Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

DominikV

Je to již několik měsíců, co jsem jako divý vlétl do kina a těšil se na Smívání. Od filmu, do kterého jsem vkládal velké naděje se vyklubal největší propadák mého života. Ty měsíce, jsem všude tvrdil, že Twilight saga je směšná, směšná a směšná. Dnes jsem se vydal do jednoho vesnického kina na Nový měsíc s tím, že se jdu ,,skvěle pobavit". Vůbec nic jsem nečekal a díky tomu jsem byl příjemně překvapen. Docela nápaditý příběh mě chytl a nepustil.Až jsem se divil jak moc. Během promítání jsem sice párkrát zívnul a Bella mi připadala, jako když neví co chce, ale myslím si, že se jedná o ten typ pokračování, kdy dvojka překonala jedničku a s plnou parádou. Neříkám, že jde o bezchybný film, jedná se pouze o porovnání se Smíváním. Stále je ze mě divák, kterému je Twilight saga tatkřa ukradena. ()

Davosh

Nemůžu si pomoct, ale oproti jedničce vidím trochu posun k lepšímu (ikdyž je to možná proto, že jednička byla vážně hrůza). Přesto ale přetrpět něco přes 2 hodiny dívání se na emo pohádku, v které se přiblblá holka (mimochodem Stewart tady byla ještě horší jak v jedničce, což sem nevěřil, že je vůbec možný) na 3 měsíce zavře do pokoje, s nikým se ve škole nebaví a pořád strašně řve ze spaní, protože ji opustil upír Pattinson - ten ji ale opustil z důvodu, který aspoň měl nějaký smysl, což jinak celý film nemá. Takové menší současné dno amerických popkornů, na které by ani pes neštěkl, kdyby film nevidělal takový nehorázný prachy! To je totiž daleko smutnější než celý příběh Edwarda a Belly. ()

WolfR odpad!

Naprosto příšerné pokračovaní jiného příšerného filmu! Herecké obsazení je totožné s tím z minulého dílu, takže opět katastrofa. Skupinka "herců“, co prakticky neví, co je to herectví. Jinak příběh je tak říkajíc: “o ničem“. Půlka filmu řeší nablblý vztah upíra Edwarda a obyčejné holky Belly. A druhou půlku se rodí něco mezi vlkodlakem a již zmíněnou Bellou, protože (SPOILER) Edward vzal roha (SPOILER). Kravina, no jo no. Ale to ještě není konec výčtu negativ k tomu to filmu (Mimochodem žádná pozitiva nejsou.). Tak a teď některé ty další negativy (Nebudu jmenovat všechny, protože, bych se upsal k smrti.): Bella se v 18 letech děsí z toho že je už stará, vlkodlaci se mění, kdy a jak se jim zlíbí(?), když vlkodlak ucítí upíra tak má teplotu(?) asi Gay no. A mohl, bych pokračovat dál. Ale to víte, dnešní holčičky pro které je film určen letí asi na bledé ksichty, blbé kecy a partičku blbečků bez triček, co chodí po městě, když je špatné počasí. Děs a hrůza a asi nejvíc promrhané 2 hodiny mého života. Odpad! ()

papaJA21

není to zas tak špatné jak jsem čekal. Filmu hodně ublížila samotná předloha, která je dějové hodně nevyrovnaná. ()

KajusaK

Další pokračování ságy..Prvně jsem si říkala,že už se na další ani dívat nebudu,nakonec jsem se překonala a mrkla.Dávám 3* průměr nic nového tam nebylo , ani jsem nic nečekala, od tohodle to opravdu nejde..V podstatě byl celý film o ničem až na ten konec a tam vlastně taky nic nebylo .. Tudíž mi to přišlo uplně bez děje .. Jediný důvod proč se vždy dívám je Jackson Rathbone a ani ten z toho nevytáhl víc jak 3*. Nudné.Víc už ne. ()

animaxis

Teprve kvůli tomuto dílu moji kamarádi a kamarádky(a to už je co říct) začali nesnášet Twilight.Několik mých kamarádů mužského pohlaví se při sledování filmu nudilo a cítilo se trapně,zatímco ženské pohlaví se hodně nahlas smálo.Pro Bellu zde nastala nejhorší noční můra:Edward je pryyyč!!!Film je zdlouhavý(asi první film u jakého tohle říkám) a tím pádem nudný.Samozřejmě se zde objevuje parodie na vlkodlaka Jackob a Bella si vybírá mezi Zoofílií a heterosexualitou nebo co.Až tímto dílem to začíná lézt na nervy,ne prvním dílem. ()

Jim_Beam

Zatímco 1. díl série mě příjemně překvapil, když hlavní mužská postava působila spíše příjemně divně, 2. díl je brutální sešup dolů. Celý díl je plný velkých slov o lásce, ona miluje upíra, upír miluje ji, ale chce ji chránit, tak jí řekne, že ji nemiluje, vlk ji taky miluje a chce ji chránit před upírem, ona má vlka ráda, ale když miluje upíra, nemůže být s vlkem, ale vlastně, když ji upír odkopl, nešlo by to? Ne, nešlo. Takže je to vlastně strašně sladkobolné, všichni jsou rozervaní, všichni mají tajemství, které nesmí prozradit, ale nakonec prozradí. ()

zorro

Největší peklo i zábava v kině na New Moon. Do kina se dostavilo podle očekávání plno nažhavených školaček, které tleskali, brečeli a vzdychali a já se jen v duchu smál a obracel oči v sloup. ()

Petjaa

3,5* Kdo nečetl knihu, film pro něj nemá význam a kdo ji četl, tak nevím co čekal, dvojka nemohla být stylově moc odlišná od jedničky, to by celá sága vypadala blbě. Já jsem ráda, že to někdo zfilmoval, docela se mi to líbilo. Jen to mohli lépe přeložit, titulky jsou nepřesné a do ročního období se taky lehce netrefili, hudba se mi oproti jedničce také moc nelíbíla, občas nevystihli tu správnou chvíli a písničku. Nechápu to hrozný hodnocení, proč někdo jde do kina na pokračování filmu, když se mu nemohla líbit jednička?? (pokud se teda nepodivali online na film vč. CZ titulků - lépe přeložených než kino-verze). Jestli je pravda, že Kristen byla nabídnuta role v Book of Eli, tak je to velká škoda, byla by to velká výzva hrát vedle Denzela a Garyho.. ()

sir-dave

V podstatě mi to přišlo jako Stmívání, akorát ve všech ohledech o něco horší. Když si vzpomenu na jedničku, vybaví se mi pár dobře nafilmovaných scén (baseball,...), kdežto Nový měsíc mi přišel zdlouhavý, bez nějakého povedeného nápadu. Vzhledem k délce filmu jsem postrádal více akce (a to jsem té akce ani moc nečekal) a trefnější soundtrack, který se u Stmívaní podle mého vyvedl. Místo pobíhaní polonahých "vlků" a řečnění o tom, kdo komu jak bude chybět, měli raději přidat na tempu. Aspoň, že Kristen nasadila opět svůj pohled a objevili se tam staří známí včetně Ashley Green, která hodně přijemně překvapila. 44% ()

phoebe.h2

Tak nevím, co jsi mám o tomhle filmu myslet. Jednoznačně jednička byla lepší. Jsem zklamaná, čekala jsem mnohem víc, už tím že knížka New moon se mi líbila víc než jednička, ale nehodnotíme tu knihy. Každou půl hodinu se mé hodnocení měnilo. V jednu chvíli jsem si říkala, ok docela to jde, pak jsem si zase říkala, ježíš dám asi odpad..Je to hodně rozporuplné..S kámoškou jsme se i docela nasmály..No napadlo by někoho z vás dát spocený špinavý tričko na krvácející ráno..Mě teda ne..Chvílema mi to přišlo jak nějaká parodie..Kdyby to tak bylo myšleno tak ok, ale tohle parodie být neměla.Původně jsem myslela že ani tenhle film nebudu hodnotit, no nakonec jsem tak udělala..Stmívání jsem dala 3 hvězdičky a New moon jsem dala 2, i když bych to hodnotila na takových 1,5..Zastávala jsem se toho, že Twilight sága není emo, ale potomhle dílu mám pocit, že to docela Emo je..Místama jsem si myslela že snad koukám na nějaký porno..Proč museli být furt vysvlečený..Musím říct, že Jacob se dal snést lépe než v jedničce..shodil háro, který bylo otřesný, neukazoval tak často zuby, ale stejnak mě moje bolí, jen když si na ně vzpomenu..no a proboha co to ten robert má s bradavkama?Vedle mě seděly dva skalní fanoušci Twilight a docela jsem se divila, že i ony dvě uznaly, že to je spíš nějaká komedie spíš parodie a bylo vidět že jsou nespokojený. 2 dávám kvůli tomu, že i když to nebyl žádnej zázrak, tak jsem se docela pobavila a některý scény byly koukatelný a bavily mě.Doufám, že v příštím díle využijou Victorii pořádně a vlci nebudou furt vslečený..Jo a když už jsme u těch vlků.Proboha co měl znamenat ten černej vypelychanej vlk?Tlamu měl jak prase, to už ty ostatní byli oproti tomuhle dokonalý.. ()

Noviik

Od filmu jsem nic nečekal, šel jsem na něj s přítelkyní (= odpověď, proč většina chlapů hodnotí film, který očividně vidět nemuseli). Hodně jsem se děsil příběhu a dialogů, tady zůstala moje hrůza vyslyšena a dialogy skutečně dosahovaly úrovně klinické smrti všech lepších scénáristů (první velké mínus filmu, za což může kniha). Hodně jsem se děsil výkonu Pattisona, tady jsem zůstal mile překvapen. Nebyl tak hrozný a dokonce byl z hlavní trojice nejnormálnější (nejlepší bych nepoužíval). Co mě ale totálně odrovnalo, byl výkon Kristen Stewart, kterou jsem do teď považoval za slušnou mladou herečku s nějakým potenciálem. To ale už neplatí. Její nudný a křečovitý výkon, kdy jsem nevěděl, jestli začne líbat každého na koho se podívá nebo každého zabije, to mě vážně nebavilo. Očekávaným utrpením byl výkon Taylora "steroida" Lautnera, který mě občas doháněl k šílenství, protože to bylo strašný. S ním je spjatá nejhorší filmová scéna vůbec - jeho "odhalení", kdy se smálo celé kino jedním hlasem. Přesně takové scény jsou základním kamenem pro filmy typu Scary Movie a podobně. To, že je ve filmu plno chyb, které došli i mě, který knihy nečetl. Jediným opravdovým pozitivem je hudba, která tu byla skvělá (nemyslím písničky, ale hudbu například v lese). Oproti jedničce trochu lépe zpracované, ale o hodně hůře zahrané a hrozně napsané. ()

okkac

Permanentní trapnost s ochotnickými výkony Pattinsona a Lautnera. I na té Kristen Stewart jde vidět, že se dost nudí. I při tak jednoduchém ději je výskyt WTF momentů celkem vysoký. Argument: "Přečti si knihu!" neberu, protože film jako adaptace by měl stát sám o sobě. I adaptace takových složitých knih, jako Pán Prstenů, Jméno Růže nebo Duna dávají nečtenáři smysl. A číst knihy nehodlám, protože se mi tu trochu implikuje vztah špatný děj ve filmu, který je prý věrnou adaptací => špatný děj v knize. 2/10 Pokud další díl nedokáže ani David Slade zachránit alespoň do průměru, tak je tahle sága navěky zatracená. ()

panda.uo

Kdyby se nevyměnil režisér možná by neměla dvojka takový propad...nic proti Weitzovi, ale asi mu to fakt nesedlo. Přišlo mi to oproti jedničce takové suché:( škoda myslel jsem že to bude proma, ale byl jsem nemyle překvapen...snad bude 3 a 4 lepší než tenhle díl!! vís jak *** si to nezaslouží!! ()

Safenat

Pokud se na film díváme jako počin určený především pro pubertální holčičky, tak se to více méně povedlo. Je tu spousta vlkodlaků z praktických i fyziologických důvodů svlečených do půl těla, neustále se vedou "hlubokomyslné" hovory o lásce, kterak vše překoná a nikdy neskončí, a hlavní hrdinku obletují dva pohlední hoši, kteří jsou ochotni i vlastní život a štěstí pro ni obětovat - prostě ráj pro všechny puberťačky. Pokud však nejste patnáctiletá holčička odečtete si od výsledného hodnocení alespoň dvě hvězdy (a možná i rovnou všechny tři). ()

Radiq odpad!

Tak tohle už je sračka největší, dějem určitě. Furt se tam řeší vztahy a láska, pak následuje nějaký rozhodnutí a to se řeší, bylo to jak nějaká podělaná upírská telenovela. Nikdo se tam myslim nesměje. Vlci se mi nelíbili. Zkrátit to na 5 minut, tak o nic nepřijdem a nebudu si stěžovat... ()

Pája=)

kamera byla cool, zlý upíři měli charisma což nejspíš představuje ono "zlo" a pod dobrem si máme představit bezduché charaktery co vydávají z úst jednu větší sra*ku za druhou. Je jedno jestli dáte pět hvězdiček nebo odpad - stejně svým způsobem twilight milujeme :) ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání