Střepy v hlavě

Zrcadlo se rozbilo - a z jejího života se stala noční můra. Na oslavě narozenin svého otce prožije Gina zvláštní věc - zničehonic se rozbije zrcadlo. A pak se začnou dít podivné věci. Při cestě do práce se Gině zdá, že vidí sama sebe, jak řídí auto. Následuje tedy záhadnou ženu a v nepozornosti způsobí dopravní nehodu. Ztratí částečně paměť a její život se promění v podivnou noční můru... Jediným klíčem je rozbité zrcadlo. (oficiální text distributora)

Prochy38

Film mě zajímal jen kvůli kočce L. Headey. Takže jsem vůbec nevěděl, o co go... Prvotní atmosféra ovšem neměla chybu. Nějak se to neslo v úplně jiném stylu, než jsem čekal a Lena byla fakt dobrá. Jenže postupem času napětí sláblo. Až zesláblo úplně a přiznávám, že jsem místy nebyl schopen udržet pozornost. Ale zajímalo mě, o co vlastně šlo. Čekal jsem na vysvětlení. Ale to jsem nedostal. Náznaky byly, ale to mně nějak nestačilo... Zklamání, bohužel. ** za dobrý začátek a Lenu. ()

El_Rabbit

Film je natocen takovym klidnym, az desivym stylem. Celou dobu drzi divaka v napeti a trochu toho strachu jsem u tohohle filmiku taky pocitil. Nicmene jsem mel po skonceni mel pocit, ze to byla jen prostredni cast vytrzena z delsiho filmu. Nevyzaduju takovychto filmu vysvetleni, ale kdyby tam tak bylo alespon trochu vic naznaceni toho, co se vlastne stalo... Ale jinak atmosfera filmu byla vyborna,takhle nejak by poradny horory mely pusobit! ()

ottis

Atmosféra byla opravdu po čertech hutná.Celým snímkem mě provazel pocit úzkosti a strachu,ale pointa mi bohužel nedocvakla.Pochvala za to,že i bez gore se dá natočit dobrý horor. ()

sona123

Velká nuda a zklamání. Za celý film se tu řekne asi 10 slov, mezitím můžeme koukat, jak se hrdinka dívá, přemýšlí, leží v posteli, jede autem, stojí na ulici, snaží se telefonovat...někde na pozadí se dozvíme příběh, myšlenku, která se tak nějak mimoděk zrealizuje a stane se. Lekačka jedna, a to ještě že jsem ji fakt chtěla prožít! Divím se, že jsem neusnula. Ale nasraná jsem byla až běda! ()

Kejf.

Dávám 4* hlavně za Lenu Headey, kterou jsem předtím nikde neviděla, ale tady na mě působí hodně sympaticky. Film má parádní ponurou atmosféru, až mi to chvílema připomínalo USA Kruh, kterej je taky obrazově do modra. Samozřejmě musí vyzdvihnout dobrej nápad, i ten si obdiv zaslouží. Moc nechápu tady to nízky hodnocení, přislo mi to daleko lepší než Zrcadla, ke kterým je to tady hodne přirovnávaný... ()

MiaMahoney

A tohle jako bylo co? Natahovaná vata, abyste se nakonec dozvěděli.... co vlastně? Vůbec nic. Zmatené, zbytečné, zdlouhavé. 1 * za můj oblíbený Londýn. ()

bolan

Tajemný, tichý, bojavý, místy až atmosféricky zmáknutý horror, kde se celou dobu se budete bát a nebudete vědět čeho. Třeba dodat, že mám slabost pro Lenu Headey, takže je tímto moje hodnocení značně zmanipulované. ()

jacksax

Výborné... sice nesmyslné, ale přesto výborné. K dokonalosti chybí pouze logika scénáře, neboť herecké výkony, příběh, stříh i kamera mi přijdou zdařilé. Málokterý film dokáže tak upoutat napětím a skrytou hrozbnou, bez použití prvoplánovité lekačky a otevřeného násilí. Kdyby David Lynch nebyl už deset let senilní, určitě by záviděl. ()

KOZEL84

Všichni se tady rozplívají nad režií,mě ale připadalo,že tak 80% atmosféry tady oddřel hudební doprovod.Některé záběry mohly být klidně z komedie kdyby u nich hrála jiná hudba.Např.ta hudba dokázala udělat horor i ze scény čištění zubů.Tím nechci říct,že by režie byla špatná,děda mráz se párkrát stavil.Jak si ale mám vysvětlit ty zrcadla to nevím.To jako blbé rozbití zrcadla probudí zlo nebo co?Závěrečná a úplně vedlejší pointa tam byla asi jen proto aby od tohodle odvedla pozornost a nabídla aspon' nějaký zvrat.Nedotaženost je (možná) ten problém a nemám pocit,že je to tím,že bych něco nepochopil.Kvůli té atmosféře to ale stojí za to.PS Jo a bacha na ty co nemají srdce na správném místě;-/. ()

rusty09 odpad!

Nevydržel sem to, se na TOTO dodívat. Po tom, co jedna holka strčí druhý holce pěst do pusy, ta i přes to křičí jako divá a teče z ní krve jak zvola, skoro jako kdyby jí sekla do aorty se to nedalo. 50 minut sem vydržel tuto píčovinu a to s velkým sebezapřením, protože za těch 50 minut se tam něco dělo tak 2 minuty, ale co horší, mluvilo tak 20, pak přicházeli tichý snímky, který vyprchali do ničeho, a zbytek se chodilo a sprchovalo. ()

Wardan

Nebýt pár scén, který narušovaly ten příjemně nepříjemný "cosetokurvaděje" pocit, a konce, který mi přijde dost mimo mísu, šel bych klidně na pět, protože takovou atmošku jsem nezažil dlouho. Ticho, střídané podezřelé zvuky, temný vizuál, kamera a skvělá Ellisova režie mě přimrazily k židli. Ještě že to má jen 88 minut, z delšího bych nejspíš dostal infarkt. Škoda jen, že konec z toho dělá úplnou debilitu. ()

Deratizer

Tento film nikdo nepochopil a dostává od diváků tak vysoké hodnocení??? Atmosféra by špatná nebyla, ale člověk se furt domnívá, že dojde na nějaké vysvětlení, o co tam vlastně jde a nakonec zjistí, že ten film absolutně nepochopil, že vůbec neví, o co go. Tak co z takovýho filmu? Kvalitu nevidím ve filmu, po jehož shlédnutí se vedou diskuze jen o tom, o co tam vlastně šlo a marným hledání jedince, který by byl schopen to ostatním vyjasnit. ()

drankeryth

Moc toho vo filme neukazovali, ale to mi vobec nevadilo. Film ma skor uputal nic nediacou sa atmosferou, z ktorej som len ocakaval co alebo kto zautoci na nic netusiace obete. V jednej scene, ktora sa odohravala v kupelni, som len cakal ze uz niekto bude stat za hlavnom hrdinkou v odraze svetla, ale nestalo sa tak, ale nieco uplne ine, ale to nebudem prezradzovat, nech si to kazdy pozrie a uvidi:) Dej filmu som tak celkom na sto percent nepochopil, jedine co sa mi vybavilo pri sledovani filmu bolo, ze odrazy ludi v zrkadle sa zhmotnili do ich ludskej podoby a potom originaly zabijali. Vo filme sa objavili aj pekne spracovane hororove situacie, ktore ma len potesili. Vo filme krv len potiekla v kupelni vo vani a to bolo asi vsetko, ak sa nemylim. Film je skor ponoreny do hustnucej atmosfery z niecoho nepoznaneho a preto neocakavajte nejaky krvavy masaker typu Piatok Trinasteho a jemu podobne filmy. Film je pracou europskeho strihu a som rad, ze konecne vznikol dalsi filmik neamerickeho povodu. Sem tam som vo filme postrehol aj naznaky nudy, ale nie prilis casto, inac by moje hodnotenie bolo este o nieco menej, ako davam teraz. ()

Destinytte

Divák vlastně neví, co se na plátně celou dobu odehrává. Dějí se "divné" věci, ale vysvětlení nikde. Snad jen to, že se rozbilo zrcadlo. Tady mi teda napětí nechybělo, atmosféra byla ponurá a chladná, nevím, jestli je to jenom tím, že jsem tak hrozný strašpytel, ale chvílemi jsem měla skutečně husí kůži. Celkově jsem trochu zmatená, protože nevím, jak snímek ohodnotit.. ()

Rockerman

Téměř dokonalé. Napětí, nejistota co se to vlastně děje, výborná hudba. Ale až na podruhé jsem to pochopil správně. Asi. ()

Kingjiri

Jenom 55%? Pro mě obrovský překvapení a horor, u kterýho jsem byl chvílema skoro podělanej strachy. Kamera, střih a hudba byly skvěle sladěný, takže byla atmosféra fakt dost hustá, skoro bych jí přirovnal ke Carpenterově Věci. Po zkouknutí jsem to taky moc nepobral, ale po přečtení názorů týkajících se příběhu v diskuzi mi to všechno docvaklo (i když nějaký mezery pořád jsou). Jenomže tenhle snínek má výhodu, že ho člověk ani pořádně pochopit nemusí, aby si ho užil. Evropská (hlavně britská) hororová produkce mě málo kdy zklame, čtyři slabší hvězdy. ()

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (více)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno