Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

LuciusWlk

Tento snímek dle mého názoru drží nad vodou Antony Hopkins. Krásné kulisy jsou pozitivní a příběh tápajícího kněze, který má najít cestu skrze exorcizmus je, dalo by se říct, neokoukaný. Posedlý Hopkins je lákavá třešnička a tato situace, by si zasloužila temnější a hlubší propracovanost. Ona těhotná dívka byla mnohem mrazivější. Spíše jemně mrazivá. A to je kámen úrazu. O vymítání toho bylo natočeno dost a jak tady již někdo věcně poznamenal: To co je zde, už bylo natočeno a bylo to natočeno bohužel lépe. Nezbývá než souhlasit! ()

Zemi11

Unylé plandající rozhovory, těžkopádný spletitý děj, který nemá daný směr. Opět 99% uživatelů dává hvězdičky za "atmosféru", ale na tu já kašlu zvysoka. Chybí příběh - budou chybět hvězdičky. ()

sedm.1

Na Obřadu mě ze všeho nejvíc oslovila vybudovaná a po celou dobu velmi působící atmosféra, za což si zaslouží velké plus Mikael Hafström! Byla velice záživná, správně potemnělá, "špinavá", zneklidňující a prostě celému filmu dodávala to nejlepší koření. Scény s vymítáním byli díky ní velice uvěřitelné, napínavé a vlastně i svým způsobem zábavné. Dále musím ještě vyzvednout obsazení, Hopkins opět velice působivý, ovšem ještě více mi sedl naprosto neokoukaný Colin O'Donoghue, hodně zajímavý mladý herec. S čím to bylo už bohužel horší, je ústřední zápletka. Ta chvílemi funguje, chvílemi vůbec ne, ale především, je vážně dost slabá. Filmy o exorcismu mám velice rád, ale Obřad jednak nepřinesl vůbec nic nového k danému tématu a jednak spíš než o vymítání je to o víře, o jejích plusech i mínusech, o tom, co může člověku dát, ale i vzít.Obřad tak po celou dobu střídavě balancuje na několika rovinách, chvílemi jde o čistokrevný thriller, chvílemi o mysteriózní báchorku,chvílemi o psychologické drama, ale dohromady zde prostě zrovna dvakrát neladí nic. Nicméně, za poutavý a nenudící Obřad určitě považuji, má mnoho silných momentů, k tomu tento pohled na víru mě jako absolutního ateistu hodně zaujal a oslovil, bohužel, každopádně celému filmu chybí daleko větší spád, důraznější a výraznější vyvrcholení a především trochu více silnější námět. ()

Lukoboss

Příběh jako takový není ničím zajímavý, nepřináší nic nového ani převratného. Všechno to drží na svých bedrech Anthony Hopkins, kterej exceluje snad v každé scéně a zvedá celej snímek výš. Objeví se tam pár dobrých momentů, ale celkově je to jenom mírný nadprůměr. ()

bari68

Len pre začiatok.Titulok s názvom: ,,Inšpirované skutočnými udalosťami,, , netreba brať do podvedomia až tak vážne.Ani nie pre hororové prvky, ako pre otázku diabla vs. Boha.......Tieto faktory a svoj postoj nechávam inde a kým sa mám zamerať priamo na film, bol som spokojný.Anthony je ako vždy skvelý a finálna fáza jeho výkonu bola len čerešničkou na torte.Filmov s touto tématikou už máme za sebou radu.,,The Rite,, nie je síce ničím iný a ani prelomový, no atmosféra bola budovaná dobre, napätie nebolo postrádateľné, len snáď na menšie vytknutie by som spomenul príliš spojlerov a predvídateľnosti v rozuzlení deja v závislosti s jej gradáciou. ()

DavidS.

Pohříchu laciné...Ve všech směrech...Řím se smrskává na siluetu z jedoucího auta, několik místností a jeden saudkovsky oprýskaný dvorek...Ale i na něm by se dalo rozjet mrazivé psychologické drama nebo horor, kdyby scénář nebyl jen ohraný a zoufale nudný nebo se nám nesnažil tvrdit, že nejlepší okamžik na zvednutí mobilního telefonu je právě vymítání a že se vatikánského kurzu exorcismu účastní novinářka :)...Hopkins démonický, ale v síle samotného pohledu a očí prohrává s Hauerem... ()

Jane18CZ

Některé dialogy byly zajímavé a Anthony Hopkins hrál opět skvěle. Ale inspirace skutečnými událostmi mi přijde přitažená za vlasy, a celkové vymítání nebylo tak působivé, jako třeba ve filmu "Vymítač ďábla". ()

Spike23

Vymítání ďábla, klasika, která se ve filmu na první pohled a potom i na dlouhou dobu tváří reálně a v závěru to začně být tak přehnané, až to kazí celkový zážitek z filmu. Přesně takový mi připadal The Rite. V průběhu filmu jsem se skvěle bavil, úvodní pohled na Řím a celá jeho atmosféra je pastva pro oči, stejně tak jak zpracování posedlých a zejména A. Hopkinse, který jako posedlý působil bez jediné chyby a jeho finální démonický vzhled v průběhu exorcismu je něco nepopsatelně fascinujícího. Nicméně film jako takový na mě působil jako totální pánbíčkářská propaganda. Už jen typický úvod o insipiraci skutečnými událostmi vypovídá o všem a nemluvě o závěru, který je přesně podle představ každého ukázkového kněze. Kdyby knižní předlohu nenapsal kněz a nedopadlo to tak, jak si každý teď může bez problému domyslet, v hodnocení bych i nejspíš přemýšlel o pěti *. ()

jondoe

Mam velmi rad horory, ktore sa zaujima ju exorcizmus. Preto som sa na tento film po vzhliadnuti trailleru velmi tesil. Trosku ma zaskocilo percentualne hodnotenie tunajsich uzivatelov a po pozreti filmu mozem povedat, ze to nie je najhorsie ale ani ziadny filmovy zazrak. Film sa pomerne dlho rozbieha, takze v uvodnej pol hodine zacina aj trochu nudit. Zacina byt zaujimavy az ked sa objavi na scene Anthony Hopkins a zacne prve vyhananie diabla z tehotnej mladej dievciny. Vlastne vsetko co sa tyka samotneho vyhananie diabla je v celom filme natocene dobre a posobivo. Proti tomu nemam ziadne vyhrady. Najvacsi problem bude asi nie moc podareny scenar a aj herec v hlavnej ulohe sa mi zdal priemerny a nezaujimavy. Cakal som viac takze som trosku sklamany, ale tri hviezdicky za to efektne natoceny exorcizmus a za uspokojiveho Hopkinsa si tento film predca len zasluzi. ()

Nemik96

Dobrý horor inspirovaný skutečným příběhem pojednávájící o kněžích zaměřených na vymitání Ďábla a démonů, který podržel svým jako vždy skvělým výkonem A. Hopkins bez kterého by to byl 3 hvězdičkovy průměr. ()

Testament

Na "Obřad" jsem se chystal delší dobu, Anthony Hopkins mě naladil, výsledek pak mírně rozladil:-D. Vážně, jsem už spíš alergický na hlášky "inspirováno skutečnou událostí". Obřad si vypůjčuje (i vykrádá) starého Vymítače ďábla, V moci ďábla a dle mého pohledu i pointou Znamení. I tak o pár děsuplných scén není nouze, ale výsledek působí dojmem polotovaru a grandiozní finále mě chvílemi spíše nudilo. Zkrátka takový normální horor/thriller na jedno skouknutí a odkopnutí někam, kde si na něj nikdo nevzpomene. Osobní doporučení: z těch novějších filmů o vymítání mi přišel zajímavější "V moci ďábla". ()

Mistickzz

Atmosféra aj hudba boli vynikajúce. Hopkins predviedol, že vie stále hrať a bol podstatne lepší ako vo Vlkodlakovy. Ale neviem, scenár nebol nijak extra zaujímavý a hlavný hrdina nejak extra sympatický. V niektorých pasážach filmu som sa pristihol, že vôbec nesledujem dej. 55% ()

korndaddy

První půl hoďky nuda. Druhou už o něco menší, ale Hopkins byl dobrej. Dobrej je za tři a to by tak nějak odpovídalo. Dobrej herec není všchno. Nehledě na to, že cover vypadá jak kdyby Hopkins čuměl z prdele. ()

noctambule

Sice je to horor, ale The Rite hororoví fanoušci neocení (je to vidět i z hodnocení), ale jelikož k nim rozhodně nepatřím, líbilo se mi to. Nebála jsem se, myšleno v tom hororovém lekacím, ale cosi děsivého, nedefinovatelného to má....72% ()

KoRner

Hlavný problém filmu vidím v tom, že nedokáže udržať diváka v napätí dlhšie ako 5 sekúnd. Žiadne tajomno, všetko je vysvetlené a vysvietené od začiatku a celý dej sa točí okolo farárika, ktorého majú okolnosti prinútiť veriť v Boha. Nebyť Anthonyho Hopkinsa a jeho démonický výstup v závere dal by som ešte menej *. ()

MilkyA

ak by bolo také jednoduché uveriť v Boha v náručí diabla, mohol by to rovno zabaliť a radšej usrkávať Kozmopolitan na brehu Acheronu ()

HiddenDragon

Slusny vymitacsky snimek. Nic vic, nic min. Remeslne opravdu pekne. Kamera, hudba, barvy, zvuky...vsechno dela prijemne zahadne pozadi s trochou toho mrazeni, ktere stoupa pri kazdem stretnuti s dabelskymi duchy. Misty to zaclo lehce nudit, ale opet se to "zvedlo". I herecky mi to sedlo...Hopkins je standardne vyborny, i kdyz mi prijde, ze v desivejsich polohach je proste lepsi, uz od dob "Jehnatek" :) Colin O'Donoghue byl pro me novy a na sveho "pochybovace" ve vecech viry se hodil skvele...znamejsi herec by na sebe strhaval nepatricnou pozornost, ktera by tuto roli spis kazila. Navic se mi libila cela ta dlouha pasaz v Rime, kdy je pouzivana italstina. Obecne jsou pro me malo uveritelne filmy, kdy je dej mimo USA ale pritom vsichni mluvi anglicky, takze tohle ocenuju. A i kdyz s teologii nemam zkusenost, cele to "aranzma" ohledne studia a kursu exorcismu pusobilo velmi verohodne. Kdovi, jak to je ve Vatikanu doopravdy. Takze jedine co tento film srazi, ze je jeden z mnoha. Sami tvurci dokonce ve scenari narazeji na "Vymitace dabla" (1973), coz je sice trefne, ale zaroven kritizuji sami sebe, nebot defacto stvorili dalsi kopii. Ale uznavam ze dobre provedenou. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla