Přešlapy

Česko, (2009–2010), 32 h 33 min (Minutáž: 48–53 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Betka Stanková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Nový třináctidílný seriál Televize Prima, který sleduje životní kotrmelce tří párů ve věku okolo 30 let. Jsou vzájemně propojeni láskou a přátelstvím. Adam a Radka se teprve poznali a jejich vztah začíná. Petr a Jana mají po svatbě a snaží se o první dítě. David s Karolínou už dítě mají a uvažují o dalším. Jsou to vaši sousedé nebo kolegové z práce – mají zaměstnání, koníčky, chodí se bavit i sportovat. Seriál je o tom, co všichni prožíváme. O tom, co řešíme, nebo o tom co budeme dělat, až dorazíme domů. Může to být rozhodování mezi mateřstvím a kariérou, můžete mít pocit, že vám manžel doma nepomáhá, řešit partnerské neshody, sexuální problémy, rodinné finance, žárlivost, nevěru. Že byste šli raději na pivo než hlídat… Nebo naopak, že byste raději hlídali, ale nemáte koho. Stejně jako v životě se i v seriálu vážnější soukromé tragédie dají přežít jen díky humoru. Důležité je, že ty nejhorší rány osudu berou naši hrdinové s nadhledem, takže pak máte i vy pocit, že je všechno o něco jednodušší. Život po třicítce přece občas každému připomíná komedii plnou omylů. (TV Prima)

R´Hell

Přímo se nabízí spojení Přešlapy trochu přešláply. Pokud poplaveme v českých vodách, jedná se, ve srovnání s konkurencí, o dobrý, sledovatelný seriál. Možná by se slušelo zdůraznění pravý seriál, nikoli seriál á la telenovela. Co mě ale nejvíc mrzí je, že by to mohlo být ještě lepší, ještě vtipnější. Protože Přešlapy na to mají. A výrazně by jim pomohla kratší stopáž a svižnější děj. Navíc jednotlivé díly v kvalitě lehce kolísají. Zahraniční předlohu jsem neviděla, ale s českou verzí jsem spokojená . ()

U.Tarare

Ne že by to bylo něco extra, ale na český seriál rozhodně úspěch. Zvlášť herecké obsazení mi přijde sympatické. Prozatím u mě za 40% ()

KR4T4S

Hodnocení po posledním 13. díle: Docela svěží vánek mezi českými seriály (slušné vypointované dialogy, rychlejší tempo, flashbacky, představy, skvělé obsazení - ale Jitka a David N. vedou - , snad bez větších českoseriálových klišé,...). Bavil jsem se víc než třeba u současného 5x01 HYMIM. Zatím se těším na další vývoj a teď 60%. Btw hodnocení jsem dal trošku vyšší nejen kvůli "10minut a odpad" "divákům", ale i kvůli těm co hodnotili ještě před premiérou. Těším se na další řadu. ________(inspirace Cold feet TV Prima přiznala) ()

DeLaMorte

V závalu tuctové televizní zábavy je tenhle seriál jeden z těch,který mě celkem mile překvapil a zatím baví jeho parádně podávaný humor..snad vydrží. ()

Zemi11

Vtipné tempíčko skvělých joků z úvodu sice odpadá, ale přesto si s nadšením stahuji další díly. Vadí mi jen strašně rychlý spád. Za dvacet dílů budou z našich hvězd šedesátníci... ()

velkyvezir

Tak nízké hodnocení mne překvapuje, protože já se u toho seriálu bavím. Kdyby měl každý díl o 10 minut méně, mělo by to větší spád a humor. Prostě nejde o seriál založený na vtipech, ale na tom útrpném úsměvu, že tímto prostě procházíme a buď se člověk umí sobě zasmát nebo ne. Výběr herců-mužů dobrý, Matásek je skvěle konzervativní a studený čumák, zatímco druzí kluci jsou skvělí puberťáci. Řekl bych, že převyšují holky, je fakt, že ony zase udělají okrasu seriálu. Jen ta Jituška se nám zakulatila.:-) Dodatek z 14.4.2010: scéna ze všech nejlepší "Běž si sednout, Pražáku, já ti to donesu.":-D ()

Lencha

Životní příběhy lidí v mým věku...proč ne, je mi to blízký a to co tam prožívají oni, se klidně může stát :-) ()

Lukoboss

Není to taková hrůza, člověk se i zaměje, ale problém bych viděl v tom, že vám je už zhruba v půlce jasný, jak ten díl dopadne. Ztrácí to potom ten náboj, kterej by to jinak asi mělo mít. ()

Stromovous87 odpad!

souhlas s bo.rec. Šest v tom byl skvělý seriál. Přežil bych jeho okopírování a převedení do českého prostředí pokud by to bylo vtipné, ale tahle česká kopie dopadla stejně trapně jako americká kopie jiného geniálního britského seriálu - Červeného trpaslíka. ()

pulula

V žádném případě bych to nesrovnávala s VKV, Ordinací, Ulicí a podobnými seriálky. Tohle má býti komedie. Tedy asi měla. Cold Feet si vybavuju. Šlo absolutně o jinou úroveň. ()

Paity

Seriál, jehož první polovina byla dokonalá ve smyslu popisování osudů lidí, kteří řeší obyčejné problémy. Kdo má navíc děti, nebo je čeká, najde se v seriálu jako nikdo. Alespoň my jsme to tak s manželkou měli a někdy jsme měli pocit, že je to o nás a to dělá tenhle seriál dobrým. Díly druhé poloviny seriálu už jsou ale více zamotané a seriál sklouzává k takové té klasice ve smyslu každý s každým všechno a vy tak mezi postavami vidíte stále méně rozdílů, což jste od začátku oceňovali. ()

bo.rec odpad!

ASI SE DOBLIJU, TAKHLE SVINSKY VYKRÁST A OKOPÍROVAT DOKONALEJ ANGLICKEJ SERIÁL ŠEST V TOM MŮŽE JEN ABSOLUTNÍ IGNORANT. (POUŽIL BYCH I HRUBĚJŠÍ VÝRAZ, ALE NECHCI KAZIT MLÁDEŽ). STYĎTE SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TFUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

blues

Čekal jsem, že to bude mnohem lepší. A dočkal jsem se trapnosti. Jak mi Norisová ve Strážci duší nevadila, tady je to hrůza! Takto se budu dívat raději na novácký Comeback... ()

peetriss

Inu, když se české komerční televize do něčeho pustí, vždy to stojí za to. Plivou na nás jeden idiotský seriál za druhým a v televizi se pak pomalu není na co koukat. Přešlapy coby jakási česká obdoba britského seriálu Šest v tom na mě působí opravdu všelijak, jen ne zábavně. Za hodinu se tak dvakrát až třikrát jen tak křečovitě pousmát, to je opravdu málo. Těžká nuda, ale Prima už nás dokázala "potěšit" i mnohem většími volovinami. ()

Haymar

V záplavě opravdových megasraček (všech těch Růžovek, Pojišťoven, VéKáVéček...) běžících paralelně na našich dvou nejsledovanějších komerčních tv (k)análech, Přešlapy jednoznačně vyčnívají a troufám si tvrdit, že jsou bílou vránou... malou nadějí naši seriálové produkce... a každopádně příjemným osvěžením v tuně toho balastu! Je to vtipný, je to koukatelný a každý trochu otrlý a soudný divák u toho nemá (na rozdíl od všech těch ostatních - výše zmíněných) pocit studu až lehkého zhnusení... ()

J*A*M*A*L

Přešlapy vypadaly hodně slibně a ta první série se mi moc líbila.Docela dobří herci a docela dobrý seriál.Bohužel je jen škoda že seriálu mé sledování vydrželo asi jen jednu a půl série, protože čím více dílů tím se mi to méně začalo líbit.Sledovat se to dá v klidu a rozhodně na český seriál je to dost dobré, ale nic extra to fakt není.50% ()

Ant_Antony

Po třech dílech se prozatím dobře bavím... A proč..? Protože nesrovnávám s původním Cold Feet a v každém díle - divte se - najdu něco ze svýho života... Samozřejmě jde o Českou trapnost, ale rozhodně stokrát lepší než nějaká Ulice, VKV nebo "Gynda v parku" (čti Ordinace v růžové zahradě)... Samozřejmě, že by to šlo udělat lépe, ale u nás se vždycky psali křečovité scénáře (i když v tomhle případě jsou skoro doslovně přepsané z Cold Feet) a zdá se, že se tohoto neduhu tvůrci jen tak snadno nezbaví... Ono by možná stačilo, kdyby čas od času zašli do hospody a chvilku naslouchali. ()