Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

kinej

Nejzajímavější na Twilight: New Moon je obrovksý nepoměr mezi kvalitou filmu a soundtrackem. Zatímco film je po prvních 60 minut až brutálně nezajímavý a nudný, soundtrack patří k těm nejlepším písňovým kompilacím, co jsem kdy slyšel. Ve filmu zazní takoví velikáni jako Thom Yorke (Hearing Damage je asi zlatým hřebem desky) či Muse, zazní i Editors či Killers. Film však nedosahuje ani průměru. Ono asi také není moc co točit. Z děje, který je k vidění, se toho asi moc vyčarovat nedá. Na druhou stranu mi film nepřijde nějak výrazně horší než první díl. ()

nunka

New moon pre upírsko-intoxikované publikum, kde pribudli nové hrude pre slečinky, masochistické sklony hlavnej hrdinky, Edward Cullen sa len mĺkvo "blyštal", moc toho nenahovoril a všetky tie citové a vzťahové peripetie išli totálne mimo knižnej poetiky..vo filmovom spracovaní som nenašla ani jednu emotívnu pasáž, herecké kreácie dosahujú oproti jednotke jednoznačný vrchol ... a tak sa snažím nájsť aspoň niečo pozitívne a fascinujúce, a predsa sa podarilo...jediným pozitívom je, že som sa nestihla nudiť...možno som len príliš zhovievavá:) ()

Pavka5

60% víc k tomu snad dodat nemůžu..možná.. až to uvidím znova.. tak to hodnocení ještě změním..ale mnohem víc se mi líbí Stmívání! ()

Hunt

Zdlouhavé, nudné, ničím nové či zajimavé.Už Stmívání z roku 2008 bylo dosti ploché, děravé a místy dosti hloupé, ..."Nový měsíc" v tomto trendu pokračuje zcela úspěšně. ()

Pepinec

"Prý se roztáčí pokračování. Dle mého soudu nebude těžké natočit něco lepšího než je toto." Tímto jsem končil komentář pod ´jedničkou´. Stále si za těmi větami stojím, avšak tvůrci dvojky jakoby snad můj profil na ČSFD nenavštěvovali nebo co. Poněvadž, co jsem měl možnost shlédnout o žádném pokroku vpřed nedávalo ba ani tušit. A tak jediné, co drží snímek na dvou hvězdičkách, je muzika. O ostatním bych raději pomlčel. Zajímalo by mě, kolik herců ochořelo během natáčení prochlazením, jelikož bylo přinejmenším pozoruhodné, kolik prostoru na plátně dostali svalouši v trenkách skotačící ve větru a dešti... Závěrem vás nemohu ochudit o komentář mé blonďaté sousedky, která po skončení závěrečné scény se zbytkem popcornu v puse pronesla pro mě památnou větu; "čurák Edward má hnusný tělo!" Je přeci ohromné, když si z filmu dokážeme něco odnést, ne? Stačí drobnost, dle individuálních inteligenčních schopností. Zdravím, slečno! :-D ()

Jacinda

Film má divný nádech a plakáty na něj dělal nějakej šílenec v malování. Belle to sice sluší nejvíc z celého filmu a Jacob vypadá taky dobře, ovšem holá bílá hruď Patizóna je ke zblití, stejně tak jako výkřiky Belly už nejsou tak srdcervoucí jako na pozadí soundtrackové hudby (v traileru), stejně tak jako se ve filmu vyskytuje pár blbostí (facka Paulovi), stejně tak jako celkově New moon postrádá dynamiku. Nesouhlasím však, že se jedná o šílenej odpad. takže zůstávám uprostřed...A jednu hvězdu přidávám za ten přenádherný soundtrack. ()

KlárkaS

Film o ničem. 120 minut dialogů o plně stejných sračkách plus 10 minut zpomalených záběrů na Edwarda (který ještě strašně procítěně (tzn.kamenně) recituje Romea a Julii. Jedna hvězda za místy hodně dobrou kameru (záběr na běžící Victorii z ptačí perspektivy, kdy kolem prolétne vrána a Bella koukající se z okna na měnící se měsíce). A taky má ten film jeden z nejlepších soundtracků všech dob, ale pekelně špatně využitým (povedlo se akorát Grizzly bear - Slow Life a Thom Yorke). Vzhledem k vyhypovanosti nejhorší film všech dob. ()

DaliX

Oproti jednotke slabota. Je to nudné, nezáživné a vôbec nie také príjemné a odľahčené ako prvý diel. Dokonca aj efekty sa mi zdali horšie, no dobre, vlkolaci boli pekne vykreslení, po výtvarnej stránke ale to je asi tak všetko. A to ešte nespomínam fakt, že som pri tomto filme takmer niekoľkokrát zaspal, čo sa mi u jednotky nestalo. Tú som zhltol ako malinu. Každopádne som na tretí diel zvedavý, snáď to bude lepšie. ()

Big Bear

Zdá se, že mne postihlo to samé co u Rychle a zběsile... Jsem nucen koukat na další díly a že jich je. Zatímco škvíření pneumatik a burácení americkejch šestiválců u dalšího a dalšího a dalšího a dalšího pokračování ... mi zas až tak nevadilo, k téhle romanci přistupuji trochu s obavami co bude dál. A nebyl by to snad ani správnej upírskej film, kdyby se nám v něm neobjevila další roztomiloučká zviříáka a to vlkodlaci. U tohohle dílu jsem měl trochu dojem, že rozkaz zněl jasně. Natočit dvojku, ale nápadů bylo jaksi pomálu a tak se v indiánské rezervaci posbíralo co se dalo. Trochu jsem se bál, že se tam objeví i čarodějnice. Film jsem dokoukal v rámci escort mission, ale nadšení omladiny jsem nesdílel. Holt nejsem cílovka. Bojím se trojky, ještě pořád tam ty čarodějnice, bludičky a čerti mohou být také. Jo a vodník a hejkal... Dávám za dvě kousnutí. * * ()

Arkos

Určitě nebudu pokračovat v davovém kritizování tohoto filmu, protože jsem se prostě a jednoduše bavil. A to je pro mě to hlavní. ()

JohnnyD

Katastrofálne zlé triky, otrasný scenár, množstvo debilných scén za hranicami rozumu, nulový dej, banálne a smiešne dialógy a desiví herci. Napriek tomu to nemá šarm, aký mala jednotka. Tam fungovala práve tá naivná vysokoškolská romanca, tu je to rádoby epická fantasy, no reálne príbeh kráča od nikadiaľ nikam. Je to len zlepenec pomaly nesúvisiach scén bez kostry a nejakej gradácie a dialektiky. A je to hrozná nuda. ()

Boogeyman

První díl se mi upřímně docela líbil. Pattinson měl charisma a Kristen je prostě pěkná a hlavně ten debilní indián byl upozaděnej. Ale dvojku jsem nebyl ani schopnej dokoukat. Naplno vyplavalo na povrch, jak je Bella dementní postava, Pattinsonovo charisma se smrsklo na střídání lesku a průhlednosti a anatomická odpornost jménem Taylor Lautner odhodila háro I tričko a začala za deště postávat v lese. Každopádně jsem se skvěle pobavil při scéně, která nám asi měla zdůvodnit, proč má ta Bella takovou smůlu na chlapy, že od upíra přejde k vlkodlakovi. Je to scéna v kině, kam se Bella vydá s jedním obyčejným klukem I s metrosexuálním indiánem. Během zřejmě extrémě brutálního filmu (dle věku našich hrdinů s ratingem zřejmě PG-13, takže to muselo být fakt megamaso) se totiž člověčí hoch bezmála posere strachy a doslova poblije hrůzou. A takové padavky přece holky nechtějí. Indián se vůbec nebál a ještě rozumí motorkám, je to správnej americkej vlkodlak. Jelikož jsem film nedokoukal, budu ho hodnotit tak, jako by se v poslední třetině výrazně zvedl a přestal být dokonalou ukázkou debility, čili jednu hvězdičku mu upřít nemohu. ()

Ducharme

Přiznám se, tenhle fenomén mi nějak uniká. Proč ty vlny emocí? Proč ta touha zařadit se za každou cenu do jednoho ze znepřátelených táborů? New Moon totiž není nic jiného, než další teenagerovsky připitomělý a hlavně zapoměníhodný snímek, který by měl (nebo možná ani neměl) proletět kinem a pak skončit v amerických archivech, přikryt tunami prachu nenápadně smíchanými s nějakou zákeřnou žiravinou. ()

Hromino

Zda se mám smát či zoufat nad nešťastným výběrem scénáristky, nechám prozatím ve hvězdách - přece jen, New Moon beru jako vydařenou alegorii na Stephenie Meyer, v níž se očividně skrývá pohrdání nad zfanatizovanými fanoušky knižní série. Vezmeme si kupříkladu jeden z hlavních taháků na film: vlkodlaky. Chápu, že každé filmové zpracování vlkodlaků má něco do sebe a je svým způsobem originální, nicméně představit si vlkodlaky jako plejádu modelů pro moderní wrestling - inu, to by mě ani v nejdivočejších snech nenapadlo. Chvíli jsem si říkal, že by mohl na scénu přijít i Hulk Hogan, nicméně překvapení se nekonalo a místo toho mě potěšila alespoň trochu propracovanější přeměna vlkodlaků ve vlky. Ostatní taháky na film už však nejsou tak nápadné - Pattinsonův pohled à la nadržený kačer se konal jen jednou (začátek), Stewartová tentokrát hraje velmi průměrně (až někdy podprůměrně). Nebýt velmi příjemné Desplatovy hudby a obsazení sympatických nových tváří, je to jasný růžový odpad. ()

Disk

Čekal jsem komedii roku, dostal jsem nudu roku. Co hodnotit na filmu, ve kterém se vůbec, ale vůbec NIC smysluplného neděje? Těžko říct. Snad jen pochválit Jacobův striptýz, který mi přivodil záchvat smíchu. Režie je strašně nezajímavá a ty zpomalovačky byly na zabití. A konec je dokonalá lobotomie. ()

Rosaviva

A to byla knižní předloha poměrně slušná, ovšem co režiséři a scénáristi provedli s tím filmem, nad tím zůstává rozum stát. Disney studio by se vůbec nemuselo stydět kdyby tohle bylo jedno z jejich dílek. Občas se mi u toho dělalo fyzicky špatně jako u HSM 3. Taky tu byli trapné scény, které byli myšlené smrtelně vážně a já se u nich málem válím smíchy na zemi. Ano, scénu kde si Jacob sundá tričko aby Belle rozetřel krev po čele ještě víc než předtím doposud vidím jako jednu z nejvtipnějších filmových scén vůbec. A to prosím proti Twilight vcelku nic nemám, chápu proč se to někomu líbí, chápu proč to někdo nenávidí a já většinu času balancuju někde mezi. Na tomhle filmu shledávám 3 velký plus. 1. Kristen Stewart (ach, ty vlasy), 2. Konečně to má normální barvy, 3. Taylor vypadá bez trička dobře a konečně nemá tu šílenou paruku. A scénárista/ka byla asi trochu mimo, Edward se tam téměř něměl objevovat. Na to, že to bylo "jako bych neexistoval" tam oxidoval dost často. Ty jeho zmučený výrazy mě bavili víc než cokoliv jinýho, ale kdo na to má koukat 2 hodiny? Hm, režisér by taky zasluhoval jednu "Mezi voči". 3* ()

Brygmi

Nový měsíc je sice stejně narativně strukturovaný jako Stmívání, ale narozdíl od něj je spíše produktem rutiny. Přesto však má pro dospívající dívky svou přitažlivost a pro ostatní je to alespoň zábava. Sérii se rozhodně povedlo, že do kina chodí nejen fanynky, ale zároveň i lidé, kteří tam jdou s tím, že uvidí „hloupý film pro puberťačky“ a že se u něho pobaví. V době, kdy se do kina nechodí ani na ty dobré filmy, je to až fascinující._Film velmi dobře funguje i sám o sobě. Je přehledný, jasný a celistvý. Nemá cenu ho hodnotit v rámci fantasy či hororového žánru. Nový měsíc je romantickým příběhem, kde kulisy, ve kterých se odehrává, nejsou příliš důležité. Celá série se zaměřuje pouze na milostný vztah hlavních protagonistů a vše ostatní je zde zase kvůli posilování vztahu. Nesnaží se o propracovanou mytologii a komplexnost ala Harry Potter a paradoxně i proto je nakonec lepším a soudržnějším filmem než Princ dvojí krve. A jinak... copak nikdo z vás nikdy nečetl žádnou fanfiction? Copak to tam nevidíte? :) ()

Cappuccino

Áno, áno. To všetko pôsobí ako jedna veľká telenovela. Ale ak sa niekomu páči? Pochopte, že predloha nie je natoľko kvalitná aby sa z nej dalo vykresať umelecké dielo. Film má nehoráznu kopu chýb a slabých hereckých výkonov (Taylor Lautner na čele). Ale tak isto aj rôzne klady a celkovo pôsobí príjemne. Mňa osobne zaujal príbeh Volturiovcov. Za klad môžme považovať aj Petea Facinelliho, ktorý sa role zhostil veľmi obstojne podobne ako Michael Sheen. Začiatok pôsobil (alebo sa len hral?) na niečo viac než je. Na niečo umelecké. A záver by pravdepodobne vedel natočiť lepšie každý študent prvého ročníka na FAMU. Sumár sumáru - dievčatá dajú poväčšine za 5 lebo ich film dojal a rozplakal akousi romantikou. Opačné pohlavie odpad alebo len 1 hviezdu, za príšerne natočenú a zdĺhavú "slátaninu". A ja? Ja sa pokúsim nad týmito dvoma kategóriami povzniesť a hodnotiť niečím medzi. ()

666teen odpad!

Tak oproti prvnímu dílu došlo k posunu. Nutno podotknout, že k posunu směr žumpa. Dějová, dialogová, prostě žumpa. A co se týče hlavních hrdinů, kteří by teoreticky měli být divákovi sympatičtí? Tak to je největší maso. Banda metrosexuálních vlkodlaků a upejrů, Bella jakožto případ pro dětskýho psychiatra a Edward s rozervaným výrazem, který je rozervaný jako prdel po penetraci kůlem. Navíc je mi záhadou, proč se při líbání se svou milou, popletenou Bellinou tváří, jako by olizoval hovno. Neradostná vyhlídka na další dva díly. Už určitě beze mě. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání