Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

ProjectAlice odpad!

Prvá séria bola super ale ďalšie série sú o dosť horšie. Teraz tam aspoň trochu nádeje vniesla skvelá Zuzana Haasová, ktorá sa dostala až na úplný vrchol v obľúbenosti Panelákových postáv a to nie len u mňa. ()

zablaga

Toto že je obrazom slovenských rodín? Tak to sa idem zakopať veľmi hlboko pod zem. Skončilo to horšie ( nie doslova, totižto ono to nikdy neskončí-asi) ako akákoľvek telenovela. Pod úroveň! ()

Marek1991 odpad!

Spočiatku som mal tento seriál veľmi rád, ale postupom času sa z toho stáva naozaj najdivnejší seriál s mnohými pokusmi odzrkadliť aktuálnu realitu v rôznych líniách. Má zvláštne postavy, niekedy vyznieva trápne, inokedy nudne až je fádny, proste aj tie postavy, ktoré žiarili alebo mohli žiariť rýchlo zobyčajneli, zovšedneli, nie sú sympatické a tými homosexuálmi to zarazili už naozaj. Chce to byť liberálne, robí si to srandu z Ukrajincov, Rusov, Židov, Maďarov a najmä zo Slovákov, je tam náznak mafiánskeho nádychu, občas akože veľká vec, keď príde známa osobnosť, ale nikdy ju tam dobre nezakomponujú a koniec koncov je to komerčné a dosť slabé. Pre mňa okrem vizuálu a dobrej kamery slabé. Na odpad to však nie, u mňa to kleslo z troch hviezd na jednu. 17.08.2013 - V čase, keď som tomu dal aspoň hviezdu som si tú skrytú komerciu a skryté podsúvané názory, či zosmiešňovanie niektorých vecí až tak nevšímal. Dnes mi je jasné, že to je rovnaký hnoj ako ich spravodajstvo na tej televízii, či magazíny o celebritách. Možno za prvú, či druhú sériu by som hviezdu aj dal, no ten zbytok formou nekonečného príbehu je pre mňa skôr nepozerateľný a považujem to za dosť veľkú stratu času. ()

curunir

,,POČKAJ, TY SI CHCEŠ ODDÝCHNUŤ A BERIEŠ TRI DECKÁ. TO MÁ AKÚ LOGIKU?" __ ... alebo ako sa rodí nová slovenská seriálová tvorba. Treba povedať, že vznikli už aj väčšie hovadiny, tento seriál skôr patrí k tomu lepšiemu čo vzniklo. Svojim spôsobom sa jedná o takú telenovelu z našeho prostredia, ktorú by inak nikto nepozeral (pred časom som mal tú česť popíjať s človekom, ktorý tu robí dekorácie ((vivat IKEA!)) a tiež mi toto potvrdil). Panelák si držal sínusoidu lepších a horších dielov, ktoré občas spadávali do skutočného bahna, napr. účasť Smatanovej ktorá koncertovala v paneláku - nič proti nej ale horšia chujovina už nemohla byť vymyslená, nehovoriac o tom ako je tam stále silou-mocou proklamovaná JOJ. Tiež je zaujímavé, že v trojposchodovom doma majú výťah. Herecké výkony sú spolu s dialógmi len na zasmiatie na falošnú Viki Rákovú sa nedá pozerať, príjemne stvárnená je potom postava pána Emila v podaní Juraja Slezáčka. Seriál dáva väčšiu súvislosť keď ho sledujete každý deň, avšak ja už som s tým prestal a hodnotenie sa na to tiež vzťahuje. ()

VojinRyan odpad!

Nemám rád seriály takéhoto typu. Oničom bez trošky nápadu, stále tie isté veci riešené dookola. A nechápem ako to môže bežať už 4 roky! 5% - odpad. ()

frashmaker odpad!

Keď chceš zabudnuť tak zabudni. A já chcem zabudnuť. Ale věřím, že svůj účel (tedy sterylní náhražka vřelosti pro manželky chladnějších cituprázdných manželů), to asi má potenciál částečně splňovat. ()

mysiak odpad!

Po prvých 10 dieloch jednoznačný odpad, ale keď som dal tomuto seriálu čas, tak som zistil, že je vtipný, len bolo treba načrtnúť dejové línie pridať humor, známych ľudí a máme tu vynikajúci na slovenské pomery denný seriál, ktorý ma veľký potenciál a v 2.sérii to patrične využíva... ()

Makky odpad!

Demencia, trapnosť, zbytočné naťahovanie. Jednoducho najhorší slovenský seriál, čo som videl, kde sa dokáže strata manikúrových nožničiek natiahnuť na 10 dielov. Zlatá Ordinácia v rúžovej záhrade... ()

harfuska

Občas telenovela a občas nuda, ale aj tak je to jeden z tých lepších slovenských seriálov (hlavne v posledných rokoch sledujem zlepšenie, postavy sú viac vycibrené). Viacero sympatických a známych hercov, charakterovo roznorodé postavy, zaujímavé zápletky, trochu humoru, trochu smútku, príjemná hudba v pozadí a častejšie striedanie osadenstva (čo ma dosť teší, lebo na niektorých sa dlhodobo nedá pozerať). Príjemným spestrením sú dvaja roboši, ktorý len labzujú po panderláku a nič nerobia ☺ Herecké výkony sú vcelku prirodzené až na pár výnimiek (ako napr. tupelo Samuel Spišák, ktorý je nemožný a keď ho zbadám, tak mám 100 chutí prepnúť kanál). ()

JohnMiller odpad!

Prisahám vám, že, ak som nevidel 20 epizód, tak ani jednu... Dajme tomu, že som bol v minulosti donútený. A poviem vám iba jedno. Dej sa prakticky nikam neuberal. Kulisy boli vždy rovnaké a pokiaľ ste to jeden celý rok nesledovali, tak ste o nič neprišli keďže sa tam nič nezmenilo. ()

corona odpad!

odpad!!! neviem kam ešte slovenská seriálová tvorba padne, je mi ľúto Turzonovovej a Slezáčka že v tomto hrajú, je smutné že medzi najpopulárnejšie herečky na Slovensku patrí herečka ktorej jediným herectvom je maďarský prízvuk ()

Kangax odpad!

Hodnotenie "odpad" je pre tú to odpornú smradľavú sračku ešte pochvala. Za takéto seriály plné úchylákov, teplošov a iných individuí by sa malo zatvárať za zámerné ohlupovanie menej inteligentnej časti národa. Bastardi, do pekla s vami! ()

dyfur odpad!

...asi najdlhšia slovenská telenovela....začne to o pani XY medzitým odplachtí k mafianovi CZ odtial mladej rodinke a tak dokola a ďalej a ďalej- nikto nevie o čo to je , čo sa tam rieši,ale herci majú prácu a ludia si na to zvyknú-dávajte kravinu 1x denne niekolko rokov a zblbne každý. ()

GILLWANDER odpad!

254. najobľúbenejší seriál a zároveň aj jeden z najhorších? Niektorí ľudia tu si asi zaslúžia výplach mozgu a pridelenie úplne novej identity. Aby niekto ospevoval takú žumpu nemá čo robiť na tejto webovej stránke! 0% ()

Martin741 odpad!

Rezisersky, herecky a scenaristicky experiment, ktory funguje na principe infekcnej hnacky : nie a nie sa dosrat do konca. Toto moze vysielat tak akurat TV Hnoj : 0 % ()

peiton

Milujem beznádejne,arogantného charizmatického sukničkára a nežného hoväda v jednej osobe Dušana Janča ! Bez neho by Panelák nebol Panelákom ... ! ()

Kwaichi

Prvá séria sa dala naozaj pozerať a črtal sa z toho seriál na úrovni. No už s príchodom druhej série sa to čoraz viac zamotávalo a aj úroveň a celkový dojem exponenciálne klesal s narastajúcim počtom častí. ()