Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

ARI50

Nee prostě tohle nemělo nic hodně kičovité nezáživné a takové zvláštní no co víc dodat i to se stáva. ()

Morholt

Na Crash to určitě nemá, ale to se dá říct prakticky o všech mozaikách. Každopádně tahle, s tématem imigrace, měl bavila jen o málo méně. Každá z linií, ať to byla ta muslimská, australská, mexická, židovská či korejská, měla něco do sebe a konkrétně mě nejvíc dostal příběh muslimské studentky, na kterém se nejvíc ukázala americká paranoia způsobená 11. zářím. V zásadě se dá o tomhle filmu říct, že tak trošku demýtizuje USA jako svobodnou zemi, kde každý může dokázat vše. 90% ()

Lacike

Klasicka filmova mozaika v ktorej je hlavnou temou snaha o ziskanie obcianstva v USA. Cez pribehy rôznych postav sledujeme coho su uchotní pre zelenu kartu podstupit niektori ludia a zaroven jak si niektori obcianstvo nevazia. Niektore pribehy maju tragicky zaver, ale par sa ich skonci aj stastne. Chybala mi väcsia komplexnost a sudrznost pri zvolenych pribehoch vzhladom na temu. Pôsobili prilis nahodne. Niektore sa mi pacili ci uz vtipnym podanim (scena s rabinom) alebo ironickym dramatickym vyznenim (zapletka s Liottom). Ine mi pripadali priemerne (azijska linia) alebo dokonca az absurdne (linia s Taslimou). Herecke obsadenie je solidne. Najviac prekvapi ucast Forda. Ale vsetci podavaju len svoj standard a nikto z nich ma herecky nenadchol. Celkovo je to taky solidny film, ktory neurazi ale ani nenadchne s poznanim, ze ja by som sa do ameriky kvôli nejakej blbej karte nevnucoval. 6/10. ()

Gary

70%. Kvantitativně i kvalitativně rozdílné příběhy postav. Někteří jsou sympatičtí, někteří ne. Jedna osoba děj utáhne, jiná zase vůbec. Dobré je, že vás film donutí přemýšlet o činech a postojích postav a většinu z nich také dokážete v jejich jednání pochopit (většinu, rozhodně ne všechny). Tak či tak film to není vůbec špatný. Stříhalo se do něj, Sean Penn se nechal dokonce vystříhat úplně. Herci zvládají všechny ty emoce znamenitě a mnoho z nich si dokáže získat sympatie. Z nejzajímavějších např. Cliff Curtis, Shelley Malil nebo Ray Liotta, který si toho jako druhý uvedený v titulcích zas tak moc na plátně neužil. Harrison Ford z toho vyplývá tak trošku nemastně neslaně, ale zase je dobře, že velice zmírněným hraním zbytečně nevyčnívá ze zbytku osazenstva. ()

MikaelSVK

Prvá polovica tohto filmu trocha nudí, ale to je zapríčinené tým, že film vygraduje vo svojej druhej polovici. Poteší, že je tu zobrazený ďalší pohľad na imigrantov a ich problémy v USA. Žiaľ tento problém začína byť čím ďalej viac alarmujúci, a to nielen u Amíkov. Inak film neobsahuje nič výnimočné (a nové) na zapamätanie si, takže aj preto u mňa za 3*** ()

brutale

Táto látka tu už bola. Nakoľko je vo svojich predchodcoch, zvládnutá lepšie, bez propagovania amerikanizmu, prakticky nemám čo hodnotiť... Z hľadiska idei snímky (t.j. sračkoidno/amícko/in/da/best/country/in/da/world/peetche) by som dal okamžite odpad! Ale ja sa odosobním a dávam jednu* za kozy , druhú* za prdel, Alice Eve. Jednu * dole za neherecvto Forda, z ktorého som mal pocit, že sa každým okamihom zrúti... Žeby chyba réžie old man, alebo posledná brigáda pred dôchodkom, hmm že Indy 5 (najkratšy vtip aký poznám)? ()

Terva

Z produkce televize HBO. Vím, že to bude znít divně, ale Talisma měla tak trochu pravdu ve svém referátě z dvanácté minuty tohoto snímku. .....naše civilizace neumí pořádně projevit nespokojenost, uzavřely jsme se do sebe a už chceme jen přežít a za nic nebojovat. Jsme měkoty a celý svět se nechá vykořisťovat bandou zkorumpovanej politiků a milionářů.......... CITÁT - Slyšeli jste výkřik touhy a spravedlnosti.......... Kruté, dojemné, nádherné, příjemně smutné, šokující a zajímavé. Harrison Ford si stále drží vysokou hereckou laťku. CITÁT - Můj život je teď na hovno.......... ()

PauloZ

Po Zběsilém Útěku a Pawn Shop Chronicles jsem od Kramera čekal asi výraznější a osobitější podívanou. Jako sonda do imigračního světa USA je to fajn, ale ta hloubka a síla se vytrácí ve spletitosti a rozkouskovanosti děje, protože sledujeme možná až moc jedinců. 3,5*. PS: Postoj k arabské holce maximálně chápu a jednal bych stejně! Postoj a jednání Clair ale už moc ne... ()

schizmo

Zatímco skvělé drama Crash řešilo spíš rasovou otázku, Crossing Over se dívá na problematiku přistěhovalců, avšak kostra příběhu, provázanost osudů postav či dramatické ztvárnění je téměř podobné a při troše nadsázky bych se nebál říct, že na sebe filmy téměř navazují nebo aspoň velmi souvisejí. Pokud tedy přimhouříme oko nad ne tak hvězdným hereckým obsazením nebo emotivním dopadem na diváka. Široké spektrum problematiky jako je přistěhovalectví, boj s terorismem, předsudky, rasismus, policejní i úřední šikana, uplácení a mnoho dalšího našlapaného do dvou napínavých hodin. Utajená a zábavná věc! ()

NinonL

Celkem ucházející film ze světa imigrantů do Los Angeles. Několik příběhů lidí, kteří za každou cenu touží získat Zelenou kartu. A jeden příběh člověka, který ji má, ale ztratí ji a je z USA vyhoštěn. Film je o štěstí, které někteří lidé při usilování o Green Card mají a o smůle, kterou mají jiní. Nechybí ani několik mrtvých. ()

MartinezZ

13.6.2010 ~ Propletenec lidských osudů na pozadí imigrantské problematiky a přechodu hranic do USA. Setkávají se zde jednotlivci i celé rodiny, jež o sobě a svých problémech nemají navzájem takřka žádné tušení. ~ To takhle napadne někoho udělat znovu to, co již udělalo nemálo lidí před ním a to film s propletencem příběhů. Osobně tomuhle všemu říkám "knoflíkářské variace". Ne vždy se to povede na jedničku, záleží hodně na tom, jaké příběhy se tu proplétají. ~ V "Přejezdu" se setkáváme s jením starším policistou (Harrison Ford - chlapec nám fakt stárne) z imigračního a jeho muslimským kolegou. Harrison při jedné šťáře na nelegální pracovníky a přistěhovalce zatýká mladou ženu která ho prosím ,aby se postaral o jejího malého syna, načež zmizí a Harrison se jme zjišťovat, co se jí přihodilo. Jeho parťák má přitom jiné problémy. Jeho rodina má zanedlouho získat zelenou kartu a tak i americké občanství, ale jeho mladší sestra jaksi nehodlá uznávat tradice rodiny a díky tomu je považována za černou ovci. Má poměr se svým ženatým vedoucím z kopírovacího centra, který má dvě děti, manželku a přivydělává si paděláním karet pojištění a dalších dokumentů. Jeden takový dokument si u něj nechává udělat i mladičká australská herečka, která si myslí, že v USA udělá díru do světa, stejně tak, jako jejímu blízkému kamarádovi, hudebníkovi, který se snaží zůstat v USA pod rouškou duchovního osvícení. Mezitím se jí daří udělat díru do auta jednoho ze státních zaměstnanců, kancelářských krys, kterému se svěří se svým osudem nadcházejícího vyhoštění za což se jí dostane nabídky, že mu buďto bude po vůli, nebo shnije ve vězení za padělání dokladů. Tahle kancelářská krysa si chce užít, doma už to nefunguje a o manželku tak nějak ztrácí zájem, nehledě na to, že se oba snaží adoptovat si malou černošku. Ta se v dětském domově (nebo co to tam v USA mají) setkává s jiným děvčetem, také muslimkou, která čeká na deportaci díky poněkud přehnaně chápanému naštvanému dopisu, ve kterém si vylévala zlost na spolužáky a lidi obecně, nechápající její náboženství. Nucený rozpad tak dělí rodinu. V rámci pomoci svému partnerovi, kterému se mezitím přihodí rodinná tragédie, se Harisson setkává s korejským (asi?) majitelem čistírny oděvů. I on připravuje své syny na složení slibu o americkém občanství, starší v tom ovšem nevidí žádnou výhru, raději se, ač s pochybnostmi, přidává do gangu, který ho přivede až k poznání tvrdé reality v přítomnosti muslimského Harrisonova parťáka. ~ Poměrně hodně zdařilá ukázka slastí a strastí uprchlíků, imigrantů a žadatelů o občanství v zemi neomezených možností. A moc veselé koukání to není, také je to drama a ne komedie, protože většina osudů nekončí nijak šťastně. Vlastně jde o alternativu Crashe, který probíral podobné problémy a to takřka stejným způsobem. Bohužel, i když jde v obou případech o dojemné příběhy, ve kterých mnohdy zamrazí, čekám, že i v případě 'Crossing Over' nebudu po nějakém čase už moc vědět, o co v jednotlivých životních příbězích šlo. Na první zkouknutí více než dobré, možnost opakovaného promítání však nikterak velká. ~ 3,5* () (méně) (více)

GodComplex

Crash, ktery nefunguje, ale zato s Harrisonem Fordem a kvalitni hudbou. Z toho scenare a opakovaneho tematu mi bylo az trapne a narozdil od sveho filmoveho vzoru se Crossing Over nedari vytvorit jakoukoliv emocionalni odezvu, nebo silnejsi momenty. Sexy klokani blondyna ala Noami Watts to svou strip show nezachrani. 5/10 ()

O.Peta

Porovnání s filmem CRASH se nabízí, faktem je, že Crossing Over znatelně zaostává a to ve všem, bohužel. Zde chybí aspoň nějaké výraznější momenty, které by to trochu rozhýbali, nevadilo by mi pomalé tempo, ale tohle bylo vyloženě uspávací. Hodnocení musím nakonec zaokrouhlit dolů, ode mne jen 50% ()

Alementina

Škoda, že je to tak vykonstruované, ale do slaďáku to má daleko. Film o zemi zaslíbené, která není pro každého. Kdy stát se Američanem neznemená přijmou i americkou kulturu a hodnoty. Svoboda slova apriori jen na papíře, protože bezpečnost především. Jen se neodvažuju úplně soudit, co je a co není správné, otázka přistěhovalců je ožehavá a všichni chceme chránit svůj domov, svoji zemi... tak jako se všichni chceme mít líp. ()

Makky

Neskutočne som sa tešil na tento film a bohužiaľ som teraz trošku sklamaný. Postrádal som pútavejšiu hudbu s nejakým skvelým hudobným motívom. Ďalej príbehy jednotlivých ľudí boli kvalitatívne na absolútne odlišnej úrovni a zatiaľ čo jeden príbeh neskutočne bavil, druhý zase nudil k smrti. Herci boli skvelí, nim nie je čo vyčítať a rovnako aj atmosféra bola nadupaná a bez problémov sa divák vžije do príbehov jednotlivých postáv... Ale napríklad podobný Crash je s kvalitou úplne niekde inde. Chýbali mi hlavne silné a dojímavé momenty. ()

salalala

Film to rozhodně neni špatný, to určitě ne. Jen z mého osobního hlediska si Kramer zbytečně ukousl moc velké sousto. Těch příběhů a lidiček, které sledujeme, je tam moc a moc a tím pádem máme ode všech docela solidní odstup. Z toho tudíž plyne, že emoce, které se snaží film (pro mě hodně lacině a okatě) vyvolat, se míjí účinkem. Z herců nikdo nevyniká, na druhou stranu to ani nikdo nekazí. Některé scény jsou ale výborné (zejména ty akčnější) a naznačují, kudy měl celý film jít. Navíc mi ještě připadalo, že charaktery některých postav jsou hodně zjednodušené a nepravděpodobné (oba imigrační úředníci byli dobráci, advokátka byla hodně hodně lidská atd.). V tomhle filmu prostě z mého pohledu není nic, co by vyčnívalo nad současný filmový průměr. Za příjemně strávené takřka dvě hodiny dávám tři hvězdy a 55%. ()

runner85

jeden tiež z dobrých pohľadov na "demokratickú" Ameriku ... i keď slabšie ako Crash ... ale zas je tu slečna Alice Eve :) ()

Skip

Mozaikovitě poskládané příběhy několika imigrantů různých národností. Velmi dobře to drží pohromadě díky dobrému scénáři, režii i hereckým výkonům. Kritika jistých míst v americké společnosti nejspíš s těmi, na které je mířena, moc nehne, ale i tak to rozhodně není zbytečný film. ()