Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

jaqubko

Zaujímalo by ma koľko ľudí z tých čo hodnotilo to ozaj videlo, lebo zrovna tento diel si to nezaslúži. Áno jasné, stále je to Twilight, ale David Slade to posunul tam, kde to malo byť od začiatku, viac na horovú nôtu, vzťah dvoch zaľúbencov taktiež dostal priestor ale v únosnej miere. A záverečná bitka, mňam! Samozrejme to ale stále neni nejaký filmársky zázrak, na druhú stranu, je to dané predlohou. 70/100 Videné v originále. ()

Jamall

Ačkoliv jsem minule napsal never more, nakonec jsem se k dalšímu dílu Twilight ságy přece jen dostal a až mě překvapilo, jak se posunul zpět alespoň do snesitelných vod. Místy jsem viděl i určitý potenciál této ságy. Výhodou je, že už vás nemůžou štvát ani směšné herecké výkony (chápu, že herci nemají v podstatě, co hrát, ale Taylor Lautner je vážně dřevo) ani naprostá nelogičnost chování hlavních postav. Občas jsem se zasmál, občas jsem byl překvapen (díky Davidu Sladovi). ()

Scaevola

(obsahuje spoiler) Od první minuty je to jen prvoplánové směřování k jediné bitvě, která skončí smrtí nejhezčí upírky... Kam se poděla ona úsměvná trapnost a spousta nezáměrných vtípků? Hodnotnými zůstaly pouze flashbacky jednotlivých pijavic a indiánské vyprávění. - Po letech musím své hodnocení trošku poupravit, protože po předchozím vysvětlovacím dílu se zde konečně něco děje, byť je vše stále jen na třpytivý efekt a jakoby "strašně cool". Co naopak mluví opět proti, je hlavní hrdinka, neboť vzdor svému labutímu kukuči tu Bella vystupuje jako manipulativní mrcha, nicméně alespoň motivace obou jejích vyvolených je srozumitelná, ač nereálná. ()

ElKamil

Edward a Jacob sedí ve stanu v horách. Edward: Hej, Jacobe, yetti teplo? Jacob: Yetti pi*o... Scéna ve stanu, níže tato sága mohla klesnout jen, pokud by kluci začali zahřívat sami sebe. Míra ataků na srdce našich dívek stoupá, naštěstí je to dorovnáno i zvyšující se akcí, takže i pro nás, muže s nelehkým úkolem, je ten film relativně stravitelný. ()

zodiak217

Pokiaľ prvý z filmov tejto "veľkolepej" ságy ma naozaj zaujali i keď mňa osobne dosť výrazne obchádza táto upírska mánia, toto pokračovanie ma nechalo absolútne chladným. Absolútne nič to so mnou nespravilo, nebavil som sa, neužíval som si to, miestami som sa až výrazne nudil a až na úžasnú Kirsten Stewart, ktorá je naozaj skvelá herečka ma v tomto filme prakticky nič nezaujalo. Pekná príroda, vhodná hudba, ale inak nič. Nechápem čo ľudia vidia na tomto filme také ohurujúce, že sú ochtoní ísť na to dobrovoľne do kina. Určite, že to výrazne iskrí medzi Edwardom a Bellou, ale to ma absolútne neoslovuje. Takže pre mňa je táto americká snímka podpriemerná a nezaujímavá. ()

kverula

Dlouho jsem se bránila dalším dílům série Twilight, ale vyhovět mé 9-leté neteři a společně zasednout před obrazovky Zatmění bylo to nejmenší, co jsem pro ni mohla udělat. A nelitovala jsem. Přestože se jedná o pohádku pro pubescenty (nad spoustou věcí mi vyvstávají otazníky, především ohledně vztahu Edwarda s Bellou), příjemně mě překvapila závěrečná válka s upíry, vlkodlaky a “novorozenými”. Podobně jako u Underworld 4: Probuzení, kde jsem si při filmu mohla skočit na záchod, udělat si vajíčka , nastudovat si TV program a přesto o nic důležitého nepřijít. I když tady bych dala přeci jen o půl hvězdičky víc. ()

DansteR

Bylo to náročné se po letech donutit, ale zkusil jsem to a tohle je asi jediný díl kde fakt lituju. Námět mi přijde ještě stupidnější, opět zdlouhavý a o dialozích ani nemluvě. Jediné na co jsem se při sledování těšil byla další scéna s Ashley. Tentokrát jen 1* ()

Phlame

Doposud nejlepší (nejméně útrpný) film ze série Twilight. Konečně dostává slovo i nějaká ta akce a dokonce i scénář není tak stupidní jako v předchozích dílech, pořád tu jsou ty úmorně dlouhé dialogy, ve kterých se v podstatě probírá pořád totéž (Ed nebo Jake, Ed nebo Jake...), jenže alespoň děj už se pohnul směrem dopředu, místo přešlapování na místě jak tomu bylo doposud. Tenhle díl měl dokonce i nějakou tu atmosféru, takže jsem neměl během sledování nutkání omlátit si hlavu o stůl, což je veliký pokrok. Takže z příšerné (ne)romantické, (ne)dramatické slátaniny se stal docela průměrný romantický film, dobrá práce pane Slade. //60%. Zatím nejpovedenější díl série, snad to s kvalitou půjde už jen nahoru.// ()

Anee odpad!

Vážně někomu stojí za tu práci natočit film o světélkujícím idividuu, které vlastně není ani lidem nebezpečné, ale jen bezpodmínečně miluje zapšklou holku, která hraje s jediným ublíženým výrezem a do toho ještě strčit polonahého chlápka, na kterého furt teče?? Tohle už je moc....jo a abych nezapoměla; ještě se pohádají, kdo je výhřevnější :D ()

Ace.A.T.L.

Nebejt kamarádů Vlčků(těch zvířecích), tak to je na odpad. Ale za faunu a efekty, dávám 1*. Jinak opět PROČ? PROČ TO TÁHNOUT DÁL? Za mě NEDOPORUČUJU ()

dzejnyka

Hey Bella... fakt radšej chceš toho studeného impotenta? OK, tak pošli to horkokrvné zviera sem, ja už budem vedieť, čo s ním :-))) ()

MiniRecenze

Říká se :do třetice všeho dobrého.Trochu to platí i pro tuto filmovou záležitost.Vypadá to totiž,že se konečně začne něco dít.Musíte sice projít okecávacím procesem skoro do 3/4 filmu,než se naskytne trocha té slibované akce.Sice jsem film koukal na třikrát,protože Belina dilema mě dokázala perfektně uspat,tak musím říct,že se jedná o nejlepší díl(uvidíme co přinesou další díly).Základ je pořád stejný ,hlavní aktérka už neví jak se dostat upírovy do trenek a přitom se jí nabízí ten polonahý vlk.Mimochodem zpracování vlků má o něco pozitivnější vliv na Vaše oko. D.Slade ví jak na ženské publikum (rozdíl rozpočtu a vydělaných peněz) u mnohých to funguje za to na druhou stranu mu na mužském rodě moc nezáleží,poněvadž co díl to o 20 sekund delší akce,rvačka,bitva-říkejte si tomu jak chcete. NEKONEČNÉ!!! ()

Jason13

Po nudným Novým měsíci je tohle rozhodně zlepšení. Těch sladkejch řečí a řešení milostnýho trojúhelníku je tu moc, ale co naděláme. Je to přece jenom hlavně slaďák. Ale ta akční část je poměrně povedená (i když moc krátká). A pak jsou tu ještě Volturiovi, kteří mě baví a jsem zvědav jak budou zatápět v Rozbřesku.. ()

Cazzysvjet

Hodně se mi líbilo, že se věnovali jednotlivým postavám a jejich historii. Jako nevěstu kterou jsem celou dobu nesnášel, jsem si prostě musel zamilovat, ten úsměv když přijde za bejvalym :D . 80% ()

Desmi

Vlci a upíří se spojí, aby chránili člověka před zlým upírem. Větší pí*ovinu jsem v upírských filmech asi neviděl. Ale to nevadí, protože ono je to tak krásné, že jo?! Blil bych. Tou konečnou bitkou to tvůrci fakt nezachránili, i když každý vysvobození od těch řečiček je super..! ()

Sakikura odpad!

Kdyby si tam Edward, Jacob a to prkno jménem Bella střihli bi trojku, nebylo by to sice zajímavější, ale aspoň by to bylo přístupné až od 18. Možná by se tak předešlo davům 13-ti letých puberťaček s pokojem od podlahy ke stropu polepeným plakáty těch žůžovně namakaných krasavců v sexy pózach mužně stojíc po boku uječené, mentálně zaostalé, od krku nahoru ochrnuté Belly. Na další díl se podívám leda se zbraní u hlavy. ()

janinka123

Celkem okecávací, ale lepší díl, než minulý. Také už tam nejsou tak komické scény, myšlené vážně. Takže to je plus pro Davida Sladea. ()

mstychov

Trojka uz zacina byt u Stmivani mnohem zajimavejsi nez predchozi dily. Po Belle jde Viktorie, ktera sbira upiry novacky a chysta se velka bitva. Je to napinavy, misty lekaci a samozrejme romanticky. ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2