Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Gardenboy

Slabšie 4, silnejšie 3. Evidentne sa v scenári škrtalo za pochodu. Sľubný rozjazd, dej však vedie nikam. V podstate posledné 4 epizódy dej niejako neposunú v pred. Škoda. Ten záver to poslal do horúceho zombie pekla už úplne. ()

Louie

Ve své podstatě krok zpátky v seriálové tvorbě. Anebo alespoň lehké pozastavení.Rozhodně celý seriál vypadá jak natahovaný pilotní díl, k němuž se natočilo zbytečně moc materiálu a tvůrcům ho bylo líto vyhodit, tak ho alespoň nastříhali do šesti epizod. Děj je neuvěřitelně natahovaný (chvilkama to až připomíná telenovelu), zombíků je celkem málo a všechny postavy se chovají občas hodně nesmyslně. Dramatická linka je pak sama o sobě celkem slabá, což ještě podtrhuje fakt, že je jen jedna. Chtěl jsem dát smířlivé tři hvězdičky, ale za poslední díl musí jít jedna dolů. Takové "finále" jsem už opravdu dlouho neviděl. Nic negraduje, nesmyslná postava vědce jen natahuje děj a deklamuje fakta, co zná divák z jakéhokoliv hororu o zombících a pomyslný otvírák do další série je opravdu zoufalý. Navíc mě trochu štvalo, že přeživší lidé si neumí dojít pro jídlo do obchoďáku, anebo třeba si napumpovat benzín u pumpy. A to nemluvím o tom, že si ze stovek opuštěných aut neumí vzít hadičku, jež potřebují do karavanu. Celkově hodně velké zklamání. Vůbec nemám chuť se pustit do chystané druhé sezóny... ale uvidíme. ()

bakeero

S přibývajícími díly seriál ztrácí ve finiši na dechu, což není zrovna dobré znamení, když má jen 6 epizod. Škoda. ()

vovarano

zombie seriál - yeaaaahhh, policajt sa prebudí po kóme v "opustenej" nemocnici ?! má niekde ženu a dieťa a musí ich nájsť ?! blúdi sám po opustenej krajine !? a ak by som pokračoval ďalej tak by som zbytočne vyzradil dej, ktorý je však tak očakávaný a bez prekvapení až strach. Naozaj som sa na tento seriál tešil ale jednak jeho prístupnosť je pravdepodobne 12 rokov a poriednemu zombie seriály by bolo treba pridať aspon trošku násilia, ... nie iba tie nudné headshoty stále, ... ale aby so to zbytočne nenaťahoval - seriál nepriniesol zombie žánru absolútne nič nové ba dokonca ani nič čo by stálo za zmienku, ... ak sa aj náhodou chystá druhá séria tak bude určite pokračovať bez mojej účasti. ** hviezdy **** update po 4. sezone: serial som naozaj opustil a dalsiu sancu som mu dat nechcel, ibaze ma vsetci kamarati a znami presvedcili ze serial sa zmenil a postupil do uplne inej dimenzie. Pozrel som preto jednu dve casti 3. serie a serial si ma opet ziskal. V dalsich seriach siel viac do hlbky, viac do motivacie a vztahov hlavnych hrdinov, pribudli zaporaci a problemy a mozem skonstatovat ze priniesol vela novych veci do Zombie zanru. A kto vie, mozno raz dostane odo mna aj plnu 100 - vecku ***** ano sme v polovici piatej s. a musim sa priznat ze serial je pre mna plna 100vecka ** Update po 6.sezone - kto by to bol povedal ze od posledneho updatu sa to tak zhorsi, neviem ci vobec bol nejky zombie v 6. sezone, pattern sa opakuje a uz sa obohral, d toho spinofy co nic nepriniesli a tu stale vojna, stale necakana smrt hlavnej postavy, vacsina sezony v depresii, aby sme na konci uvideli kusok nadeje, alebo neuvideli? Serial sa dostal do stadia ze nema ponuknut nic nove a scenaristi sa mohli skusit trosku vyblaznit a skusit vymysliet aj ine problemy ako ze ludstvo je zle. Ci uz prirodna katastrofa, novy zombie druh alebo 1000 novych veci od coho su plateni. Tak hadam pojde kvalita opat hore. Uvidime... ()

Drtic

Konečne skvelý serial ktorý obsahuje to správné napätie aké se od hororu očakáva. Tvorci doplnili seriál dosť skvelými nápadmi. Prvý diel ma navnadil čo je podla mňa pre seriál úplne klúčová vec takže úkol splnený. U mňa dobrýýý. Keď si seriál udrží takúto kvalitu akú má v prvej sérii určo ho zhliadnem až do konca. ()

Melvej

První díl mě po deseti minutách totálně dostal. Skutečně mi poklesla čelist a nedokázal jsem se odtrhnout od obrazovky, když jsem sledoval sice profláknutý, avšak poměrně dobře zpracovaný emotivní příběh, kdy se hlavní hrdina probudí z komatu v nemocnici a nemá ponětí, co se stalo - podobnost s 28 Days Later zcela náhodná? - nemyslím si. Pravda, po prvním dílu se příběh začíná lišit, seriál ztrácí šťávu, napětí mizí a jediné, co vás ještě drží u obrazovky, je, alespoň u mě to tak bylo, dozvědět se, jestli všichni umřou. Co pokládám za další mínus je to, že jsem tam nenarazil na žádnou fešandu =D - pardon, ale ve správném seriálu by prostě měla být =D. Ale abych jenom nekritizoval, musím i něco pochválit. Co se mi doopravdy líbilo, byly zombíci - jejich "mrtvá" a na mnoha místech okousaná či jinak zohavená těla působí doopravdy reálně - tenhle seriál rozhodně není pro někoho, komu vadí krev a vnitřnosti, takovýchto věcí se tam nachází skutečně hodně. Suma sumárum: jednu hvězdičku dávám za těch prvních deset minut (takhle vtáhnout do děje by měl každý seriál), druhou hvězdičku dávám za zombíky a třetí za to, že jsem u tohoto seriálu nezíval. ()

Mistr.Proupr

První série nemá mezi seriály konkurenci. Druhá není slabší, ale je jiná - ubralo se akce a zaměřuje se na vztahy ve skupině. Někoho to odradí, ale já se neskutečně těším na třetí sérii. ()

alienemo

Značne nadhodnotený seriál. Má sice slušný nápad a zopár silných momentov plus skvelu atmosféru, ale na druhej strane je strašne riedky dej s množstvom vaty a scien kde proste herci nemajú čo hrať a je to vidieť. Uvidime čo príde v druhej sérii. EDIT: Druhá séria je šialená nuda, kde sa za dvanasť dielov absolutne nič nestane. Toľko nelogických kravín nemohol napísať jeden človek. Dialogy su ďaleko horšie ako v prvej sérii a ani tam to nebolo bohviečo aj keď to nebolo take očividné. Slabé dve hviezdy, EDIT 2: Tretia séria mala výborny rozbeh, celkom sa držala aj s uvedením hlavného záporaka a jeho kráľovstva ale potom sa tam prestalo čokoľvek diať a to nič sa ťahalo polovicu série až do riadne dementého finále.EDIT 3: Niekedy počas štvtej série(krátko po odchode z väznice) som to vzdal. Už som vážne nevydržal nudu a nevyrovnanosť daného seriálu. Dobrý nápad utopený v neschopnosti napísať pre seriál poriadný scénar. ()

vincchuppo

Jakožto čtenář originálního komiksu The Walking Dead jsem byl trochu zklamán, že pouze první díl byl podle předlohy, na druhou stranu musím říct, že masky, charaktery, prostředí a dokonce i předělávka scénáře vypadá hodně dobře a zajímavě. Jsem zvědaví, jak se to bude vyvíjet, protože je jasné, že teď už to s originálním komiksem koresponduje pouze v několika jménech postav a v názvu. ()

vikino1

Konečně někdo natočil to, o čem já mluvím kudy chodím. Pořádná Apokalypsa v seriálu. První miniserie docela zajímavá. Na rozjezd proč ne. Divácky je to úspěšné. Má to slušně našláplé na pořádnou ŘEZNIČINU v druhé sérii. Pokud scénáristi využijí v seriálu potenciál armády a bránících se kryzových center popř. měst - tak si získájí obrovskou fanouškovskou základnu. To jediné mě v první sérii trošku chybělo, nějaká dech beroucí scéna, na kterou by se nedalo zapomenout (28 týdnů poté - vrtulník co šrotuje zombie, Predátor - vystřílená dálnice do lesa). Edit po 2 dílu druhé série - oni v tom americkým (ne)smyslu pro rodinu pokračují :-( Snižuji hodnocení :-(( ()

Claude Speed

Kde na tohle hrabe nějaký celovečerák. Perfektně zvládnuté herecké výkony, vynikající propracování charakterů, pustoprázdno a sem tam nějaký vtip skloubil orpavdu skvělý zombie seriál. Pointy jednotlivých dílů se výtečně sřídají. V některých je spousta akce, v jiných se hraje na psychologii postav. Vynikající seriál, kterému skoro nic nechybí. UPDATE: Od poloviny 3. série skoro nekoukatelné. S odchodem Darabonta odešla skvělá atmosféra a celkové náladové vyznění první série. Po 3-4 dílech druhé série se ze skvostu ve svém žánru stala seriálová tuctovka. Days Gone Bye. ()

Denila

Hororový seriál jsem tedy ještě nesledovala, ale tohle má teda pořádné grády. Hned na začítku si myslíte jak jde rovnou do tuhého. Převrácená auta, žádný život jen jeden šerif. Ale nakonec je vám tak akorát připraven úvod. Trošku nevyjasněná zápletka ''co se vlastně stalo'' přesně jak má být. Co se týče krve a nechutnosti, myslím že je tento seriál natočen tak akorát. Žádné obří přeháňky tam nejsou. Rozhodně mě to tedy zaujalo víc jak kterýkoli horor. A co víc, tam kde jsem čekala lekačku se žádná lekačka neobjevila a to je pro mě další plus. Předvídatelné scénáře nesnáším! ()

TomStrom

Mít tenhle seriál víc dílů, říkám vám, že to po třetím díle zabalím. Není to horrorový seriál, ale telenovela, kde se řeší kdo koho ztratil a kdo udělal komu co, co kdo dělal v dětství a podobně. Kdyby alespoň postavy za něco stály, jenže ne. Dlouho už mě v žádném seriálu hlavní hrdinové tak nepili krev. Je to jen banda užvaněných zbabělých humanistů, co mají morální problém zbavit se svých nakažených, zdržují se pohřbíváním těl, i když jim dochází jídlo a nebo se například zabývají záležitostmi tak důležitými, jako kdo má narozeniny a co mu dát za dárek. A nedělám si srandu, scénáristé museli být vážně absolventi pomocné školy. Maximum, na co se zmohli bylo okoukat kupu klišé a naskládat je do asi 4,5 episod. Jen o chlup horrorovější seriál, než Esmeralda. Jednu hvězdu dám za masky, ty se povedly. Škoda jenom, že zombies v seriálu moc často nevidíme. ()

R.I.P.

monolog Tvuj for je nevtipna sracka a ty hodnot radeji filmy pro pametniky, jak je videt tam nekde jsi se zasekl. ()

mvukotic

Prvá séria 7/10. Nebyť čudného predposledného dielu, kde sa postavy chovali príšerne nelogicky a vzhľadom na situáciu paradoxne iracionálne až dementne (napr. odmietanie spálenia mŕtvych a nástojení na klasickom pohrebe - wtf? čo je nedôstojné na zapalení mŕtveho tela?), tak sú to plné štyri hviezdy. Seriál je síce plný zombie-klišé a sem-tam sa prihodí nejaká logická blbôstka (na ulici, ktorú neosvetľujú pouličné lampy ani domy, keďže elektrina nefunguje, by mala byť tma ako vo vreci. Miesto toho je tam šero, aby sme - my diváci videli, čo sa na tej ulici deje a pod.), no seriál baví, herci sú fajn a napätie fajnovo graduje. No a keďže je to celé pod taktovkou Kingovho miláčika Darabonta, má to atmosféru takú hustú, že na jej pokrájanie by vám nestačila ani Leatherfaceova motorovka. ()

Xeno.morpH odpad!

Darabont jako profesionální kazišuk, který dokáže zničit jakékoli téma svými pseudomoralistickými onaniemi, stupidními dialogy a naprosto neuvěřitelným chováním postav, jejichž jednání vypadá jak ze zápletky z Ordinace v Přihřáté zahradě - . Svět je v prdeli a v Darabontově vydání to nakonec vypadá jako kempování v lomu, kde si jednotlivé postavy reší svoje mindráky a sem tam jim v tom plácání sraček přeruší nit pár zombie. Scény z domova důchodců mě pak dorazily...První dva díly byly dobré, pak zřejmě neudrželi producenti slintajícího a imbecilně usmívajícího se Darabonta na řetězu a díly začaly ztrácet na kvalitě....Druhá série je o něco krvavější, zpočátku to vypadalo lépe - SPOILER - než se objevil ekvivalent kempovacího lomu, kempovací usedlost. Samozřejmě jak je v tomto seriálu obvyklé, naprosto bez zabezpečení, na louce, plná hipísáků nemajících rádi zbraně a celý děj se zhroutí do poskakování kolem jednoho postřeleného fakana...Na takovéto téma, jako jsou survival horrory se zombie, je tohle skutečně příšernost, která má hodnotu jen v tom, že do toho nalili dostatek prachů aby si mohli pořídit dost namaskovaného komparsu a aby sehnali slušné exteriéry. ()

sarfian

Takže po prvých dvoch častiach prišly tri časti slabšie a posledná zase o niečo zaujímavejšia. No ak by to bol len samý masaker bez nejakého deja a osobných problémov skupiny ludí, mohlo by to časom asi dosť nudiť. Kvalita masiek je tu na vysokej úrovni a dej je zatial v pohode. Tempo z úvodu seriálu polavilo, ale stále je to ešte nadpriemerné. Druhá séria je tiež slušná, ale vaí mi dosť to naťahovanie sa za malým dievčaťom. Hlavne sa mi na tomto seriály páči, že to neni prehnane akčné ale skôr realistické chovanie ludí. Veď kto z nás by v takýchto sračkách sa zbytočne hnal za zombíkmi aby si zastrielal, ale skôr by sme sa snažily prežiť a hladať nejaké bezpečné miesto. Mimochodom posledný diel druhej série je fakt pecka. Tretia séria je podla mňa úplne najlepšia. Je akčná, hordy zombíkov a výborne prepracovaný dej, lednoducho bomba.Moje hodnotenie po 1.séria(6 častí) - 4/5, 2.séria(13 častí) - 4/5, 3.séria(16 častí) - 5/5, celkovo 4/5 4. séria október 2013- 16 plánovaných dielov. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)