Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

strikeman

Akční thriller s poutavým příběhem a ponurou atmosférou, leč s nepřehledně střiženými bojovými sekvencemi - když porovnám s nedávno viděným "Zátahem 2" , tak v tomto směru se ještě Jihokorejci od Indonésanů mají co učit ... 70% ()

MickeyStuma

Muž, který se nezastaví před ničím a před nikým. A když se podíváme na hlavní dvojici, doslova a do písmene nám to připomene vynikající francouzský snímek 'Leon' (1994). No, není tomu tak. Jihokorejští tvůrci se takovou dvojici možná inspirovali, ale vytvořili zcela odlišný příběh, i když smysl je svým způsobem obdobný. A stejně jako francouzští tvůrci u Leona se i ti jihokorejští trefili přímo do černého. Někdo v tom může vidět i něco jako jihokorejskou verzi snímku '96 hodin' (2008). Vznikl velkolepý thriller nabízející silný příběh a akci v té nejčistší podobě. V první polovině je nejvýraznější dramatizace, ve které se postupně zhmotňuje problematika ve své atmosférické razantnosti, která se bez bázně a hany překlene do akční jízdy s prvotřídní choreografií podpořené nádhernou plynulou kamerou. A co si budeme povídat, v posledních asi dvaceti minutách dojde doslova a do písmene k akční extázi. Na scénáři se určitě pracovalo s hodně velkým nadšením a především zodpovědností pro detail, neb je to ve výsledku hodně znát. Vznikl extrémně poutavý a místy dojemný příběh, což tímto bylo opět potvrzeno, že Jihokorejci něco takového prostě stále umí. Přesvědčiví jsou i herečtí protagonisté, kteří tak tomu také zvedli laťku o něco výš. Jedná se o druhý snímek režiséra Jeong-beoma Leeho, který si také opět napsal scénář, a který tímto  potvrdil své vizionářské a tvůrčí kvality. ()

Al44...

Po dlouhé době opět jeden opravdu skvělý korejský film!! Je sice jasné, že tento film dělají hlavně akční (propracované a skvěle natočené) scény, ale mě se líbila i profilace hlavních postav. Kombinace bývalého agenta (který nyní žije v ústraní a provozuje zastavárnu) a malé dívky ze sousedství, která k němu chodí na návštěvy - již od začátku přispěje k určitému citovému spříznění s těmito postavami. Jakmile se ale místní gangsteři zapletou s tímto hlavním hrdinou, mění se hodný soused na opravdu šílené monstrum, vypuštěné z řetězu. Zajímaví jsou i někteří záporní představitelé. Děj je sice ke konci docela předvídatelný (šok efekt se nekoná), ale celé to vynahrazuje opravdová zběsilost, s kterou se film žene až do poslední velké bitky v lázních. To je vskutku podívaná!!! Snímek má i vynikající hudební doprovod. Další z filmů, který bohužel v našich kinech neuvidíme - na velkém plátně to musí být bomba. Pro milovníky akčních filmů je toto jasná volba!!! ()

Allcinna

Bin Won toho moc nenamluví, o to větší respekt z něho čiší. A to ještě nevytáhl ty nože. A rozhodně měl lepší emo účes než ten nagelovanej emo strejda. ()

canni

Film, který mě donutil začít sledovat Korejskou/Asijskou tvorbu. Takže mu tímto i děkuji. Film příjemně utíká a občas dokáže i překvapit na filmy s Binem Wonem se ještě určitě podívám. 90% ()

bararich8

Ajaj, tohle bylo slabší. Jak už tu někdo psal, emotivně to nedokázalo vtáhnout a tak půlka filmu vyzněla naprázdno, což je o tohoto typu filmu docela průser. Ani akční scény nejsou ty pravé korejské, snaha o syrovost tam je, ale tak nějak to není dotažené do konce a kamera byla příliš rozklepaná, takže i celkem nepřehledné. Na toto téma jsou i lepší snímky, bohužel (a ne, závěrečná scéna rozhodně není nic extra). Ale celkově solidní 3*. ()

kondor77

Nasraný asociál si "jde" pro unesenou dívku. Pro mě byl vrcholem odchod hlavního protagonisty z policejní stanice, ale i závěrečný souboj na nože a to co mu předchází je mimořádně koukatelný. ()

FeriusParfax

Korejci vždy přijdou s něčím originálním. Tohle byl jeden z mála akčních filmů, který se mi opravdu líbil. První polovina byla taková nijaká. Seznamování, hraní na city, uvedení do děje a pohnutek postav. Přesto mě ale dokázala zaujmout. Nevím, jestli to bylo překvapivě dost pěkným ťamánkem, krásnou hudbou (která se perfektně hodila jak ke klidným, tak k akčním scénám) nebo příjemným duem dvou ztracený duší. Ve druhé polovině se však krasavec vydává hledat a zachránit svoji malou kamarádku. Na cestě za záchranou budou odkryta některá jeho tajemství, tajemství drogových gangsterů a roztomilá pracovní armáda, která byla velmi efektivní a hlavně recyklovatelná… Moc se mi líbily akční scény, které nebyly přehnané. Bylo to zkrátka tak akorát. Přiznám se, že konec mě celkem dostal… Obrovské překvapení. Dokonce to nebylo ani tak bizarní, jak už jsme z asijských filmů zvyklí. ()

LuckyDuckie

nejlepší hláška: "Nechoď, budeš mít na sobě krev." děti, drogy, orgány a pořád dokola a dokola a stejně mě to nerozbrečelo. ()

Moiraine

Ten závěrečný souboj stál za to. Téma sice není nikterak originální, ale zpracované je dobře. Korejské akční filmy nemám zmapované, takže mi některé prvky přišli hodně originální. A to nejdůležitější: bavilo mě to. Takže pěkné čisté 4*. ()

Shaleman

I přes to, že se příběh až příliš podobá americkému klišé o superhrdinovi, který zachraňuje to, "co nemá moc rád" a ze začátku nejistý scénář co chvílemi neví jak se má tvářit a unylost postav, postrádajících osobitost, se jedná o nadprůměrný akční snímek, který se nebojí ukázat a chovat se tak, jak si žádá moderní "východní" filmografie. To znamená pomalu přitvrzovat na pilce a tu a tam ukázat to, čeho se pro přístupnost na západě bojí, i když to postrádá po všech těch filmech na podobné a stejné téma na originalitě. Škoda jen, že takovýto a podobný film z těchto vzdálených zemí, se u nás pro nás zažitou západní filmovou kulturu, jen těžko dočká širší distribuce, kterou si jisto jistě zaslouží a tu americkou lehce zastíní. Velmi milé překvapení. ()

Mira90

Brutální až kruté, zároveň typicky jihokorejsky zpříma útočící na emoce. Takže se jen těšíte na happyend, protože ten kdyby nepřišel...prostě musí přijít. Jo a parádní výkon té malé žabky. ()

vincchuppo

Výborný film. Hlavní postava je na začátku víc tajemná a cool než její předobrazy z anime, a na konci se i pozná, že umí hrát a nejen to. Celý film říká hodně, ale ukazuje vkusně málo, velice to funguje. Konečná nožoidní vyrubávka ovšem příliš necenzuruje a fakt vostrá. Ne, že by story bylo kdovíjak nepředvídatelné, ale zpracování je super. Za mě *****! ()

Macintosh

Pěkný hromadný masakr ťamánků, hezky jeden po druhém. Přiznám se, že ač nebyl příběh nikterak komplikovaný, občas jsem se v něm ztrácel, hlavně kvůli lehké zaměnitelnosti šikmookých čongů a velké podobnosti všech jihokorejských Hong Kong Wong Shong Hun Kun Jun Hee Hoo Hii See Soo Sii jmen. ()

crackonosh

Ubrečená korejská romance s několika velice hezkými souboji. Film, u kterého neusnete, ale za čtrnácti si na něj nevzpomenete. Korejci umí i líp. ()

junxi91

Násilný, nemilosrdný akční thriller s trochou toho korejského patosu - to je tento film. Cha Tae-sik je tichý a samotářský týpek, který provozuje zastavárnu a často za ním chodí malá holčička jménem So-mi, která bydlí hned vedle. Její matka Hyo-jeong je feťačka, která se živí jako go-go tanečnice. Jednoho dne Hyo-jeong ukradne na pokyn svého milence v šatně baru, kde pracuje a kde se to svinstvo prodává, velké množství heroinu. Schová to do brašny s fotoaparátem a ten donese do zástavy Chaovi. Její akce však přitáhne nevítanou pozornost bosse jménem Oh Myung-gyu, který dá svým podřízeným, bratrům Man-seok a Jong-seok za úkol získat herák zpátky. Jong-seok najde Hyo a před zraky její dcery ji mučí, aby mu prozradila umístění drog. Malé So-mi mi bylo fakt líto, nikdo jí neměl rád a každý se k ní choval jako k žebračce s opovržením. Jong-seok má lokaje jménem Du-chi a Bear, kteří navštíví Tae-sika a chtějí jej zastrašit, ale ten si s nimi hravě poradí. Jong-seok drží So-mi jako rukojmí a nutí Tae-sika, aby doručil herák drogovému bossovi Oh Myung-gyuovi. Man-seok to nahlásí policii, která provede zátah a během něj všichni Myung-guyovi muži utečou, a Tae-sika je zatčen poté, co najde v policie v jeho kufru tělo Hyo-jeong bez orgánů. Tae-sika je však frajer a uteče z policejní stanice a všichni jsou vyděšeni jeho bojovými schopnostmi. Policajti zjistí, že je to bývalý agent jihokorejské armádní rozvědky se spoustou zásluh, který však odešel poté, co nájemný vrah zabil jeho těhotnou manželku. Bratři vystopují milence Hyo-jeong a zabijí ho, zatímco jejich bodyguard Ramrowan najde a zabije rádoby nepřemožitelného Myung-guye. Bratři tak převezmou jeho byznys. Tae-sik sleduje stopu podle telefonátu Jong-seoka a sleduje Du-chiho do nočního klubu, kde se vyptává na bratry. Do baru dorazí Ramrowan a zastřelí Du-chiho a zraní Tae-sika. Tae-sik uteče a najde azyl u svého bývalého parťáka, který jej ošetří a pomůže mu získat zbraň. Tae-sik se vrací do města a objevuje odporné místo, kde se vyrábějí drogy a kde jedna stará bába vězní děti, kteří tam musí makat a žijí na půdě ve vlastních hovnech. To byla asi ta nejodpornější část filmu, naštěstí Tae-sik děti osvobodí, místo zničí a zároveň zabije Jong-seoka. Tae-sika si však najde Man-seokův gang v jeho bytě. Zde Man-seok tvrdí, že So-mi byly odebrány oči a předá mu ampuli, kde jsou naloženy oční bulvy. Tae-sik se nasere a všechny členy gangu brutálně zavraždí, to byla asi ta nejvíce uspokojivá scéna. Pak se chce zabít, ale najednou jej vyruší špinavá, ale zdravá So-mi, nad kterou se Ramrowan nakonec slitoval a vyoperoval oči chirurgovi, který odebíral lidem orgány. Celou dobu je zde také policie, která rychle pochopí, že Tae-sik je sice hrdina, ale přesto jej musejí jako vraha zatknout, ačkoliv je jedinou osobou, která So-mi zbyla. A tady se dostáváme k tomu patosu a k dojemnému ubrečenému konci. Film plný emocí, především vzteku, smutku a strachu, stejně tak spousta celkem povedené a realistické akce a nahlédnutí do obchodu s lidmi, který prý zmizel v 80. letech... () (méně) (více)

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě