Na sv. Valentýna

• USA Valentine's Day (více)

Sledujeme příběhy téměř dvou tuctů lidí, kteří během tohoto svátečního dne prožívají romantické chvíle, nebo trapný neúspěch. Mezi účastníky je například květinář Reed, který právě požádal svou půvabnou přítelkyni Morley o ruku. Jeho nejlepší kamarádka, učitelka Julia, zůstává na Valentýna sama, její přítel kardiolog Harrison odjíždí pracovně do San Franciska. Nadšení svých romantických spoluobčanů nesdílí sportovní redaktor Kelvin, který byl "sesazen" do společenské rubriky a nyní je nucen chodit po městě a dělat rozhovory se zamilovaným obyvatelstvem. Jedním z dotazovaných šťastlivců je i Reed. Díky televiznímu rozhovoru míří do jeho květinářství davy zákazníků. Harrison u něj objedná dvě kytice, jednu pro svou ženu Pamelu, druhou pro Julii, v tu chvíli Reedovi dochází, že jeho kamarádku čeká velké zklamání. Do květinářství přichází i malý chlapec Edison, který kupuje květiny pro svou lásku. Jeho matka je pracovně v zahraničí, a tak chlapce vychovávají prarodiče, Edgar a Estelle, kteří se i po padesáti letech manželství hluboce milují. Den sv. Valentýna se chýlí ke konci a na losangeleském letišti přistává letadlo, kterým přilétá Holden. Během dlouhého letu se seznámil s Kate, důstojnicí americké armády, která se vrací z dlouhé mise domů na pouhý jediný den. Domnívá se, že Kate letí navštívit svého přítele, pravda je ale jiná, Kate letí za svým synkem Edisonem. (TV Nova)

ZkuKol

Garry Mrashall je romantický rutinér, a abych řekl pravdu, žádný z jeho komerčních trháků nemám moc v oblibě. Valentýn je prostá kopie skvělé Lásky nebeské a bohužel nese všechny zápory tohoto výrobního postupu. Je to v USA, je toho víc, je to větší a barevnější, ale nemá to kouzlo. Hlavně Garry naprosto postrádá originální nápad, takže je to vlastně jen takový rychlosouhrn klasických romantických zápletek a první hodina tím strašně trpí. V závěrečné půlhodince sice přijdou emoce a láska (a trošku to hnulo i se mnou), ale stejně tomu chybí ty správné grády. Soory Garry, 1) nejsi Richard Curtis a 2) už si moc starý a tvé rutinérství se začíná projevovat čím dál víc. Mozaika milostných příběhu z LA, která má příjemné obsazení, okoukané zápletky a na závěr i kopec lásky a citu, ale vše je tak nějak převařené... 55% ()

Cejny

No tak je to samozřejmě půvabné a dojemné, i když už po prvních 15 minutách (ani ne) víte, jak film dopadne. V podstatě si tento snímek bere inspiraci u Love Actually, no a je to natočené po americku, takže průměrně a s láskou nebeskou nesrovnatelně. 60 % ()

DeLaMorte

Romantické filmy moc nesleduji ovšem tento film ve mě vyvolal pocit,že pokud by byli takovéhle kvality i ty ostatní romantické filmy tak je snad i začnu sledovat :D Výborná dějová linie a postupné propojování osob a dějů mě opravdu na chvilku zatáhla do světa romantiky. ()

slovan1

Nechal jsem se bavit hvězdami a pořádně nemám co bych vytknul. Ovšem, že je to slátanina z mnoha sentimentálních a romantických příběhu ale docela slušně podané. Hodně jsem se smál, což jsem ze začátku vůbec neočekával. Místy i dojemné ale stále bráno jakoby s nadsázkou. Jde vidět, že američani tenhle svátek doslova žerou. ()

Babous

Hvězdné obsazení, všudypřítomný sladký optimismus a zákonitý happy end. Jednou za čas je potřeba dopřát si trochu nefalšovaného hollywoodského kýče. Jo a Taylor Swift a Emma Roberts jsou tady kouzelný... ()

sedm.1

Hollywood se pokusil o vlastní verzi Lásky nebeské, ovšem i přes hvězdné obsazení zůstal pěkný kus cesty za ní. Přitom ale nemohu tvrdit, že by v nějakém ohledu tento film vyloženě selhal, jen prostě nefunguje a už vůbec nepůsobí pravě tak emočně silně a pozitivně jako zmiňovaná britská klasika. Nejvíce se tedy američtí tvůrci nechali inspirovat odvyprávěním zápletky, kdy se též po celou dobu prolínají osudy různých postav, aby se nakonec navzájem všemožně propojili, což i zde docela zafungovalo, ovšem problém byl v tom, že zatímco příběhy jednotlivých postav z Love Actually byly originální, nápadité a výrazné, zde mi přišli vesměs stejné a tuctové. Navíc mi v nich chyběl i humor, který v Lásce nebeské měl své velmi důležité místo, zde se ale jednoduše vůbec nevyskytuje. Velmi mi zde pak chyběly i nějaké výrazné postavy, kdy zatímco opět Love Actually jimi doslova přetékal, zde mě nenapadá jediná, která by na sebe strhla větší pozornost, či by byla jakýmkoliv způsobem jinak zapamatování hodná, prostě všichni hrdinové a hrdinky jeli ve svých kolejích a nic víc. A ani po emoční stránce to také nešlape nějak vyloženě působivě, všechny ty city mi přišli na sebe až příliš vyumělkovaně našroubované a jen těžko uvěřitelné. Zkrátka, Na SV. Valentýna je sice pohodová podívaná, ovšem ani zdaleka není tak působivá a zábavná, jako již několikrát zmiňovaná Láska nebeská, se kterou ji musím ale prostě srovnávat, neboť ta inspirace je tu skutečně až příliš očividná. ()

herr_carter

Stokrát a jednou poprvé omleté klišé, vložené do hektolitru cukrové vaty s tím rozdílem, že tady se jedná o valentýnovské téma a film je osazen více zvučnými jmény, než-li tomu bývá u ostatních romanťáren.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Spike23

Asi jako každý druhý jsem na Valentine's Day koukal už jenom kvůli obsazení herců, kteří dokonce patří mezi mé oblíbené ( kromě Julie Roberts ). Vůbec z toho nakonec nebyl špatný film, ale na to, že to mělo 2 hodiny, tak mi téměř každý příběh připadal celkem nedodělaný. Jinak ale se mi to moc líbilo ( kromě Julie Roberts ). Na neděli pohodový film se skvělými herci, u kterého jsem se nenudil. ()

Seti

Zrůdný příklad prvoplánové komerce na objednávku, který vynikal jen svou plochostí, průhledností a naprostou beznápaditostí. Když tak nad tím přemýšlím, tak vlastně skvěle naplňoval svůj název. Jen je mi líto, že je u podobných výtvorů poměrně často zneužíván koncept Lásky nebeské a jsem rád, že to skutečně málokdy funguje. ()

darwin

Typická "růžová" hollywoodská přeslazenost, vhodná pro bezmyšlenkovité strávení po dlouhém dni. Plytkost tohoto filmu nezvrátí ani dojatá Julia Roberts. Krom ní uvidíme blonďatou Jessicu Albu, nasraného Jamieho Foxxe, nevěrohodnou Anne Hathaway a nešťastnou Jessicu Biel, která se svými dlouhými nohami a v krátké sukni nemůže v L.A. najít chlapa. Jako bonus pak zralé manželství Hectora Elizonda s Shirley MacLaine, které přetrvá i tu nejodpornější nevěru. Přežvýkat, zahodit, zapomenout. ()

Daewiik

Americká verze Lásky nebeské, ze špetkou slavných hvězd, naplněná americkým humorem a posypaná roztomiloučkým americkým cukříčkem. Jako vždy zakončená dlouhým polibkem. ()

Michelle75

Líbí se mi, že v tom nepřeberném množstvím herců žádný nevyniká nebo naopak není upozaděn.Všichni mají v rozmezí několika minut stejnou šanci na to, abychom si jejich postavy zapamatovali, klobouk dolů. Film nejde do hlouby, přesto zachycuje vše podstatné a navíc má v několika okamžicích hodně příjemný humor. Jo a Jenifer Garner má skvělý ohoz alá sněhurka, ale vážně jí to sluší. Prima o d d e ch o v k a. ()

MoTeelka

Kupodivu ne tak špatné, jak bych čekala. Odhalení některých vztahů v závěru filmu dokonce obsahovalo moment překvapení! Totéž už ale nelze říct o jednotlivých příbězích, jejichž vývoj by na začátku filmu odtušila i podprůměrná opice. ()

Madluska

Když pominu celou tu obludnou hysterii, která se v USA kolem "svátku zamilovaných" vlivem reklam a obchodníků snažících se maximalizovat zisk vytvořila, zbývá mi vlastně docela příjemná skládačka příběhů plná známých tváří. Nejedná se o žádný extra skvost, ale na vypnutí a odreagování naprosto ideální. (Jo a v kontextu doby je úplně bezkonkurenční hláška Taylora Lautnera o tom, že se stydí shazovat triko na veřejnosti - po jeho výkonu v Twilight by si jeden učůrnul smíchy!) ()

YoZo8

Vždy som vravel, že cím viac hviezd tym menej dobrý film. A tato komédia to nevyvrátila. Prirovnal by som to ku filmu Nie je z teba až tak paf, kde bolo známych hercov až priliž veľa a urobilo to viac škody než užitku. Opäť sa potvrdilo staré známe , že menej je niekedy viac. Svoj učel pobaviť diváka to zaiste splnilo, no neočakavajťe nič horibilné. ()

joshula

Proč nedat plný počet? Pro mě to má vše. A že tam nejsou extra herecké výkony, že to nemá děj a je to laciná podívaná? No a co, však je to romantická komedie a v tomto žánru to splňuje úplně vše! ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)