Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt? (oficiální text distributora)

castor

Než se ve třetím díle téhle nepochopitelně populární série někdo políbí nebo zvedne třeba blbé obočí, tak to trvá setsakra dlouho. Ach ta dialogová vata a celkové pojetí, které se nikterak neliší od svých dvou předchůdců. Nudné bloumání po lesích a vysedávání na rozkvetlé louce jen nabízejí dokola omílané problémy, jestli upíra nebo vlkodlaka a tak je to prakticky pořád dokola. Boj o ní není nikterak vzrušivý, dialogy šustí a nedokáží zaujmout, atmosféru divák hledá marně, i když na druhou stranu beru vše, jen ne primitivní náplň sebedestruktivní dvojky. Přesto má řada scén nulový dopad, jen kolem projedou a je na divákovi, zda chce nastoupit. Já se bráním zuby nehty.. ()

MMR

Samý tlachání, málo boje. Tak takhle bych to shrnul. Až příliš zbytečně dlouhých nudných dialogů posílá tento film do útrob pekla. Teda tam bych ho poslal já. Sice dávám dvě, ale sám nevím proč jsem tak štědrý. ()

Davies182

Očekávání byla po hrůzostrašné dvojce nemalá. Těšil jsem se na návrat ke kořenům... zbytečně. Slade sice opravdu pozvedá upíří story na jinou (lepší a vyzrálejší!) úroveň, je mu to ale bohužel k ničemu, když je scénář mišmašem dějů z prvních dvou dílů. Schéma "zamilované kecy - akce - zamilovaná scéna - trapná scéna - akce" atd. stále dokola mi prostě nestačí. Půl hvězdičky za Shoreovu účast (i když ji moc nechápu). P.S. Na druhou stranu jsem jakýmsi záhadným způsobem úplně pochopil, co se na tom těm milionům ženám na celém světě vlastně líbí, a... neberu jim to, chápu to :-). ()

venus

Kéž by to byl film bez dialogů!!! Rozhovory naprosto stejné jako v předchozích dílech, jako kolovrátek. Bitva napínavá, hudba líbivá... Kamera také ucházející. Ale ty řečičky! Bože! ()

lesumir

Já vážně nevím jako tohle hodnotit. Vždyť je to pořád dokola a nic jiného se neděje. Od prvního dílu po tenhle jsem nepoznal rozdil v ničem. Je jasný že debata, která se ve dvou hodinách opakuje tak dvacetlkrát, už je trošku mimo, ale tak proč ne, romantika tam byla! __ Hlavně Kristen má sexappeal že to až není možný, Pattinson je sympaťák a steroidovej "shirtless" Lautner je do počtu fajn, bez něj by to nebylo ono. ()

Molly

Už v komentáři ke Stmívání jsem se přiznala, že jsem twilighter (pravda, nikterak fanatický) a od toho se také odvíjí moje percepce filmového zpracování - postavy ságy mám prostě ráda a sledovat, jak ožívají na plátně, mě velmi baví. Nejsem slepá k nedokonalostem (prkennost některých herců, trapnost určitých scén a, co mě opravdu vytáčí, fakt, že i při takových výdělcích studio neinvestuje do vymakanějších triků), ale ve výsledku jsem ochotná nad nimi přimhouřit oči. To platí i u Zatmění. I zde bych si ráda posteskla nad triky (i když jsou o třídu lepší než v Novém měsíci), nad zmršenou interpretací (rozbíjení upírů - wtf?), nad přílišnou stylizovaností (díky Cullenovým v černém před závěrečnou bitkou asi už nikoho o tom, že Twilight nerovná se emo, nepřesvědčím) či nad výměnou představitelky Victorie (Bryce Dallas Howard, ač ji mám moc ráda, není zdaleka tak charismatická jako Rachelle Lefevre), ani zde mi ovšem moje srdce nedovolí jít pod čtyři hvězdy. Bavila jsem se totiž náramně. Navíc kvituju, že David Slade posunul ságu zase o trošku dál, že se nebál vtipnosti a sebeparodie a že jsem konečně zjistila, že Jackson Rathbone, když odloží ten svůj strnulý výraz, je vlastně docela fešák. 85% ()

Gimp

Je to geniální série o třídním konfliktu na pozadí vztahu, až budu mít dobrou náladu, vysvětlím vám to. ()

balone

Ono, kdyby to nemělo tak pozitivní ohlasy od těch po lásce dychtivých žen a ability upírů, které už známe, mohl by to být i velmi dobrý film, s charismatickými herci (až tedy na Kristen Stewart, je pěkná, ale ty výrazy, jako kdyby měla nějakou svalovou chorobu), hezkym, romatickým příběhem. Zápletka je tedy hodně jednoduchá. Ale celkově si myslim, že úroveň filmu jde trochu nahoru. Nebude to asi moje oblíbená sága, ale viděl jsem i horší filmy, s horšim nápadem, s horšim zpracovánim, horšími herci, ale s lepším fanclubem. ()

MISSha

No, alespoň to nebyla taková lobotomie, kterou jsem pociťovala u předcházejícího dílu. Ale ani tahle novinka, mi nebrání, abych se s hodnocením pohnula o něco víš. Prostě film je stupidita, s tragickým scénářem, který je místy nechtěně vtipný. S dialogy které jsou jak s pomocné školy, kterým ani zdaleka nepomáhají mdlé (v lepším případě) výkony hlavních a vedlejších protagonistů. 1* za Bryce Dallas Howard. 20% ()

Jacinda

Jsem naprosto spokojena. I přestože měla Bella příšerné vlasy ve kterých vypadala jako stará bába (slušelo jí to ve dvojce) a přestože některé její herecké výkony měli přízvuk japonského hrdelního řevu, byl film krásnou kopií knihy a byl věren dialogům a naštěstí nás ušetřil rozvleklých postelových scén. Jediná chyba: při líbačce z Jacobem měla vidět možnou budoucnost a z bitvy měli vytřískat ještě víc. To mi chybělo. Jinak určitě 4 **** ()

Pepinec

Zatmění (konkrétně pak zatmění mysli) zřejmě postihlo člověka, který držel ptačí brk píšící třetí větu symfonie pro rozvrzaný kolovrátek s názvem Twilight. Nic nového pod Sluncem, nic nového na Měsíci; hošani dál riskují prochladnutí bradavek, Pattinson stále před každým záběrem žere kyselý citrón a jinak vcelku pohledná Kristen s ksichtem od mouky se nadále chová jako schizofrenní kravka, která neví, co chce. Romantika a dobrodružství očividně dostávají nový rozměr a já jsem zatraceně rád, že nemusím dělat jak se mi to taky jako mocinky líbí, páč je to hustý a mňamózní, abych byla mezi svejma super kámoškama in, cool a ony mě pak lajkovaly na fejsu. ()

KlárkaS

Tragédie. To, co jsem v knižní podobě považovala za krásné a romantické, bylo v filmu tak trapné, že jsem se styděla za to, že jsem to vůbec četla. Ale co na druhou stranu bylo nadprůměrné? Kamera (ve dvojce byla ještě lepší, ale i tak to bylo vynikající) a soundtrack. Za nejlepší okažmik ve filmu ale stejně považuju scénu,kdy se Bella začala líbat s tím vlkodlakem a celý sál začal ironicky tleskat a pískat. ()

Big Bear

Další escort mission, kupodivu bez vážnější úhony. Je to těžký, když se holce líbí dva kluci. Ti si pak jdou samozřejmě po krku a nemusí jít nutně o upíra a vlkodlaka. Nejhorší je, když to jsou přátelé. Dva z mých přátel si tím prošli. Oba se zakoukali do opravdu krásné holky a oba začali na sebe vrčet podobně jako aktéři ve filmu. Jednou se takhle bez ní sešli aby si řekli co dál. Přeci jen se znali déle než znali jí. Jeden řekl, hele já na tebe žárlim a druhý já taky, tak co s tím uděláme? Vybodneme se na ní! A jak řekli tak udělali. Dodnes jsou přátelé. Ale tohle dokáže jen asi někdo. Tady má příběh mnohem více šmodrchanic. Zůstat s vlkodlakem, netřeba se měnit v upírku, jít do sňatku s upírem, je lepší se nechta rafnout. Navíc to bylo slíbeno partičce italských upírských mafiánů v předchozím dílu. Bella to má holt těžký, když si neumí najít normálního kluka na střední. Tenhle díl je vlastně jakoby vyvrcholením těch dvou předchozích filmů a i když to nepřineslo nic originálního, ten trojúhelník mně docela bavil. Vím, že jsou ještě dva díly, kterým asi neuniknu. Dva hrozivě hodnocené díly... Tak uvidíme jakou omáčku tvůrci nastavili z tohohle upírsko-vlkodlačího guláše. Dávám za tři novorozence. * * * ()

JohnnyD odpad!

Na rozdiel od predošlých dielov je tu už len minimum (nechcenej) zábavy. Miesto zaberá štandardná nuda v podobe fádneho, mizerne vyrozprávaného a remeselne podpriemerne nakrúteného "fantasy" zo sveta keramických upírov. Jediným zábavným momentom je asi tridsať sekundové cameo Petra Murphyho. ()

Rosaviva

Banda polonahých vlkodlačích gayů (nic proti) se snaží zachránit zadek bandě upírů s příšernýma účesama, který se jim nesmyslně díl od dílu mění a já si vždy řikám, že už to nemůže být horší, ale může (specielně u Jaspera).. Nicméně, nebylo to tak nechtěně trapné jako NM, spíš naopak to bylo takové okecávání, že jsem málem usnula, a bylo to naprosto odfláknuté, od bitvy, přes vzpomínky Jaspera a Rosalii, po vztah Bella-Jacob. Nicméně musím vzít v potaz, že to nebylo tak hrozné jako druhý díl a že když si odmyslím několik až příliš ukecaných a nesmyslně dlouhých scén, podle mě je to druhý nejlepší natočený díl. A pozor Patizón se naučil další zmučený výraz! Pokrok! 3* ()

Disk

Tento film natočili dva režiséři. David Slade natočil flashbacky a všechny noční scény, které jsou docela působivé, mají atmosféru a málo se v nich mluví (a klidně mohly působit jako teen verze 30 dní dlouhé noci), a jeho klon ten zbytek. Ano, Zatmění je nejsnesitelnější z téhle "ságy", ale pořád to není bůhvíjaká výhra. Hlavním problémem tohoto filmu je, že téměř všechny vedlejší jsou mnohem zajímavější a mají velký potenciál (Riley, Victoria), přičemž hlavní trojlístek se stále topí v dialogové žumpě, která je opět nesnesitelná. Narozdíl od Nového měsíce tu naštěstí absentují slow motiony, takže riziko nudy je menší. Závěrečná "bitva" připomíná kočkování malých dětí na louce za Ještědem. Velký podíl tu má bohužel opět scénáristka Melissa Rosenberg, které by vážně měl někdo useknout obě ruce. Ta ženská vůbec neumí psát, charaktery postav by snad lépe vymyslela nějaká čtrnáctka, co píše bravíčkové fotoromány. Ještěže je tu solidní soundtrack a výborná Shoreova hudba, která narozdíl od unylého Desplata funguje. Škoda jen, že v Zatmění není více podobných scén jako ta ve stanu, kde padá jeden dvojsmysl za druhým (I am hotter than you) a kde Slade dává najevo svůj vztah k této "sáze". Twilight sága nestojí za víc než za posměch. Pak ovšem nechápu, proč s ní ztrácejí čas talenty jako Slade a Shore. ()

Brygmi

Jako celek je to fajn, docela to funguje a hlavně to výrazně dynamizuje hudba. Bohužel film stahují dolů dialogy – předloha na ně klade důraz a i kdy slušný scenárista by z toho dokázal vykřesat dobrý film, tak Melissa Rosebenbergová pouze mechanicky převádí rozhovory, které nenesou žádné informace a nejsou dokonce ani zábavné. V akčních pasáží má Zatmění příjemný švih a slušnou nadsázku, ale jakmile se začne mluvit, celý film se zpomalí a zmrazí. Zkrátit, zbavit to patetických frází a mohl to být výborný „dívčí“ film. Takhle je to jen pokus, který ale dopadl lépe než Stmívání i Nový měsíc. Těším se na perverzní Rozbřesk. ()

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2

Stmívání 3 ještě před Stmíváním 2