Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

chlievik odpad!

Úbohý odpad, a ešte raz len odpad. Je to pre tuctových hlupákov, ktorí majú typické charakterové vlastnosti ako "môj sused má, tak to chcem mať aj ja", čistý snobizmus, intelektuálne bahno, typické pre ľudí čo čítajú bulvár, alebo pre ľudí čo majú radi tie imbecilné pikošky, akože kto komu prebral frajerku, alebo kto koho.... zbalil, čím si kompenzujú svoje komplexy. :) Títo slovenskí herci sú síce len priemerní, ale ak by mali lepšie scenáre, mohli by sa aspoň niekde prejaviť, ale v tomto programe je to absolútne na bode mrazu. V porovnaní napríklad s českými hercami sedemdesiatych rokov sú "panelákovci" síce dosť veľká slabota, no niektorí by mohli v inej ságe prípadne vo filme aj zažiariť, ak by do modrej kravy udrel blesk, v Paneláku sa to však technicky a umelecky ani nedá. No a niekedy by sponzori konečne mohli dať finančné šance aj alternatívnym filmom a seriálom, možno by sa "zo Slovenska" niečo aj vytĺklo, ale takto je to v prdeli. Scenár píše myslím ten jeden známy slovenský scenárista, neviem a ani nechcem mu prísť na meno, ktorý snáď píše všetky scenáre k slovenským telenovelám, je neuveriteľné, ako jeden človek môže predať svoju kvázi inteligenciu (ktorú by eventuálne možno aj mohol naplniť) za takéto svinstvo na obrazovke. Mne osobne pokazí náladu ešte aj keď nešťastnou náhodou zhliadnem počas reklamy nejakú ukážku, alebo keď náhodne prepínam programy. Ale aby som nebol len negatívny, tak na koniec sa ešte raz zopakujem, že niektorí herci by sa možno aj prejavili, ak by dostali iné úlohy v iných filmoch a seriáloch, nebudem však menovať... ()

ewus odpad!

Snaha bola...nevydalo...keby to aspon malo zaujimavy dej alebo nieco napadite aby to zatienilo tie katastrofalne vykony hercov a celu tu umelost...ale to skratka len kazdy s kazdym vsade mozne riesi debiliny a bedzuche dialogy to vsetko klincuju...nieee toto neodporucam ()

Tominko12

Panelák pozerám už od začiatku a videl som takmer všetky časti a je to asi jediný seriál, ktorý pravidelne sledujem. Tento typ humoru mi je proste blízky, celé je to také reálne slovenské zo života. Životné príbehy sa striedajú s humornými situáciami. Podľa mňa dobrý seriál a zaslúži si väčšie hodnotenie. Ak má toto 20%, tak ptm Šeherezáda by mala byť v mínuse. ()

endoskop

Viem, že je to čo sa týka spracovania a kvality hrôza, ale mňa osobne to celkom baví. Niekedy sa dá na tom aj zasmiať, a to nie len na absurditách, ktoré tam sú. Pre mňa je to za 60%. ()

migl odpad!

Keby ma chcel niekto umučiť k smrti bez použitia fyzickej sily,tak by stačilo spútať ma max. na pol dňa pred TV a pustiť mi tento sajrajt(v lepšom prípade by som sa "len" zbláznil). Som šťastný že sa moja rodina úspešne vyhýba tejto a podobným Krausovinám ,tým pádom im nehrozí duševné postihnutie ()

Smartynko odpad!

Krycí názov Bytovka Plná Koko*ov. Miesto kde nikto a nič nedáva zmysel a všetci prachom zapadnutí a podpriemerní herci si tu môžu strihnúť svoju rolu a znova dať nejakú tú ranu mentalite slovenského národa. ()

Timy68

Jednu hvězdičku dávam za humor, který jim občas vyjde. Doufala jsem, že devátá série bude poslední, ale ona ne... To jich chtěj natočit jako dvacet ?! Vždyť je to pořád to samý dokola... Už by to chtělo nějaký tragický konec všech, aby se bylo na co v tejdnu dívat. ()

Maou

Slovenská denná telenovela. To, že sa na to ešte niekto dokáže po toľkých rokoch a toľkých dieloch stále každý deň pozerať, ide mimo môjho chápania. Totálna strata času. ()

Abbysek odpad!

Neskutocne otravny serial, ktory stratil ako-taku kvalitu po 1. serii. Vytvorila sa mi alergia na Bozidaru Turzonovovu a vlastne na vsetkych. Skryte reklamy pre Jojku a trapne dialogy bez nejakej pointy. Bartu, ktoreho som vykon mal celkom rad, odisiel k Markize a tym skoncil aj posledny clovek na ktoreho som vydrzal aj pozerat. Odpad ()

Nemesis odpad!

Kedysi, ešte ako malý zasran som sa smial nad tým, že my Slováci nemáme žiadne seriály. Teraz sa už len ticho hanbím. ()

50koruny odpad!

Další výplach mozgov od hnojky.Televízia sa snaží vzbudiť v ľuďoch hrdosť na slovenskú pôvodnú tvorbu.Na toto máme byť hrdý?Hanba a hnus. ()

Rado9LH

Panelák je počin slovenského scenáristu Andyho Krausa, ktorý si vždy rád pozriem, napriek tomu, že ma nebaví byť kŕmený Búrlivým "burčiakom", "neplačúcimi chlapmi" či inými slovenskými "romantickými" seriálmi. Je tomu tak preto, že tento denný seriál je z môjho pohľadu niečím iný. Neútočí na mňa nejakými srdcervúcimi scénami, dramatičnosti je tak akurát a humor, ktorý sa v seriáli vyskytuje, mi proste sadol. Či už sú to robotníci Imre s Gejzou, záhorák Imro, moták Kubo Švehla a následne scény s mafiánom Maslákom či Duškom a takto by som mohol pokračovať, tak ma vyslovene nikto neirituje a ja si dobre oddýchnem pred ďalším pracovným dňom. Navyše musím oceniť, že sa seriál nevysiela v piatok, kedy sa dokáže človek zrelaxovať aj inak. Preto rozhodne plná trefa v podobe 100%, keďže som pri paneláku vydržal už nejakých pár rokov a pre mňa osobne presne spĺňa svoj účel. ()

fremr odpad!

Hodně morbidní zbraň na psychicky vymřelý lid. Nebál bych se použít ani v Čechách, kde se podobný píčoviny stávají tradičně fenoménem. Viděl jsem jeden náhodný díl a teď jen doufám, že dokážu zapomenout. ()

Pokri

Čert to ber, že to bolo o ničom. Chvíľu som to pozeral, potom rok nie a mal som pocit, že mi za ten čas nič neušlo. Určite to však bolo lepšie ako Búrlivé víno a iné nekonečné seriály, dalo sa na tom aj zabaviť. ()