Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

dr.who

Serial Panelak patri na slovensku (17.6.2011) rozhodne k tomu najlepsiemu, co lahka televizna zabava moze ponuknut. Serial som nesledoval od jeho zaciatku a vlsatne som ani neni jeho pravidelnym divakom, no vzdy ked sa pred telkou vyskytnem v rovnakom case ako je jeho cas vysielaci - nenudim sa a casto sa aj usmievam. Dovolim si povedat, ze postavy su dobre vyprofilovane, hercom nechyba osobny vklad a scenar tiez nepatri k zlym pocinom. Moje hodnotenie je vsak mienene z hladiska slovenskej serialovej tvorby, v "svetovom meradle" by som dal 2/10.. ()

kuboN

náhodou, mne sa tie prvé série paneláku páčili, na začiatku to bolo super, ale postupne horšie a horšie... ()

comacock

Na tento nekonečný seriál sa dalo pozerať asi len pvé tri série ako na príjemnú oddychovku,ale v ostatných séiach mi to pripadá že sa scenáristi nevedia kam pohnúť.Hromada vecí čo sa týka deja do seba už nezapadá a prestáva to mať hlavu a pätu.Za všetko uvdiem len jeden píklad:Angie predala byt manželom Polákovcvom, ktorí odišli žiť do zahraničia a prenajali ho Alici Rybárikovej a sestričke s kliniky....prišla letná pauza v serály a po nej už v byte býva opäť Angie....bez akéhokoľvek vysvetlenia!A takýchto kiksov tu nájdete požehnane...čiže moje hodnotenie má klesajúcu tendenciu. ()

The M odpad!

Nápady sú vyčerpané (ak nejaké vôbec boli), časť číslo 1000 na obzore a konca predsa niet. Kým sa však peniaze sypú, všetko je v poriadku, nie? 2014 - Skončime to. Odpad je odpad. ()

re wolver odpad!

k-o-k-o-t-i-n-a tak a je te vonku. Pre tých čo by to chceli nebodaj len očkom pozrieť varovanie: je to horšie ako latinskoamerická telenovela, tam sú aspoň kozaté baby. Tu nie je nič čo by stálo za povšimnutie....ale absolútne nič ()

Pierpa

Podľa mňa určite nie na odpad ! A určite lepšie, ako trapná Ordinácia v teplej záhrade a podobné stračky ! ()

MisoSasky

Taká typická slovenská telenovela, chystaní Nevinní sú zbytoční. Ja neviem... Skúste napísať niečo lepšie, čo sa má vysielať každý-každučký deň. Podľa mňa na to, že je to denný seriál, je to perfektné. Skvelí herci ako Robo Jakab, Marián Miezga, Alex Bárta, Vlado Kobielsky, Diana Mórová, Mirka Partlová (...) dali tomuto seriálu veľa. Dej nie je príšerný, čo je na to, že sa to vysiela už nie prvý rok, naozaj uznaniahodné. Tak na dve hviezdičky. ()

Crosby

Že ja som sa vôbec do toho obul. V ôsmej sérii, a to len kvôli vraj zábavnému čašníkovi, ktorý sa tak strašne podobá na môjho bývalého kolegu. Celé je to pritiahnuté za vlasy. Masová populácia priemerného diváka si spodné prádlo dokáže vyzliecť iba kvôli tomu, aby sa mu naň podpísal kadejaký veľmajster tohto, u mňa nadrámec vychvaľovaného braku. A vôbec sa ani tomu nečudujem, veď v Blave som žil takmer rok a viem si dokonale preštudovať mentalitu tamojších generálov celého Slovenska. Uši mi brúsia herecké výkony, to v prvom rade. Sexidol Kordiak by sa mal spláchnuť, pretože sexidolom bude tak maximálne vo Vysokej nad Kysucou, keby sa tam konal nejaký kásting v Dome kultúry. Nesedí mu postava, ktorú tu stvárňuje. Nejaký ten plus sa tu nájde, ale popri všetkých nedostatkov sa teraz ani nedokážem rozpamätať, čo by bolo vhodné použiť... Z Mórovej mi je blbo, priteplená Landlova parochňa, ...zopár svetlých hereckých výkonoch sa tu nájde, veruže áno, ale to je klinec v kope sena. Diletantizmus jak remeň, Kraus prechvaľovaný.. A ako sa to celé tvári v Smotánke, no na smiech. Slovami Dominika Dána, ,,keď sa vypnú kamery, je to všetko Sodoma Gomora spojená s jatkami...“ ()

CarlaBrunn

Po precitani si komentov mi je z vyjadreni niektorych kvalitne zle. To sa ozaj nenajde nikto kto vie ocenit slovensku serialovu produkciu? Jeden patriot ale ano! Plny pocet hviezd nie pre caste pohlady na prekrasne polonahe telo Janka Kolenika (chichi), skor pre realisticke zivotne situacie, vztahy, podvody a machinacie. Klobuk dole pred hereckym vykonom Diany Morovej, Heny Mickovicovej, Zuzky Tluckovej, Bozidary Turzonovovej a Juraja Slezacka. Sucasna tretia seria je oproti predchadzajucim najlepsia, pretoze do nej neobsadili Viki Rakovu (jej herecky vykon tu bol monotonny a neskutocne nudny). Jedinou vynimkou boli snad susedia. ()

Infurius odpad!

najvacsia serialova sračka ktoru som za poslednych 5 rokov videl. Tí amatersky herci mozu akurat hrat pred zrkadlom a nie v telke ! ()

Bassko odpad!

Kriste pane toto je najhoršia nočná mora..... Ako mohlá Slovenská republika urobiť takú hanbu a nechať to vpustiť do tv absolútny odpad ()

kate1616

Velmi vtipné, napínavé a zaujímavé. Stále sa tam niečo deje a konečne jediný slovenský seriál na ktorý sa dá aj pozerať. Tak trošku slovenská telenovela, ale nie je tak prehnaná ako tie argentínske večne uplakané. Preto dávam 3 hviezdičky. Mne sa velmi páči. ()

gegoo

Každý nadáva na slovenskú tvorbu pretože očakáva efekty za milióny ktoré sú možné len pri vysoko rozpočtových filmoch .Nebudem sa zaoberať efektnou kvalitou filmu respektíve seriálu ako takého, budem sa zaoberať výpovednou hodnotou . V prvom rade je nutne priznať že seriál nie je vhodný pre citlivých , romantických a konzervatívnych ľudí ktorý na všetko hovoria fuj. Áno seriál ukazuje to čo ľudia vidieť nechcú , ale vzhľadom na natočených 950 častí asi chcú .Mne sa pletky, kde rieši každý s každým a kde sa vždy niečo deje veľmi páči . A je to postave do slovenskej roviny a pravda je taká, že to tak v mojej realite funguje . Milujem pletky a všetko s tým spojene rad viem čo ma kto s kým a kde a kedy rieši a ruku na srdce kto to rad nevie . Seriál je v podstate hrana realita všednosti bežných dni v živote slovenských rodín aspoň tých liberálnych a preto sa mi páči a nevynechal som ani jednu časť . Podľa mňa je to Truman show v dokonalosti pre ľudí bažiacich po pletkách a keď im to vyhovuje nech sa páči je to pre Vás . Davam 100 % ()

mirec2211 odpad!

Prva a druha seria je ako-tak pozeratelna. Potom to uz išlo strmhlav dole. Spravili z toho telenovelu s trapnymi dialogmi, scenkami a otrepanymi vtipmi. ()