Turnaj zabijáků

• Velká Británie The Tournament (více)

Jednou za sedm let se v náhodně vybraném městě koná „Turnaj zabijáků“: souboj na život a na smrt mezi třiceti špičkovými nájemnými vrahy z různých koutů světa. Poslední, kdo přežije, získá 10 miliónů dolarů. Titul jedničky ve svém oboru navíc otvírá cestu k prestižním zakázkám. Nepřetržitý přenos z jejich klání sleduje skrytou kamerou skupinka miliardářů, kteří si vsadili na vítěze. V drsném akčním thrilleru předvádí světová zabijácká elita to nejlepší ze všech možných disciplín. Turnaj zabijáků je nejen příběhem lásky, zrady a pomsty favoritů krvavého zápasu o přežití, ale také vykoupení. To když si konečně uvědomí, jakou má život cenu... (TV Nova)

Kudly4

Ale jóóó dalo se na to díívat. Po chvilce sice zjistíte jak se vše bude odehrávat a kdo vydrží do konce ale i tak je to slušnej nářez. Pěknej akční film, který nezklame :) ()

teutates

Nič by mi nevadilo natoľko ako hlavná myšlienka... akčných scén pomerne dostatok, ale plačúci kňaz? wtf! Z pomerne veľkého potenciálu zišlo len rádobe "C-ečko", ktoré vyplní miesto "na polici v hrnci, tam vaľačo mŕnči, také oči málo, skoro ma zožralo..." relatívne vystihujúca blbina ten Tournament... 3/10 ()

predators

Jedna akce střídá druhou a než se nadějete, jste ve finiši. Tam zjistíte, že vám bylo nabídnuto několik pěstních soubojů a nějaká ta kovbojská přestřelka. Kulky míjejí dvoumetrové hromady svalů, jednomu shoří obličej a někdo nepozná, že je ženská v 7. měsíci. Za free-running a bitku Hu v kostele bych udělil i nadprůměrné hodnocení, ale ostatní zabijáci jsou trochu nudní... 40% ()

PetrPan

Nejotravnější a nejzbytečnější Carlyle, co jsem zatím viděl, pohledná Kelly Hu a kýbl sraček, který nezachrání ani totálně rozmrdanej Marsellus Wallace. Podobná jednoduchá schémata mám přitom v oblibě a těšil jsem se na akční jízdu ve stylu Zabij nebo budeš zabit či  Zastav a nepřežiješ a po slibném začátku jsem dostal lacině patetickou srágoru o vině a vykoupení. Stupidní scénář, kde třeba jen jednoho nesmiřitelného superzabijáka napadne vyndat si sledující čip (a že to nejde nijak složitě) nebo kde se devět vzájemně se sledujících vrahounů nějakým záhadným způsobem navzájem překvapí v jednom baru, bych byl  možná ochoten skousnout, stejně jako samoúčelně zastřeleného psa  v jakože děsně cool šokující  nekorektní scéně, ale už ne ten  moralizující odlehčující  a ve své podstatě jen hloupý happyend.  Tím nemyslím výbuch páně Rhamese, za ten a těch pár soubojů totiž nepošlu tenhle nepovedený Turnaj do žumpy. ()

iamek

The tournament je slušné akční béčko které příjemně uteče. Jen škoda role kněze která mi přišla dost otravná a zbytečná. ()

klerik

Mám slabosť pre Kelly Hu. Aj vďaka nej som ochotný akceptovať zápletku s farárom, ktorý sa omylom ocitne na turnaji zabijaov (a Carlyle je pre tento žáner fakt úplne mimo). Pravdou je, že z bitiek je zaujímavejšia len malá eskapáda s Adkinsom. Ale aj ostatné súboje sú znesiteľné a prestrelky sú slušne natočené. A hlavne sa tu dobre pracuje so zabijakmi - dej sa sústredí len na pár tých zaujímavejších, ostatní rýchlo umierajú. Takto som si predstavoval ZABI, LEBO BUDEŠ ZABITÝ... ()

Chrustyn

Slušná akční jízda na téma "kdo přežije vyhraje" tentokrát v anglických ulicích. Některé slušné akční scény, (převážně "terminátorská" automobilová honička) dostatek násilí, (vybuchující lidi, litry krve na stěnách, ustřelené končetiny) a rozumná filmová stopáž zaručují, že film divák přežije ve zdraví i když to je strašná blbost obydlená hroznými herci. ()

heyda

Super nápad, ale zpracování slabé, občas pár momentů skvělých, ale celkově se to nad průměr nevyškrábe. Chybí tam spoustu věcí okolo, těžko se ztotožňuje s postavami, zajímalo by mě, kdo se účastní sázek, jak se uklízí těla. Prostě zajímaly by mě i věci okolo, nejen samotné vyvražďování. Škoda, mohla to být pecka. 50% ()

Pejpr

Moc se mi líbil námět, ale film má opravdu velmi mnoho nedostatků, které ho zbytečně sráží. Ať už se jedná o postavu kněze nebo naprosto zbytečný příběh. Stačilo by málo - nenechat postavy mluvit a nechat původní myšlenku dojet do konce bez dějových zvratů a vsadit na čistou akci. Bohužel se to nestalo, a tak vznikl film, který je plný soucitných zabijáků z Amnesty s kontradickými vnitřními motivacemi. ()

hrona

Příjemný voraz na pozdní odpoledne po pracovním dnu. Žádné překvapení se nekoná, zkrátka film s mnohokrát opakující se myšlenkou ,,zabij, nebo budeš zabit,, tentokráte z prostředí města. Docela mě zde překvapil Robert Carlyle, kterého jsem tipoval na jednoho z maniaků, a on: prosím pěkně kladný hrdina, a ještě k tomu kněz. V celku slušný béčkový akčňák ()

honajz

Každých sedm let se v jiném městě světa koná turnaj zabijáků. Těch nejlepších. A vítěz může být jen jeden.   Už tato úvodní premisa nutí k zamyšlení nad logikou. Proč by měli nějací multimilionáři či miliardáři potřebu nahnat na jedno místo nejlepší světové nájemné vrahy a nechat je vybít se navzájem? Co když by potřebovali jejich služeb využít ve svém - řekněme, podnikání? Vezměte si, že nájemných vrahů asi příliš mnoho ve Zlatých stránkách není, a tady jich zhebne hned 29 (plus 1 zůstane vítězem). A aby to bylo ještě - napínavější a směšnější zároveň, každý ze zabijáků má v sobě čip (další nelogičnost - co kdyby zabijáci odmítli vypít připravená uspávadla?). Jenže jednomu se podaří se čipu zbavit, jenže jej spolkne nebohý kněz... Teda nebohý. Ožrala to je, anglické Middlesborough mu nějak nesvědčí. Ono taky koukat hodinu a půl jen na vyvražďovačku, byť nejlepších zabijáků, by byla poněkud nuda. Což i chvílemi je. Ne že by industriální zóna nehrála svou roli, ne že by byla choreografie úplně mizerná, ale tak nějak je vám jedno, kdo kdy kde a hlavně jak. Disk načíná protipirát, tři plus jedna upoutávka, dvě z nich pak najdeme v hlavním menu plus tři jiné, na jiné filmy, a to je vše. Žádné bonusy. ()

jonyyy

Tak tohle je úlet, jsem maličko zklamaný, protože z tak fantastického námětu se dalo opravdu vytřískat mnohem víc a taky jsem se těšil na Roberta Carlylea jako nájemného vraha převlečeného za kněze. Škoda, to by mu určitě sedlo. I když jsem čekal thriller roku, což se nepovedlo, jde o velmi povedenou střílečku, ačkoli její potenciál, jak už píšou ostatní, je ne úplně nevyužitý. 85% ()

SOLOM.

Ale tak já tohle můžu. Hodně solidní akční řežba, kterou jsem si užíval minutu po minutě. Je sice pravda, že potenciál zcela využitý nebyl, ale já místy chrochtal blahem. Podobné kousky kdy se proti sobě postaví několik nemilosrdných zabijáků, mám rád. Za nejlepší považuji první souboj, bitku v kostele a pak návštěvu striptýzového baru. Je ale pravda, že i já jsem od Carlylea očekával mnohem víc. Takhle mi zbyla jen Kelly Hu, ale i tak se bylo na co dívat. ()

eraserhead666

Slušně rozjetej akčňák. Jen bych trochu čekal, že někdo, kdo pravidelně organizuje takovouhle hru to bude mít více ošéfované a nějaká základní pravidla, která nejdou ojebat tak, jako tady. Ale tak chápu, pro potřebu příběhu a filmu... Kelly Hu je uchvacující. 3.5* ()

ARI50

Dobrý nápad chválím tenhle skvostný způsob zabíjení kdy se nejlepší sejdou a jdou do sebe a tak je krvavou akční zábavu dobře postaráno. ()

JASON_X

Další variace na starý známý námět 'hra na vybíjenou' - totiž na zabíjenou, kterou hrají všichni proti všem. Tentokrát s tím rozdílem, že se nebojuje v nějakém uzavřeném areálu, ale ve městě mezi lidmi a tajně. Film působí televizně, má hodně přitroublý scénář (i v rámci žánru), kameraman zjevně trpěl pokročilým Parkinsonem, a ani obsazení není nijak přitažlivé - údajně nelítostná nájemná zabijačka z čínských triád je ve skutečnosti ochranitelská a sentimentální ženuška se silikonovými cecky, negrofrancouz Bogart (sic) je sice excelentní free runner, ale jako zabiják taky nepřesvědčivý, a Carlylův kněz je ten nejprotivnější kněz, jakého jsem kdy viděl - ufňukánek, strašpytel a slabošský ožrala. Ale jeden vtípek se mu povedl: "Pro koho pracujete?! A kdo vám dává rozkazy?!" "Řím!" Adkins toho moc nepředvedl, a tak poslední postavou, která stojí za povšimnutí, je zparodovaný Texasan, který nemá rád pejsky, sbírá prsty, a když ve strip baru neví, kdo z přítomných je hráč a kdo civil, pro jistotu odkrágluje všechny na jednu hromadu. ()

Morholt

Ultrabéčková řežba se vším všudy včetně debilního scénáře a pitomý lidský linie. Kelly Hu úžasná jako vždy, Ving Rhames mi konečně v něčem sednul a Carlyle si spletl film. Palce jsem držel Rusákovi. :D 50% ()

Lacike

Blbe, fadne, nudne. Aj ked ma film R-kovy rating tak akcnym scenam chyba šťava. Bohuzial sklamala aj jedina bitka Adkinsa. Adkins nepredvedie nic vynimocne a naviac je bitka dost bleskorychle zostrihana. Postavy su nesympaticke az trapne(Rhamesove zaverecne Why, why, why). Jediny kto napriek slabej rezii rezisera mal miestami sancu vyniknut, je Foucan a jeho neskutocne kaskaderske kusky. 5/10. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných