Přešlapy

Česko, (2009–2010), 32 h 33 min (Minutáž: 48–53 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Betka Stanková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Nový třináctidílný seriál Televize Prima, který sleduje životní kotrmelce tří párů ve věku okolo 30 let. Jsou vzájemně propojeni láskou a přátelstvím. Adam a Radka se teprve poznali a jejich vztah začíná. Petr a Jana mají po svatbě a snaží se o první dítě. David s Karolínou už dítě mají a uvažují o dalším. Jsou to vaši sousedé nebo kolegové z práce – mají zaměstnání, koníčky, chodí se bavit i sportovat. Seriál je o tom, co všichni prožíváme. O tom, co řešíme, nebo o tom co budeme dělat, až dorazíme domů. Může to být rozhodování mezi mateřstvím a kariérou, můžete mít pocit, že vám manžel doma nepomáhá, řešit partnerské neshody, sexuální problémy, rodinné finance, žárlivost, nevěru. Že byste šli raději na pivo než hlídat… Nebo naopak, že byste raději hlídali, ale nemáte koho. Stejně jako v životě se i v seriálu vážnější soukromé tragédie dají přežít jen díky humoru. Důležité je, že ty nejhorší rány osudu berou naši hrdinové s nadhledem, takže pak máte i vy pocit, že je všechno o něco jednodušší. Život po třicítce přece občas každému připomíná komedii plnou omylů. (TV Prima)

angel.CZ

Konečně jeden z českých televizních seriálu co se snad chytí.Já ho sleduji jak mi čas dovolí a těším se na další díl od konce právě shlédnutého.Jen ve skrytu duše doufám že se to neprotáhne na nějákých 200dílu kvůli výdělku.Hodně štěstí ! ()

alpeew

Jeden z lepších českých seriálů - byť je to vlastně okopírovaé Cold Feet (Šest v tom). Ale to vůbec nevadí a neubírá to té české verzi na zábavnosti - a realismu - postav a dění. 3 páry v různých životních situacích, kterých je v opravdovém životě spousta. Seriál má - oproti těm ostatním - to štěstí, že má neokoukané tváře herců, kteří navíc skvěle hrají. Těším se na každý díl a zasměju se vždycky! ()

Mercilonka

První díl jsem si pustila na netu v roce 2009, protože jsem byla sama doma a byla to taková znouzectnost. Během následujících několika hodin jsem viděla celou první sérii a byla jsem nadšená. Nepatřím do cílové skupiny třicetiletých, ale bavila jsem se. Druhé série jsem se nemohla dočkat, ale přišlo zklamání. Od její půlky se mi děj už nelíbil a seriál jsem přestala sledovat. Možná jednou přijde další osamocené odpoledne a já Přešlapům dám ještě jednu šanci. Prozatím ale 3 hvězdy. listopad 2012: takže osamocené odpoledne přišlo a já ty Přešlapy dodívala. Začla jsem skvělou první sérií. Pak to přišlo. Všechno špatně, naprosto nereálné a překombinované. Ten, kdo nemá rodiče nebo sourozence v zahraničí, nemůže v tomto seriálu existovat. Když ztratíte práci, najdete stonásobně lepší a stonásobně placenou. Poslední díly jsem si pouštěla k umývání nádobí, aby utrpení bylo menší. Obraz probíhající za mými zády a zvuky schovávající se za tekoucí vodu dopomohly k tomu, že u tří hvězd zůstanu. ()

ostravak30

Přešlapy jsem si jako seriál opravdu oblíbil a to z mnoha důvodů. Tím prvním je jeho komediálnost. Seriál je vtipný a divák má možnost vidět celou řadu humorných scén a zápletek. Samy postavy jsou různorodé, takže i to způsobuje zajímavost. Každý je jiný a nejvíc asi baví sympaťák Filip Blažek, packal David Novotný a zcela nově pojatý David Matásek. Ten hraje role většinou drsňáků a  opravdových chlapáků. Jenže tu se nám promění v kravaťáka, pro kterého není nic problém, ale zase až tak moc nerozumí ženám, lidem a srandě obecně. Zuzka Norisová je další sympaťačka. Celkově parta klape dohromady. První série je postavená na rozdílech mezi muži a ženami, na častých vztahových a manželských stereotypech a vůbec se vztahům věnuje víc než samotnému rozvíjení děje, ačkoli na to taky dojde. Druhá a třetí série pak už jen rozvíjí osudy této partičky a ty jsou veselé i smutné, ale většinou ze života. Pravda, já osobně bych dal čtyři hvězdy, ale filmaři se pohybují často ve studiových interiérech a některé situace jsou už trochu z říše fantazie, to bezpochyby. Vůbec jsem netušil, že Přešlapy jsou původně okopírované, nebo zčásti, z jiného zahraničního seriálu. Mě osobně to nevadí, originál jsem stejně neviděl, takže těžko porovnám. Pravda, leckdy postavy jako by snad žili v jiném světě, ale v Praze se holt žije jináč než ve zbytku republiky. Já se ale většinou bavil, postavy i herci jsou mi strašně sympatičtí a získali si mě. To považuju u seriálu za jednu z nejdůležitějších věcí. ()

patsandor

Dát tomu odpad mi připadá dost trapný, zvlášť po první epizodě Jsem ve věku postav a mám známé či kamarády, kteří by postavám vypadli z oka (např. téma chůvi pro děti). Mladej studentík nemůže vědět, jaký to je snažit se o dítě či ho potom vychovávat. Zatím jsem byl mile překvapen. Ohodnotím později. ()

Idealista

Vezměte dvd se seriálem šest v tom 100 krát ho přepalte, a získáte kvalitu přešlapu. 1* za nejpovedenější s. primy. A věřte mě že 95% primáckých diváku původní s. neviděli. 2* za název protože tento s. je vážně přešlap. ()

Tinaa odpad!

Přešlapy aneb komedie proro nezaměstnané a to ještě s IQ pod 80. Já to nechápu, jestli je to tím, že s kamerovou technikou umí víc a víc lidí, ale s těmi seriály bez pointy se roztrhl pytel. ()

krivkin

První série byla fajn. Že to je podle zahraničního vzoru mě nezajímá - ostatně co dnes v propojeném globalizovaném světě není podle nějakého vzoru z druhé strany zeměkoule, že?! Ale pak se to klasicky zvrhne jako velká část seriálů a nastupuje unylost, neoriginalita, prostě nuda, nuda, šeď, šeď.... ()

hwnd odpad!

Oroginál jsem viděl a asi i díky tomu jsem přežil sotva pilot a víc teda fakt ne. Neuvěřitelně trapnej a zbytečnej počin. Doufám, že kopírování nepůjde dál a nedočkáme se od nějaké naší komerční televize létajícího cirkusu nebo třeba black books, ideálně v Troškově režii... ()

carl.oesch

Přešlapy byly a jsou příjemná zábava, onen tak vzývaný originál (zřejmě někteří jedinci cítí potřebu se předvést a ukázat nám svoji světaznalost, ale jsme na ČSFD, takže co bychom se nad tím měli divit, koncentrace, intošů, vohnoutů, tydýtů a zmrdů je tady plus minus stejná jako na diskuzních fórech různých serverů zejména s přesahem do politiky) mě vůbec nezajímá, herci jsou dobří a jestli je něco zcela mimo mísu v komentu (tedy pardón, umělecké kritice na vyšší úrovni, než by dokázala napsat sama Spáčilka...) geminiho, tak potom je to tvrzení o poměrům neodpovídajícího "originálu" o trumfování se rodičů, nevím, kde gemini žije, ale takhle to je i u nás. A že by měly sestry Norisovy nějaký přízvuk? Leda v jeho vlhkých snech...Jako sláma z bot kouká kdekomu tady ono přesvědčení, že jenom ten, kdo viděl Cold Feet je člověk, ostatní, co to berou jako zábavu jsou jenom pitomci a podlidi. Inu, pro hloupého každý hloupý. A pošklebovat se Filipu Blažkovi, že neumí hrát? Jistě, taky názor, ale vypovídající stejně jako řada dalších pitomých a odborně se tvářících žvástů především o jejich autorovi. Na druhou stranu podobné výlevy hrozně rád čtu, pobaví mě. Asi stejně jako italské komedie s panem účetním Fantozim. Je to zhruba sejný level... ()

gruzdej

"Nový seriál Přešlapy je vtipný, vztahem k sexu připomíná Přátele. Mirka Spáčilová, MF Dnes" To je asi jediná vtipná věc, kterou lze na celém seriálu najít. Tragédie jak scénáristická, tak režijní. Člověku je skoro líto těch jinak dobrých herců, co to tady provádějí. Problém je, že na Primě neumějí převést originální předlohu do českého prostředí tak, aby fungovala alespoň z půlky. Při některých hláškách mě vysloveně mrazilo trapností; navíc mi po výstupu nahatého Blažka s růží v zadku není jasné, jestli se má jednat o něco souvisejícího s realitou, nebo o čisté sci-fi - protože policajty, kteří by nechali nahatého magora na ulici a odjeli, bych opravdu chtěl vidět... ()

AVP

Klasický ignorantský přístup českých rádoby diváků se znovu ukázal v plné síle. V moři podprůměrných Ordinací, VKVček, Ulice a dalších je to takový sympaticky fungující maják, který doufám ještě překvapí. ()

zajda001 odpad!

Musím změnit své původní 3*, protože po třech dílech z toho byla neskutečná blbost, na kterou se nedalo dívat a poslední tři díly jsem ani neviděla. ()

Ellway

Ač okopírovaný jistý britský seriál, na který jsem se mimochodem nikdy nedívala, mě se to zdá dobré. Role hercům padnou a na zabití času je to fajn počin. ()

ill

Pseudointelektuální kecy o plagiátorství něčeho co 90% českých mainstreamových diváků nikdy nevidělo jsou dost mimo mísu. Faktem zůstává, že na české scéně seriál cílící na tuto věkovou skupinu bolestně chyběl. Má to scénář, herce kteří hrají (minimálně ústřední mužská trojice je výborná) a relativně moderní technické postupy. Pro mě formu i obsah. ()

ElisD odpad!

Manažerská motivační komedie s prvky manažerského humoru, manažerského vkusu... pro nějaké vyzobané administrativní pracovnice. Příběhy o tom, co to je krize ještě před středním věkem, naprosto nemastné, neslané, i kdyby tam umřelo koťátko na plačícím dítěti, tohle mne prostě nedojme. Seriál se tváří "na úrovni" a pro "lepší" společnost (masovou, avšak úspěšnou) a pokud tomu tak opravdu je, je to smutné. Fuj. ()