Dodge Connnolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Carter je válečný hrdina, který na konci první světové donutil kapitulovat mnoho Němců. Když je na hřišti, tak rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní. Dodge bude muset bojovat nejen o její srdce, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu... (TV Nova)

necisty

Příjemná oddechovka s ještě víc sympatickými postavami. Kupodivu jsem se občas zasmál od ucha k uchu. Zaráželo mě snad jen vykreslování Cartera jako snad největšího záporáka všech dob. ()

BoXBe

Georgi, chtěl ses stylizovat do této polohy, chtěl jsi odlehčit svým rolím veselým připomenutím starých černobílých klasik a chtěl ses pobavit a pošklebit na kameru? Proč ne.... Proč k tomu přibrat Reneé? Složitější odpověď - asi má smlouvu se studiem, asi má špulící rty, ale rozhodně to není nejlepší herečka pod sluncem, spíše mrkací panenka. Ta přílišná stylizace do 20. a 30. let byla násilná, nezapadli jste mi tam a vtipné dialogy byly buď přetažené nebo nedotažené. Zkus to znovu, za čas, trochu při zemi, s méně hýřivými barvami (asi jako v Good Night, Good Luck) a já věřím, že se rád podívám a že budu spokojenější. Letaherheads už svůj čas okrást nenechám. ()

c.tucker

Opět znamenitá režie George Clooneyho. Velmi svěží a vtipná komedie, kde všemu vévodí americký fotbal. Renée Zellweger je super a Clooney je také pohodový a zábavný. ()

Plangi

Měl jsem trochu obavy, co tohle bude zač, jelikož s Clooneyho dřívějším režijním počinem Milujte svého zabijáka jsem měl celkem nemalý problém jej strávit. Byly neopodstatněné. Leatherheads, jakožto retro komedii, nechyběla nápaditost a přímo sršela svěžím vtipem přesně dle mého gusta. Clooney-režisér si s příběhem o profesionálním americkém fotbalu v plenkách pěkně vyhrál a jelikož mu nejspíš zbyla dostatečná zásoba energie, vyhrál si i coby Clooney-herec před kamerou a to s takovým šarmem, že zastiňuje zbytek hereckého ansámblu, dokonce i Renée Zellweger, jejíž výkon je protentokrát jen mile sekundující. Navíc bylo znát, že se rozpočet pohyboval ve větších číslech, což umožnilo ruku v ruce s dobovou hudbou Randyho Newmana, aby z filmu atmosféra dvacátých let přímo dýchala. Nemám americký ani žádný jiný fotbal rád, ale ani to mi nebránilo si tento chutný pamlsek opravdu vychutnat. 90% ()

Radiq

Režisérsky skvěle odvedená práce, herecky skvěle odvedená práce. Krásná Zellweger, vtipnej Clooney. Zajímavej příběh ze zajímavé doby ze zajímavého prostředí. Jo, líbilo. Hovniválovej zápas na konec :-). ()

bartias

Milá dobovka George Clooneyho nabízí stylový humor a příjemně nostalgickou atmosféru, scénář by ovšem mohl být lepší. Trochu zašmodrchaná tahanice o pravdu a lásku začne někde za polovinou ztrácet tempo, děj je poněkud nepřehledný, přestane být jasné kdo, co a proč – i jestli to ještě vůbec má cenu zkoušet sledovat. Finále sice znovu nabere dech, ale to nestačí. (3.5/5) ()

Mrkvič

Clooney jak před kamerou tak i za ní odvádí výborné výkony. Hlavně komické a sportovní scény se mu daří a jsou roztomile hravé. Naopak ty vážnější mi přišly celkem nudné, ale moc jich tam není. Příjemný film o začátcích amerického fotbalu. ()

_DAVE_

Komediální drama popisující kořeny Amerického fotbalu nebude v našich končinách úplně vyhledávané téma. Nicméně tohle je jediná věc, která se dá tomuhle filmu případně vytknout. Dále jsou to už jen samé "pozitiva a sociální jistoty". Renée Zellweger i Clooney jsou dokonalí (viz. první obrázek zdejší galerie), scénář i humor velmi inteligentní. Pokud vás neodradí poněkud nezvyklý námět, rozhodně doporučuji. Těsně pod pět hvězd. ()

Tomasso001

Příjemně strávené hodinky u filmíku z počátku profesionálního amerického fotbalu podpořený dobrýmy hereckými výkony, zajímavým příběhem a dobrou hudbou. Velice příjemný film ()

venison

"Tvrdé palice" je film hlavně o začátcích amerického fotbalu, který vystihuje hned několik příjemně namíchaných filmových žánrů - sportovní drama, romantická komedie a dokonce se sem tam objevují prvky grotesky.. George Clooney a Renée Zellweger se skvěle doplňují a tvoří moc hezký paličatý pár :-) Zatím pro mě Clooneyho nejlepší režijní počin, i když má nejmenší hodnocení.. ()

hanagi

Mám moc ráda staré romantické komedie z 30 let a zdá se, že George Clooney je na tom podobně. Natočil totiž velice stylový film, který dodržuje daná pravidla - jednoduchý příběh, vtipné dialogy a kousek morálního poselství ohledně manipulace s pravdou. Podařilo se mu udržet rytmus celého vyprávění, dobovou atmosféru i typově přesné herecké obsazení. ()

VanTom

Asi zprestižnění profesionální ligy amerického fotbalu neprobíhalo úplně exaktně tak, jak se nám (fakt neskutečně šarmantní) George Clooney snaží namluvit, Leatherheads se skutečností nijak nezatěžují. Podle něj mělo blízko k dobovým groteskám (roztomilé, ale trochu jako z jiného světa) a probíhalo velmi pohodově, nonšalantně a se skvělým retro feelingem. 7/10 ()

blackJag

George Clooney si režijně střihl oddechovější snímek, jeho rukopis ale i nadále zůstává dostatečně svébytný na to, aby znovu dokázal zaujmout. V detailech seriózní náhled do počátků amerického fotbalu popichuje kvapná dobová hudba a spolu s precizní výpravou vytváří netradiční koktejl, který se nakonec snad až přespříliš snaží být pro každého (romantická linie se Zellwegerovou) a neodbytně tak přivádí na mysl otázku, pro koho primárně film vlastně je? Pro romantické duše je příliš sportovní, pro sportu-chtivé faktomily je příliš neadresný a navoněný dámským (patřičně emancipovaným) parfémem. Na druhou stranu, není vyloučené tuto schizofrenii shledat příjemně zábavnou. 75% ()

P1tr

Velice svižná, přijemná retro komedie s výborným hereckým obsazením. Momentů, kdy se člověk zasměje pořádně a nahlas je sice méně, ovšem po celou dobu jsem na svém obličeji cítil decentní úsměv utvrzující mě v názoru, že Leatherheads jsou příjemným filmovým společníkem. Clooney se svojí vizáží do tohoto období vyložené hodí a i Renée Zellwegerové to tu sluší. Překvapením pro mě byl John Krasinski, kterého jsem ve filmu viděl snad poprvé a hned mě dokázal zaujmout.George Clooney drží nad projektem pevnou ruku a je to vidět na každém záběru. Tvrdé palice se mu povedli a těším se, až je shlédnu znovu. ()

Liqid

Hodně jsem se bál, aby ve filmu nešlo pouze o fotbal. Ono se to kolem fotbalu všechno točí, jde tam především o fotbal, ale ve finále není fotbal vůbec důležitý. Zarazilo mě jak Zellweger vypadá v tomto snímku staře v kontrastu s Clooneyho elegancí. ()

ArdathBay

Jak to ten jen Clooney dělá ? Nejenže na své roky vypadá neobyčejně zachovale, charizma mu může závidět 98 procent chlapů planety, hraje až na vyjímky v samých výborných filmech, on ještě točí filmy. A ty filmy jsou vyloženě kvalitní. Na "Leatherheads" je znát lehkost a že to ty lidi baví. Dialogy jsou místy vybroušené diamanty (hlavně Zellweger). Špičkování Jimmyho a Lexie je lahůdkou. Oldschoolová režie s výbornou muzikou od Randyho Newman s dobovou hudbou mě na chvíli opravdu přenesla do roku 1925 a mě se to hodně líbilo. Humor je obsažen v míře jemného pozvednutí koutků. Romantická linka neruší, protože chemie funguje na výbornou. Nicméně by filmu prospělo trochu prostříhat a potom bych nemohl neudělit plný počet. Když to holt někoho baví a věřím, že tady se bavil skoro každý, na výsledku je to znát a já jsem nadmíru spokojen. Jen tak dál ty dědkovskej krasavče (míněno hetero). ()