Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

Uesbe

prvé série dobré, potom prudký pokles až k nepozerateľnosti.....a teraz, keď sa z toho stala komédia....Malachovský a Štúr to zabíjajú...a ostatní sú, v horšom prípade k popukaniu, a zápletka s duchom bola opäť o niečom inom, páči sa mi, že Miška a Terezka nie sú typické seriálové deti - vždy vychytralé, drzé a permanentne si uťahujúce z rodičov, ktorí sú úplne bezmocní ()

megan017

A raz, a raz...NIE! Čo to robítě? Zlatý český Rodinný pouta, byť to jsou též neuvěřitelné kraviny. Bůhvíjak nekvalitní na pohled to není, ani herci nejsou tak zlý, ovšem hlavní hrdinka je totálně nevěrohodná. Pokud chci vidět telenovelu, naladím si výrobek od telemunda a ne tuhle slaťátinu. ()

BUBO26 odpad!

Kedysi som tomuto seriálu dal 1 hviezdu, lebo to bolo ako-tak pozerateľné. Ale dnes som sa dozvedel, že spúšťajú 15. (slovom: pätnástu) sériu tohto "skvostu". Takže zhrnutie: herci, ktorý sa o herectvo ani len nesnažia. Scenár každodenne vycucaný z prsta. Bez akýchkoľvek logických nádväzností. Dej?! Heh, ani len pokus oň. Mizerný humor, nulové napätie (a vraj Komédia/Dráma). Vzťah tu mal snáď každý s každým.... Andyho Krausa by už mal niekto pribiť na dvere katedrály. Alebo mu aspoň kladivom dolámať všetky prsty. Hádam by ho to konečne zastavilo od produkovania takýchto SRAČIEK. ()

Scraffy

Musím sa priznať, že aj ja som podľahol a v svojej slabej chvíľke som si pozrel prvé časti. A celkom sa dali zniesť. Ale prečo pre boha je toho toľko častí? Scenár sa stále opakuje a stráca to tým na kvalite. ()

JK77

a tiez tomu zlepsim hodnotenie. Konecne sme sa zbavili susedov. Ktory akokolvek boli dobry neskor trapny a na koniec strasny, a dokonca teraz nas Markiza nuti ju pozerat uz ani neviem v kolkej reprize sak je to hanba ze nic ine nedavaju a ze proti inym televiziam bojuju len z jednym serialom. Na nic ine sa nasa najspickovejsia televizia nezmohla. tak preto davam *****, lebo som optimista a verim ze tento serial sa niekam pohne. Mne osobne sa tam dost paci Morova, ktoru aku velku nefajciarku este aj donutili fajcit. rakova je velmi slabucka a hrozne mi vadi ta jej snaha o slovencinu. Sak nech mondokuje ked je tem nasadena ako Novozamocanka. Jej snaha o cistu slovinu je hrozna. A tiez musim suhlasit ze po tretom diely sa predsa len ten serial ubera trosku vyssie ako to tu vsetci hodnotite. ale ked to dopadne zle velmi rad sem tych 5* pridem zmenit na nieco ine. K 7.4. stale ponechavam 5*, lebo to co ide inde je hrozne, a myslim ze minimalne 3* si to zasluzi! Ale vela ludi sem piclo odpad a to teda nie! Nakolko som serial prestal pozerat od 4. serie trosku upravim s 5* na 3* AMali by to uz ukoncit ide to dole vodou ()

Beri odpad!

A teraz všetci zatvorme oči a predstavme si, že to tvorcovia tohto seriálu mysleli tak ako to vyzerá. Že tie dialógy sú tak nelogické a dementné preto, aby nás pobavili, že vtipy, tak trápne a umelo vsunuté do dialógov boli tak myslené a že herci tohto seriálu naozaj majú talent, a že svoje neherectvo len predstierajú. Neveríte? Ani ja nie:). Kraus je proste debilný vypatľanec, ktorý pokazí všetko na čo siahne. Jeho naivný pokus prilákať okrem televíznych zombie k sledovaniu tejto sračky aj mladú generáciu pomocou "in" vsuviek typu youtube, horiacich hovien v sáčku a pod. je tak do očí bijúci, že človeka, ktorý túto tragédiu slovenských obrazoviek zožerie úprimne ľutujem. ()

xxlch

Miluji paní Turzonovovou ale ani kvůli ní to nevydržím déle jak deset minut a přepínám.Ale kvůli ní je to jedna * ! ()

Achilleus1 odpad!

Nenapadá ma jednié kladné zhodonotenie tohoto ehm "superseriálu". Scenár na hovno a príbeh... no počkať veď to žiaden príbeh nemá. Videl som asi 20 častí, nie za sebou, ale tak priebežne a vždy to bolo o tom istom... proste úplne o ničom, zbytočné plytvanie peňazí. ()

oasismanik odpad!

Táto bezduchá hovadina pokračuje na tv JOJ už v piatej/?/ sérií. Ale myslím si, že Bárta je dobrý herec a má na viac a povedzte niekto Krausovi, že NEVIE písať scenáre, proste nevie, nevie, nevie...edit: 1221 častí! To Slovensko je naozaj retardované... ()

bubu25 odpad!

Seriál, ktorý mi pripadá ako reklama na alkohol - každý a všade chľastá. No a ako sa tam striedajú postupne všetci slovenský herci už tam chýba iba M. Kramár. ()

mikhail

Po pár panákoch na jednej oslave mi to popri komentároch ženského osadenstva (uviedli ma do deja) pripadalo celkom cool. Ale opíjať sa preto, aby som to mohol sledovať každý týždeň, nemienim. ()

haffen odpad!

Sem tam snaha o komickosť. Možno troška inteligentnejšia telenovela ako tie mexicko-neviem aké bláboly, každopádne si to u mňa svojím obsahom statočne drží hodnotenie odpad, pretože je to nepozerateľné a zároveň ako dokonalý zabijak času. Nebrať! ()

arbeit odpad!

Človek má pocit že herci si tam chodia len po výplatu a to sa týka úplne všetkých. Z častí čo som videl vyznievalo neskutočne trápne aj reagovanie na akutálne dianie vo svete. Aspoň keby to nebolo celé urobené tak silene. Inak tiež bývam v paneláku a život tu plynie diametrálne inak, alebo žeby len málo sledujem dianie? ()