Dodge Connnolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Carter je válečný hrdina, který na konci první světové donutil kapitulovat mnoho Němců. Když je na hřišti, tak rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní. Dodge bude muset bojovat nejen o její srdce, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu... (TV Nova)

SLOTH

velice mily a prijemny film bajecna atmosfera dobra hudba geroge clooney opet dokazuje ze je vybornym reziserem... a dokaze si delat srandu sam ze sebe ()

Morholt

Leatherheads jsem doslova prozíval. Sportovní filmy mám sice rád a i když hapruje scénář i režie, většinou to zachraňují záběry ze zápasů, ale tady ne. A Clooney se Zellweger jsou nemastní neslaní, stejbně jako celý film. 15% ()

ScarPoul

Ďalší Clooneyho réžijný počin sa nesie vo veľmi uvoľnenom duchu. Príbeh rozpráva o skupine futbalistov, ktorý chceli preraziť a zarábať si tým čo vedia a čo ich baví. Do lona im padol zázračný chlapec a vojnový hrdina Carter. A tak to využili. Film sleduje tri dejové línie - prvá je o víťazstve, druhá o priznaní pravdy - pretože okolo Carterovho hrdinstva sa vznášajú pochybnosti a tretia je romantická. Film v značnej miere zachraňuje vtip. Podarené vtipy na vysokej úrovni dielo vyzdvihujú a robia ho zaujímavejším. Tri línie, ktoré sa neustále prepletajú a ovplyvňujú bohužiaľ nedokážu zaujať. Myslím si, že je to s časti aj moja chyba, pretože filmy o športe ma nikdy nejako nebrali, aj keď atmosféra 20 rokov v Clooneyho podaní je naozaj nezabudnuteľná. Filmu chýba potrebná dávka veľkosti, ktorý by dopomohol k tomu aby sa film bral ako skutočný príbeh a v druhom rade aj určité čaro, ktoré by s toho spravilo krásnu rozprávku. Film je príjemný, ale má až príliš veľa nudných miest a hluchých dialógov. Všetko to zachraňuje Clooney a Zellweger ktorých hašterivé dialógy sú zdrojom mnohých vtipov a situácií. Nadpriemerne natočený priemer. ()

bouncer

Americký fotbal, ani jeho historie mě příliš nezajímají. Přesto jsem byl zvědavý, s čím George Clooney přijde, zvlášť když to má být spíše romantická komedie než sportovní film. A musím říct, že určité kouzlo to má, dýchne na vás atmosféra 20. let a milý humor. Ve výsledku se však jedná pouze o průměrné dílo, které by asi moc nezaujalo nebýt těch známých jmen pod ním podepsaných... ()

Johny_fork

George Clooney opět dokazuje, že umí filmy i točit a to velmi dobře. Znovu se pustil do svojí speciality, kterou se stávají retrofilmy a po skvělém Milujte svého zabijáka šel ještě o kus historie dál a film o vzniku amerického profisoálního fotbalu zvládl na výbornou. Dokonale vystihl atmosféru té doby a s typickým nadhledem a humorem vypráví vcelku prostý příběh, který ovšem díky skvělé audiovizuální stránce, nemyslím jen ty jazzové melodie, skutečně film je zasazen do teplých, pestrých a optimistických barev, které skvěle ladí s odlehčeným příběhem. Pro Georgovo faninky bych ještě vzkázal, že i v hlavní roli nesklamal a šarm z něj přímo vyzařuje. Víc filmů jako tento. ()

Terva

Zpočátku byla pravidla jednoduchá. Žádná totiž nebyla. Scénář : Duncan Brantley a Rick Reilly. Kamera : Newton Thomas Sigel. Hudba : Randy Newman. ()

moviesfan

Velmi příjemné překvapení, i když slovo překvapení zřejmě není na místě. Důvodů je několik. Režie a hlavní role George Clooney, který je opravdu sympaťák. Stejně tak Renée Zellweger. Ta je ve filmu opět velmi krásná a hraje zde skvěle. Co se týče filmu samotného, tak ten je především zábavný. Děj je určitě vydařený a kouká se na něj dobře. ()

Marek1991

Historické hľadisko tohto filmu ma veľmi zaujalo a aj reálie vtedajšej doby a toho ako vyzeral šport. Ten vzťah bol taký svojský, humorný, ale udalosti a vlastne celý film bol taký fádny. ()

Zayl

Celkem slušná retro zábava, kde na vás opravdu dýchne doba 20. let. Ze začátku docela svěží a nevšední komedie zasazená na stadiony amerického fotbalu, avšak postupem děje se z toho stává dlouhá romantická podívaná s takřka nulovým vtipem. Ve výsledku se jedná o průměrný snímek za atmosféru, hudbu a americký fotbal, kterého jsem fanouškem. ()

mysiak

Clooney si plní detské sny...a plnia sa mu nádherne...retro a šport a Clooney...to nemôže dopadnúť zle..ani to nedopadlo... ()

Ridick

pre milovnikov 20. rokov, clooneyho, jemneho humoru a napokon futbalu....polovica mi nesedi, cize polovica hodnotenia ide dole ()

contrastic

NO, tak tento snímek díru do světa asi neudělá, ale jako pohodová odlehčená podívaná svůj účel splní. George Clooney odvedl dobrou práci před, i za kamerou , takže z toho nakonec vychází mírně nadprůměrná podívaná, která by neměla nikoho urazit, ale ani nijak zvlášť nadchnout – 60% ()

MATADOR

Komediálně sportovní filmík, který neurazí. Téma není nikterak zajímavé a mě se spíše líbilo, jak se povedlo zachytit dobu dávno zpátky (1925) a ty staré Fordky taky bych jednu chtěl. Vskutku zajímavě také působil "flasbackový návrat do války" na kterém vlastně stojí tento film.Já jsem nevěděl, že tu spíte, to bych se určitě ozbrojil. Je docela škoda, že film byl tak dlouhý a komedilně vynikající začátek vystřídá a nyní budu citovat jedno z hlasatelů: "mnohem horší je ta nuda" a právě v délce vidím tu slabinu. Ostatně scénář není také kdovíjak úžasný a vlastně zde možná ani být nemusel. Na druhou stranu se musí pochválit ozvučení Randyho Newmana, které se jednoduše povedlo.Dejte mi kafe, kolik stojí? 10 centů. Tady je 15, to si nechte. Konečně si koupím vysněný barák. ()

Remedy

Vkusně a příjemně natočené retro. I když tu má sportovní stránka poměrně dost prostoru, najde se i místo na romantiku. Humorných situací je zde také celá řada. Mimochodem, nikdy jsem nepovažoval Renée Zellweger za pěknou ženskou, ale tady jí to překvapivě sluší.), její postava má šmrnc a více než důstojně sekunduje ohromně sympatickému Clooneymu. --- Stůjte, vy dva, nebo střelím! - Co??? Říká, že střelí!!! - To říká vždycky… - Říkal jsi, že to říká vždycky!!! - No, říká, než vystřelí... ()