a přesně natočené retro, podobně jako např. Kašlu na lásku nebo Majestic. Je znát, že autoři mají klasickou hollywoodskou éru rádi a nadále ji opěvují. ()

ibex

Skvělá sporotovní komedie u které jsem se smál až jsem se za břicho popadal. Geogre Clooney a Renée Zellweger zde vytvořili dvojici která pasuje jak zadek na hrnec;-) ()

Patr1k

Je iné dať 5* Shawshanku a iné Leatherheads, no jedno majú oba filmy spoločné, oba ma zaujali a to aj ide... Clooney to hraje perfektne, scenár je pekne spracovaný, hudba bola skvelým podmazom deja, proste čistá oddychovka, už dlho som sa tak dobre nepobavil...(tento film si prívlastok dráma nezaslúži) ()

FincherD.

Švihák George prostě tyhle dobovky umí točit, skvěle zachycuje retro atmosféru a v případě Leatherheads to okořenil i pěknou porcí grotesknosti:-)) Moooooc příjemná podívaná!! ()

RomaS

Není to moje žánrovka, ale přesto jsem se dobře bavil. Svěží dobová komedie o počátcích profesionálního Amerického fotbalu ve které nenajdete hluché místo. Příjemně uběhne od začátku do konce. Za veselou atmosféru bod nahoru. ()