Anatomie lži

Ukázka z filmu
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, (2009–2011), 35 h 8 min (Minutáž: 43–47 min)

Tvůrci:

Samuel Baum

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin (více)

Série(3) / Epizody(48)

Doktor Lightman je přední světový expert na lhaní. Perfektně se vyzná v řeči těla, neuteče mu žádný výraz v obličeji ani ten nejmenší záchvěv v hlase. S neodolatelným sarkasmem a s týmem specialistů pomáhá nejen vládním organizacím řešit ty nejzapeklitější případy... (TV Prima)

Anderton

Ďalší z množstva krimi seriálov, ktoré zaplavili naše obrazovky. Je to trochu iné, čo v mnohých určite vyvolá vlnu nadšenia. Mňa tieto kozmetické zmeny až tak nezasiahli, Lie to me je pre mňa stále relatívne tuctové krimi a tá hlavná premisa s čítaním tvárí mi pripadá skôr ako sci-fi. Tim Roth ale môže byť rád, že mal istý čas konštantný (určite solídny) príjem. Ak by som to videl viac krát za sebou, možno by som sa namotal. ()

Mia...

Rozhodne nejlepsi krimiserial, co znam. Uzasny napad. Nuti me to se na lidi divat jinak. Studovat je. I sebe, kolikrat. Je neskutecne, co o sobe dokazeme rici nechtene a jeste k tomu jen mimickymi svaly v obliceji. Fascinujici. ()

WANDRWALL

O psychoanalýze se toho napsalo a natočilo hodně. O BEHAVEIORISMU, tak málo, ačkoli je to patrně hodnotnější metodismus jak poznat člověka. Vždy tomu tak bylo, je a bude, dokud zde bude člověk, tedy lidstvo. ()

dopitak

Přestože se tu pracuje s hodně přehnaně využitelnou dovedností odhadovat lidské myšlení podle jemných detailů tváře, kupodivu takto koncipovaný seriál docela funguje. Otázkou je, bude-li na vás Tim Roth coby zázračný Dr. Cal Lightman působit charismaticky nebo naopak spíš připitoměle. V prvním případě se můžete s Lie to me docela dobře bavit, ve druhém doporučuji jiný pořad. ()

klerik

Tima Rotha zbožňujem a v tomto seriáli celkom dobre využíva ešte aj svoj vek. Trochu z toho síce vytŕča neoriginálna snaha o novú postavičku v štýle Horatia (CSI:MIAMI), ale aj tak je Roth tým, kto seriál ťahá. Jednotlivé príbehy ale nie sú až také výnimočné a vedľajšie postavy mi nie sú až také sympatické, aby som šiel nad tri... Politická nekorektnosť ale určite poteší... MENTALISTA mi prišiel občas o niečo hravejší... ()

korbitch22

první,co mi vyrazilo dech,bylo zjištění že tim roth hraje v seriálu.paráda!to zkoumání lidského xichtu je perfektní,kdy člověk lže a kdy mluví pravdu poznáte podle pohledu,posunutí obočí a tak!doufám že to moc lidí nekoume,páč lhaní je prostě jediná přirozená obrana:-)český dabing opět zazdí všechno nejlepší,doporučuju originál,tim roth je pak úplně jiná postava. ()

jojinecko

Dr. Lightman je mentálny Rambo, na ktorého by nemal ani Dr.House krížený s MacGyverom, pretože by ich hneď prečítal. Na Lie to Me som sa tešil aj pre výborný námet z prostredia, ktoré mi je blízke. Nemám problém s nadsázkou (prekonal som to už po druhom diely), mám problém so značnou "stupiditou" a opakovaním storylinov v každej jednej časti, ktorá prebieha asi nasledovne: problém, je prizvaný tím Dr. Lightmana, rieši sa problém, tí čo mali byť podozrivý nie sú, Dr. Lightman vždy presne zistí kto klame a kto nie, povie to danej osobe, tá sa hneď (!) k všetkému prizná a spustí sebaspytujúci monológ, záver. Ach jaj, nuda s miernym ironickým pousmiatím boli prítomné skoro stále...Do druhej série sa mi nechce... ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 7.3.2010 + SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = upresním - TIM ROTH ako odborník na neverbálnu komunikáciu (niečo ako naša slovenská sexica OĽGA ŠKVARENINOVÁ, len ROTH sa tvári viac cool) spolupracuje s prokuratúrou a políciou ako konzultant. Na základe jeho analýz dokážu v úvode tzv. "pre-air" pilotnej epizódy vyšetrovatelia napr. určiť miesto ďalšieho činu bombového útočníka. Dnes sa pozriem na regulérne odvysielaný pilot a ak ho tvorcovia zásadne nepozmenili, dovolím si konštatovať, že napriek mojim veľkým očakávaniam je to koncentrovaná nuda tak okolo 3 hviezdičiek (UPDATE: Regulérny pilot je o 1 nepodstatnú minútu kratší. Nič zásadné sa teda neudialo.). SHARK mal WOODSa a pohorel, a tomuto tiež veľkú životnosť nedávam. Ale ak sa mýlim, mea culpa. :-) MENTALIST je skrátka lepší a zábavnejší. Ohodnotím po zhliadnutí viac epizód. (23.1.2009) ()

Dharter

Seriál je vcelku vydařený. Během druhé série ale začaly epizody být slabší kvalitou. Seriál takového fraktálu, by měl mít zachované jisté zpestření (viz Lightman a obsazení parkovacího místa, či Lightman a prodavač hot-dogů). Fajn je i zesměšnit politiky, viz Obama a jeho gesto pro nepřátelství. Druhá série je upadající, a místo zesměšňování se v ději objevují lidé (jejich fotky), které nikdo nezná a nepozná. Třetí série to rozjíždí, a chvíli se i zdá, že se scénáristé pokoušejí zhouseovat Lightmana; pak ale přijde šok. Je to jinak. :) Samozřejmě, že se o to nepokoušeli, když oba seriály produkuje FOX. Hodnocení nechávám na tomhle čtyř-stavu a uvidím, jaké budou další epizody. _ _ _ Čtvrtou sérii (poslední) proskakuji, je to snad už amatéřina (Tim Roth -COŽE?), a pokles způsobený snad tou ekonomickou krizí... ✔ ()

Morholt

Psáno snad přímo pro Rotha a ten si tuhle roli báječně užívá. A já jak blbec pozoruju lidi v metru a i přes důkladný sledování poznam úplný hovno. Anebo nikdo nelže. :D 90% ()

TheJokerCZ

Tak tento seriál mě opravdu pohltil už od prvních dílů. Geniální Tim Roth v hlavní roli ztvárnil doktora Lightmana opravdu neskutečným způsobem. Jeho styl chůze je boží! Navíc postava Cala Lightmana je inspirována skutečnou postavou, která se opravdu zabývala mimikou ve tváři a sledováním výrazů. Existuje i několik stránek, na kterých si můžete vyzkoušet určit daný výraz na tváři. Je to opravdu obdivuhodné, ale ono to funguje. Můžete poznat, po nějakém tom trénování, zda lidé ve vašem okolí mluví pravdu nebo poznat podle výrazu, jak se cítí. Sám jsem se o tom přesvědčil v několika případech, ale jeden byl stoprocentní. Tento seriál mě hodně bavil a FOX mě dost naštval, když se rozhodl nekupovat další díly. Závěr mohl být lepší, ale co se dá dělat, když to vlastně bylo otevřené a nikdo nevěděl co se bude dále dít. Jo, a kam se hrabe nějaký Mentalista. 9/10 ()

bouncer

Po první sezóně. Povedený kriminální seriálový počin. Tima Rotha už jsem dlouho v ničem neviděl a role chodícího detektoru lži mu sekla a dodává celkem zajímavému tématu ten správný šmrnc. Některé díly jsou bohužel možná až moc nabité dějem a dialogy, že nestačíte ani stíhat, ale povětšnou jde o velmi pohodovou podívanou, která se nebojí reagovat i na aktuální události. Lie to Me si zachoval bohužel jeden nepěkný neduh, který trápí mnoho podobných seriálů či filmů a já mu nemůžu přijít na chuť - ta zázračná technologie, když i z obyčejné hlídací kamery dokáží hladce zazoomovat na malý detail obličeje bez rozpixelování. Úžasné, škoda, že technicky nemožné...a tak příšerně hloupé. Přesto se mi seriál líbí a pokud bude pokračovat, tak mu dám šanci a rád k němu znovu zasednu nebo spíš zalehnu ;-) (1. sezóna - 90%) ()

Marek1991

Zaujímavá téma, ale opäť ma dosť iritovali herci a štýl robenia týchto kriminálok typu CSI, NCIS alebo toto. To prostredie, deje, dialógy sa mi nepáčia. Nechcel by som dopadnúť ako ľudia v týchto veciach. Nedokázal som to pozerať, úplne mimo mňa tento spôsob. ()

Paxxx.cz

Skvělý seriál podobný nováckému Mentalistovi. Na rovinu musím říct, že Lie to me je ještě o stupeň lepší než zmiňovaný seriál. Tim Roth je zde perfektní- 75%. ()