Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Nivenx

Tak jsem nakonec překroutil i tento díl a můžu říci akorát jedno. Konečně tahle upírská a vlkodlačí telenovela skončila! Huráá! Snad to rychle utichne a už nikdy tuhle zamilovanou blbost neuvidím. I když je pravda, že tento poslední díl byl o fousek lepší jak ten předešlý, ale opravdu to o moc nebylo. 90% filmu jsem se zase nudil a zíval. 15% ()

nineweh

Pátá hvězda za to, že už je konečně konec! (PS: Proč se všichni tak pozastavují nad absencí krve? Jsou to upíři, ne lidi, a v Twilight vesmíru prostě upíři nekrvácí... navíc, PG 13, lidi!!!) ()

Noviik

Tak a je tu závěr čtyřletého "utrpení" spousty partnerů dívek, slečen a dam, které si tento film nenechali ujít v kinech. Trochu v křeči ze sedačky v kině a pohoršení z mého hodnocení, musím přiznat, že film celkem funguje. Bill Condon a jeho hlavní střihač předvedli opravdu úctyhodný výkon. Bitva funguje naprosto výborně, dokonce bych jí pasoval na jednu z nejzajímavějších, které jsem poslední dobou viděl (tedy těch lehce nadpřirozených). Zbytek je už jen výsledek předlohy, z toho se asi víc vykouzlit nedalo. Těžce umělé dítě na začátku by bylo ostudou jakéhokoliv filmu, to se opravdu nepovedlo. Putování Volturiových, které trvá téměř dvě hodiny je oproti putování upírů trochu úsměvné (co jim sakra ty dvě hodiny trvalo?), ale nechme to být. Přeci jen jsme u konce. Zvládl jsem to. Tečka. ()

okkac

V podstatě kolega Červenák to vystihl. Je to jedna z nejprázdnějších ság, co jsem kdy viděl. A opět to končí zas a furt na té samé louce. A twist po bitvě je teda pěkně debilní. Konečně je to za námi a nezbývá, než vyhlížet, která superúspěšná knižní srágora tohle nahradí. 2/10 ()

majo0007 odpad!

Snažil som sa pochopiť tento "fenomén", ale nepodarilo sa mi to. Hrozné (ne)herecké výkony protagonistov a otrasné dialógy! ()

eisha3

Pro mě jednoznačně nejhorší díl ze všech Stmívání. Nikomu z herců jsem nic nevěřila, je tu spousta nedomyšlených detailů, průměrné efekty, závěrečná bitka s létajícími hlavami byla přinejmenším úsměvná a křečovitý happy ending ničemu nepřidal. Jelikož nejsem fanoušek, nebudu si brát servítky. Je fajn, že už to konečně skončilo. ()

daEmoNickY odpad!

Hádka na začátku a souboj na konci jsou fajn, ale jinak nuda. Jakýchkoli 15 minut Manituovy Boty je zábavnější než 150 minut Twilight 4. ()

DannyJ

Dobře, tak sem došel až do chvíle, kdy jsem byl nucen odhodit svoji principiální nenávist k Twilight sáze a musím uznat, že tenhle díl je něco na co mi nebude vadit podívat se znova. Spousta, spousta věcí mi tam vadilo a sralo, ale na druhou stranu se mi pár scén a prvků celkem líbilo. Například finální bitka dost přispěla k mýmu, né zas tak nízkýmu, hodnocení. Byla totiž dostatečně EPIC na rozdíl s jinými wannabe epic scénami z předchozích dílů. Sice se to zase posralo dosazením klasickýho americkýho zvratu, aby se všechny mladý fanynky v kině nesesypaly, ale to se přece jenom dalo překousnout. ()

Radiq

Opět polovina filmu nudná jak polovina přejetyho ježka. Opět druhá polovina lepší, ale jenom tak, jak se cítí zpátky vtáhnutej sopel. Konečně se ta série zakončila a už nebudu muset psat nasrany a znuděny komentáře. ()

reky

guilty pleasure (alespoň pro tento díl platí)... nemůžu si pomoct, ale prostě jsme to dokoukat musel, když už jsem začal s předchozími díly v TV... :-) Celá ta série je taková naivní a řekl bych i vcelku nevinná blbina, kterou rozumný divák nebere nijak vážně, proto trochu nechápu ten místy vyšponovaný "hate". Většina dějě je docela nuda, ale liché díly bych asi strávil i podruhé a díl závěrečný je normální (nad)průměrná teenage romance, která si bohužel nese stigma dílů předchozích, proto asi ty odpady v hodnocení... u mě se žádný výrazný wtf moment nekonal, soundtrack je ok a závěrečný fight je hodně vyvedený... ()

Pilgrimka

Naprosto nechápu digitální úpravu obličeje Renesmee. Bylo to creepy(nevím jaké české slovo bych pro to použila) a musela jsem se smát. Scénář se taky povedl, šprým vedle šprýmu, a když se to ještě spojilo s těmi talentovanými herci, bylo na co koukat. Co jsem slyšela, tak Pattison má na víc. Naštěstí to už byl poslední díl. Nechci ten film úplně shazovat, objevili se tu věci, které se mi aspoň trošičku líbily, ale když Condon nasadil tomu konci takovou korunu, tak to všechno zazdil. Finální bitva, nebyla až tak špatná, ale....Seriously? zbytek komentáře SPOILER/ Po bitvě se dozvíme, že to byla vlastně všechno jenom předpověď Alice, kterou ukázala Arovi. A nejlepší na tom je, že následná reakce ani nedává smysl. Místo aby Aro využil, že mu to ukázala, tak né, on řekne "aha, ok, tak my zas jdem". Tohle video perfektně vystihlo co mám na mysli. http://www.youtube.com/watch?v=21Pjiaxz914 ()

sir-dave

Hip hip hurá. Twilight u konce završený asi nejhorší dílem. Jediná věc, která mě na této části zaujala, byla dobře odvedena závěrečná bitva, bohužel byla tak chytře vymyšlena, že jsem s ní neměl nakonec až tak dobrý pocit :-) ()

LukeUp

Přiznám se, že nad stupiditou závěrečného dílu jsem se musel už jenom tlemit. Hlasitě tlemit. Hlasitě a moc tlemit. Tady nedává smysl vůbec nic. Upíři jsou teplejší, vlci chlupatější (což ostatně není změna oproti předchozím dílům) a každý problém samozřejmě vyřeší, když se proti sobě rychle rozeběhnete! Ach jo, snad na nás budoucí generace nebudou za tuhle stupidní trilogii koukat skrz prsty moc dlouho.... ()

Fanita

Je to už lepšie, oveľa lepšie, ale stále nie dosť dobré. Green screen a retuše a dieťa vymodelované v 3D programe s nechutne huňatým obočím. Nechápem. Za toľké prachy, čo tým zarobili, mohli najať aspoň o cipku lepších grafikov a animátorov. (Úvodné titulky však boli ohromujúce, serifové písmo meniace sa na grotesk, jéeej) Fúj, ale tá točivá kamera po novom dome? To čo bolo? Napriek tomu, že to bolo v podstate úplne o ničom, tomu dávam dve hviezdičky. Tretia hviezda je za to, čo predviedol Lee Pace. Krásny chlap s krásnym hlasom, trápna rola, ale hviezda mu patrí... ()

Estrellita

Už dlouho jsem neměla k nějakému filmu tolik co říct. Poslední díl stmívací série mě opravdu překvapil a tím víc potěšil. Nečekala jsem, že by se poslední kniha dala obstojně filmově zpracovat, jelikož téměř neobsahuje děj a celá stojí na vnitřních monolozích nebo klišovitých dialozích... Přesto je tam několik důležitých zvratů, které bylo nutno nějak do filmu vpravit - a to se povedlo nad očekávání dobře! Nejvíc mě potěšila elegance, s jakou dokázali autoři vpravit do filmu velkolepou závěrečnou bitvu - a to aniž by opustili předlohu, ve které k žádné bitvě vůbec nedojde. Opravdu se mi totiž líbí prchající Jane nebo Caius bez hlavy, což bychom podle Meyerové vůbec neměli vidět. Taky mě zaujaly detaily jako že pro záchranu Esme se v závěrečné bitvě obětovala právě Leah, která jí vždy dávala najevo jenom pohrdání, nebo Arovo prvotní upřimne nadšení z Renesmee. Dále bych pak vyzdvihla většinu "svědků", hlavně Garreta ("Červenopláštníci už jdou..."), Kate, Alistaira a "Drakuly 1 a 2". Trochu mě mrzí nevyužitý potenciál schopností Benjamina (mimochodem, neuvěřitelně šťastná ruka při castingu, ten kluk přetejká charismatem) a Zafriny, která by mohla závěrečnou bitvu snadno úplně zvrátit... Ale to, kvůli čemu budu tenhle film opravdu milovat, je Noel Fisher coby Vladimir. Tenhle chlap mě prostě dostal a ochotně bych mu věnovala nejen všechnu svoji krev... :) ()

andiek05

Když nepočítám nádherné záběry na úplném počátku, tak mi začátek přišel překvapivě umělý a přeslazený. Naštěstí se to záhy dostalo zase do správných kolejí ... a pak už jenom super! ^^ ()

chelseaman22

To nejlepší nakonec aneb upíří sága překlenula pubertu. Bohudíky se už nejedná o snímek, jež je určen pro uřvané puberťačky na hranici patnácti let. Zábavná pohádka, jež zdatně sekunduje filmům typu Underworld, jež jsou zpravidla na stejné kvalitativní úrovni. Zajímavostí byla kupa aneb každý upír má super schopnosti, v jejichž výčtu chyběl snad jen ten laserový paprsek á la the Man of Steel. Celosvětový výdělek k 12. 2. 2013: $828,329,273, což je 6,9 násobek budgetu..........34. nejvýdělečnější snímek historie ()

Doudis19

Směšný film po celou dobu své dvouhodinové stopáže, který mě utvrzuje v tom, že je cosi zvrhlého na dnešní generaci mladých dam a slečen. Každé cca: 2 minuty je potřeba smát se, ať už příšerným trikům, ještě horším dialogům nebo pouhé naivitě s jakou filmaři podávají jeden vážný výraz za druhým :-D. S čistým svědomím však tak zábavnému filmu nedokážu "vtisknout" :-D odpad!. Proto dvě hvězdy. Jednak za nechtěnou vtipnost a také za diplomaticky vyřešenou závěrečnou bitvu ;-). No každopádně je dobře, že už Twilight máme nenávratně zasebou :-). ()

DJ Rocco iNc odpad!

Rozpočet: $120 millionov // Tržby USA: $291,838,804 // Tržby celosvetovo: $828,738,804 // Otváraci týždeň: $141,067,634 Keď vtáčka chytajú, pekne mu spievajú. A keď ho chytia, tak mu ostane prázdne vrecko. Takto je to aj s touto ,,SLÁVNOU SÁGOU,, ktorá ma pripravila o peniaze za vstupenky, popcorn, colu a samozrejme zážitok, ktorý som mal pri tomto filme mať. Jediné, čo bolo zaujímavé bolo to, keď Bella sa rozhliadala svojimi upírskymi očami a videla krásy prírody. Páčili sa mi tie detaily, ktorými bola príroda zviditeľnená. A ďalšia ,, zaujímavá vec ,, bola záverečná bitka, ktorá sa ako tak vydarila, no aj to trvalo asi 5 minút a nebola to vlastne bitka, ale len vízia budúcnosti. To sa na to v kine každý smial. ,,Čo ti drbe???,, (slušne povedané). Takže ak ste videli tretiu časť ľúbostného príbehu Bellky a Edwardka, tak si môžte názorne predstaviť, čo sa dialo v záverečnej časti, až na malé rozdiely. Nuda, nuda, nuda, akcia, nuda, koniec. Čo k tomu viac dodať. Iba to, že Twilight sága skončila. ()