Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

OliverCZ odpad!

A to som myslel že horšie relácie ako česká televízia nova už nikto nenakrúti. Toto bohužiaľ nie je ani komédia ani dráma ako sa v popise uvádza, je to jednoducho 50 minút nudy, a príšerných hereckých výkonov, čudujem sa že to vôbec niekoho baví písať a natáčať. ()

Blackberry

Výborný marketingový ťah televízie JOJ skĺbiť do seriálu viac i menej známych prevažne mladých a sympatických hercov, dvoch-troch starších hercov, ktorí však nepredostierajú starecké problémy, ba naopak sú najviac odľahčení humorom. A potom ani netreba príliš pracovať na beztak druhotriednych scenároch a príbehoch, keďže mnohí sú už na každovečerné 35 minútové pokračovanie zvykli, a to sa prosím bavíme o každej vekovej kategórií. Sledovanosť okolo 20-25% je pre komerčnú televíznu dvojku viac ako dobrým výsledkom, ktorý teda hovorí za všetko. A nakoniec treba pochváliť samotnú televíziu za to, že dala priestor protagonistom známym predovšetkým z divadelných scén a dabingu - klobúk dole. ()

mirec88

Jedna hviezdička za to, že keď ide táto slovenská telenovela, môžem sa nerušene venovať svojim veciam, lebo moja mama sleduje TV ako prikovaná. ()

Jello Biafra odpad!

Typické televízne béčko s hromadou nesympatických vyleštených primitívov čo sa správajú ako keby utiekli z ústavu pre mentálne postihnutých. A tých primitívov je v seriály celé kvantum: židák Egon s trapnou parochňou čo vyzerá jak vrabčie hniezdo na gebuli, štetka Renči, dvaja umastení cigáni či cpčkári z východu. Čo vás ale najviac položí sú skutočne hlúpe dialógy. Skorej by sa tomuto televíznemu hnoju hodil názov "Panelák plný imbecilov". ()

tommy187 odpad!

Panelák je obrovský seriál, a to naozaj doslovne. Pozerá ho mnoho ľudí (a každý deň sa stáva súčasťou ich života), a tí vôbec nevedia, že takýchto amerických seriálov je viac než dosť, svojím spôsobom v Amerike je oveľa viac lepších seriálov. Ďalej v ňom hrá príšerne veľa hercov (v podstate takmer väčšina slovenských hercov :) ) a začína mi to veľmi liezť na nervy. Prvé časti boli ešte ako-tak schopné, bola tam fakt výborná zápletka. Ale teraz už to je priemerný, miestami až podpriemerný a komerčný seriál. Ako dobre, neodsudzujem ľudí, ktorí ho pozerajú, ale ja každý deň strácať čas nebudem týmto seriálom ... ()

Arius

Musím uznať že prvé dve časti boly veľkou biedou no postupne Panelák naberal na serióznosti, herci ako Slezáček,Turzonovová či Mórová podávajú skvelé výkony, navyše seriál je veľmi prirodzený, rozhovory niesú okopírované z priblblých amerických seriálov takže v celku zaujímavé dielo i so skvelým komparzom. A myslím že hodnotiť po zhliadnutí jednej časti nie je správne, no ak by som mal tak urobiť pravdepodobne by som sa rozhodol ako väčšina z vás keďže dve úvodné časti boli naozaj veľká bieda. ()

dr.jacoby odpad!

Nesledovateľný slovenský seriál, ktorého úroveň dosahuje stupeň absurdity, herci, ktorí si už niekoľko rokov neškrtli dostali konečne šancu, ale hrajú to, načo majú a mladá generácia hercov? lepšie, keby sa podobné veci na Slovensku už netočili, nechajme to radšej latinskej Amerike. Vladimír Kobielský je asi najhorší herec akého si len dokážem predstaviť. ()

Hortenzia odpad!

ak ešte raz bude niekto rozprávať o tom,že potrebujeme slovenskú tvorbu,tak mu pustite akýkoľvek slovenský "sitcom"...zaručene si to rozmyslí ()

casioa.... odpad!

nekutočná trapošina!!!! ttupé (ne)herecké výkon...blbý scenár...proste je to na piču!!!!! :DD ale fest..ešte horšie ako Ordinácia v ružovej záhrade :D ()

chef odpad!

Tečie mi krv z uší keď počúvam promo kampaň ku tejto žumpe medzi sitcomami. A všetky tie kecy, že Slovenská kinematografia ožíva podobnými televíznimi produkciami ?! ()

klúčik

Jednoducho ma to nezaujalo, videl som pár dielov a už stačilo. V tomto čase jar 2010 som videl asi tri časti. Pán Kraus sa asi zbláznil, odkiaľ si vymýšľa takéto veci, asi má horúčku, alebo to píše v nejakom tranze. Je to strašné. Herci sa stali už celebritami, vidíme ich už všade ( bojím sa otvoriť ľadničku, aby som tam nemal Mórovú a pod. ) TV JOJ nemusím : Ďakujem 5% ()

bari68 odpad!

Nudné , trápne a nechutné ,,dramatické ,, seriály , ktoré natáčajú česi , tak už aj slováci nemôžu v tomto smere zaostávať a spadajú do jednoho koša. ...Ale nie, oni sú väčší borci ! ...Marek Uram ako taxikár je super nápad :) ()

Cracker odpad!

Najhoršie čo slovenská seriálová scéna zažila spoločne aj s Ordináciou... Na mieste tvorcov by som sa hanbil a oni chcú ešte spraviť aj 3.sériu?? fuck off ()

borec999

Slovenská Ulica- nekonečný denný seriál o bežnom živote, ktorý bol tak úspešný a tak pozeraný najmä preto, že bol prvý. Kraus našiel dieru na trhu a Panelákom sa po konci Susedov znova dostal do "prvej ligy". Len škoda že po nej prakticky nič lepšie neponúkol. Ak mám v krátkosti niečo vyzdvihnúť, tak sú to určite niektorí herci ako napr. Braňo Bystriansky-zabrzdený Imriško, Janka Nitschneiderová s manželom(Turzonovová a Slezáček), či Štúr s Malachovským v úlohách robotníkov, ktorí seriál na čas oživili a viackrát pobavili. Inak mi nič výraznejšie v pamäti na seriál neutkvelo, len to že s pribúdajúcim časom to bolo už len stále to isté, pričom sa menili postavy, podobne ako aj vzťahy a životní partneri jednotlivých postáv.. V závere seriálu sa v tom Paneláku vyspal snáď každý s každým... 30% ()

Janega odpad!

Andy Kraus sa dušoval, že v 8. sérii prijde veľkým zmenám. Okrem zvučky a premaľovaného bytu Švehlovcov som žiadne výrazné zmeny nepostrehol. Skôr by bolo treba zmeniť tvorcov seriálu (Kraus by už mal predať štafetu). Ale kde zoženiete lepších, keď všetky slovenské seriály sú na hovno? 14. 1. 2013: Po dvoch rokoch úplného ignorovania som sa rozhodol pozrieť, čo majú v Paneláku nového. A rovnako ako pred dvoma rokmi je to stále... kravina. Jediným plusom je ten nový krásny byt v podkroví, do ktorého by som sa rád nasťahoval. ()