V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Bohdan55

Na to kolik špatného jsem o tomhle filmu četl mě mile překvapil. Pěkně mi utekl a já jsem se bavil prostě důstojný zástupce svého žánru. ()

Novik

Prvních 30 minut docela nuda už jsem si říkal půjde o nudnou slátaninu ale pak to začalo být svižné, zábavné a někdy i vtipné. Akce je tu akorát, krásné lokace taky a herecká dvojice Gyllenhaal a Arterton se na ty jejich role vážně hodí a ač jsem byl docela šokován po prvních fotkách, nakonec jsem byl spokojený. U tohohle filmu nesmíte tolik přemýšlet protože tady ten film je někdy tak nesmyslný a nelogický že to někdy i bije do očí proto musíte vypnout mozek a užívat si ty "vylomeniny" co tam jsou.Co mě mrzí jsou triky a na rozpočet 150 mil. dolarů to je slabé a místy mě to i vadilo, ale jinak celkem zábavná kaše ve stylu Mumie a Piráti z Karibiku což jsou sice lepší filmy ale i tohle neurazí a to jenom dobře. :) ()

czKarlos

4* za parkour 1* za akci a příběh -1* za sice občasnou, ale intenzivní nudu 1* za princeznu Skvělej film s nádhernými efekty a promyšlenym příběhem. ()

Himlhergot

Ještě teď vyklepávám písek z bot. Jen by mě zajímalo, kde se utopil ten rozpočet. Ale jinak to byla supr oddechovka, u které jsem vypnul mozek a relaxoval. ()

pepito25

Veľká výprava, prima nadupané bitky a súboje, sympatické hlavné aj vedlajšie postavy a vynikajúca atmosféra (teda môcť sa tam tak teleportovať!!!). Taká tá rozprávka pre všetky generácie, asi tisíc-a-druhá-noc. Jednoduchá dejová línia, niekoľko plytkých zvratov, jemný humor (ale ešte by som zniesol viac)... No a niečo mi tam chýbalo - asi to bolo všetko podľa prísne komerčného receptu, no a mne chýbalo zahodiť ho, spáliť a trochu sa zapliesť do nejakej nepredvídateľnej (no nie nelogickej) zápletky. A aby som nezabudol: Gyllenhaal je talent. Teším sa na jeho ďalšie projekty. ()

Kesinka

Nuda nuda nuda. Je to další velkolepě natočený brak. Příběh sice skýtá jistou dějovou linii, ale to je tak všechno, co může nabídnout. Herecké výkony byly značně nepřesvědčivé. Neuvěřitelně hloupý princ mě štval hned od začátku. Byl úžasně nedůvtipný a postupně se z něho stával vědátor až na konci měl IQ houpacího koně, kdy jsem si řekla "konečně". Gemma Arterton je nádherná žena. Ovšem její výkon v tomto snímku též považuji za ubohý. Jednu chvíli je princezna Tamina otravná slepice (velice jednoduše a levně prodejná jako otrokyně) a v druhé vážná ochránkyně dýky času, což k sobě prostě nejde. Nehledě na fakt, že jsem nepochopila, jak je možné, že lidstvo nebylo zničeno, když přesýpací hodiny byly evidentně narušeny (což zabírali dokonce v detailu). Nevadí. Alespoň jedno pozitivum si dovolím na konec, abych ospravedlnila svou 1 hvězdičku. Totiž závěr byl konečně poměrně logický a koukatelný. To už princ za něco stál a princezna byla důstojným ochráncem. Ale jsem ráda, že jsem na to nešla do kina. Bylo by to vyhození peněz (asi jako v Souboji Titánů - a hleďme ... Gemma hrála v obou snímcích, hmmm). ()

GizmoD

Posledne diely PoP som nehral, takze neviem ci sa film drzi dejovej linie hry. Parkour vo filme je fajn, ale skor mi spolu so scenou pripominal hru Assassins creed nez PoP. Krasne prostredie, skvela hudba a dobre herecke vykony - Gyllenhall podava sympaticky vykon a niet vyslovene nejakych nedostatkov, hoci to mohlo byt este o kus lepsie, no a pekna Gemma vnasa do filmu zahrst britskeho prizvuku, skoda len ze reziser neukazal viac z jej tela, co sa v horucave prostredia priam ziadalo. Rovnako mam trochu vyhrady na kameru pocas akcnych scen, ktora tym svenkovanim akciu dost zneprehladnila. Ale film ako celok posobi dobre. Klasicka letna jednohubka. ()

SCarter

Super výprava celkově. Hudba mě taky chytla. Celkově megalomanský film, který má sice spoustu pěkných scén, ale neustálé čekání na nucený polibek a podobně mi kazilo dojem. Takže *** a ještě si nejsem tímto hodnocením moc jistá. ()

maromark

Kdo nehraje, ten asi nepochopí. Ale takový závislák jako já, který zatím proprařil všechny díly Prince, musí konstatovat, že lepší herní předělávku na filmovém plátně zatím neviděl. Jasně, je to klasický blockbuster, ale dle mého soudu opravdu vydařený. Ani chvíli jsem se nenudil a hltal všechny souboje a skákačky, které věrně opisují ty herní. Navíc Gemma Arteron je úchvatná a Ben Kingsley slušnej padouch. Z mé strany není příliš co vytknout, protože záměr příjemného odpočinku byl naplněn. Mohu snad jen vyjádřit přání "Mike chci ještě a doufám, že mě nenecháš dlouho čekat." :-) 79% ()

CrashHP

Akčný fantasy od známeho a zároveň skvelého režiséra. Newellov tím sa s tým skutočne pohral a vytvoril jedno krásne dielo plné rozhovorov a akčných scén. Vo filme prakticky nie je hluché miesto, kde by sa niečo nedialo. Gyllenhaal ako princ a krásna Gemma Arterton hodnotenie o dosť zdvihli hlavne svojimi výkonmi. Jeden z tých naj filmov, aké som mal posledne možnosť vidieť a čo sa v súčasnosti natočilo. ()

@liska

Pěkné počítačové animace, epická linka slabšího charakteru, stejně jako zápletka a scénáře.... Ale kdo se rád podívá na kouzla, která vyčarují animátoři u PC (občas tedy lehce přehnaná), tak mu ty slabé stránky až tak nebudou vadit :) ()

Vytla

Lepší než Mumie, horší než první Piráti, abych tak reagoval na jeden komentář.. jinak podle hodnocení některých uživatelů tady jsem měl, ještě předtím, než jsem film viděl, naprosto zkreslený pohled na snímek. Údajně neobsahuje tolik vtipných scén. o, nebyl jsem jediný v kině, kdo se smál celkem často (hláška o chlapech s velkým mečem!). Uznávám, že Piráti byli vtipnější (především ale díky Deppovi). Scénář na poměry letního blockbusteru nevybočuje ze standartu, film nestojí totiž na něm, ale především na prostředí, které s pomocí herců podává více než věrohodněji. Jediné dva zápory filmu bych tipnul na Bena Kingsleyho, který se mi prostě vůbec v celém filmu nelíbil a do universa nezapadl a kamera při soubojích, podle některých šílená, podle mě horší, než u jiných filmů, ale tak hrozný to zase není! Velké překvapení 7/10 ()

Smoldo56

Po tolkých kladných komentároch som bol po vzhliadnutí filmu mierne sklamaný. Áno je to výpravné, má to spád a stále sa tam niečo deje. Problém je však ten, že je to akčná rozprávka a nič viac. Okrem toho herecké výkony (až na Gemmu a Bena) priemerné, príbeh klišoidný a tupý a pri niektorích scénach som sa chytal za hlavu (preteky na pštrosoch). Napriek tomu že na poli najlepšie sfilmovanej hry ostáva aj naďalej Silent Hill, Princ z Perzie je celkom nadpriemerný film pre tých, ktorí od neho čakajú prepadák a pravdepodobne preto sa každému páči. Inak to je len lacná verzia Pirátov z Karibiku a ďalších x filmov o zrade, láske a jednom frajerovi ktorý zdolá aj pol královstva. ()

Matio

Podivný a nudný příběh, herecké obsazení jakbysmet. Těšil jsem se na hezkou pohádku, plnou soubojů, zloduchů, příšer a bombastickým koncem a místo toho jsem dostal mdlou hrachovku. ()

Pattrick

Příjemná oddechovka a slušný letní blockbuster.. Mnohem lepší než Souboj titánů. Všechno jde jak má, dokonce i Jake mi tady sedí = ) a Kingsley to celé završuje, neskutečnej ten chlap. Závěr je asi takovej, jak ho každej očekává, ničím mě nepřekvapil, ale přesto do toho sedí. Co mě trošku vadilo, byla kamera při akčních scénách.. ()

dadiak22

Princ z Perzie je velkolepé fantastické dielo s výbornými hereckými výkonmi. Celý film raz padá, raz ide hore. Tí hashassini čo to boli za čudá :). Film som si moc nevychutnal, videl som v kinoverzii ale pravdu povedať dosť dobrý film . Moje očakávania pred filmom boli vysoké, ale po skončení filmu trocha klesli. Hlavná trojica hercov bola dosť zaujímavá ale dobrí herci nespravia všetko. Ale aj tak dobré. 80% ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze