Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Han22

Tak a poslední díl je za mnou. Všechny nešvary série samozřejmě zůstaly, tj. přepálená romantika, nuda, dlouhé scény o ničem. Ale naštěstí se v posledním díle i konečně pohnul příběh - mocní Volturi se chystají zahubit Cullenovy, protože jejich dítě považují za zrůdnost, Cullenovi shánějí po celém světě posily s velice zajímavými schopnostmi a vše se schyluje k závěrečné bitvě. Musím uznat, že mě tahle parafráze na X-Meny nebo Avengers už i celkem bavila, napětí před bitvou funguje, bitva samotná je opravdu parádní mazec a její vyřešení je chytře vymyšlené. Takže jo, tohle se sledovat dalo. ()

iXtr3m3

Skvelá paródia. Počkať, ono sa to bralo vážne? Ale ok. Ako všetky časti, pozerané s vtedy už manželkou pre kľud v rodine. Celý čas som si z toho robil samozrejme srandu, takže keď ja som musel vydržať pozerať túto hovadinu, musela ona vydržať počúvať moje občasné hlody... :) Dal by som aj plný počet bodov ako odmenu za to, že ma už nebudú ďalej týrať, ale ešte to pochopia tak, že chcem ďalšie časti, tak nebudem riskovať. ()

Janega

Nie som fanúšikom Twilightu, no dokážem pochopiť, čo na tom niektorí (hlavne teen-dievčatá) vidia, takže to neodcudzujem. No a teraz k filmu. Ani Twilight sa nevyhol momentálnemu fenoménu (a nemyslým tým 3D) rozpolcovať knižné predlohy na viac filmov. Pokiaľ sa vám zdalo rozdelenie posledného Pottera na dva filmy zbytočné, tak pri Twilightu- Úsvit je to delenie na škodu. Aby tie dve hodiny nejako vyplnili, tak znova tam natrepali všemožne naťahované nudné scény s dlhosiahlymi priblblými dialógmi. Takže len znudene pozeráte, ako si B a E obzerajú svoju perníkovú chalúpku, ako kecajú, že sa lúbia (neviem prečo si to musia toľkokrát opakovať) či na upírsky táboráčik. Čiže znudene čakáte na to, na čo lákali do kina, a to na epickú bitku. Najprv som bol skeptický, nevedel som si predstaviť, ako s tými zopár postavičkami dokážu urobiť masaker, no zostal som naozaj milo prekvapený. Bolo to "Wauw!" A preto ma skoro jeblo, keď (a teraz SPOILER!) sa zistilo, že to bola len predstava. Ale je to dokonalý a originálny dejový zvrat. Hlavne, že to skončilo happy endom. ()

XdanteX

Grande finale!....bych si představoval trochu jinak. Pěkná hra kostýmů a efektíků a na pozadí toho příběh o něčem...teda vlastně spíš o ničem....Nebyla to nudná nuda ale byla to prázdná nuda co se dá přežít (pokud nejste HardCore zarputilý mužný muž který svým odporem k této sérii dokazuje sílu své mužnosti....když už teda asi ničím jiným). Potom co začaly padat hlavy konečně jsem se začal bavit a dostávalo to nádech jakéhosi dráma v Meyerovském pojetí. U takových filmů vám pak lidé říkají: "Nó...kdybys přečetl knížku tak by ti to dokreslilo některé úhly pohledu a detaily které tam chyběly a nevím jestli to ne-čtenář tak úplně pochopí." Děkuju...ale tohle si s radostí nechám ujít:) Musíme brát vpotaz pro jakou cílovou skupinu je tato série určená a brát to s nadhledem...aneb jak řekl Patyzón: "Konečně to máme za sebou." ()

Belatris

Začátek filmu plný směšného prkenného herectví, které vyrůstalo ze stejně hodnotného scénáře. Film to připomíná jen vzdáleně. Beru zpět svůj výrok, že je Stewart dobrá herečka. Jedinou hvězdu si zaslouží battle scéna, která byla dynamická a koukatelná, místy i efektní. ()

AdamesWWE

[3/10] Po predchádzajúcej časti úsvit - 1. časť som mal dúfal, že toto si udrží podobnú úroveň. Ale veľmi som sa mýlim a je to určite najslabší diel série. Kamera, vizuál, hudba - v poriadku, žiadny problém. Ale - bez nápadu, bez významu, bez logiky, bez sympatií k postavám, bez ničoho, čo by dokázalo zaujať. Veľa nudných scén, blbých dialógov, nepotrebných scén. Je to veľmi naťahované, má to pomalé tempo, iba som čakal kedy sa to skončí. Príbeh absolútne nezaujímavý, tu nieje ani jedna scéna ktorá by stála za reč, počas celého filmu mi bolo ukradnuté čo sa deje a čo sa aj stane. Čo sa týka hereckého obsadenie, tak Kristen Stewart je čoraz viacej tragickejšia, Pattinson a Lautner boli znesiteľní, a vedľajšie postavy nezaujímavé. Až na záporákov, tých by som nezaujímavými nenazval, skôr až hroznými. Vo výsledku som až nemilo prekvapený, že táto časť dopadla až tak zle, nemal som žiadne požiadavky ani danú hranicu ktorú film má mať, ale je to celé strašne pomalé, nudné a tak umelo pôsobiace že sa to nedá prehliadnuť. Typický americký nafúknutý blockbuster, na ktorom nechápem čo ľudia vidia. Výnimkou prvého dielu je celá táto Twilight séria priemerná, nemá čím zaujať široké publikum a medzi filmami neprináša nič obdivuhodné a niečo, čo by stálo za reč a pozornosť. Tie umelo budované vzťahy? Pár dobrých efektov? Hrozných nesypmatických hercov? Fakt nechápem. Jednotka je výnimka, to je film ktorý ma hlavu a pätu, slušný dej a dobrú romantickú líniu, ale zvyšné časti sú tak odfláknuté, že si ich už nikdy nepozriem. ()

noby

Můj bože! Oni nakonec natočili film! Za jehož celou stopáž jsem se nenudil, netrhal si vlasy, neposmíval se (ok, to s výjimkou triků s miminem), neměl pocit, že koukám na blbost. Ba dokonce jsem se bavil. Ano, první konec by mi vyhovoval víc. Ano, pohled na šťastnou budoucnost taky nemusel být, ale na konci ságy je pochopitelný. Hned po zhlédnutí jsem konsternován dal čtyři hvězdy, v rámci ságy. Tak dobré to je, o tolik lepší to je než eclipse, která si, taky v rámci ságy, zasloužila tři. Jenže čtyři hvězdy jsou přeci jen moc dobré hodnocení, aby se jím plýtvalo v rámci ságy. :) ()

MareT.

Tak jsme se dockali! Cela saga je u konce a me se chce kricet "slava!!!". Videl jsem vsechny abych sel s dobou a rozumel 50% moderni komunikace a socialnim/spolecenskym udalostem! Vsichni se muzou podivat jak jsem hodnotil predesle a k tomuto dilu jsem pristupoval s nadeji na dobry zaver! Nestalo se! Ba naopak. Mam pocit,ze to dokonce potvrdilo punc naprosteho filmarskeho nesmyslu,ktery nema obdoby. Vsechny ty vtipy o dlouhych pohledech a bezduchych dialozich riznutych hroznymi hereckymi vykony, jsou naprosta pravda. Tresinka na dortu je velka akcni scena, ktera se ani nedeje v realu! Prirovnal bych to k Nezvratnemu osudu,kde cela struktura pribehu by byla na konci a ne na zactku (pochybuju, ze by vzniklo 5 dilu filmu,ktery by na konci vzdy oznamil, ze vse co se doted udalo byl jen sen)! No hruza a doufejme ze se nedockame niceho podobneho v nejblizsich 30ti let! ()

kedl

Škoda , že paní Majerová nepustila uzdu fantazie, mohl z toho být úplný skvost. Co takhle, děcko s upírem před proměnou?, pardon to máme, co dál? Parchanta s vlkem taktéž před přeměnou a na závěr, další dvě děcka tentokrát po proměně, to by teprve byl biják, který by si i ty 4* možná zasloužil, takhle ten blibajz je nekoukatelnej. ® ()

HArna

Jedná se společně se Stmíváním o jasně nejlepší díl ságy a není to žádný zázrak. Docela mě bavila mobilizace upírů a ta závěrečná bitva. Docela mě překvapuje, že jsou triky podprůměrný. Na druhou stranu sága je směřována na teenagery, spíš určitě holky a ty oslnivý triky nepotřebují. Líbil se mi Michael Sheen, který herecky jasně dominuje. 60% ()

Elyonka

K mému velkému překvapení se mi to vážně moc líbilo. Od počátečních titulků až k těm závěrečným. Podle mě nejlepší díl z celé série. Konečně se na to nejen dá dívat, ale dokonce se u toho člověk i baví. Jsou tam všechny mé oblíbené scény a hlášky z knížky. Kamera je výborná. Všechny ty detailní záběry a panorámata na krajinu byly opravdu úžasné. I hudba byla příjemná a poměrně ladící a nerušila. A co se týče velké epic bitvy, tak bych nikdy nevěřila, že bych to tak hrozně prožívala. Takže suma sumárum na tohle bych se klidně podívala znovu. ()

Sufferer

S radosťou proti prúdu. Navyše iba s jedným veslom, keďže to druhé opäť ku dnu stiahlo scenáristické bahno. Bill Condon však z neho za pomoci Navarrovej kamery a Burwellovej hudby dokázal vymodelovať dva dôstojné filmy, ktoré okruh priaznivcov nerozšíria, posmešky si ale rozhodne nezaslúžia. Konečne vedú odniekiaľ niekam, fungujú emócie i v dobrom slova zmysle staromódna romantika. Pokojne ma ukameňujte, že som podľahol dvojici mladých hercov, ktorí z osobného života dokázali vierohodne preniesť chémiu na plátno, pod sedmičku však nejdem. (Kino) ()

tarponko

Pre mňa rozhodne najlepší diel série, až som bol mile prekvapený ako to celé dopadlo, ale ako obvykle v predošlých dieloch som čakal na polovicu filmu kedy ma to konečne chytí, rozbeh trochu pomalší ale záver to vynahradil. Ako ukončenie ságy dosť dobré, ale aj tak nepredpokladám, že by som nejaký diel ságy uzrel aspoň raz. (videné 15.11.2012 na polnočnej premiére) ()

peetriss

Série Twilight Sága dospěla zdárně ke svému konci (i když, kdo ví?) a po komerčně úspěšné pouti vyvrcholila v závěrečný díl, na kterém je na první pohled znát především vyšší rozpočet - kamera, hudba i vizuál jsou nejlepší ze všech dílů. Scénáristka však zůstává stejná (pochopitelně) a na dialozích i přílišné jednoduchosti vyprávění to je bohužel znát. Nalijme si však čistého vína - cílové publikum nejde na Twilight kvůli oscarovému scénáři. Bill Condon natočil film s rychlejším spádem, je trochu říznutý "x-manovským" soubojem nadschopností, notnou dávkou nadhledu i přitvrzením bojových scén. Samozřejmě ani romantické scény nechybí, přesto se mi potvrzuje podezření, že Bill Condon si z Twilightu trochu střílí - takové nachytání diváka jsem dlouho nezažil, ale nechci spoilerovat... Herecké obsazení klasické s výkony sobě vlastními. Kristen Stewart to sluší jako nikdy předtím, Robert Pattinson má velkou naději na rozšíření sbírky Zlatých malin. Nejlepší film ze série Twilight sága a 60% - tentokráte lepších. ()

Kejt.lin

Ačkoliv 90% zdejších je přehnaně zaujatá, protože se z Twilight sagy stal fenomén, který se díky medializaci a ubohým kecům stal trapárnou pro teenagery a slátaninou, z čehož potom vyvstalo to, že i Ti, kteým se Twilight saga líbí to radši nepřiznají, aby se jim náhodou někdo nesmál a budou na to koukat potají doma pod peřinou...pak si utřou slzy a na Csfd.cz loupnou dvě hvězdy, a napíšou jak je to trapný a jaká je to slaďárna, aby nebyly hozeny do toho pytlu vyvrhelců a fanatiků (zdejší nejspíš oblíbené slovo), nebo uslintanců nad Edou či Jacobem.. takže bohužel, asi Vás zklamu...Nejsem uslintanec, ani fanatik a mám ráda celou Twilight sagu! Dostala mě svým příběhem, originálním pojetím a svým způsobem se dá říct i něčím novým ...Skvělé herecké obsazení ve všech směrech, ačkoliv Pattinson mě někdy vážně rozčiluje, tak Kristen Stewart je krásná (i když ta mě zase rozčiluje svým věčným otvíráním pusy) a ostatní i ty nejmenší roličky jsou perfektně dotažené jak vizuálně tak charakterově..Co bych nejvíc vyzdvihla na celé sáze je hudba! Je dokolaným podkladem každého dílu a dodává na dynamice..Prostě se tu v tom nebudu babrat a řeknu, že se mi Twilight saga sakra líbí a třeba si polibte prdel! ..a abych taky něco řekla k tomuhle konkrétnímu dílu - ze začátku celkem nuda, pár nedotaženejch věcí a detailů, odlišnost od ostatních dílů, sex-appeal Kristen se zvýšil tak o pět miliónů %, napětí, jedno překvapení, výborná hudba a střih, a hlavně - nejlepší a nejkrásnější závěrečný titulky jaký jsem kdy u filmu viděla! ..Hawk! ()

tterez

Četla jsem knížku, i přesto to u mě film ustál a líbil se mi. Něco samozřejmě chybělo, ale jako celek to byla paráda. Nebylo tam už tolik cukrování a velká část byla věnována akci. Jo a fakt nevim, proč na to kouká někdo, kdo to nemá rád. Využijte čas líp než pruzením ostatních a pomlouváním filmu, kvůli romatickýmu námětu. ()