Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

karlik4801

Tohle si vystačí klidně jako samostatný film! Akční nářez s kulervoucími scénami. U Rychle a zběsile 5 se prostě nedá nudit. Čekal jsem jen nějaké trapné závodění, že to bude o ničem. Ale koukal jsem s otevřenou pusou. Všechny scény s trezorem přivázaným k autu byl úplně vynikající nápad a vypadalo to více než stylově. Přes celou dobu trvání jsem se dobře bavil. A Dwayne Johnson v roli vypadal dobře. Ale vážně mi vadí hlavní herecký arsenál, ten mi prostě nezapadl, je hodně herců, kteří neumí dobře hrát, ale jejich role jsou dobře zvládnuté, protože to jsou nějaký bouchači. Pro Vina Diesla to neplatí, prostě mi nepřišel ani drsný, ani přesvědčivý. Paul Walker sice není špatný herec, ale ten jeho ksicht prostě neunesu. Pár mínusů mají i bezhlavé scény, kde se herci chovají divně. ()

Dado

Až piate pokračovanie napokon ukázalo najkladnejšiu stránku predchádzajúceho filmu z roku 2009. Režisér Justin Lin si prostredníctvom spomínaného snímku dokonale pripravil kostru ďalšieho pokračovania do budúcnosti a v spojení s nie príliš vysokými očakávaniami dokázal v roku 2011 priniesť suverénne najlepší film, ktorý nesie názov Fast & Furious. Áno, už to nie sú tie bláznivé pouličné závody spred pár rokov, no koho to zaujíma, keď sú všetky obľúbené postavy na čele s Domom a Brianom opäť pokope a k tomu ich dopĺňa nekompromisný agent Hobbs (Dwayne Skala Johnson) a jeho krásna spolupracovníčka v podaní Elsy Pataky. Tempo celého filmu je aj napriek stopáže presahujúcej celé dve hodiny bezchybné a tým pádom nenudí, očarujúce prostredie brazílskej Rio de Janeira necháva diváka zabudnúť na všetky lokality, ktoré v minulosti séria navštívila a ani akčná stránka nezostáva názvu filmu nič dlžná (nielen záverečná akčná pasáž, ale najmä bitka medzi Dominicom a Hobbsom je nezabudnuteľná). Dokonalou čerešničkou na torte je nakoniec scéna po titulkoch, ktorá navyšuje očakávanie na pokračovanie do ešte vyšších hodnôt, do akých sa to podarilo záverečnej scéne minulého filmu. Slovenský dabing vyrobený pre Markízu je bohužiaľ úplným sklamaním. O neznámom režisérovi sa nedá povedať, že by kvôli nevedomosti ignoroval skvelé spojenia z kvalitného dabingu predchádzajúcej časti, on sa im doslova vysmieva tým, že ich nielen rozbíja, ale následne tých istých dabingových hercov (Šandor, Vajdová, Prokopová + Tůma z dabingu druhého dielu) obsadzuje absolútne nevhodne. To je výsmechom nielen tomu minimu skutočných fanúšikov, ktorých ešte slovenský dabing má, ale aj samotným dabérom a ich práci. (90%) ()

kinghome

80% to myslíte vážně? Nereálná blbost, která se jen ohání velkými jmény a začkou. Tohle nemá s Fast & Furious nic společnýho. Pochopil bych ještě akční jízdu, která má alespoň trochu smysl, ale tohle je už vážně moc. Scéna s trezorem byla prostě debilní. Doufám, že se to šestkou trochu zvedne, protože tohle si fakt tahle skvělá značka nezaslouží. ()

LiborGondek

Opět výborná podívaná, spousta akce, aut, výborných herců a opět úžasná píseň ušitá filmu přímo na míru. Tahle filmová série nebude nikdy zapomenuta, to vím jistě. 90% ()

Lachtaan

Jak se i mohu shodovat s celkovým pohledem světa na tuto část, jedná se o jeden z vůbec nejenergičtějších akčních filmů, které jsem prozatím zhlédl. Honičky v Riu na špičkové úrovni a jako kaźdý jiný si musím pochválit i bravurní scénu s trezorem. Je veliká škoda, že podobných akčních sérií, které by se mohly chlubit takto vyšperkovanou částí, není vícero. ()

Ryuuhei

Děj byl proděravělý jak sviňa. Parta si jen tak na pohodu odjede z jinak střeženého policejního parkoviště ještě navíc s policejními vozy, duo rádoby instalatérů se bez vysvětlení vetře na služebnu... Nic není vysvětleno, všechno se prostě děje, rafinovanost Dannyho parťáků ani omylem, spíš něco na způsob 60 sekund mínus kradení aut. Aut je zde pomálu, ve většině nezajímavých, šedých provedení bez neonů, nitra a dalších cingrlátek a téma pouličních závodů ze staré školy je také zcela pryč - hlavně, že úhlavní duo dorazilo na závod plný běhnovsky oděných žen a drsných cápků s vytuněnými auty, ale následoval akorát střih. Ale ten zbytek? Bomba, pecka, nářez! Rychle a zběsile á la Avengers, kde se vrací postavy z minulých dílů a chystají se společně pokořit absurdní heist. Vrací se téma přátelství, rodiny a prvně se mi stalo, že jsem si málem mužně pořval nad ztrátou jedné z postav - z hajzla se stal neskutečný dobrák a fungovalo to výtečně. The Rock byl v záporné roli takový trochu prkenný suchar, ale holt „rychle“ potřebuje i své „zběsile“, na což by se tento Terminátor nakonec hodil. Ve výsledku - jsem strašně spokojen a mám z filmu stejně strašně dobrý pocit. V době psaní komentáře jsem další díly ještě neviděl a považoval tuto pětku za nejlepší díl od jedničky. 8/10 ()

Micro41CZ

Vin Diesel se svým jediným precizním drsňáckým výrazem poskakuje šíleným scénářem jako komiksová postavička. Jakákoliv snaha o hraní končí v křeči. Vše ostatní je jen etalonem typicky popkulturní tradice: sexy holky ponížené na sexuální symboly a ikony, nasterojdovaní drsňáci ponížení na vygumované superhrdiny a kýčovité situace nadsazené do extrému. Ale světe div se, je to zábavné (někdy nechtěně) a dívá se na to dobře. Jako hlavní záporáci tu chybí už jen Steven Seagal a Chuck Norris. ()

potas

Nikdy bych si nepomyslel, že pátý díl série dokáže pro mě pokořit i slavnou jedničku, ale stalo se tak. Už to sice není jen o autech a tuningu, ale já jsem spokojený:) Výborné ozvučení, skvělý scénář, plno hlášek a The Rock v podání agenta Hobbse je vítanou změnou a jeho FIGHT s Vin Dieselem neměl chybu. Pravda ten konec je opravdu i na mě kapku přesolený, ale já se bavil nadmíru. Adrenalinová pecka, která dělá čest svému žánru. ()

Phietros

No sakra.. To byl nášup, ještě ted jsem duchem zpátky v kině a vše si promítám! Lin prostě udělal v pátem díle směs ze všech předchozích a když opomenu nereálné scény, jako ze začátku seskok do jezera a ke konci diesel sejme všechny poldy na mostě trezorem, tak jsem se naprosto bavil a troufnu si říct, že je to po jedničce a možná i dvojce nejlepší díl! Navíc předchozí hrdinové všichni pohromadě a k tomu Dwayne Rock a souboj s Dieslem, který byl doslova vymodlený je třešničkou na dortu. Příběh: Když osvobodí Dominica, utíkají všichni do Ria, kde se schovává jeden s přátel. Navrhne jim kšeft, ve kterém jde o ukradení tří aut z jedoucího vlaku, jenže v jednom s vozů je čip, který nutně potřebuje mafián a bos Ria.. A tak se pouštějí do poslední loupeže,ve které jde opravdu o hodně, získat tučnou sumu a odrovnat bose! Brian se dozví že Mia je těhotná.. Svolají si na pomoc své staré známé s předešlích dílů, seženou auta, vč.policejních ve kterých si zazávodí mezi sebou a Doom nechá Briana jako tátu vyhrát! Do toho jdou pro ti nim gangy z Ria, ale i policejní jednotka v čele s drsným Rockem, který svede souboj s Dieslem a zatkne ho! Při převozu jsou však napadeni a Doom mu zachrání život. Vše se obrací a Rock i s půvabnou policajtkou, která je nakloněna k Dominicovi se přidávají na jejich stranu a pomáhají jim při průniku do policejní základny. Od tud vybouraj trezor a zaháknutý za auta ho vláčejí přes půl Ria, kde demolují vše co jim příjde do cesty.. Závěr je natočen se ctí a v hodně akčním tempu s dech beroucími efekty! Konec je tak nějak otevřený, takže se můžeme nejspíše těšit na další pokračování... 90% ()

DonHUS

Nářez. Ze závodů vytuněných aut se stal regulérní heist akčňák, a vznikl tak asi nejlepší díl série. Scénář není sice žádná sláva, hlavně u dialogů se musí vypnout mozek, ale naštěstí to vždycky vzápětí vynahradí pořádně našlapaná akce. Je jí hodně a navíc díky neokoukanému prostředí Ria působí všechny ty honičky, přestřelky a bitky skvěle. Hereckou sestavu tentokrát doplnil The Rock a je boží. Jen scéna, kdy si s Dieselem koukají z očí do očí, překonává celý Faster. Letní popcornová jízda, jak má být. 90% ()

BS

"That's how we rooooll! We roll like this!" Ano, další guilty pleasure, našlápnutá jízda od začátku do konce (a to absolutně nerozumím tomu, co je karburátor, nitro a osmiválec. Silně mi to vyvolává pocity z jedničky a nostalgie je stará kurva. Nedá se nic dělat, chci Fast 6! ()

majxik

Je to rychle a zběsile a nebo není? To je myšlenka která mě valnou část filmu pronásledovala... důvod je prostý, od tuningu a závodění ( i když i toho se v mini měřítku dočkáme) se přechází na docela akční stránku která je však docela bez ducha a nějaké hlubší myšlenky. A výsledek? Lepší než pokračování jedničky a rozhodně lepší než neustále recyklovat to samé, takže lepší 3 hvězdičky za zábavu. ()

rowdys

Akcia je tu ozaj nabúchaná, no rokmi prestávam byť priaznivcom takýchto OTT filmov, ktoré nejavia žiaden náznak toho, že sa neberú vážne a skôr začínam vyhľadávať v tomto žánri greengrassovské nuansy. Asi i preto mi veľmi Fast Five nezachutilo, pretože tie naháňačky so zapriahnutým sejfom boli už moc, kde su tie časy McTiernana. Nad Onion spoofom s 5-ročným Chrisom Morganom som sa pôvodne dobre zasmial, ale po tomto superdebilnom príbehu začínam veriť, že to ozaj napísalo decko. Pre mňa priemerný akčák, ktorému šťavu dodala len réžia Justina Lina, ktorého si začnem viac všímať. ()

Maki89

premena, ktorá započala už v minulom dieli a ostala nedotiahnutá a nevyšla, sa tentokrát podarila... je z toho veľmi podarený akčný film, ktorý si na svojich predchodcov v sérii síce spomína, no ukazuje im zadné svetlá... ženy krásne ako vždy, Vin Diesel ako môj obľúbenec a The Rock v divokej mlátičke je môj detský wet dream... ostatní síce skôr do počtu, ale bez nich by to nešlo... score od Tylera dobré, tempo pekne vystupňované, záver podarený a potitulková scéna s jasným nábehom na ďalší diel... prečo nie? 8/10 ()

uiu

Co mě nejvíc udivuje je to, že tento film je na vysokých příčkách nejlepších filmů roku 2011. Na druhou stranu, proč ne. Je to pohodová akční slátanina, u které vypnete a jen se bavíte. Postavy mají více štěstí než rozumu (což jejich protivníci nemají) a většina akčních scén postrádá logiku nebo fyzikální zákony. Jednička se mi nelíbila, protože tam šlo čistě o bandu cool maníků, kteří mají cool vytuněná auta. Zde je konečně nějaký děj a auta nejsou v první řadě zápletky. Dokonce je tu sestavená banda, kdy každý umí něco jiného a jejich schopnosti jsou potřeba k velké loupeži. Do toho hvězdné obsazení Diesel - Walker - The Rock (všechny díly Rychle a zběsile bez Vina Diesela stály za houby), takže je na co se dívat a zaujalo mě to, i jako holku :) ()

ywo666

Super film. Pre mňa najlepší Fast and furious. Kvitujem, že prišiel konečne na scénu film, ktorý nám dá zaspomínať, že voľakedy niesli akčné remeslo svalovci. The Rock film rozhodne pridal na kvalite. Vin Diesel je vtipný, drsný, svalnatý a otravne spravodlivý. Akčné scény super. Autíčkarenie nepresiahlo hranice úmosnosti (aj keď tesne). Tempo akcie napätie hlášky super. 4 a pol *. Odporúčam oželieť trailer. ()

Javad

Jednotka bola moja pubertálna srdcovka (4*), dvojka je len rýchlokvaška ktorá sa chcela zviesť na úspechu jednotky (2*), v trojke si Justin Lin prvý krát zasadol za režisérsky volant tejto série, trochu „zahrial kolesá“ a precvičil režisérstvo (2*), v štvorke ma potešil oživením „starej bandy“ (3*), a v FAST FIVE predvádza také veci že som nechápal (5*). Pri väčšine akčných scén mi naskakovala husia koža a záverečná akcia v meste a na moste je medzi autonahánačkami skoro top v histórii filmu (moje osobné prvé miesto je 34 minútová nahánačka v Gone in 60 Seconds (1974) kde si to odnesie 94 aut!). Dúfam že šestka bude ešte lepšia. GO Justin GO! ()

T-pack

Tenhle film je oslavou adrenalinu a testosteronu. Když auta už nebaví, nastupují výbuchy, zbraně a v neposlední řadě trezor létající ulicema. A že se akce podařila je jasné, když máte tvůrce, kteří se nebojí rozmlátit pěknou řádku aut, obrovské kvéry, které jsou ze slumů slyšet až na pláž a bitku Diesla s Rockem, kterou mnozí přiléhavě popsali jako duel King Konga s Godzillou. Složte pro film správný tým a lístky do kina budou mizet samy. Ještě těsně po skončení filmu jsem byl přesvědčen, že dám hvězdy čtyři, to za ta neodpustitelná klišé a nesmysly (i když bez těch by to asi nebylo ono) když jsem se ale chtěl pustit do hodnocení, napadlo mě, že něco tak všestranně zábavného jsem vážně dlouho neviděl. ()

Iroquaise

nic moc......radši mám na nic si nehrající, ale dynamickou a zábavnou jedničku...tady je spousta ambicí, tváří se to sofistikovaně a epicky, ale slíbené se nedostavuje...akční scény mají dobrou kameru, ale jsou zmateně sestříhané...zápletka podivná...hrozně dlouhá část filmu je věnovaná sestavování týmu a plánování akce, přičemž když ten moment přijde, žádná velká a promyšlená akce se nekoná... všechny plány jdou stranou a borci tam prostě a jednoduše naběhnou a je to hrozná brnkačka...obecně se tam pořád mluví o tom, jak je to všechno hrozně nebezpečný, jak je an každym rohu gauner nebo polda, ale nevytěží se z toho žádná pořádná dramatická situace ( a to pominu fakt, že hrdinové si za týhle vyhrocený situace užívaj závody v centru města)...variace na model Dannyho parťáků mi nevadí...vadí mi, jak je provedená... film se vyžívá v charakterech postav ( storkát viděných ), hláškách ( nezábavných) a úkonech (nezajímavých a nedramatických)...s policejními složkami se v rámci zápletky pracuje hodně pofidérně...když jsou prostě potřeba, odkudsi vyskočí ( vůbec celá ta zápletka má takový nedomyšleně přískokový charakter ve smyslu "tak copak bychom tam mohli teď dát)...v čele s Rockem, jehož snaha o hereckou intenzitu a charisma má až nechtěně komický nádech...co mě asi nejvíc mrzí je právě napětí (a zároveň sympatie) mezi Dieselem a Rockem, které vyústí v bitku jeden na jednoho...bitka samotná nejni zlá, ale nese se v kontextu kvality akce ( viz. výše) a neni dramaticky připravená...prostě to najednou přijde a tváří se to jako vystění velkýho dramatu...mohl to být opravdu nářez...ale není...co se závěru týče...nevadí mi některé absurdity ve fyzice akčních scén, ale to finále už je i na mě moc...ale dost možná je to způsobený tím, že mě ta akce nechala chladným a donutila mě přemýšlet nad tím, že dvě auta za sebou táhnou v rámci honičky obří ocelovou kostku...ovšem když pominu všechny tyhle atributy...největší problém toho filmu je v délce...a nudě...pořád se tam žvaní, pořád se něco řeší... tvůrci umisťují postavy do intimně-dramatických dialogových situací...zjevně ve snaze dodat figurám psychologickou hloubku...výsledkem je bohužel pravý opak - ukazuje se, že postavy žádnou psychologickou hloubku nemají ( a vlastně by ani neměly mít, protože to koliduje s žánrovým nastavením filmu, figury to nevhodně polidšťuje)...podstatným problémem je také fakt, že herci jsou v podobných scénách bezradní...včetně Diesela, kterému se rozpadá jeho mytické charisma pod rukama...o Paulu Walkerovi vůbec nemluvím...to je kariéra postavená na kontaktních čočkách...zklamání docela veliké...slabší tři... ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest