Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Georgas

Absolutně nereálné zpracování upírů, kteří mohou na slunce. Už to, že můžou na sluneční svit a nechodí na něj jen pro to, že se třpití jak laciná striptérka je hovadina. když už film te šálku s upíry a vlkodlaky, tak Underworld. ()

Firefox69 odpad!

Náctiletým pipinám u toho asi vlhly gaťky, ale že mě nutila se na TOTO koukat moje vlastní žena, no – asi jsem byl zlobivý hošík a chtěla mě potrestat. Každopádně je to důkaz, že ani vědecká hodnost není zárukou vkusu. Radši budu rok sám umývat nádobí, luxovat, leštit hajzl a vůbec vykonávat všechny ty náramně zábavné domácí činnosti, než kterýkoli díl vidět podruhé. Pachatele téhle kraviny bych s chutí nechal zírat celý týden na celou „ságu“ znovu a znovu, aby si uvědomili, jakým odporným odpadem zaplevelili kinosály a éter. ()

Kacenaa211

Něco to do sebe asi má, když pátý díl této ságy, i když teda nechápu co. Každopádně u tohohle jsem netrpěla (jako třeba u Nového měsíce, který jsem ani nedokoukala) a ani se mi nechtělo zvracet (zase jiné díly). Možná mi občas bylo trošku špatně z takových těch klišé, ale jinak to celkem ušlo. Podle mě je to asi nejvíc stravitelný díl a to asi jen díky celkem povedené bitvě, která mě i docela bavila. Jinak je to prostě sladká teen, která náročnějšího diváka nenadchne. ()

ambrobene

Epické finále ságy mohlo byť síce epickejšie, ale rozhodne nie je na zahodenie. Z mladej sa konečne stala upírka, tak to môhli zabaliť. Alebo nie? Ťažko povedať. Mne osobne to neprišlo ako niečo zlé, alebo hrôzostrašné. Práve naopak, hodnotil by som to ako nadpriemer. ()

kori_kori

Bella upírka mě hodně bavila, stejně tak postel, která není na spaní - se skvělou muzikou (jak jinak) v zádech, vlastně pořád se něco dělo, bavilo mě objevení štítu, příprava na bitvu a hledání nových pomocných sil (potěcha pro oko) ... bitva samotná perfektní záležitost, všude sníh v kontrastu s Arem šíleným sličným červenopláštníkem ... soundtrack, zabrouzdání do minulosti na závěr ... tohle celé se opravdu povedlo ... jen ta skvrnka - dospělá Renesmeé byla tak umělá, že jsem ráda za to, že tam měla jen svých xy sekund slávy ... Rozbřesk (oba díly) udělaly pěknou tečku za celou pohádkou ... a mně se chce si pustit díl první - jakže to vlastně všechno začalo? ... a soundtracky v uších zní mi dodnes :-)) ... no ano, z mých komentářů je patrné, že si mě twilight postupně získal a když si vybavím, kolik kravin se natočilo, přemítám, kolik bodů v klubu antisága dostane ten, co hlasitě volá "odpad" :-) ()

Kristyna.Mic

Nevím jestli sem ujeta,ale zaverecnej díl ságy se mi líbil.Rekla bych že byl nejpromakanejsi že vsech.Herci sou koukatelny.Dite sic jako novorozeně nejspíš uměli.Nic méně v dospívání už je to živá bytost.Zaverecna sugesce neměla chybu. ()

bobo7171 odpad!

Zámerne som si vybral komentár ku poslednej časti tejto totálne nepodarenej sérii piatich časti upirskovlkodlakovsej ságy ktorá by sa úplne v pohode dala zhrnúť do dva a pol hodinového filmu a výsledok by bol určite ďaleko lepší. Pri všetkých filmoch pozeraných v jeden deň som sa neskutočne nudil, hľadajúc si sústavne nejakú zámienku na nesedenie vedľa mojej polovičky (dodnes mi nie je jasné čo ju na tých filmoch tak fascinovalo) a ľutujúc, že film nebol prerušovaný reklamami, ktoré mimochodom z hĺbky duše nenávidím. Jediný zážitok ktorý z filmov mám je že som bol neskutočne prežratý ()

kory9

WTF, Bellino CGI baby je totálně strašidelný. I její chování po té, co se konečně stane upírkou. Opět bolestná přehlídka toho jak Kirsten i Robert už to chcou mít za sebou. ()

Nereida18

Normálně bych dala 3 hvězdičky. Ale na to, že to mělo být velké BOOM, docela bída. Jacob je s Nessie asi to jediné snesitelné na tomto díle. Je to docela cute, i když trochu úchylné, ale i přesto cute. Bella a její zabíjení srneček - tím u mě nadobro skoncovala. To, že Edward přihlížel tomuto krveprolití - taky. Ne teď vážnou notu. Rodina Cullenová de facto ze scénáře vymizela a nahradila ji nová, větší rodina. Mezi nimi i můj oblíbený Rami Malek. Herecky je to díky těmto lidem docela vyvážené. Plus samozřejmě nesmím zapomenout na krásnou herečku, co představovala malinkou Nessie. Do ní jsem se zamilovala. Tak krásná holčička... až je jí pro Rozbřesk škoda. Nepřátelé jsou zde fajn, docela krásné napětí. Vypadá to famózně. Až do momentu, kdy nastane střet. Jiskry ve vzduchu. Odložila jsem pití (nutnost) a dívala se pozorně na obrazovku. Co se asi stane...? Bude fight, nebo ne? Ano! Je to tam! Bitva totálních rozměrů. Všude samé střepy, jeden mrtvý za druhým. Nepřátelé jsou rozdrceni, mé milované postavy jsou mrtvé. Ó proklínám tě, Stephenie Meyerová! Moment. Tak počkat. Zjišťuji, že se jedná o hypotetickou bitvu, která se ani vlastně nestala. Byla jsem oklamána. Poněvadž z celého filmu zemře asi ... kolik? ... 5 postav? Z toho jeden milovník Beatles, co posloužil jako svačinka. Takže vlastně úplně šťastný konec. Zbrojí se k ničemu. Bezva. Jediné titulky, a to jak začáteční, tak i konečné, jsou super, na těch si fakt dali záležet. Krása. Ale to mi přijde trochu ubohé hodnotit pozitivně jenom filmové titulky a jednu dětskou herečku. Bída a katastrofa na druhou. ()

pantokrator

Tak jo, koment si nechávám na poslední díl a s mnohaletým odstupem. Celá sága má ode mě tři hvězdičky a tak cítím povinnost vysvětlit - proč tolik, když rozhodně nejsem nevzdělavatelná patnáctiletá husa. Cons: 1) Bella je příšerná píča. Připomíná mi velice mou první ženu, a to jak celkovým vzhledem, tak fenomenální schopností dělat při psychickém utrpení neuvěřitelně nenávistné držky. 2) Celý příběh je debilní slaďárna. 3) Filmový tatínek je naprosto neschopný a bezradný pitomec. Pros: 1) Autorka si dala práci vytvořit svůj vlastní svět se svými vlastními pravidly a zákony. To se musí ocenit, i když je výsledek všelijaký. 2) Robert Pattinson dodal ksicht, jaký tu nebyl od dob Jamese Deana. Nemusím se však obávat konkurence. Jsem sice méně fotogenický a bulvárně nepoužitelný, nicméně celkově atraktivnější. 3) Líbí se mi velicí vlci. 4) Zjistil jsem, že je možné ignorovat pitomý příběh a bavit se vedlejšími postavičkami. Třeba Volturiovic klan je vyloženě k sežrání. 5) Moje žena se ve volných chvílích dovede čuměním na Ságu nenáročně zabavit, aniž by mě to vytáčelo, jako kdyby vejrala na nějakou ještě horší volovinu. 6) Sága bývá srovnávána s Harry Potterem. Sorry jako, ale je to o level či dva menší kokotina než Potter. 7) Mám sice víc jak třicet roků po konci puberty, ale pořád si to ještě pamatuju. ()

CSGoddess odpad!

Táaaaak a konečně jde tahle rádoby sračkách do prdele na věčnost!!! Že to všichni diváci přežili je zázrak a ty lidi kterým se to líbí bych nechala ukamenovat pro jejich otřesný vkus hraničící s deviací. ()

themiracle

Celé je to pohádka. Je tam hodně nelogičností, i na pohádku je to občas až moc přitažené za vlasy, ale jinak to vlastně nebylo špatné. A dobrý konec, co víc si přát ;-). ()

Sukdolakus7

Nevím, jak se k tomu postavit. Buď mám mozkovou obrnu, nebo mě právě neironicky dojala závěrečná vzpomínková sekvence zobrazující Bellu a Edwarda napříč celou Twilight ságou. Budu předstírat, že za to může Christina Perri. Teď už jen vymyslet, na koho svedu, že jsem si upřímně užil i finální sněhovou bitvu. A to ani nemluvím o tom plot twistu. ()

Nuthiel

Jsem v šoku. První díl této série, u kterého jsem neměla neustálou chuť odvracet pohled od obrazovky, abych neupadla do depresí, jakou blbostí to ztrácím svůj čas. Film mi vyjma začátku velice rychle uběhl a dokonce dával i smysl, což vstřebávám ještě teď. Je to povedený závěr této ne úplně povedené série, který mi na chvíli vnukl myšlenku, že bych to celé chtěla ještě někdy vidět znovu (ale doufám, že nikdy nebudu mít až tak masochistické sklony, aby k tomu došlo). Velkolepá bitva se opravdu povedla a závěrečná scéna mě překvapivě na zlomek chvíle dojala, což je něco, čím se žádný ze zbylých dílů rozhodně chlubit nemůže. Celé to vnímám jako odměnu pro ty, kteří si byli ochotní projít peklem a zhlédli celou sérii. Tito výjimečně odolní jedinci totiž nakonec dostali něco, co bych označila za téměř normální film, nikoliv za účelové mučení naivních diváků jako tomu bylo u předchozích počinů této série. ()