V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

judas p

A další film, kde jsem se bál průšvihu. Zbytečně. Jake Gyllenhaal je dostatečně odvážný, zbrklý, hrdinský i klukovský. Gemma je objev, který by teď chtěl ve filmu každý a taky je proč. Je krásná a zároveň charismatická, což může o sobě říci hodně málo hereček. U Bena Kingsleye mám trochu problém, že všechny své záporné grimasy už použil ve spoustě jiných filmů a stává se tak karikaturou sebe sama. Alfréd Molina ale nezklame nikdy. Na režiséra Mikea Newella se hodně nadávalo za Harryho Pottera 4. Já jsem byl spokojen a spokojen jsem i s režií Prince. Pamatuji si hru z PS 2. Tvůrci se k ní zachovali pietně, to se většinou nestává. Takže si můžu ten dobrodružný pocit zopakovat. Výprava stojí za to, ten rozpočet je vidět a hudba slouží filmu přesně podle šablony. Je to čistá zábaba, umění musíte hledat u jiných režisérů. Ne každý den si jdeme do kina pro hluboká moudra a pocit na hranici deprese. Pro chvíli pohody je tu Princ z Persie. ()

simonman

Vidím, že tady několik kritiků opět použilo oblíbenou floskuli "chatrný scénář", kterou je nejspíš vhodné už jakoby automaticky přiřadit ke každému letnímu blockbusteru, pokud chce autor názoru vypadat jako rozumbrada. Jestli je scénář chatrný v případě, že každá scéna posouvá děj kupředu, jednání postav je zdůvodněno, kostra příběhu má svou logiku a nakonec celý film dává smysl, pak teda nevím, co by měl mít scénář ještě navíc, aby nebyl označen za "chatrný". Asi navěky mě budou udivovat lidi, kteří jsou schopni nadávat, že romantická komedie má předvídatelný konec, protože zase všechno dobře dopadlo a stejně tak ti, kteří jdou na akční oddychovku a odcházejí zklamaní, že ve filmu chybělo "existenciální bergmanovský rozpoložení". Dále se tady vyskytuje podobně oblíbené rčení kritiků - "film nemá žádný děj". Z toho vyvozuju, že patrně trpím nějakou specifickou formou nemoci (kromě jiných, o kterých už vím) která způsobuje, že vidím děj i tam, kde vůbec žádný není. Kupříkladu u sledování tohohle filmu jsem měl neodbytný pocit, že se pořád něco děje. A vidíte, nebylo tomu tak. Žádný děj tam ve skutečnosti nebyl. Kouknu se na to pro jistotu ještě jednou, třeba tam tentokrát žádný děj nenajdu. ()

Gugos

dneska se na to podívám a už se těším když vidím tady ty hodnocení "rádobyodborníků"..musím se smát už dopředu ...:) ()

Deall

Průměrný, oddychový film na letní večer. A ještě k tomu když vezmu v úvahu, že je natočený podle hry, tak obstál celkem dobře. Je jasné, že filmy typu Indiana Jonese, či Mumie jsou jiné kategorie, ale tento snímek si určitě své příznivce najde a za podívání stojí. ()

D3mon3kCZ

Na tento filmek jsem šel s tím, že by to mohlo být fajn, ale musím přiznat, že pro mě to bylo mnohem víc, spíše super, jak film tak i hudba. Akce od začátku až do konce, prostě jsem se ani nepodíval na hodinky kolik pak máme hodin. Doslova žral jsem to. Přišlo mi to hezky propracované, i když některé scény se mohou zdát méně přehlednými (někteří diváci si stěžují), tak mně to nepřijde, protože znám rozhodně filmy, kde je to OPRAVDU nepřehledné. Myslím, že několik humorných scén jistě pobaví :). Dvojici prince Dastana a princezny Taminy tvoří (pro mě) sympatický pár. Navíc okouzlující princeznu(subjektivní pocit) s krasným hlasem a ostrým jazykem :) ztvárnila Gemma Arterton. Hrála i v letošních Clash of the Titans. Dávam 4*. ()

jabbo123

Musím přiznat, že po poměrně nepříznivých ohlasech hráčské obce, jsem byl velice příjemně překvapen. Princ z Persie si samozřejmě z herní předlohy bere jen ty nejelementárnější prvky jako je hlavní hrdina, krásná princezna, dýka času a zlý vezír. To není ale v tomto případě nutně na škodu. Dovedu si představit filmovou adaptaci která se herní trilogie drží vice, ale v takovém případě bychom se dočkali spíš temnější a výpravné fantasy než víceméně rodinné pohádky, kterou filmový Princ bezpochybi je. I když se v mnoha ohledech blíží Pirátům z Karibiku nebo Mumii (humor, nadsázka, barvy, romantika), nakonec je z toho poměrně kvalitní dobrodružný film a Jake Gyllemhaal se do role prince výborně hodí. Tedy do tohohle prince :-). Když jsem ho viděl v trailerech jako vykuleného naivku, moc jsem tomu nedával. Ale když přistoupíte na koncept celého filmu, zapadne vám do něj téměř dokonale. Film se bohužel nevyhnul několika nudnějším pasážím a nejvíc bodů u mě ztratil za hrozně odfláknutý konec. Závěr dokonce jakoby popírá některá fakta, která se dozvíme v průběhu filmu a když se to tak vezme - kdyby oba hrdinové věděli o tom jak to všechno funguje, mohli celou šlamastiku vyřešit asi tak 100x rychleji :-). Nechci spoilerovat, ale znalí urřčitě chápou o čem je řeč. Jakoby autoři už byly z celého toho vymíšlení třeskutých eskapád s pštrosi unavení a tak sáhli po velké síle magie, kterou se dá přece vysvětlit a ospravedlnit všechno. Jsem zvědaví, jestli vzniknou i další díly, jak je v plánu a dávám téhle sérii šanci. Potenciál příjemných rodiných filmů potvrdil, teď jen zapracovat na zápletkách. 6.5/10 ()

EL5530

Nemůžu si pomoct ale Prince of Persia mě hodně překvapil. Čekal jsem nudu, dostal jsem skvělý ani chvíli nenudící film. Klidně bych bral dvojku a trojku a klidně ještě další pokračování. ()

cachanell

Výpravná podívaná, ale nevím proč, pořád jsem si říkala, že už jsem to někde viděla. Velmi podobné jiným dobrodružným fantasy příběhům (Piráti z Karibiku byli aspoň i vtipní). Mám tenhle žánr ráda, ale od filmu v současné době žádám nějaké překvapení, novinku. ()

bara95.k

Já vím, tenhle film se s filmovými klasikami, jako např. Čistá duše, Přelet nad kukaččím hnízdem, ... atd. vůbec nemůže srovnat, ale přece dávám tak vysoké hodnocení. Tento film totiž, narozdíl od těch výše zmíněných, nebyl natočen s oscarovským potenciálem a chutí vyhrávat nejrůžnější festivaly. Byl natočen jako letní oddychovka. Nic víc a nic míň. U filmu jsem se dobře pobavila, nepřišel mi zdlouhavý, byl docela vtipný.. tak proč ne? :-) ()

Eksi

Jerryho sezónne blockbustre mám rád, plus som sa tešil na Bena Kingsleya. Napriektomu ho herecky zatienili obe hlavné postavy. Hru som síce nehral, neviem preto posúdiť príbeh ale šlapalo to dobre (nie vynikajúco). V celkovom obraze to urobilo ohromujuci dojem. ()

majky.20

Taková příjemná dobrodružná akční pohádka, kde zase chce zloduch ovládnout svět a v tom se objeví princ s pohyby gymnasty na olympiádě. No, hra je hra a film je film. V tohle případě jsem vypnul mozek a šel si zapařit a zavzpomínat na mládí. ()

Rammer

Premýšľam, či vôbec je možné sfilmovať Prince of Persia tak, aby som sa nenudil ako pri tomto počine. Jednoduchá herná predloha však nepustí, bohužiaľ. ()

JerryPilsen

Tak to byla paráda,přesně to co se dá od fantasy očekávat.Scénář výborný,herci dobří a scenérie úžasná.Trochu to zaskřípalo jen ve faktech(např.těžko mohli mít úterý a čtvrtek,nebo slova kacíř a pohan-to je vše z křesťanství),ale jinak strhující akce a pěkné a hlavně realistické honičky dělají z tohoto filmu the top. ()

Gazzellka

velmi neopatrne som si vcera v noci pustila tento "vypravny FANTASY skvost" po treti krat (neuverite, ale 2x som na nom bola v kine, kedze nic ine, pri com by som nezaspala, nedavali)... a zistila som, ze pocas tretej tretiny hlboko CHRAPEM. jedine sviezejsie momenty, ktore ma prebudili z totalneho popracovneho deliria boli tie, ked civel dzejk svojej princeznicke do vystrihu... alebo ked dzejk skakal parkur sta co by ho odchovali belle a raffaelli z districtu B13. ostatok fakt bohapusta nuda. pekne urobene, ale ten hepyend by si snad uz konecne mohli odpustit. a ze tvorcovia piratov z karibiku???? pche, kde je legendarny potapajuci sa dzek sperov! ()

Stingray

Přesně takhle jsem si představoval zfilmovaného Prince.Je tam všechno co ve hře. Přepadení města je ukázkovej "level" ! A Princ se chová a vypadá jako postavička ze hry! a není to to o co by při zfilmování hry mělo jít? Nečekám drama,oskarové výkony...chci vidět to co jsem hrál naživo.A to tady je! A pardon,ale hledat ve "skákačce" emocionální dopad! Tak to mě ale fakt rozesmálo! :-) ()

Fujin

Přehlídka akrobacie stylu Assassin's creed v prostředí Prince of Persia. Koukatelná blbinka. Musím říct, že mě bavila. 70% ()

Sapr21

Zajímavá akční věc, která potěší každého, kdo má rád rychlé a nepřehledné honičky a boj v jednom. K tomu přidáme krásnou hlavní hrdinku a prince, který se dostane i z těch nejnemožnějších situací a je to vcelku pěkné pokoukání. Ale nic by se nemělo přehánět. 60% ()

Petomil

akce na akci...klišé střídá klišé. Aspoň funguje dvojice hlavních hrdinů a povedené triky. 4* také za to, že tento film, který vychází z PC hry není tak hrozný, v porovnání s Doomem, Maxem Paynem a podobnými obludnostmi, ze světa PC her, které byly přeneseny na filmové plátno. Podle mě proto slušný film:) ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze